Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
, popile su 0,3 i visak je ostao u tacni, zalivao sam sa pauzama i na kraju sacekao 40ak minuta i prosuo ostatak.
ako si prosuo onda sledeci put nemoj vise davati od 0,3l dok ih ne preesadis u vece potovo od 5l je dovoljno dok nepokazu pola ,pa kad pokazu sta su onda cemo ih opet presaditi u 10l potove da vegetiraju.
Ne znam mentore kako se nisi ovih pauka sjetio ako vec nista drugo nije..:( jebiga.
interesantno,bilo je agresivno napredovanje,prvo sto sam uvideo je kalcijum nedostatak,to mi je prvo proslo kroz glavu jer je druga bioza bila zdrava.Ali kako si ti zakljucio da su crveni paukovi,jel pletu mrezu vec sta,kako nisi video ranije da nesto gmize,ne znam zaista kako si ti to zakljucio,ja ih nisam provalio zaista.Mozes da napravis koktel 1l tople vode sipas,50g duhana,ruzmarinovo ulje 30ml i ruzmarinov ekstrat celu malu bocicu,beli luk celu glavicu usitnis i ubacis u to,plus 20g mlevene ljute sitne paprike,20g bibera,lavandin ekstarat celu malu bocicu i 30ml deterdjenta za sudje,ostavis da ostoji 24h uz povremeno mesanje,procedis i isprskas celu biozu od gore i ispod listova ali kad je ugaseno svetlo,i po malo krpom obrises listove i opet isprskas.Ajde da probamo sa tim,jel na onoj slici gde me pitas-valja li cemu - tu nema crvenih paukova ni u najavi a bili bi medju trihomima,daj pojasni kako si ih ti video ili uslikaj pa zumiraj i postavi sliku da i ja vidim to sto si ti video.
znaju koristiti, od 18-6 do 24-0...
pa da kazu kao autosi gutaju svetlo,slazem se ja ali ipak treba odmoriti malo koren koji je non-stop u gardu,20-4 je ok sasvim,i malo odmoris opremu jbg i sve.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ne znam mentore kako se nisi ovih pauka sjetio ako vec nista drugo nije..:( jebiga.
bbarate nemas ti paukove,oni ostavljaju bele tackice i pletu mrezu,ja to kod tebe nisam video,osim da imas lock i nedostatak calcijuma ,i sve to zbog loseg ph ti se desilo,evo sad sam bas gledao tvoje slike od pre 15 dana u nazad,ja nevidi tu ni p od paukova,kako si ti video ja ne znam ali bi voleo da znam,pa gledaj da objasnis to molim te sto pre da bi resili ovu enigmatiku,inace ni ja ne mogu bas sve da znam ali toliko bar znam da nemas paukove nego da si ti istripovao nesto,uglavnom posto si me prozvo sad se potrudi da to dokazes da imas paukove,pa bolje fotke daj a ja cu onda da povucem sve sto sam rekao i da ti se izvinim.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales
29.05.2019
81
59
18
U redu. Sledeci put kad ih budem zalivao, za 2 3 dana, prvo cu ih presaditi u 5l potove, pa cu videti koliko vode moze da popije pa cu se toga drzati, ako gresim ispravite me.
Gurnuo sam jos jednu sijacu od 15w, sve okej za sada.
Sutra stize Lakmus! :mario::
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
za 2 3 dana, prvo cu ih presaditi u 5l potove, p
veci razma napravi u zalivanju 4-5 dan,da ad ih presadis u 5l potove pice onda one i 1l ne brini ti,samo nemoj cesto zalivati to su pocetnice grese pogotovo kad su male bebice.Sve si super rekao,kapiras stvari tu nema sta to se vidi,samo napred.Ako si dodao 15w jos onda moze reflektor na 30cm to je znaci 45w sad imas dosta je to za sledecih 10 dana sigurno ako ne i vise,eto videcemo,polako samo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Ima paučina na granama, bas sam jutros vidio i vidjao sam to i prije pa sam zakljucio da su spideri. Nemam lupu niti ikakvo uvecalo da ti uslikam.. Al vidim paucinu, nekad vidim neke male tanke sitne zuckaste paukove ali nisu ovi crveni, uglavnom ih ima 100% i nisam umislio majke mi, ove zuckaste male sam vidio svojim ocima! Paučina ima milion posto ima, vidjao i ranije ali kontam jebo pauka oni ne jedu bilje nego kukce.. Eto zato sam tako odreagovao, napisao u smislu "pa zar sad i to ima jbt, otkud pauci da jedu biljke, ni spomenuto nije bilo da bi MOZDA oni mogli biti ako vec nista ovo drugo nije pomoglo u problemu"
Dalje sam kopao po temi "ako imate neki problem pitajte iskusnije" i tamo vidio da par ljudi ima IDENTICNE iste tacke i ovo sranje po listovima kao kod mene isto sve i svi im kazu 99% da su spideri.. Ja evo isto tako pitao, rekose da nisu.. Jebiga, ne znam ni ja sam vise i doveden sam u konfuziju.
I onda citam jos i neko je objasnio simptome i skoro sve kao kod mene i tako sam povezao problematiku..

Nisam te mentore mislio nista prozivati boze sacuvaj, nego sam se vise skukao jer ne znam sta da radim vise i bojim se da se i ova zdrava ne zarazi totalno i da mi je prevenciju na vrijeme osigurati. Ja se tebi izvinjavam jer se osjecas prozvanim, nista nisam stvarno ruzno mislio, samo rekoh kontam kako li se on ne sjeti i ovih pauka majku im njihovu, ja kontam oni bezazleni :)
Ziv bio kralju!

PS. Paucine nema mnogo, ali bude nekoliko niti ujutro kad upalim svjetlo, povezane dole izmedju grana. Mozda je ovaj zuti pauk bezopasan??

Primjetim da slabo pune hedovi, potanki su i sporo rastu, jedino ovi trihomi izbijaju kao mraz.
Poceli su i vrhovi listova da suše, jel barem to uredu i neki znak da je pri kraju?
Koliko joj jos dajes vremena?
20190718_063834_HDR(1).jpg
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Hoću li sljedeće dodat 7ml cvijeta i 35ml slavola, ili solo slavol?
da da ides 7ml za cvet sa slavolom i onda nahnadno zalivanje samo solo voda sa regulisanim ph,i iskljucivo zalivaj opet te napominjem kad je suv supstrat,ako treba produzi za jedan dan bolje nego da zalijes dok je vlazan supstrat.
Paucine nema mnogo, ali bude nekoliko niti ujutro kad upalim svjetlo, povezane dole izmedju grana. Mozda je ovaj zuti pauk bezopasan??
jeste brate imas paukove,sad se jasno vide na prvoj slici,izvini molim te.E sad sta dalje dao sam ti recept ,nabavljaj ruzmarinovo ulje imas u apoteci i ruzmarinov ekstrat isto to sve pomesas sa onim receptom gore i tretiraj,dok ne nabavis ovu hemiju evo ti tri komada pa koju nadjes svaka pomaze jedno tretiranje i nema beda,nece smetati cvetu nista jer su sa karencom ne brini nista. armada copy.jpg Vertimec-018-EC.jpg amb_abastate_s.jpg ,ja bi prvo probao sa domacim receptom sto sam ti dao pa onda hemiju,moras brzo reagovati sad,izvini jbg ali na predhodnim slikama nisu mi bili uocljivi ovako kao sad.Sory eto ispravicemo to brzo tako da moras tretirati obe bioze i box takodje isprskaj svuda pa sacekas malo obrises box i vratis bioze ,znaci tretiraj sve od bioze,vrh zemlje ,potove sa strane i box.
,slijedeće zalivanje čista voda sa cal mag po dogovoru...evo slike,bude se ovo izreguliralo sa cal magom?
hoce ispravice se de mi samo reci sta sam ti rekao koliko ml cal-maga da stavis na koliko vode,njega ces davati dva puta za redom a to te pitam zato sto mora malo jaca doza iz pocetka kroz zemlju a drugi put sam mislio da je isprskas folijarno ali uvece da bi brze delovalo.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
to je bilo jučer zalivanje,a za sljedeće si mi rekao samo voda sa 7ml sensi
odlicno,samo proveram sebe znas,to je to znaci sledece zalivanje samo 7ml sensija ,a onda ono tamo zalivanje ides 10ml plantele i folijarno prskanje bioze sa sensijom razmutis na o,5l vode 2ml sensija i isprsak biozu celu od dole do gore ali uvece odnosno kad zadje sunce nikako po suncu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Ajd dobro je pa smo se usaglasili na kraju :D

Jel trebam u kljucalu vodu iskuhati sve ove sastojke ili koliko toplu? Jel duhan moram prokuhati, vecina pise da ga skuhaju?
Čitava glavica bijelog luka ili onaj jedan komadic?

Hocel puno smrdit taj koktel, ocel se biljoze usmrdit?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Veštac

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
Vozdra bigi danas sam primjetio puno vise pistila da racunamo od danas prvi dan u cvjetu? Dosta su izdzikljale, Po meni sve i jedna super zdravo izgleda fina bujna zelena boja. Potovi su upola lagahni valjda se isusi do nedjelje bilo bi super da ih mogu preko podne izvadit i zalit da ne moram navece i da ih remetim kad spavaju. sorry za lila slike na brzinu fotko
 

Prilozi

  • IMG_20190718_182413.jpg
    IMG_20190718_182413.jpg
    379,3 KB · Pregleda: 12
  • IMG_20190718_182333.jpg
    IMG_20190718_182333.jpg
    479 KB · Pregleda: 12
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.754
10.028
358
Ev mene opet, neke dubioze me handre:zvezda::. Puno raste u visinu, poslije svakog zaljevanja poludi prva dva dana, sve kontam prestat će, ušla u cvjetanje i to, al još ništa. Na par vrhova sam primjetio uspravno lišće, kontam da nije daleko svjetlo. Možda su oni svijetli vrhovi listova nedostatak mg, jer samo srednji parožak lista ima svijetal vrh. I resice su ok, nisu svijetle, tak da kontam da spustim malo svjetlo, da je usporim u visinu da ide. Ne znam, možda pričam gluposti:), al me interesuje tvoje mišljenje IMG_20190718_212314.jpg IMG_20190718_212319.jpg IMG_20190718_212405.jpg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ili koliko toplu? J
pa topla iz bojlera cisto da iz sastojak izadje sve sto treba.
Hocel puno smrdit taj koktel, ocel se biljoze usmrdit?
nece smredeti ako stavis ruzmarinovo ulje i ekstrat od lavande.a ceo luk usitnis i stavi ne jedan onaj cen nego ceo luk.
sorry za lila slike na brzinu fotko
dobre su slike,napisi mi koji je dan od 12-12 i sta smo ono tretirali zadnja dva dana,da bih mogao da ti sastavim posle nedelje da imas za 7 dana raspored ,tako je lakse i tebi i meni ako se slazes.
tak da kontam da spustim malo svjetlo, da je usporim u visinu da ide
meni lici na blagi lajt burnovr ,nespustaj ti panel pusti je da raste a savijaj grane samo i nema brige.za 7 dana cemo podsisati malo ispod samo one listove koje smetaju oko zalivanja i to je to.to je autos bese.
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.754
10.028
358
Dogovoreno, neću spuštat, sad je oko 65 najbliži vrh. Problem je što je popunila box, nemam više gdje savijat, nemam ni dobar pristup, al skontam nešto. Konto sam i za lišće, al ću samo ono što je počelo žutit. I de mi reci za režim, govorio si nešto o promjeni na 18/6, pa kad bi to moglo. Po režimu svjetla ti je jasno da je automatik :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
. Po režimu svjetla ti je jasno da je automatik :)
jasno ko dan,na pocetak trece nedelje cvata slobodno smanji rezim na 18-6,i sledece zalivanje da te podsetim 7ml za cvat pa tek onda cista voda,pa ce mo videti dalje ,opet cu ti tako napisati za dva naredna zalivanja sta i kako.Super je bioza za sada trenutno najlepsi automat imas u mom mentorskom,svaka cast i samo napred.:respect:
 
15.11.2017
90
89
18
34
kad se osusi dobro pot videcemo dalje dal cemo je skidati ili produziti jos jednom vodu i med i to bi bilo to
Kolega, morao sam iz osobnih razloga capnuti biozu pa evo slika:
287247 287248
Sklepao sam improvirizanu kutiju od stiropola za susenje sa dvije dijagonalno izbusene rupe( dolje i gore ) promjera cca 100cm. Nisam vagao budove posto sam ostavio na granama, a sugar leavesa i par komada vrha sto sam nehoticno odrezao ima 20gr(bice dobro za neki canabutter). Stavio sam u kutiju i mjerac vlaznosti zraka pa budem pratio svaki dan da mi je na oko 50% vlage. Znači danas je bio harvest, ukupno 110 dana od nicanja iz zemlje. Puno vremena proslo za cca 50gr suhog(ako i bude toliko). Al neka, prva mi je to bioza koju sam ikad posadio i eto dogurao do kraja pa mi ekstra drago zbog tog :D
E sad posto je ona van boxa, situacija je sljedeća:
287249 287250
Nemoj se obazirati na ove tri male, one idu vanka dns ili sutra tak da će mi ostati samo anubis u boxu koji bogami fino raste iz dana u dan. Nisam nista dirao sto se osvijetljenja i sijalica tice pa mi kazes dali trebam mozda koju izbaciti i zamijeniti sa drugim spektrom:
287251
Trenutno su dvije 10w( 6500k ), dvije 14w( 4000k ), dvije 14w( 2700k) i dvije 10w( 2700k ). Imam na raspolaganju još 4 komada 10w( 6500k) pa ako treba zamijeniti s nekom od 2700k javi pa to uradim. Anubisu je dns 25 dan od nicanja pa da znas otprilike kolika je i koliko wata treba :D Također 21.07 bi trebao zaliti ponovo, pa mi javiš kakav mix da napravim ( prošli put bio 2L vode + 20ml slavola + 7ml home vege-popio 1.7L sveukupno ).
 
14.06.2019
97
36
18
37
Poz Bigi....Napokon malo sunca i kod menea hteo sam ti pos.sliku da vidis kako izgleda..Meni se cini da je ok.....Do sad si mi bas puno pomogao a i naucio sam dosta i hvala ti za to.....Ne daj se druze i svaka ti cast sto letis na sve atrane...respekt.....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales
29.05.2019
81
59
18
Pozdrav! Jedno mozda glupo pitanje, posto smo sada na 12-12 da brze saznamo pol bioze, da li ima smisla dati joj nesto za cvet? Imam plantelu cvet i list....
Iznad zemlje nisam primetio neku veliku razliku posle zalivanja sa onim Nutri fos-k, ali sam primetio da je koren poludeo i za dva dana se veoma prosirio po potu. :)
Ona dva lista dole su nastavila sa susenjem, ali to se pojavilo samo na ta dva...
I jos jedno pitanje, da maknem onu malu iza? Proslo je 10ak dana idalje je retardirana, a sve isto dobijaju....
287268
Org1124.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.