Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
taj je odlican pecizno meri,ti uvek gledaj da ti je tu negde oko 6,5 tako neku biju namestis,a objasnio sam ti u prehodnom postu kako obaras sa limuntosum ph.
.imam plantelu cvat i list samo sto na cvatu ne pise kako ide primena a na listu pise na 1l vode 10ml plantele lista
sad povecavas vodu na 2,5l i das joj svega 10ml plantele za list,i promenicemo ritam zalivanja nek bude sad na 6 dan,ja mislim da ima fore 6 dana da se lepo osusi zemlja,i onda ides nahnadno zalivanje cista voda sa izreguliranim ph jeli i slavolom,kad zalivas sa prehranom prvo stavi prehranu pa dobro promuckaj vodu pa onda izmeri ph pa ako boja nije kako treba dodas kasiku dve limuntosu jeli koju si predhodno razmutio u 1,5dl vode pola kesice.
Jel prskam i cvjetove ove velike bioze ili njih izbjegavam?
pskaj malo samo nista posebno vise prskaj listove i podnozje bioze,tu se oni nastanjuju,tretiras tako svaki treci dan sa tim rastvorom pa cemo videti sta ce biti dalje,ti javi.
Pozdrav Big, moze mentorstvo?
moze naravno:)
Jutros velika zalivena sa 2,5L, iscurilo preko 4dcl
dosta je iscurelo ,za koliko je popila tih 4dl.Ako je sporo popila smanjicemo vodu na 2,3l.
Malu cu sutra zaliti pa mi odredi doziranje, za nju mi nisi jos odredio.. I na njoj se javlja tek pokoja usrana tačkica, valjda je kalcij dozove pameti.
ja uopste ne provaljujem koja je manja a koja veca iste su,maloj ces dati na 2l vode 3ml 735 i 4ml 688 i rokni njoj odmah 5ml calcijuma a ovoj sto ima vise tackica njoj rokni na sledece zalivanje jos jednom 5ml calcijuma.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Claudius

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
Da vidimo jesam li nesto naucio :) Zuti listovi govore da biljci fali dusika(azota) i treba joj TNT npr - zgoljava je u pitanju? Posto je u flowering fazi sme li se da ti TNT?

IMG-20190709-004415.jpg


IMG-20190709-004421.jpg


IMG-20190709-004428.jpg


IMG-20190709-004446.jpg


IMG-20190709-004649.jpg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Da vidimo jesam li nesto naucio :) Zuti listovi govore da biljci fali dusika(azota) i treba joj TNT npr - zgoljava je u pitanju? Posto je u flowering fazi sme li se da ti TNT?
da moze ali ti imas drugi problem
sledece zalivanje daj p+ i nabavi i ti preparat cal-mag neki,imas i ti nedostatak calcijuma,a i fosfora malo i kalijuma.
znaci sledece zalivanje ides p+ full dozu i pola doze blooma,pa onda vodu cistu pa opet onda ali ful dozu blooma i fuul dozu p+ i oporavice se.
 

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Mala veca od prve starije, al nek ostane mala jer je mladja.. Zvacemo ovu stariju Utačkana Cvjetuša haha :D
Nije ni pila ta 4dcl, prosuo sam jer je pot plivao, onda je iscurila jos malo, jutros nisam imao kad da pregledam ide se na posao jbg, i sad evo vidim ima jos u tacni al ne puno, znaci od jutros nije vise pila nista.
Smanjicemo i njoj vodu, sta se moze..
Ok hvala za doze. U zdravlje!!
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur
14.06.2019
97
36
18
37
Onaj ritam sto smo zalivali svaki 3-4dan sa 2l vode,zemlja ostane vlazna i ne osusi se a zadnji put kad smo trebali smo pomerili na za jos 2dana tj.5dana i tad je pot bio lagan a sad zadnje sto sam zalio bilo je 05.o7.Znaci to je pre 4 dana zaliveno!Da,ostavim jos 2 dana i onda ce biti na 6 dana?E sad pitanje kad pocnem sa prihranom jel posle koliko ide cisto zalivanje sa slavolom.?I sta ti mislis da ostavim jos 2dana da bude 6dana od zadnje zalivanja ili da krenem odmah danas sa prihranom jer je pot jos uvek vlazan....
 

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
vozdra @bigeskalibur evo malenih veceras su presle u 12-12. odlucio sam se da ne cekam do cetvrtka, potovi lagahni a one pocele pokazivati znakove zedi pa sam po tvom koktelu full bloom super vit power zyme root i nisam bio siguran jel se zeleni hesi koristi pa sam dao svakoj po 10ml zelenog i 5ml tnt. a na 3l vode
 

Prilozi

  • IMG_20190709_191229.jpg
    IMG_20190709_191229.jpg
    341,4 KB · Pregleda: 16

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Smanjicemo i njoj vodu, sta se moze..
onda smanjuj vodu na 2,2l pa da vidimo onda,to kad stoji u tacni voda tako i ona ne popije za 1h ne treba je siliti onda,bolje smanjiti vodu i onda bude sve ok.vazi ono za malu mladju i stariju moze to tako i tako sam ih i zapamtio.
Onaj ritam sto smo zalivali svaki 3-4dan sa 2l vode,zemlja ostane vlazna i ne osusi se a zadnji put kad smo trebali smo pomerili na za jos 2dana tj.5dana i tad je pot bio lagan a sad zadnje sto sam zalio bilo je 05.o7.Znaci to je pre 4 dana zaliveno!Da,ostavim jos 2 dana i onda ce biti na 6 dana?E sad pitanje kad pocnem sa prihranom jel posle koliko ide cisto zalivanje sa slavolom.?I sta ti mislis da ostavim jos 2dana da bude 6dana od zadnje zalivanja ili da krenem odmah danas sa prihranom jer je pot jos uvek vlazan....
ne ne,nikako dok je vlazana zemlja,nek ostane na 6 dan,tako je bolje i sigurnije pa da bude i na 7 dan bolje podnose susu nego vlagu da znas samo,sve ok odlicno razmisljane.
Kad pocnes prehranu jednom das klopu a sledece zalivanje vodu sa slavolom i sve tako,pa kad udje u cvetanje onda cemo menati tempo prehrane da napunimo budove,dok ne udje u cvetanje jednom hrana jednom voda sa slavolom i to je to.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Osuseni list

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
da moze ali ti imas drugi problem
sledece zalivanje daj p+ i nabavi i ti preparat cal-mag neki,imas i ti nedostatak calcijuma,a i fosfora malo i kalijuma.
znaci sledece zalivanje ides p+ full dozu i pola doze blooma,pa onda vodu cistu pa opet onda ali ful dozu blooma i fuul dozu p+ i oporavice se.
Mislio sam da CalMag ne treba kada se zemlja koristi kao substrat...

Jel ok ovaj da uzmem?
285789
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
12-12. odlucio sam se da ne cekam do cetvrtka,
ok onda,ali da znas sad kad udjes u cvat odnosno kad prebacis na 12-12 moras imati neki ritam,a i sporihe ce piti malo sad ispocetka a posle 2 nedelje od 12-12 ima da pije vodu ko luda,sad drzi ritam na 4-5 dan vidi sam,znaci kad je lagan pot zalivas ali nemoj pre 4 dana ipak ,5 je sigurica dan znas,sve u svemu bum videli.Sledece dva zalivanje ides na sledeci nacin:
1.zalivanje,3l vode ,8ml boostera 5ml tnt
2.zalivanje,3l vode 8ml boostera 10ml roota.
onda za dalje se dogovaramo,jel ok to tako,zapisi sve.
 

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
A onaj slavol dal da ubacim?

Apdejt:
Ne citam lepo - bolje pitanje je koji slavol da ubacim mislim koji je najbolji?
 
Poslednja izmena:
14.06.2019
97
36
18
37
onda smanjuj vodu na 2,2l pa da vidimo onda,to kad stoji u tacni voda tako i ona ne popije za 1h ne treba je siliti onda,bolje smanjiti vodu i onda bude sve ok.vazi ono za malu mladju i stariju moze to tako i tako sam ih i zapamtio.

ne ne,nikako dok je vlazana zemlja,nek ostane na 6 dan,tako je bolje i sigurnije pa da bude i na 7 dan bolje podnose susu nego vlagu da znas samo,sve ok odlicno razmisljane.
Kad pocnes prehranu jednom das klopu a sledece zalivanje vodu sa slavolom i sve tako,pa kad udje u cvetanje onda cemo menati tempo prehrane da napunimo budove,dok ne udje u cvetanje jednom hrana jednom voda sa slavolom i to je to.
Hvala Bigi...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Jutros zalivena i mladja sa 2L, ma iscurilo koliko hoces, ne znam sta je ovo..
Sto se to desava (zemlja Substral Universal bez ikakvih dodataka), mozda nisam dobro nabio zemlju jel?
Da li bi bilo bolje da malo, al malo zemlja bude vlazna prije zaljevanja, jer se puno osusi sve i imam osjecaj da voda protutnji kroz pot?
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.