Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
29.05.2019
81
59
18
Pozdrav ekipa! Jedno pitanje, sta je bolje koristiti za unutrasnjost boxa.....Auto folija ili da osb plocu (drvo) ofarbam u belo? Pitam jer na osb ploci ima mnogo rupica i neravnina....Hvala :)
 
15.11.2017
90
89
18
35
Ludi gonzalez, najbolje mylar folija ako mozes jer auto(pretpostavljam alu) folija grije box... Ako nemas gdje uzeti, kontam naljbolje popuniti rupice s necim i prefarbati u bijelu boju.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
tri i dali da idem po tablici hesijevoj tocno na tih 0.8l vode?
idi kao na 1l vode da uzimas meru,slobodno joj daj vise nece joj nista biti za ta dva puta,ali moras da nabavljas hranu,hesi je dobar inace,ali eto posluzice ti,bolje ista nego nista,P+ ti ne treba samo booster i bloom uzmi da imas za dva puta i to je to.
prefarbati u bijelu boju.
i ja sam uvek pre za belu boju ili za meyler foliju.
E da zaboravio sam ti reci,uzmi podsisaj odnosno uradi mini-lolipop,sve od secei to od dole to tuznjo lisce i koje je zuto skini kao i grancice koje nedobijaju svetlo,znaci osisas sliobodno sve 10cm od zemlje,prijace joj verujmi bolje ce se skoncetrisati kasnije za punjenje budova a ovako samo joj uzima energiju a tebi smeta za zalivanje,slobodno podsisaj i nahrani je onda sa hesijem kad uzmes.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ostavljam ili rezem?
sve rezi sta je zuto i te male listice isto,i slobodno male grancice koje nedobijaju svetlo bez obzira sto ima mali cvetic na njima,samo porezi.Mozes te male grane klonirati pa imas eto zenku sigurica pa pikuje u out ili ostavix u malo poticu kad se primi klon pa kad zavrsis ovu veliku ubacis ga u box,to je samo preddlog nista vise,rezi sve slobodno od dole 10cm,aj ja sam tu pa mi pusti sliku da vidim kako si izrezao.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud
01.07.2010
68
84
18
36
Poz Big,znas sta sam zakljucio,ti me ispravi ako gresim,TNT hesijev po meni nije potreban za autoflowere u potH zamlji,bar sto se bulk seeda tice,procveta za 3 nedelje a ako mu se da TNT u 3-oj nedelji cak u najmanjoj dozi 1ml na 1,5l vode on sagori vrhove listova malo. To primecujem evo vec na cetvrton razlicitom strainu autosa(jack herer,bluebery,purple og kush,mazar).
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
da li trebam koji list mozda skinuti?
skini ove listove samo isped tih prvih grancica sto idu vidis,imas dve male grancice levo i desno e te listove ispod njig skini i nista vise ne diraj,sad ce lepo da dobijaju svetlo a nema sta da im vuce energiju ,sve ce to da izraste fino i imas dobre cvetove i nize.Sad cemo je pusti na miru pa ce mo je opet razvlaciti kad malo krene i vidimo sta kazes sama forma za dalje.
Zaljevao sam zadnja 2x prehranom, jel sad trebam cistom vodom?
treba da cista vodu,i onda idemo ritam prehrane-jednom das full dozu-pa onda sledece zalivanje pola doze pa onda voda i sve tako vrtimo u krug ako bude sve ok i ako podrzava takav ritam.Napisi mi samo sa koliko ono vode je zalivas i dali procuri nesto u tanjiric i za koliko popije to iz tanjirica ako si pratio.
znas sta sam zakljucio,ti me ispravi ako gresim,TNT hesijev po meni nije potreban za autoflowere u potH zamlji,bar sto se bulk seeda tice,procveta za 3 nedelje a ako mu se da TNT u 3-oj nedelji cak u najmanjoj dozi 1ml na 1,5l vode on sagori vrhove listova malo. To primecujem evo vec na cetvrton razlicitom strainu autosa(jack herer,bluebery,purple og kush,mazar).
Znas sta u principu svaka bioza je prica za sebe,da pot-h je zaista dobra zemlja i jaca malo,kod tebe mozda tako odreaguje jer tu nesto nije mozda u redu sa genetikom kad tako odreaguje cak na 1ml tnt,ja nemam bas takva iskustva a i dosta ljudi ovde vodim kao sto vidis i sam i plus neke na pp koje sad zavrsavam i vise ne radim mentorski na pp.Sta ti hocu reci zapravo,mozda su te sorte malo osetljive ili je do banke ne mogu ti tacno reci ali zapravo sta bit svega.Praktikujem i savetujem ljude bez obzira u kojoj zemlji rade,kada nastupi ta tranzicija izmedju vege i cvata bioze obicno povuku veliki i dobar deo dusika koji joj je potreban za taj nagli ekstremni rast pogotovo u prve 2 nedelje cvata,pa ja cisto kazem ljudima da udju sa malo vecim postatkom dusika u cvetanje da bi se napravio neki balans normalan u tom momentu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud and BlackBird

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Ovaj LST sam zelio oprobati samo tako, presretan sam sto sam do ovoga dosao, prvi mi je grow i nenormalno mi drago da ide konačno, doživio sam i to.. Ne mogu jos da vjerujem da radim neki LST za koji do jucer pojma nisam imao sta je uopste dok se nisam uclanio i citao. Ovaj forum je enciklopedija!
Pa zalijem po potrebi, ako vidim da je pot tezak, ne zaljevam. Cim iscuri dole, prestajem.
Trenutno je pot praavo tezak, znaci pun je, a zalio sam prije 2 dana sa jedno pola litre prehrane. Primjetio sam da ne treba puno vode jer je zemlja uvijek vlazna, a procitao sam da ne valja pumo zaljevati tako da se drzim neke umjerenosti. Cekam onda da se osusi pa onda ide voda..
Prvo sam zelio rijesiti ove neke nedoumice, sad ide propitivanje za zaljevanje :D
A sto ide poslije cista voda, da ih procisti korijen jel? Najvise volim kad nesto radim, da znam zasto to ide tako, bolje ucim.
 
Poslednja izmena:

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Ovu da nista ne diram jos uvijek?
20 dana zivota, sve isto nastimano kao i onoj prvoj.. 20190612_202038_HDR(1).jpg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Pa zalijem po potrebi, ako vidim da je pot tezak, ne zaljevam. Cim iscuri dole, prestajem.
ne radis pravilno,polako samo.Fora je da zalivas polako i sa pauzama,znaci sipas pola litr vode pa sacekas minut dva pa opet i sve tako.Konkretno zalivaj od sledeci put sa 2l vode i prati koliko je iscurela i za koje vreme popije,to je vazno,a ne da stanes sa zalivanjem kad procuri,mozda si previse brzo sipao vodu pa ti iscuri vec na o,7-1l a ona jos moze da popije.Uskljucivo zalivas kad je pot lagan ko pero maltene.
a zalio sam prije 2 dana sa jedno pola litre prehrane
a zasto tako,opet ti pricam,nema zalivanja svaki cas,to je haos za biozu,odredi ritam i zalivaj recimo na svaki 4-5 dan po 2l ubuduce i javimi sta se desava.Dao si pola litre prehrane,sta to znaci objasni mi.Mislis ,i ti da je njoj dovoljno sad tih pola litre neke prehrane,opet greska.Ne pratis instrukcije i rradis po svome a to je bas zbog toga sto masu informacija imas u glavi koje procitas pa ti se pomesalo sve po malo.Ne kazem ja da nije lose sto se edukujes i citas,ja postujem to.Ajde da se dogovorimo sad pa u buduce da pratis oko zalivanja sta ti pricam.
Sad ces opet da mi napises sta si davao,koju dozu prehrane i cega zadnjih dva puta i koliko na koliko vode.
Ovu da nista ne diram jos uvijek?
Samo savijaj na isti nacin kao sto sam ti rekao,lst se vec radi od 10-14 dana zivota bez problema,ja cak savijam bioze od 7 dana stare jer mogu to sebi da priustim jer znam sta radim i kako.Lst je mama medju trenizima za bioze.
Imas li kakve vetove da puse po njima da ih ljuljaju malo.
Dobro sad procitaj sta sam ti napisao i sve mi lepo odgovori i idemo dalje.Koju onu bese prehranu imas canna jeli.
 
20.04.2015
19
29
13
37
Pozdrav mentore! U zadnjem postu si mi reko da razmislim o prehrani..Ajd da te podsjetim malo, imam dva NL auto, danas im je 22. dan, od toga su 10 dana u velikim potovima i zemlja je potH..Mislim da sam plantelu list bzvz uzimao, jer u zemlji ima hrane za 3-4tj a one su tek 10 dana u njoj..Imam plantelu cvijet i slavol(svako drugo zalijevanje dajem) budes mi reko kad cu krenuti s plantelom cvijet..Htio sam te pitati za onaj aminoflex od fitoferta, mislim da sam vidio da ima za kupiti, pa da mi kazes kad ga mogu koristiti..One tacne, tanjure ili kako se zovu, sam kupio al kad budem iso autom povezem ih..E da, ajd mi reci hoce biti problem za korijen ako sad zabijem u zemlju stap da ih povezem za zastitu od vjetra malo??Slika je od prije dva dana, taman zalivene cistom vodom(6L) i naspricane opet onom smjesom..
 

Prilozi

  • IMG_20190611_184220.jpg
    IMG_20190611_184220.jpg
    656,9 KB · Pregleda: 14
  • Sviđa mi se
Reactions: Claudius

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Znao sam da ima nekih pravila i za zaljevanje, al dok sam ispitivao za svjetlost, sijalice, zemlju, kad topirati, kako LST i jos stosta toga, ostavio sam da pitam kasnije., Nismo jos ni pricali o zaljevanju niti o instrukcijama kako cu, zato sad pitam.
Ne zamjeri druze, prvi grow je i treba dosta za skužiti, polako ja to jedno po jedno sređujem.. Prvi mi je grow i ucim se, i nije da ne idem onako kako ti kazes, drzim se uputa za sve, al ovo jos nisam ispitivao..
Prehrana - Substral gnojilo za vegetaciju i cvijet, na 2l vode 1 čep 10ml.
Screenshot_2019-06-13-12-56-03(1).png
Sad ce biti sto si tako uradio, trebas za cvjetanje.. E pa ovo sam pripremio dok mi nisi rekao da prebacim na 12/12 da pokaze spol i potrosio sam evo zadnji put.
Danas idem kupiti Substral za cvjetanje, jedino to imam dostupno sto sam trazio. Evo svojstva: Screenshot_2019-06-13-12-56-18(1).png

Trebam svakako ovu drugu zaliti danas, osusila se zemlja i evo sad idealna prilika da to usavršim i naučim. Ajde pucaj...
Koje da koristim sad?
Imam i Slavol, de mi majke ti objasni sta da radim i koji rezim cega, nisam te stvarno ovo dosad ispitivao, pomagaj :)
Jel kad je 12/12 rezim, ide strogo prehrana za cvijet ili ide i za vegetaciju? To me buni eto, biljoze su male i sve mislim treba im i za vegetaciju malo guranja.

Bojao sam se zaliti sa litar vode odjednom(kamoli dva litra), na hiljadu mjesta sam procitao "istruhnuce korijen"..

Ventilaciju imam, puse po njima ventilator.
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
.Mislim da sam plantelu list bzvz uzimao, jer u zemlji ima hrane za 3-4tj a one su tek 10 dana u njoj.
Nisi bzv uzimao,nego ces ovako.Slobodno ti kad navrse 15 dana u toj zemlji rokni pola doze plantele jednom i onda cemo drugi put jos pola doze kad pokazu prve pistile,pa tek onda cemo ukljuciti plantelu cvet u prica.Uradi tako i videces zbog cega,sigurno sve provereno.
slavol(svako drugo zalijevanje dajem)
Slavol obavezno svako drugo zalivanje znaci 10ml na 1l vode do kraja tako teraj.
..Htio sam te pitati za onaj aminoflex od fitoferta, mislim da sam vidio da ima za kupiti, pa da mi kazes kad ga mogu koristiti..
Jedan jako dobar preparatic a jeftin,svega 250ml ti je dosta iha ima da ti traje.Njega rokas 2ml na 1l vode svako trece zalivanje ali pazi-gledaj da ga koristis recimo kad dajes cistu vodu odnosno slavol kad ide e onda sa njim u kombinaciju ekstra radi,sad mozda ti i nepadne svako trece zalivanje posto ces kasnije i cesce hraniti ,bitno je da ga nemesas sa plantelom pa ti gledaj nekako ga uklopi, ima da se preporode cure,njega isto vozis do kraja znaci svako 3 zelivanje ili kako ti padne moze i 4-5 nije bitno on se nedaje cesto a kad se da bas dobro radi.Ojaca imunitet i same te amino kiselinu u njemu su jako dobre za bioze.
hoce biti problem za korijen ako sad zabijem u zemlju stap da ih povezem za zastitu od vjetra malo?
pa moze da bude malo da iscepas koren razvio se on znas vec,ti zabodi na ivicu pota stapove pa vezi kanapom nekim,ja mislim da ce onda biti ok.Vidim stavio si seno-slamu sta je vec,to ce pomoci da znas da se sporije susi supstrat.
Ne zamjeri druze, prvi grow je i treba dosta za skužiti, polako ja to jedno po jedno sređujem.
ma sve super,meni je milo kad vidim da se covek trudi i educira,znas onda i ja imam vise volje a lakse mi da objasnim onda neke detelje.
Prehrana - Substral gnojilo za vegetaciju i cvijet, na 2l vode 1 čep 10ml.
Vidi ova prehrana prva gde je NPK-7-3-5 to je vise za vegetaciju jer ima veci postatak kisika.Koja je vidi sad idealno vreme da das jednom ,znaci na tranzaciji vege i cvetanja,kada je biozi najvise potrebno kisaka jer one sad obicnu u tom stadijumu prve 2-3 nedelje cvata najvise porastu,pa treba sve to ipsratiti.Nemoj da meris na cep nista,kupi spric u apoteci koji meri do 10ml i lepo znas sta doziras.Daj ovu prehranu sad odmah jednom svega 8ml na 2l vode slobodno i to je to za delje ti pisem sledece:
Danas idem kupiti Substral za cvjetanje, jedino to imam dostupno sto sam trazio. Evo svojstva:
Dobro ako je tako onda sta da se radi,kupi.Ali da znas u buduce kakvu prehranu da trazis,znaci gde je mani N u odnosu na PK,primer -3-6-9,4-7-7,i tako nesto kapiras,sve sto ima vezi N kao ova prva prehrana to uglavnom ide za vege jer ima veci postotak kisika.
Imam i Slavol, de mi majke ti objasni sta da radim i koji rezim cega, nisam te stvarno ovo dosad ispitivao, pomagaj
Slavol dajes svako drugo zalivanje 10ml na 1l vode do kraja tako,njega mozes inace da mesas i sa mineralnin i oraganik prehranom nema nikakave veze to su samo bakterije.Njega mozes vec davati od 7-mog dana zivota bioze pa sve do kraja.
Bojao sam se zaliti sa litar vode odjednom(kamoli dva litra), na hiljadu mjesta sam procitao "istruhnuce korijen"..
Pazi da se razumemo nesto,ja sam mislio na veliku biozu da zalivas sa 2l,kapiras,ne mozes ti malu biozu tretirati sa tolikom vodom,naravno da ces je ugusiti.Logicno je buraz,manja bioza manje vode-veca bioza vise vode,znaci sad tu veliku zalijes sa 2l i pratis koliko ce da iscuri i za koliko ce da popije,stim da polako zalivas nista naglo,zalijes koj decilitar pa sacekas min pa opet i ssve tako_Onu malu mozes slobodno da zalivas sa 0,8 ili 1l maksimum,a one bebice ne vise od 0,2-0,3l.
Sta ti nije jasno pitaj opet.
 
20.04.2015
19
29
13
37
Tnx stari, sve sam primio na znanje sto se tice prehrane i ostalog..Evo maloprije iso pogledat nigdje tog aminoflexa, a od jeftinijih samo ovo..
 

Prilozi

  • Screenshot_20190613-160053.jpg
    Screenshot_20190613-160053.jpg
    131,1 KB · Pregleda: 9
15.11.2017
90
89
18
35
, pa ti posaljem slike.
Evo je podsisane:
281488
281489
Vecina grana je bila s malim vrhovima tj. cvijetovima poput ove:
281490
I ostala su mi dva veca fan lista, jedan je poceo isto lagano zutiti a drugi je ok samo zaklanjaju dosta svijetlosti pa ne znam jel ih trebam skinuti: 281492
281493
Zalijevanje je proslo lijepo i polako, sve je popila u par navrata kroz 20-ak minuta s tim da je kod zadnjeg sipanja procurila u posudu i trebalo je jos nekih 20-ak minuta da taj visak(po procjeni nekih 0.1ml) pokupi nazad u pot.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Hvala na objasnjenju kralju!
Evo sta je danas bilo u ponudi. Valjal ovaj Green Garden?
 

Prilozi

  • 20190613_152309_HDR(1).jpg
    20190613_152309_HDR(1).jpg
    267,7 KB · Pregleda: 16
  • 20190613_152255_HDR(1).jpg
    20190613_152255_HDR(1).jpg
    193,2 KB · Pregleda: 15
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.