Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Pozdrav Učitelju naš,
Jutros zalivene biljoze po uputama 2L, ovaj put je skroz malo iscurilo u obje, po jedan dl. Skroz sam sporo zaljevao i polagano su upijale tako da su potovi sada pravo teski i natopljeni. Prije budu i nakon zaljevanja polagani, sad mislim da sam sve kako treba uradio i Ph namjestio. Od danas ih drzim obje na 5 dana do narednog zaljevanja.

Starijoj nije pomogao ni flush, ni kalcij ni folijarno, tackice idu kao i prije, listove eto vidis, i sve mislim da je takav proces ovog straina, da listovi odumiru, ali zato vrhovi pune trihomima kao da je mraz zabijelio. Mirise prelijepo, sve je vise zrelija i punija.

Mladja ide isto tako super, cvjetovi se skoro izjednacili sa apikularnim, nazire se i pocetak trihoma. Ali je i ona pocela tackati na donjim listovima i mislim da ce joj se desiti isto kao i prvoj - listovi crkaju a cvjetovi pune. Mozda nije prirodan proces, al zaboli me za listove ako cvjetovi idu i ako one rastu. Eto slika od jucer, danas je zahvatilo jos pokoji list..
Uglavnom, ja sam prezadovoljan jer u pocetku nisam znao hoce li biti zenke uopste a kamoli da cu ovoliko masne hedove uzgojiti.. :)
Uz tvoju pomoc naravno i prenešeno znanje!

Evo mala:
20190714_205445_HDR(1).jpg 20190714_205558_HDR~3.jpg 20190714_183016_HDR~3.jpg

Starija:
20190714_183042_HDR~2.jpg 20190714_205502_HDR~3.jpg 20190714_205616_HDR(1)~2.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lu&k
04.06.2016
96
68
18
42
Vozdra bigi,evo stigao je sensi cal mag...zadnje zalivanje je bilo 15ml plantela i 3.5lvode,iscurilo je u pot nešto vode,mislim da bi trebali lupati po 3l,onda je bilo savršeno...dao si mi popis zalivanja,danas bi trebalo ići 8ml prihrane na 3.5vode.. Kako sad da ubacimo taj sensi cal mag? kolko se njega stavlja?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
zbunastoj su listovi dosta "nagoreli"
kako mislios nagoreli evo ja je gledam nista joj ne fali to mislis na ovu sto vegetira i sto si kropovao garanu,ona je meni ok.
ova sto je ko menekenka sto joj fali cal-mag njoj mozes slobodno tai power i p+ i ostavi je na 3l vode,sto se tice zbunaste ne preteruj jos sa vodom jer ce da se rakrupna mnogo,drzi mo je na stagnaciji malo dok ova zgoljasta ne zavrsi,daj tu zbunastu uradi topiranje na svim grana i daj joj power,roota i svega 5ml tnt slobodno a ostani za sada na 3.5l vode pa cemo sledece nedelje povecati na 4l,razmak dana ostavi isti.
uradio sam "kao" LST pa cemo da vidimo sta ce da bude od toga
odlicno si to uradio samo savijaj,de savi i ove bocne strane obavezno da podstaknemo nove grane da rastu i uradi toping svih grana.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Veštac

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Jutros zalivene biljoze po uputama 2L, ovaj put je skroz malo iscurilo u obje, po jedan dl. Skroz sam sporo zaljevao i polagano su upijale
odlicno drzi vodu onda za u buduce na 2l i polako zalivaj.
Starijoj nije pomogao ni flush, ni kalcij ni folijarno, tackice idu kao i prije, listove eto vidis, i sve mislim da je takav proces ovog straina, da listovi odumiru, ali zato vrhovi pune trihomima kao da je mraz zabijelio. Mirise prelijepo, sve je vise zrelija i punija.
mamu joj njenju,vidis kako nas handri,nema veze,nastavi ces sa kalcijumom i dalje na svako trece zalivanje ti joj sipaj 6ml onog kalcijuma,posto je takva situacija sad cemo da je nagazimo sa prehranom da je mi predohitrimo da ona zavrsi sto pre da bi mogli od one zdrave da iskoristimo maksimum.
slusaj daj ako nisi odradio ono drugo zalivanje po redu sto sam ti napisao za mladju,rokni ti njoj umesto 7ml ti stavi 10 ml 688 sa slavolom 20ml,slobodno i 5ml calcijuma joj daj.Pa onda tek cistu vodu tamo naredno zalivanje.
e,mislim da bi trebali lupati po 3l,o
onda nek bude 3l vode do daljnjeg,ubaci njega danas odmah cal maga na 3l vode stavi 7ml cal maga i onda opet sledece zalivanje po 7ml sa cistom vodom cisto da se oporavi i onda ides na svako trece zalivanje po 7ml,nije bitno sa cim ti pada taj cal-mag moze da se mesa sa ostalom prehranom bez problema,ja inace praktikujem da namestim tako da kad dajem cistu vodu dam cal-mag tad.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
a i ona se jedina tacno svaki put posle 5 dana od zalivanja oklebesi, i tek kad se zalije povrati se.. van toga nema nekih znakova, listovi su ok, itd, jel imas ideju sta bi moglo biti u pitanju i sta da joj radim.. u pitanju je kong 47, druga takva mi napreduje sasvim korektno
tu ces sto se oklembesi ,sad da pocnes da zalivas na 4 dan sa 3l vode,tako probaj.
sto se tice onih gnatova sto jos ispadaju po koj is tacne probaj opet da jedno zalivanje tretiras sa h202 na 2,5l vode ali jacu dozu i to je to,oni su izgleda u zemlji pri dnu gde je najveca vlaga,sto znaci moj ti je predlog da u nizem delu od dna pota u visini od 5cm izbusis rupe od 5mm sve u krug da se susi zemlja tu brze,to bi trebalo da pomogne da se isusi zemlja i da gamad se potamene,znaci izbusi rupe sve u krug od 5cm od dna daj jacu dozu h202 i pusti da se bas dobro osusi zemlja dok se listovi neoklembese bukvalno dok ne krepa bizoa znaci ostavis je bez vode 7 dana recimo i onda daj da vidimo dal ce ispadati kad im udarimo susu i izbusimo te rupe,kapiras sta ti pricam.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vojka
17.11.2015
252
118
43
zadnji put su dobile ful dozu jj bloom i pola b52.. jel sad samo vodom i h2o2 da zalijem ili da dodam i prihranu nesto?
 
04.06.2016
96
68
18
42
onda dobro,danas ću stavit 7ml calmag,8ml plantele,i kad spucam ta zalivanja kako si rekao onda se čujemo za dalje ;)
 
04.06.2016
96
68
18
42
hvala bigi,stvarno se nadam da bude sve ok,sestra ima multiplu i muči se jako sa bolovima...probao bi i ulje da napravim...neznam ni sam više....al hvala ti na savjetima i pomoći prijatelju!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MrLove
29.05.2019
81
59
18
Pozdrav druzino!
Evo da se i ja javim sa nekim malim pomakom u ovom hobiju!
Nisam imao u planu da zadrzim bioze, vec samo da vezbam klijanje semena, pa nisam siguran koliko su stare, ali oko 15 dana. Neka random semena su u pitanju.
2 bioze su ok, jedna je ,,rodjena,, defektna, ali ostavio sam je da se bori, mozda se izvuce :)
Zemlja je relativno losa, ali uskoro cu ih presaditi u Florabelu zutu.
Zalio sam ih do sada 3 puta sa veoma malo vode 0,3-0,4l, nisam stimao vodu pa se jedan list krenuo susiti, sutra-prekosutra mi stize lakmus papir pa cemo i to da korigujemo!
Dva puta sam zalio sa Slavolom, i jednom cista voda!Poslednji put su zalivene 13.7 i danas je supstrat dosta suv, tako da cu veceras zaliti sa 0,5l i dodacu 2ml Nutri Fos-K, po preporuci nase legende Bigia :respect:
Temperature i vlaga su ok, ako je taj kineski uredjaj ok :) danju 25-27c, 60-65% ....nocu 24c, 65-70%
Za sada koristim samo 2x 15w 6000k LED e27, i bioze su udaljene 40cm od panela za sada.
286875
286876 286877
 
Poslednja izmena:
15.11.2017
90
89
18
35
na 2l vode stavi 7ml gardena za vege i tu dozu drzi pa cemo videti sta reci,ako sve primi kako treba idemo onda jos jedno zalivanje za redom
Zalivena jučer tj. 5 dan, trajalo je 20-30min dok se posuda nije skoro napunila. Vratio u box i nakon dva sata isipao ostatak iz posude. Višak je bio 3dl, znači popila je sveukupno 1.7L mješavine. Kažeš mi onda da smanjim količinu vode ili pomaknem dan zalijevanja...
nee,nikako nemoj da smanjuje w panela,nekgo aj ti izbusi jos jednu rupu za ispuh od 100f i stavi obican kuler pc 10x10 i prikaci ga na neki stari punjac od telefona i nek pici tako,i da vidis kako ce druga prica biti tad.
Ostavio sam sve sijalice ali ipak sam uspio skratiti i podići panel te dobio 15cm na visini, tako da je sad Anubis na 70cm od panela tj dna sijalice. Ako bude trebalo kasnije lako izbušim još jednu rupu za ispuh.
Trenutni uvjeti u boxu:
Temp. 23-26C
Hum. 45-65%
Režim : 22-2
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Zemlja je relativno losa, ali uskoro cu ih presaditi u Florabelu zutu.
florabela je mama,samo je izmiksaj sa perilitom 80% zemlje 20% perlita a moze i stiropolo da usitnis ako nemas perlit.
Za sada koristim samo 2x 15w 6000k LED e27, i bioze su udaljene 40cm od panela za sada.
mozes slobodno dok su na 30w da spustis na 25cm nece doci do lajt burna,i mozes recimo odmah da ih roknes na 12-12 da pokazu spol dok napraVIS box pa ih onda posle kad stignu brendirana semena i sve krene u pogon vratimo ih u vegetaciju odnosno revegetiramo i pice normalno uz redovna semena na 18-6 rezim rasvete.A sta kazes ,jednim udarcem dve muve,mozda ubodes neki lud gen pa vutra radi ko luda,sto ajde da probamo za prvi put ,malo ucis stvari ,a pikujes jednu brendiranu a ostale koliko bude zenske naguramo ih box i napravimo cudovista.
Višak je bio 3dl, znači popila je sveukupno 1.7L mješavine. Kažeš mi onda da smanjim količinu vode ili pomaknem dan zalijevanja...
trebo si da ostavis cisto da vidimo dal bi popila tih 3dl i za koliko,nista sad nema veze,3 dl nije strasno popila bi ona to za par sati ako ne i brze,ja nebih smanjivao vodu dok neustanovimo dali je visak zaista tih 3dl ili samo malo sporije pije.Ali ako procenis sam da ne moze piti 2l onda smanjujemo na 1,7 pa da vidimo onda.
trebalo kasnije lako izbušim još jednu rupu za ispuh.
e pa super onda.
mala digresija,ajde povecaj noc na 4h,znaci rasveta nek ti radi 20-4,svasta dobrog zna da se desi preko mraka,ja obicno kad mi autosi udju u 4 nedelju cvata rasvetu drzim na 18-6,nekad i ranije pocnem posle druge nedelje cvata,mora biljka odmarati tu nema govora,smanji za pocetak na 20-4 i videces benefiti uskoro.
Valjal ovo čemu??
valja naravno ali nije zrela ,trihomi su prozirni bas dosta ima jos da tera.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Malo sam kopao po forumu i vidio iste listove i ove tacke kao na ovoj i neki govore da je crveni pauk?? Da li bi to moglo biti i kako ga unistit?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: BlackBird
29.05.2019
81
59
18
Slazem se. Od danas cu prebaciti na 12-12, i priblizio sam ih panelu kao sto mi je receno.
Zalio sam ih, pripremio sam 0,5l sa 1,5ml Nutri Fos-K, ali bas nema sanse, popile su 0,3 i visak je ostao u tacni, zalivao sam sa pauzama i na kraju sacekao 40ak minuta i prosuo ostatak.
Za sledece zalivanje cu imati lakmus konacno :) pa se javim za koji dan.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
SMC ne predlazi, nema toga kod nas..
Moze li 4 kasike sode bikarbone na 2 L vode da pospricam, ili caj od duhana?
Ne znam mentore kako se nisi ovih pauka sjetio ako vec nista drugo nije..:( jebiga.

Štete koje izaziva štetnik
Direktne štete ogledaju se u obliku točkica nastalih za vrijeme hranjenja odraslih na lišću. Tako zaraženo lišće puno je sitnih bjelkastih točkica koje se spajaju, lišće postaje prošarano i sliči mramoru. Najdulje zelena ostaje nervatura lista. Kasnije, lišće se počinje sušiti, nekrotizira i otpada. Na naličju lišća pauci se nalaze u finoj pređi kojom mogu povezati i više listova zajedno.
Na jače zaraženim biljkama prirod je manji, plodovi su sitniji i slabije kvalitete.
 
Poslednja izmena:
15.11.2017
90
89
18
35
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.