Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
04.06.2016
96
68
18
42
Vozdra Bigi,znaci od 4 biljoze koje imam nakon podesavanja ph vode 3 su biljoze odlicno,a na jednoj se nesto događa,evo slike pa da vidimo sta je... 285832 285833
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kalpsiz
15.11.2017
90
89
18
34
prebrisi malo samo ali kasnije kad se upali svetlo mozda se osusi do tada
Pozdrav!
Odradio sam tretman jučer, dok se svijetlo upalilo svi listovi su se posušili tak da nisam ništa trebao brisati. Također je miris rastvora koji je bio ubitačan do jutra ishlapio i skoro nestao. Pregledao sam sad ujutro sve biljke i box te nisam našao nijednog letećeg gmaza. Anubis je jučer zaliven sa 1L vode + 2ml aminovala , dns popodne ću početi lst na njemu pa ti pošaljem slike.
 
D

Deleted member 65715

Guest
Dakle odradio bih prvi grow, box je ormar 52(duzina)86(sirina)162(visina). E sad, sta predlazes za svetlo? U teoriji se razumem u sklapanje ali nikad nisam radio. Svakako bih isao sa led solucijom, dal sa cobovima bez drivera, dal sa, mozda sa led trakama cak? Nikad vise od 2 autosa ne bih drzao, cilj mi je kvalitet. Za svetlo mogu da potrosim oko 80e, nije problem cekanje da stigne.
 

MrLove

Aktivan Član
17.01.2019
151
381
63
Jedan mali gest za velikog Biga mog na srecu dragog mentora..... hvala ti sto si bio uz mene do kraja napravili smo lek od jednog kvadrata sa 5 indica plagronom i Hesijem pod 400w hps ventovima i podnim grijanjem napravili 350g bez popkornova suvih hedova 7 dana susenja lisce i grane i popkornovi sve u ulje smo koristili i na kraju dobili blizu 70 ml bezmalo kao da sam mario radio kako kaze do 20ml od 100 grama odradilo smo sve ulje komira ja probao predozirao se zakova me brate kod da sam ciglu u glavu stavio pretrnio sam sav znojim se sav a unutar grudi izgorise i noge bilo je i malo muke jbg uzeo sam garant jedno 4 do 5 zrna rize.....oduzeo se mucam brzo pricam neznam sta sam htio da kazem al pricam .....jbg kevu nedira ko mene ona vec koristi ovo sto smo kupovali hvala ti mentore ziv mi i zdrav bio moja si preporuka za svakog ko te pomisli pitati za mentora.
 
17.11.2015
252
118
43
ovaj kong 47 mi se cudno ponasa, bas je iscrpljen nesto, cim mu je vreme za zalivanje sav se oklembesi, oporavi se ubrzo po zalivanju al se jedino ta biljoza tako ponasa.. ta biljka inace nema nista u tacni nakon zalivanja, u one pukotine pored sam dodao novu zemlju i nakon ovog fotkanja sam i to prekrio peskom..
1.jpg
njoj sam sad dao ful jj bloom i b52, ove ostale nisu jos za zalivanje nekako.. a popila je samo 1,5 ostale inace povuku 2 - 2,5, kako koja.. generalno slabo i cvetovi njoj napreduju, vec su na pola cvetanja a sitnooo.. evo ti npr, mada sam vec kacio, al sad se razlika u velicini i generalno u svezini cveta vidi na kilometar, u odnosu na neke druge
2.jpg 3.jpg 6.jpg 7.jpg
i reci mi ovo jesu samo gladne ili je bio mali light burn? digo sam svetlo inace u medjuvremenu za 10ak cm.. sutra idem da zalivam ostale, ako imas predloge, primedbe, pucaj sad :D
4.jpg 5.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Jutros zalivena i mladja sa 2L, ma iscurilo koliko hoces, ne znam sta je ovo..
Sto se to desava (zemlja Substral Universal bez ikakvih dodataka), mozda nisam dobro nabio zemlju jel?
Da li bi bilo bolje da malo, al malo zemlja bude vlazna prije zaljevanja, jer se puno osusi sve i imam osjecaj da voda protutnji kroz pot?
lose sipripremio supstrat,nisi ga nabijao dobro,ma nema veze vlaznija ne vlaznija zemlja,ona se ne zadrzava pa mozes ti da vlazis koliko hoces,imas i sugurno i vazdusnih djepova a to moze razne probleme da donese,super je to ide kako ide,smanji onda vodu na 1,7 i to je to ,sta da se radi jbg,uci se covek tako pa sledeci put pametnije pripremi supstrat.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Claudius
15.11.2017
90
89
18
34
dns popodne ću početi lst na njemu pa ti pošaljem slike.
Evo uradka nakon lst-a:
285884
285885
285887
285888
Znači savijan cca 24h nakon zalijevanja, pažljivo i oprezno :D Eto javiš mi jel to dobro razmaknuto i dali još koji list trebam maknuti za nove pomladke koji će krenuti prema svijetlu. Također stavio sam malo deblji hamer papir za ove listove koji inače dodiruju zemlju. Zanima me jel postepeno kako odmiču dani još jače savijam glavni vod? Otkinuo sam jednom listu slučajno vrh cca pola cm
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Jedan mali gest za velikog Biga mog na srecu dragog mentora..... hvala ti sto si bio uz mene do kraja napravili smo lek od jednog kvadrata sa 5 indica plagronom i Hesijem pod 400w hps ventovima i podnim grijanjem napravili 350g bez popkornova suvih hedova 7 dana susenja lisce i grane i popkornovi sve u ulje smo koristili i na kraju dobili blizu 70 ml bezmalo kao da sam mario radio kako kaze do 20ml od 100 grama odradilo smo sve ulje komira ja probao predozirao se zakova me brate kod da sam ciglu u glavu stavio pretrnio sam sav znojim se sav a unutar grudi izgorise i noge bilo je i malo muke jbg uzeo sam garant jedno 4 do 5 zrna rize.....oduzeo se mucam brzo pricam neznam sta sam htio da kazem al pricam .....jbg kevu nedira ko mene ona vec koristi ovo sto smo kupovali hvala ti mentore ziv mi i zdrav bio moja si preporuka za svakog ko te pomisli pitati za mentora.
Jako mi je drago zbog svega.Eto prijatno sam iznenadjen,tvojim cestitkama.
Iskreno dirnut sam,milo mi je sto je sve proslo kako treba,trudili smo se zajedno i bili svakodnevno skoro na pp na forumu i razgovarali ne bili poboljsali sam uzgoj.
Ja sam dao zaista sve od sebe,trudio sam se koliko sam mogao.
Veliko mi je zadovoljstvo sada,sto znam da se ipak sav trud na kraju isplatilo i da sam nekim svojim skromnim znanjem pomogao tvojoj majci i iskreno se nadam bar malo olaksao probleme oko lecenja.
Zato verujem i nadam se da ce ozdraviti,jer i ja sam se suocio sa ti, istim problemom ali nisam uspeo da spasim svoju majku,sto mi je danas veoma zao i sto moram da nosim taj odredjeni teret i savest oko toga sa kojim ne mogu ni dan danas da se pomirim.
Zato me eto ovakvi slucajevi kao kod tebe oplemenjuju i na neki nacin cine boljim covekom jer sam resio i rekao sebi -da nikad vise necu u zivotu biti sebican i staviti licne interese ispred nekih materijalnih ili mediokritetnim glupostima.
HVAL tebi Ms.Love,hvala i tvojoj majci sto ste imali poverenja u mene i dali mi u ruke jedan zivot za koji sam imao sansu da se borim.
Smatram da je svaki zivot dragocen,verujem u ljude i znam da u svakom coveku postoji nesto dobro i da ne treba odustati od toga pomoci nekom.
Eto brate moj,sve znas sta vise da ti kazem osim da je zadovoljtvo moje.
Izvinnjavam se modovima sto pisem post za postom,ali to je moralo tako sad da bude.


 

MrLove

Aktivan Član
17.01.2019
151
381
63
Jako mi je drago zbog svega.Eto prijatno sam iznenadjen,tvojim cestitkama.
Iskreno dirnut sam,milo mi je sto je sve proslo kako treba,trudili smo se zajedno i bili svakodnevno skoro na pp na forumu i razgovarali ne bili poboljsali sam uzgoj.
Ja sam dao zaista sve od sebe,trudio sam se koliko sam mogao.
Veliko mi je zadovoljstvo sada,sto znam da se ipak sav trud na kraju isplatilo i da sam nekim svojim skromnim znanjem pomogao tvojoj majci i iskreno se nadam bar malo olaksao probleme oko lecenja.
Zato verujem i nadam se da ce ozdraviti,jer i ja sam se suocio sa ti, istim problemom ali nisam uspeo da spasim svoju majku,sto mi je danas veoma zao i sto moram da nosim taj odredjeni teret i savest oko toga sa kojim ne mogu ni dan danas da se pomirim.
Zato me eto ovakvi slucajevi kao kod tebe oplemenjuju i na neki nacin cine boljim covekom jer sam resio i rekao sebi -da nikad vise necu u zivotu biti sebican i staviti licne interese ispred nekih materijalnih ili mediokritetnim glupostima.
HVAL tebi Ms.Love,hvala i tvojoj majci sto ste imali poverenja u mene i dali mi u ruke jedan zivot za koji sam imao sansu da se borim.
Smatram da je svaki zivot dragocen,verujem u ljude i znam da u svakom coveku postoji nesto dobro i da ne treba odustati od toga pomoci nekom.
Eto brate moj,sve znas sta vise da ti kazem osim da je zadovoljtvo moje.
Izvinnjavam se modovima sto pisem post za postom,ali to je moralo tako sad da bude.
Stvarno da nema:rolleyes:i tebe mentore upropastio bih sve tacno zapravo nebih ni poceo niti bih kevi mogao ppomoci......... hvala jos jednom ziv mi bio
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
i,znaci od 4 biljoze koje imam nakon podesavanja ph vode 3 su biljoze odlicno
Brte imas pocetnu fazu ne dostatka kalcijuma,nadji neki preparat na nazi cal-mag imas da nadjes das je Vestac pitao iza jednu stranicu a i pisao sam o tome vec ba baci oko malo unazad koju stranicu i nadji neki preparat i uvrstiga u redovnu ishranu svako trece zalivanje i nikad problema neces imati samo benefite i to tek kakve da znas samo.
Pregledao sam sad ujutro sve biljke i box te nisam našao nijednog letećeg gmaza
opet ti istretiraj za 3 dana znaju oni da se sakriju.
Evo uradka nakon lst-a:
uuu odlican ls,bravo za taj papir pametno i ja radim to isto da ne dodiruju listovi vlaznu zemlju.
Znači savijan cca 24h nakon zalijevanja, pažljivo i oprezno
uvek tako,sacekas da 24h udje voda u sistem i onda nema beda od pucanja,
Eto javiš mi jel to dobro razmaknuto i dali još koji list trebam maknuti za nove pomladke
jeste trebas te gornje fan listove malo ih makni u stranu da se podstaknu ove nove grane i to je to,uvek sklanjaj listove sa novih potencionalnih grana.Da inace kako raste po malo samo savijas glavni vod,sad ne treba nista da ga savijas vise sledecih 10 dana,samo sklanjaj listove sa novih grancica i to je to.
oporavi se ubrzo po zalivanju al se jedino ta biljoza tako ponasa.
svremenom ce se promeniti to znas,zedna je jbg a veliki razmak zalivanja,ali u razmaku dana necemo menjati nista nego ti njoj povecaj vodu za o,5l od sledeceg zalivanja i nemoj da te to brine.
i reci mi ovo jesu samo gladne ili je bio mali light burn? digo sam svetlo inace u medjuvremenu za 10ak cm.. sutra idem da zalivam ostale, ako imas predloge, primedbe, pucaj sad
imao si mali lajt burn i mozda smo ih pecnuli sad ne mogu dobro da ocenim de mi daj celu sliku bioze ali slikano od gore,hoce i od klope malo a moze biti i LB,mada hranili smo ih jeli kad ono bese zadnje zalivanje,ako smo im davali klopu zadnje zalivanje onda LB.Moramo da resavamo taj pesak od gore nekako,imali sta jos da gmize leti sta se tu desava.
Dakle odradio bih prvi grow, box je ormar 52(duzina)86(sirina)162(visina). E sad, sta predlazes za svetlo? U teoriji se razumem u sklapanje ali nikad nisam radio. Svakako bih isao sa led solucijom, dal sa cobovima bez drivera, dal sa, mozda sa led trakama cak? Nikad vise od 2 autosa ne bih drzao, cilj mi je kvalitet. Za svetlo mogu da potrosim oko 80e, nije problem cekanje da stigne.
dobro ovako,ne razumem se u te cobove pa ti ih ne preporucujem a i te trake su shit brate one nista ne vrede sto se tice naseg hobija.
E sad sta bi ti ja preporucio ako hoces led dobar da radi posao a da je jeftin,nece te izaci ni 50e,za dve bioze ti je dosta oko 200-230w led e-27 3000k sve da stavis.Vodeci se gabaritima tvog boxa a da bude dobra pokrivenost treba da napravis ram ili neku plocu na koju ces pricvrstiti grla e27,ram treba da ti bude velicine odnosno tebi je ormar u pravogaoniku jeli bre,daj sliku neku covece,zapravo 52 je sirina a 86 sirina jeli,malo mi neobican taj ormar da je kontra dimenzije,aj to prvo da raspravimo ili mi slikaj box ili nacrtaj i napisi kako idu dimezije na tom crtezu,pa ti kazem dalje kako da sastavis panel.Imas ti tu brate dosta posla,treba rupe za ispuh i ulaz zraka da napravis,da vidimo sta planiras za ispuh zraka iz boxa,treba ti ventovi i za simulaciju vetra,ima tu prica svakakvih,ali javio si se na pravom mesto pa cemo to sve skockati ko bombona za jeftine pare a da pravis cudovista koliko je to moguce jeli,zato daj da vidim taj ormar ili nacrtaj na papir sa dimenzijama pa da krenemo polako,do tada baci oko na ove linkove i malo procitaj stvari priblizi sebi sta i kako.
 
D

Deleted member 65715

Guest
Posto mi je ovo prvi grow, idemo korak po korak, kako kazes tako radim pa cemo da vidimo kako ispadne
 

Prilozi

  • ormar.png
    ormar.png
    16,6 KB · Pregleda: 17

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Nazgul
Da naravno,skup je malo ali jedan od boljih na trziste,uzmi malo pakovanje od 250ml i imaces ga dva tri grova.
Posto mi je ovo prvi grow, idemo korak po korak,
kao sto sam i mislio,onda ovako.Pravis ram ili plocu,ali pogledaj one linkove sto sam ti poslao obavezno.Dimenzije rama nek ti bude 70 duzina siruna 40 cm.Stavis znaci 3 reda sijalica po sirini i 6 grla po duzini,raspodeli to sve na jednake delove,to ti dodje 18 sijalica x 15w=270w za dve bioze i na tu visinu cudo da ispadne.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Jel sve stavljam 3000k?
da 3000k sve tako ti dodje jeftinije i nemoras da menjas ili kombinujes crveni sa plavim spektorm,odlicno radi 3000k.
Upuh vazduha busis u levoj donjoj strani u uglu do zida rupa fi 100 tu netreba nikakava vent moze pasivan otvor,e sad za gore za ispuh busi u kontra uglu i onda ima prirodnu cirkulaciju,e sad mi reci sta hoces gore da stavi na ispuh,imas neke planove ventova ili sta kako,ili da ti ja iskombinujem nesto ili daj ti neku ideju a ja ti kazem moze ili ne moze,ono sto je bitno taj gore vent na ispuh sto stavis pozeljno je da ima potenciometar ili neki nacin dimanja.
 
17.11.2015
252
118
43
kad ono bese zadnje zalivanje
zadnje je bilo pre 5 dana, 5.7. samo voda i slavol
imali sta jos da gmize
samo kod dve biljoze, u dve te tacne nadjem po kog gmizavca, neki su tamno sivi (crni) neki beli, iste velicine, milimetar i manje.. pre tacno mesec dana sam primetio da ih ima, znaci jos jedno nedleju dana, i valjda pomre sve sto je bilo, ili nije u pitanju samo gnat, jer ce njemu za to vreme zivotni ciklus definitivno da bude gotov, jaja nema gde da slegne ako postane letac i hebac a i larve i ostala sranja se redovno spiraju sa tacni, tako da kapiram da im mora doci kraj sad nekad
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
zadnje je bilo pre 5 dana, 5.7. samo voda i slavol
sledece zalivanje klopa povecaj vodu za 0,5litra rokaj jjbloom i pola doze b-52,pa cemo za 10 dana krenuti i sa big budem.
jer ce njemu za to vreme zivotni ciklus definitivno da bude gotov, jaja nema gde da slegne ako postane letac i hebac a i larve i ostala sranja se redovno spiraju sa tacni, tako da kapiram da im mora doci kraj sad nekad
pa da to je to ciklus zatvoren,zato gledaj onda taman tako kad udjemo u 4 nedelju cvata da skidamo taj pesak i povnemo normalno da zalivamo jer moramo od tad poceti onda opasan tempo prehrane da punimo cvetove
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vojka
D

Deleted member 65715

Guest
ispuh stavljam 2 pc ventilatora 12cm, povezani na 12v dobro biju. a uspuh nek ostane samo rupa fi100, sta mislis? IMG_20190711_124236.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.