Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
4 Dana, ali jedino kako kazes ako se dno ne posusi, jer provjerim prstom na 3-4 cm je suh bio zadnji put.
znas sta,sad bas razmisljam,lako je moguce da je problem da se supstrat ne osusi pri dnu znas,jer ipak ti radis sa ledom,znas sta ces mi proveriti-hajde ti meni izmeri nekako temperaturu na dnu pota dok radi rasveta,pusti sondu 1h dole u dnu bas da vidimo koja je razlika u temp.u dnu u odnosu na krosne bioze.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
problem je tu 100%,jer nemoguce da tako mala bioza negoduje tako u u tri dana razlike a sve radimo po ps sto bi rekli,jer povecali smo i vodu naglo a ipak led zna da ima varijacije velike i oscilacije u toploti cak na 10cm razlike a ja verujem da od panela do dna sad ima 90-100cm razlike jel da.
 

jazilicious

Aktivan Član
19.07.2019
240
1.633
143
36
odlicno si uradio,cim se pruzi prilika i drugu topiraj.

Važi Big.
Reci mi samo, zadnje hranjenje je bilo utorak rano jutro sa 7ml root, superVit, 1ml zyme, ph 6.2
Temp zadnja 3 dana 25-27c dan 22-23c noć
Vlaga 50-65%
Biljoze počele baš lijepo mirisat
Panel na visini cca 65cm oba spektra
27 dana stare
Biljoze izgledaju zdravo, jedino sam primjetio smedje točkice na vrhovima doljnjih listova al kontam malo ih hrana pecnula, neizgleda mi ništa strašno.
Sljedece zalijevanje je po rasporedu subota rano jutro.
( 24h posle sam mislio topirat drugu biljozu)
Reci treba li mjenjat šta?

(slika od jutros, malo su bebice pospane još, tek se probudile)
IMG_20190905_053600.jpg
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Nesto vise od 100cm izmjeriti cu. Stavio sam jednu sondu na dno boxa. Pa cemo vidjet razliku u temp. Imam i onaj stapni pa mogu i substrat izmjerit temp ali bojim se ubost da ne ostetim korijen.

Mozda da napravim koju rupu bocno na potu?

EDIT: Ima razlike, dolje na dnu pota 26, a visina vrhova 28,8.
EDIT2: Evo na spavanju temp na dnu ista 26°c, visina vrhova 27°c
Visina panela 95cm od dna. Ali kad je stvar kod leda sto on slabo dize temperaturu zraka, a vise zagrijava materiju koja je izlozena svijetlu. Jer substrat je topao na dodir po povrsini, ali kako zabijem prst osjetim razliku u temperaturi, jos uvjek je prilicno vlazan.

Ali sto kod da je ne koci ih bas jer rastu poprilicno brzo, ali nekako mi se cini da critical slabije ide. Vidjet cu dok se probude.

Napravit cu par rupica ovako sastrane sigurno ce pomoc kod susenja substrata.
Evo kako je kolega japanac na svojima, tako mislim.
https://www.vutra.org/attachments/img_20190904_203623-jpg.294831/
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: jazilicious

lemon kick

Aktivan Član
04.03.2016
84
31
18
jesam da,video sam,dobro si ih posisao sad idemo prehranu kako smo se dogovorili,ispucaj tu pola doze pa onda voda i posle toga se javis opet sa slikama i idemo drugi krug prehrane,ja bi onda probao full doza,pola doze pa opet full pa tek onda voda cista.Trebale bi da podnesu dobro takav ritam prehrane visoke su verovatno je i koren dobro razvijen.

da od ponedeljka a onda bi rasvetu stavili na 18-6 kad ukljucimo full panel.

video sam,probaj opet da kalibriras ph metar ocisti ga od kamenca i nastelaj ga,moze biti da je opet malo ph losiji zato ispregledaj ph metar za svaki slucaj,malu su mutne slike ali je ok vidi se dobro,probacemo da dignemo ph na 6,5 trencwricku a criticnoj na 6,2.od sledeceg zalivanja i proveri da kad zalivas dali je pot lak u rukama kad zalivas,bojim se isto da se supstrat ne osusi u dnu potu da moguce da je vlazan malo pri dnu,hoce i zbog toga da negoduje i da budu listovi malo tako zuckasti odnosno tackice da ima,koji je razmak izmedju zalivanja de mi reci,jel dali smo prehranu nesme da bude nikakvih nus spojava onda znaci ili suspstrat ostaje vlazan odnosno ne osusi se od zalivanja do zalivanja ili je malo losiji ph,zato cemo prvo odgonetnu dali je suv sustrat i dali ti je ph metar dobar.

e vidis tu onda stavis sijalice od manje jacine vise komada evo vidi kolega Herb kako to lepo radi Pogledajte prilog 294868 sijalice su valjda od 5 do 8w ne jace,za takav box ti je dovoljno panel od maksimum 60-80w,a fora je u tome vise sijalica sa manjim W.

odlicno si uradio,cim se pruzi prilika i drugu topiraj.

super izgleda,nista ne zalivaj ni slucajno dok god ti pot nije lagan ko pero,visak vode moze samo probleme da napravi,pusti nek se osusi supstrat pa cemo u subotu videti da zalijemo ako jea suva zemlja.

ako nemas love za hesi uzmi plantelu cvet obavezno jer sad je u cvetanju treba joj jaci PK i nabavi neki preparat na bazi cal-mag,obavezno plantelu cvet joj daj sledece zalivanje ali kad se dobro osusi zemlja,sta smo ono rekli sa koliko vode je sad zalivamo,to te pitam da znam da bi ti odredio dozu plantele cveta i dali regulises ph.
Razumio brate.
Nasao sam neopermin. Rekao si samo ih jednom zaprasim(posipam gore po liscu) i to je to jel?
Nekih 5 eu je,ima i neki jeftiniji al kaze mi zena u trgovini da je ovaj kao vise bio hahaha
 
05.09.2019
3
18
3
Pozdrav,
Registrovah se na forum ponajvise zbog ove teme i kolege @bigeskalibur
Zaista je fascinantno kako covek sve detaljno objasnjava i sa koliko volje i zelje hoce znanje da prenese i na druge. Zaista veliki respekt za to!
U narednom periodu se i sam spremam da se oprobam u svemu ovome pa bih svakako voleo da imam nekog tako iskusnog ko bi me nadgledao.
Izvinjavam se ukoliko je ovo spam, zeleo sam coveku da posaljem PM sa par pitanja i pohvala, ali posto sam novi clan nemam tu opciju.
 
Poslednja izmena:

MrLove

Aktivan Član
17.01.2019
151
381
63
Pozdrav,
Registrovah se na forum ponajvise zbog ove teme i kolege @bigeskalibur
Zaista je fascinantno kako covek sve detaljno objasnjava i sa koliko volje i zelje hoce znanje da prenese i na druge. Zaista veliki respekt za to!
U narednom periodu se i sam spremam da se oprobam u svemu ovome pa bih svakako voleo da imam nekog tako iskusnog ko bi me nadgledao.
Izvinjavam se ukoliko je ovo spam, zeleo sam coveku da posaljem PM sa par pitanja i pohvala, ali posto sam novi clan nemam tu opciju.
Mene kad nije projavio nece nikog prvi grow imali smo 60 stranica radio kevi ulje sad drugi malo manje nas Bigi je fantastican mentor zasta sam mu zahvalan
 
04.06.2016
96
68
18
42
Pozdrav bigi,evo mene doma iz bolnice,operacija dobro prošla,tumorsko tkivo poslano na analizu,nadamo de da nije zločudno...evo slike biljkica,2 puta su dobile guano 3 žličice cca 15 grama, i jednom vodu...ima dosta žutih listova,jel alarmantna situacija? 294911 294912 294913 294914 294915
 

MrLove

Aktivan Član
17.01.2019
151
381
63

Kobrovan96

Aktivan Član
30.01.2019
85
455
53
27
jesam da,video sam,dobro si ih posisao sad idemo prehranu kako smo se dogovorili,ispucaj tu pola doze pa onda voda i posle toga se javis opet sa slikama i idemo drugi krug prehrane,ja bi onda probao full doza,pola doze pa opet full pa tek onda voda cista.Trebale bi da podnesu dobro takav ritam prehrane visoke su verovatno je i koren dobro razvijen.

da od ponedeljka a onda bi rasvetu stavili na 18-6 kad ukljucimo full panel.

video sam,probaj opet da kalibriras ph metar ocisti ga od kamenca i nastelaj ga,moze biti da je opet malo ph losiji zato ispregledaj ph metar za svaki slucaj,malu su mutne slike ali je ok vidi se dobro,probacemo da dignemo ph na 6,5 trencwricku a criticnoj na 6,2.od sledeceg zalivanja i proveri da kad zalivas dali je pot lak u rukama kad zalivas,bojim se isto da se supstrat ne osusi u dnu potu da moguce da je vlazan malo pri dnu,hoce i zbog toga da negoduje i da budu listovi malo tako zuckasti odnosno tackice da ima,koji je razmak izmedju zalivanja de mi reci,jel dali smo prehranu nesme da bude nikakvih nus spojava onda znaci ili suspstrat ostaje vlazan odnosno ne osusi se od zalivanja do zalivanja ili je malo losiji ph,zato cemo prvo odgonetnu dali je suv sustrat i dali ti je ph metar dobar.

e vidis tu onda stavis sijalice od manje jacine vise komada evo vidi kolega Herb kako to lepo radi Pogledajte prilog 294868 sijalice su valjda od 5 do 8w ne jace,za takav box ti je dovoljno panel od maksimum 60-80w,a fora je u tome vise sijalica sa manjim W.

odlicno si uradio,cim se pruzi prilika i drugu topiraj.

super izgleda,nista ne zalivaj ni slucajno dok god ti pot nije lagan ko pero,visak vode moze samo probleme da napravi,pusti nek se osusi supstrat pa cemo u subotu videti da zalijemo ako jea suva zemlja.

ako nemas love za hesi uzmi plantelu cvet obavezno jer sad je u cvetanju treba joj jaci PK i nabavi neki preparat na bazi cal-mag,obavezno plantelu cvet joj daj sledece zalivanje ali kad se dobro osusi zemlja,sta smo ono rekli sa koliko vode je sad zalivamo,to te pitam da znam da bi ti odredio dozu plantele cveta i dali regulises ph.
Ne reguliram ph do sad sam zaljevao sa 3 litre
 

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
Vozdra Bigi. Problem ::listomahanje:: :bocni:: :bocni:: :bocni::

objesile se ba kolili su budovi ne. mogu drzati se vise. ubice me zena sto sam joj kutljace i kasike pokupio da potporim uzeo sam sta mi je prvo u ruku palo.
one su sad 56 dan cvjetanja. ne znam dal da tjeramo dalje ja iskreno nebi. pustio bi ih da pojedu sve sto. imaju sad i onda voda. med.
mislim dok pojedu sve proce 7 dana bit ce 63 dan i dok jos voda prode ovo ono odose.
 

Prilozi

  • IMG_20190905_182944.jpg
    IMG_20190905_182944.jpg
    282,5 KB · Pregleda: 19
  • IMG_20190905_182929.jpg
    IMG_20190905_182929.jpg
    312,9 KB · Pregleda: 19
  • Sviđa mi se
Reactions: Infinity and MrLove

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
U ovoj zbrci i zaboravio sutra treba zaljevanje bit. Znaci samo root i voda, ph 6.2 i 6.5? Kolicina 2L isto?
Izbusio sam rupe sastrane na potu tako da se moze substrat malo brze susit. Temp razlika 2-3°c vrhovi i dno pota.
Sto se ovih zutih tocka tice, sve je kako je i bilo. Pregledao sve nema novih tockica, stanje malo bolje nego jucer. Sve u svemu po meni su dobro, i ljepo napreduju.
Stigao cal-mag onaj koji si rekao ali 0.5L, nek se nađe. Filter ipak narucen nemoguc miris vec sada a sve otvoreno stalno, pocelo se osjetit van stana dok spavaju.
Evo slika pa procjeni napredak.
Trainwreck:
IMG_20190905_210318[1].jpg , Train.jpg
Critical:
IMG_20190905_210325[1].jpg , critic.jpg
Ostaje sve kako smo dogovorili?
 
Poslednja izmena:

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
Evo jos malo detaljnijih slika Maloprije bilo na brzinu. Bicu iskren s tobom do kraja... pa makar me i ruzio i druge sam zalio sa 5l vode....
kako izracunam sve trebale bi do iduce sedmice jos nadoc i sazriti da iscrpe skoro sve iz sebe.. skakljivo postaje i kuci jbg cuju se opet balkon uvijek otvoren..
probao sam sad donji bud jedan rad je solidan. jak iznenadan udarac... stoned
 

Prilozi

  • IMG_20190905_211606.jpg
    IMG_20190905_211606.jpg
    372,5 KB · Pregleda: 18
  • IMG_20190905_211611.jpg
    IMG_20190905_211611.jpg
    376 KB · Pregleda: 19
  • IMG_20190905_211658.jpg
    IMG_20190905_211658.jpg
    324,6 KB · Pregleda: 19
  • IMG_20190905_211615.jpg
    IMG_20190905_211615.jpg
    434,8 KB · Pregleda: 20
  • IMG_20190905_211629.jpg
    IMG_20190905_211629.jpg
    289,9 KB · Pregleda: 16
  • IMG_20190905_211720.jpg
    IMG_20190905_211720.jpg
    392,6 KB · Pregleda: 17
15.11.2017
90
89
18
35
nista onda sve po planu kako smo se dogovorili i to je to,cekamo harvest.
Evo drug odradjeno zadnje zalijevanje, 2l ciste vode sa namjestenim ph. Sad cekam 5-6 dana da se zemlja dobro posusi i ide pod noz. 295005
295006
Razmisljao sam mozda da ju probam zadnjih 24-48 sati prije harvesta ostaviti u mraku. Procitao sam dosta postova o tome, stranih i domacih i nekako su misljenja podijeljena sto se tice pojacavanja enzima, terpena i postotka thc-a. Neki su probali i osjetili razliku dok drugi nisu nista znacajno postigli tom metodom. Uz to, nemam ni adekvatni skidac vlage u slucaju da se popne buduci da je u mraku dosta dugo... Jesi imao mozda iskustva i usporedbe na oba nacina?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Reci treba li mjenjat šta?
e sad u subotu dodaj na sve isto i jednu malu dozu tnt od 5ml,root redovno dajes i kad zalijes u nedelju topiraj kad udje root u sistem da zastiti biozu koliko toliko od stresa,super izgledaju ono bas bas,posle te doze dogovaramo se uz put sta dalje ali nastavljama sa rootom a tnt cemo opet dati ali kasnije.Panel je ok na 65cm.
Zaista veliki respekt za to!
Hvala na laskanju,zato vidi nabavljaj menke i javi se da se druzimo i growamo.:thumb:;)
Ne reguliram ph do sad sam zaljevao sa 3 litre
Narucio sam bocu plavog hesia fosfor i kalij
ph moras da pocnes da regulises,ili kupi lakmus papir to ti je jeftina stvar ili neki ph metar on je znatno skupli,ph vode je jako bitan,dosta puta sam pisao o tome,vremenom se zemljiste u kojoj je bioza rastima da kazem tako prosto posto je voda sa pipe malo tvrdja,to zna vremenom da napravi problem,vidi da to ispravis i nadjes neki ph merac,voda treba da ti je odnosno ph od 6,2 do 6,5.Kupi i bloom od hesija to je zelena flasa od 500ml ti je sasvim dovoljno je plava boca kako kazes je PK koji se daje posle 4 nedelje cvata da bi ubrzao cvetanje odnosno bioza u tom periodu ima vise potrebe za PK a bloom je osnovno gnojivo za cvat uz dodatak PK pravi cuda nevidjenja.Biozu izkljucivo zalivaj kad je suv supstrat i kad je pot lagan ko pero.
Znaci samo root i voda, ph 6.2 i 6.5? Kolicina 2L isto?
tako je,stim sto cemo od nedelje tamo gledaj da uklopis prvo zalivanje kad ti padne ponedeljak utorak dati opet dozu i to full po tadlici tnt i onda kad ukljucis ceo panel ima da grunu ko lude sa rastom,pazi samo posto smo povecali vodu da zalivas kad je supstrat iskljucivo suv i pot lagan ako treba bolje produzi za jedan dan zalivanje njego da zalivas na vlazan supstrat,znaci razlika je par stepeni na dnu u odnosu na krosnje,to je ok i pametno sto si izbusi rupe sa strane na potovima ,ja to redovno radim na svojim potovima.
Stigao cal-mag onaj koji si rekao ali 0.5L, nek se nađe.
odlicno ,njega odmah ukljucujes u redovnu prehranu,on se mesaa sa bilo kojom prehranom nista mu nesmeta cak ide i sa mineralnim gnojivima,odmah ga ukljucujes u redovnu ishranu 4ml svako trece zalivanje i tako do kraja,sa cal-maga da znas obicno se krece tako posle 30 dana vege i onda teres do kraja,videces rezultate posle 7 dana kako dobro drzi imunitet bioza i tu stabilnost boje listova,sjajan preparat nema sta.
mislim dok pojedu sve proce 7 dana bit ce 63 dan i dok jos voda prode ovo ono odose.
e tako i uradi ,ma super frend bas su se ubucile,nista onda kako smo planirali do kraja voda i cao bambino prego senjore.::listomahanje:::)
skakljivo postaje i kuci jbg cuju se opet balkon uvijek otvoren..
probao sam sad donji bud jedan rad je solidan. jak iznenadan udarac... stoned
sjajno,ma nema sta onda pusti ih na vodi i skidaj uskoro,vodi racuna samo da se supstrat dobro osusi pred skidanja da bi izaslo sto vise vlage iz budova ,znaci primer:ako si imao razmak izmedju zalivanja 4 dana ti pusti 6 dana pred harvest,cak mozes taj zadnji dan da ih pustis u mrak 24h samo nek ti radi ventilacija i skidaj to brat,jedva cekam da opalimo MIkro-mega -giganta da vidimo kako ce se razbaskariti solo u boxu.
Evo drug odradjeno zadnje zalijevanje, 2l ciste vode sa namjestenim ph. Sad cekam 5-6 dana da se zemlja dobro posusi i ide pod noz.
Vidis kako im je prijala ta zadnja prehrana,sad sacekaj da se dobro posusi i opuste listovi i veselje moze da pocene,skarice u ruke i polako:makaze:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.