Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
17.11.2015
252
118
43
tripujes se od tvog mentora
jok brate, ne znam sta sam uradio a ni sta treba da uradim da bi mogao da vidis? u svakom slucjau nisam nista s namerom, a i ne sad nego verovatno jos ranije pre par godina kad sam otvorio nalog ovde :)

cek, napisao si mi 3 zalivanja, tj 2 do skidanja peska, a rekao si da skidam pesak za vikend.. danas ponedeljak, znaci da ih zalijem dva puta do vikenda i za vikend treci? :D nesto si se preracunao.. dalje, ne mogu nigde da nadjem ovaj cal mag ovde kod mene, kalcijum imam fitofertov, skoro uzimao za paradajz rekoh ti, mou li samo njim, i u kojoj razmeri? a mogu da uzmem i magnezijum posebno, mada cu sutra da vidim da obidjem jos apoteka da vidim da li negde ima cal maga, danas u 3 4 nije bilo..
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Pozdrav zelis li mi bit mentor?
Imao sam u planu ovo, ali ispreprecilo me nesto i nemam cash nego moram karticom kupovat. da skratim.
Box ce bit od iverice 60*100*190(sugeriraj mi visinu). Unutra sam mislio bjelu mat boju.
Rasvjeta: Prvi plan bio 2x zeus ali nista zasada od toga. Plan je sljedeci, e27 panel kucne izrade 4*7 grla (8 cm razmak izmedju grla u svaki smjer), panel sam planirao izradit od daskcica velicina bi trebala bit 40x76, tako da imam 10 i 14 cm razmak od "zidova" boxa. Dali je to sve dobro? prejako/preslabo, svjetlo rasprostranjenost?
Za ventilaciju cu uzet onaj prvi kit sa hempatije (jedini grow shop s odgodom placanja koliko sam nasao, tako da cu od njih sve sto nemam u bauhausu).
Mjerne instrumente cu vjv s ebaya, koliko sam cuo okei su.
Slika kosarice sa hempatije. to planiram naruciti jedino zanemari mjerne instrumente.(sugestije za promjenu dobrodosle.)
Plan je 2-3 biljke fotoperiodicne, vremena za treninge imam, a o volji ni necemo jer je ima na pretek :D

Ja izudarao pitanja, a nisi ni pristao bit mi mentor. Sorry
 

Prilozi

  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    115,5 KB · Pregleda: 16
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
cek, napisao si mi 3 zalivanja, tj 2 do skidanja peska, a rekao si da skidam pesak za vikend.. danas ponedeljak, znaci da ih zalijem dva puta do vikenda i za vikend treci? :D nesto si se preracunao.. dalje, ne mogu nigde da nadjem ovaj cal mag ovde kod mene, kalcijum imam fitofertov, skoro uzimao za paradajz rekoh ti, mou li samo njim, i u kojoj razmeri? a mogu da uzmem i magnezijum posebno, mada cu sutra da vidim da obidjem jos apoteka da vidim da li negde ima cal maga, danas u 3 4 nije bilo..
nemoras ti do vikenda dva puta da ih zalijes,ja sam to onako rekao misleci da ce ti pasti zalivanje za viknd,ti se lepo vodi kad sustrat byde suv ti zali,sad ako to na trece zalivanje padne ponedeljak ili utorak nema veze bitno je da na treve zalivanje skidas pesak,jel si skontao sad. FITOFERT-MAGNI-CAL-B-15-QUDAL.jpg evo fitofer je izbacio na trziste kombinovani preparat cal-mag pa potrazi ga ili ga naruci preko njega ali mislim da ga vec ima u prodaji.a mozemo da kupis i solo magnezijum pa da miksamo,eto vidi sam.
Sinoć sam zalio sa 3.5l 7ml cvijet + 35ml slavol, sve je popila, malo iscurilo, navlažilo tanjirić, al sam sad skonto da sam večeras trebo zalit, uranio dan:fuck:. Jel velik zajeb? I prebacio sam na 18/6.
ma ne sve ok sad produsi zalivanje za jedan dan da se vise i bolje osusi i posle nastavis normalan ritam zalivanja,sve ok bude
Pozdrav zelis li mi bit mentor?
naravno.
sto se tice prhrane uzmi hesi starte soli,tu imas sve i Hesi je mama medju prehranam,
ako sam
shvatio dobro ti hoces da stavis 4 reda po 7 sijalica od 9w,jeli sto znaci 252w snage,sasvim korektno,e sad mala degresija zbog boljeg pokrvenosti,kazes dimenzije boha su ti 60sirina 100 duzina prepodstavljam,e tu ram koji nosi te sijalice treba da ti bude 50cmsirine a 80cm duzine,i na taj ram lepo raspodeli tih 28 grla u 4 reda saa po 7sijalica,i to ce biti ok,takav panel posto su slabije sijalice sto jed
dobro mozes vec drzati na 40cm razmaka,stim dok su male netreba ti vise do 80w da ti radi prvih dva tri nedelja zivota ,kako rastu tako polako palis sijalice.E sad ako imas neka jos pod pitanja tyi mi napisi,sad je vec kasno pa ni ja nemogu najbolje da se povatam,ali sam tu za sve sta treba a ti se neustezi slobodno pitaj,Nisam shvatio kakvi su ti to potovi od 19l bio ragradivo,to mi se nesvidja ni kako zvuci.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Gde sad da prskam smolaste cvetove kemijom, ni duvan/neem ulje mi se ne prska po cvetovima. Jel moze da se pusti jos koji dan onda i da se obere to sto ima pa sledeci put pametnije? Ovu drugu sto je u vege cu da naprskam duvan/neem ulje.
moze da je oberes,idi sad sledece zalivanje cista voda i to 4l slobodno i sacekaj da se osusi dobro i o beri,bice mlada lupace dobro ali ce brzo pustati,ali zato cemo mi sve da nadohnadimo na onoj drugoj ima da se odusevis.Moiras nem ulje kupiti i prskati ovu zdravu obavezno i boh takodje,uglove ili jos bolje kad oberes ovu mrsavu izbadi sve iz boha na brzinu sve dezinfikuj i vrati ovu da vegetira da od nje napravimo cudo nevidjeno,stim da je sto pre tretiras neem uljem da je zastitis da nas kasnije nebih bolela glava,
 
17.11.2015
252
118
43
fitofer je izbacio na trziste kombinovani preparat cal-mag
pa to, kazem ti danas ga nigde nisam nasao.. ako ne nadjem, imaju fitofert 10 40 10 sa dodatkom magnezijuma, i za njega si mi vec rekao ranije kad smo nesto pricali, da je dobar za kraj cvetanja.. ako ne nadjem cal mag, da uzmem taj? sutra zalivam verovatno, pa tamo ponedeljak utorak skinem pesam i opet rokam..
 

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
moze da je oberes,idi sad sledece zalivanje cista voda i to 4l slobodno i sacekaj da se osusi dobro i o beri,bice mlada lupace dobro ali ce brzo pustati,ali zato cemo mi sve da nadohnadimo na onoj drugoj ima da se odusevis.Moiras nem ulje kupiti i prskati ovu zdravu obavezno i boh takodje,uglove ili jos bolje kad oberes ovu mrsavu izbadi sve iz boha na brzinu sve dezinfikuj i vrati ovu da vegetira da od nje napravimo cudo nevidjeno,stim da je sto pre tretiras neem uljem da je zastitis da nas kasnije nebih bolela glava,
Zgoljava ne moze da primi vise od 3L vode nikako. Video sam da preporucujes 2 kasike meda . Mogu li da stavim 2 kasike meda u poslednje zalivanje?

Zbunastu planiram da topiram sutra. Kako cemo nju da zalijemo? Pretposlednje zalivanje je iso TNT 5ml + Powerzyme + Root, poslednje zalivanje voda + CalMag Extra.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.754
10.030
358
Tako sam i mislio, e sad, šta misliš da povećem vodu na 4l? Ako je 3.5l popila 4 dan, a stvarno nije iscurilo ništa, to što je malo navlažilo je zato što sam na jednom mjestu malo više dodo, kontam za 6 dana da će biti pravo žedna
 
17.11.2015
252
118
43
de mi napisi u kojoj razmeri stavljam cal mag ako uspem da nadjem? i za slucaj da ne nadjem, rekoh ti da imam fitofertov kalcijum samo, a za magnezijum cu da uzmem ono 10 40 10 sa dodatkom magnezijuma? imaj u vidu sta sve imam pored toga, da je ne bih pregoreo, znaci jj bloom, carboload, big bud, b52
 
17.11.2015
252
118
43
ne da mi da editujem.. nasao sam samo ovaj sa mg ovde kod mene, drugo nema nista, ipak onaj 10 40 10 nije bio sa mg
https://agro24.rs/wp-content/uploads/2017/12/FitoFert-KRISTAL-BERRY-14-8-302MgOME-600x564.jpg
mogu li da im dam danas uz ono sve kalcijum, pa mg da ukljucim naknadno, ovde kod jednih sam narucio, pa ako imaju dobavljaci, uzece cal mag za koji dan? nema nigde brate, evo bas sam gledao i u ***********, ni jedan onaj sto si mi preporucio, izgleda da taj mg nije nikome preterano bitan..
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
naravno.
sto se tice prhrane uzmi hesi starte soli,tu imas sve i Hesi je mama medju prehranam,
ako sam
shvatio dobro ti hoces da stavis 4 reda po 7 sijalica od 9w,jeli sto znaci 252w snage,sasvim korektno,e sad mala degresija zbog boljeg pokrvenosti,kazes dimenzije boha su ti 60sirina 100 duzina prepodstavljam,e tu ram koji nosi te sijalice treba da ti bude 50cmsirine a 80cm duzine,i na taj ram lepo raspodeli tih 28 grla u 4 reda saa po 7sijalica,i to ce biti ok,takav panel posto su slabije sijalice sto jed
dobro mozes vec drzati na 40cm razmaka,stim dok su male netreba ti vise do 80w da ti radi prvih dva tri nedelja zivota ,kako rastu tako polako palis sijalice.E sad ako imas neka jos pod pitanja tyi mi napisi,sad je vec kasno pa ni ja nemogu najbolje da se povatam,ali sam tu za sve sta treba a ti se neustezi slobodno pitaj,Nisam shvatio kakvi su ti to potovi od 19l bio ragradivo,to mi se nesvidja ni kako zvuci.
Hvala na pomoci, i vremenu koje ce potrosit na mene ( Ne sumljam da ce bit sve i vise nego odlicno).
Ja cu sad ovdje napisati sve sto mi je plan naruciti. Box ce u pogonu bit poslje 1.8 jer imam posjetu prije pa nemoze jos.

Krenimo.
BOX: Izrada od iverice, unutra ga bojam u bjelu mat boju. Velicina je tako kako si i napisao. Dubina 60, Sirina 100, Visina 190 (Mislim da je to i vise nego dovoljno.) to ce bit unutarnje dimenzije, vanjske vece za debljinu iverice.
Light trap cu izradit od bijele mat folije oko vrata i po sredini gdje se vrata spajaju.

RASVJETA:panel kako sam vec napisao 4 reda po 7 sijalica od 9w 252w velicine 40x80. Jedino si me zbunio sa ovih 50 sirine, jer onda ostaje samo 5 cm sa svake strane do zidova boxa nije preblizu? stavljam 14 od 2700k i 14 od 4000k ili neka druga kombinacija? (bauhaus ima osramove u ponudi)

VENTILACIJA: Vents VK 100 (250 m³/h) + Filter PK 100. (potrosnja 80 W - 0,08 kW) mogu li ga dimat sa onim potenciometrom za el motore?
1xClip vent 15w za cirkulaciju ,da uzmem jos jedan onaj stolni na 220v?
Jer na full brzini (koja je meni nepotrebna) je preglasan i bilo bi nemoguce spavat u sobi gdje je box.
Vent i filter standard u vrh boxa, a za ulaz zraka mislim napravit na bocnoj strani u podnozju boxa rupu fi10 hoce li biti dosta samo s jedne strane ili da uradim na obe bocne strane isto? Te neku sugestiju za light trap jer nebi zelio da mi na ulaze zraka svjetli van ko ludo.

OSTALO:
Zemlja- 2x Plagron Growmix 50L
Perlit- Plagron 10L
Drenaza- Plagron EuroPebbles 8/16 10L (glina ona)
Gnojivo- Hesi starter kit soil
Clonex 50ml
Džepni pH tester pH600
Termo/hydro mjerac
Timer digitalni
Potove sam prvo mislio uzet one fabric(tkanina), ali sam naisao da su na inf plasticni bolji po pitanju zadrzavanja temp u zimi. Tako da sam odlucio uzet 3x 18L Plasticne kvadratne (30x30x30).
Sljedece sto me zanima je presadjivanje jer vidim da svako drugacije radi. Dal je potrebno presadjivat 3-4 puta? ili mogu jednostavno u male tegle od 1.5L startat i prepacit u 18L dok ce bit spremne ili moram ic po nekom redu?
Sta kolicine koju cu uzgajat neznam ni sam. Koja je tvoja preporuka 2 ili da guram 3 unutra? Gledat cu da uzmem jednu sto dize, drugu za opustanje.
Djevojka i ja trosimo oko 80g mjesecno, al ulicarke koja mi ide na usi van koliko nevalja.

Sve je u fazi sklapanja naruđbi pa sve mogu promjenit. Do kraja tjedna saljem naruđbu za hempatiju, a do bauhausa cu osobno otic cim mi sve dogovorimo ovdje.
Ako nes nisam napisao znaci da sam zaboravio, pa reci sve sto vidis da fali na mom spisku.
 
15.11.2017
90
89
18
34
sutra saljem slike nakon jos malo lst-a
287904
287905
287908
Pocela je s bijelim pistilama, kao i sa sirenjem fino. Nekako ju pokusavam razvuci da popuni cijeli box pa javi ak trebam jos nesto uraditi. I drzim ju na cca 70cm od panela zatezanjem.
Evo i osusenog pineapple-a:
287909
287910
Dobio 33g bez curanja koje sam poceo dns. Trenutno vlaga u staklenci 68% i krecem sa otvaranjem par puta na dan na minutu dvije. Ako imas kakav koristan savjet oko curinga, slobodno reci. Cuda sam trazio i pogledao sto se tice te zavrsne metode, i nekako oko 70% kad se osusi spremno je za curing pa sam tako otp i napravio. Jos uvijek ima onaj miris svjezeg, ali kontam da sad tek slijedi pravi citrusni i vocni miris koji je karakteristika ovog straina.
 
17.11.2015
252
118
43
jbg, nema te.. kalcijum sam dao, jer nisam bio siguran, 2 ml po litru.. zato sto za folijarno, za paradajz kad sam koristio, stalvjao sam 3 po litru, tako da je ovo sigurno ne previse.. pa pojacam sledeci put.. dao im ful dozu jj blom, carboloada, bigbuda, b52, dve su bas ocajno izgledale, al eto, naranio sam ih sto se kaze, pa bumo vidjeli :D
i dalje mi bolje napreduju ovi moji krosovi aurora indica x nepoznati muzijak sativa nego ove brendirane, da ne verujes..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales
14.06.2019
97
36
18
37
Poz Bigi a moras da vidis nesto sto se tice bioze a sve se besto tripujem da nije muska,a?A rekao si i ti i Gonzales da je devojka...Pos.cu ti slike....Daj boze da gresim....
 

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Muzjak ti je to brate.. Jbga. Steta, bas si je bio dobro pokrenuo..

Bigi, de mi druze koju temu gdje ima objasnjen proces sušenja i zavrsne faze kad makaze nastupaju da rade.. Pretrazivao sam, al ne nadjoh nista..
Da se edukujem, blizi se najbolji dio growa..
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.