Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
15.11.2017
90
89
18
35
sacekaj da se dobro posusi i opuste listovi i veselje moze da pocene,skarice u ruke i polako
Razmisljao sam mozda da ju probam zadnjih 24-48 sati prije harvesta ostaviti u mraku. Procitao sam dosta postova o tome, stranih i domacih i nekako su misljenja podijeljena sto se tice pojacavanja enzima, terpena i postotka thc-a. Neki su probali i osjetili razliku dok drugi nisu nista znacajno postigli tom metodom. Uz to, nemam ni adekvatni skidac vlage u slucaju da se popne buduci da je u mraku dosta dugo... Jesi imao mozda iskustva i usporedbe na oba nacina?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: FatOne

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ima dosta žutih listova,jel alarmantna situacija
fali joj dusika,opali sledece zalivanje jednom plantelu list jel bese imas je,stavi 25ml na 5l vode ako sa toliko zalivas i svima daj po dozu,a guano moramo onda dici dozu na 4 ksicice kafene odnosno 20g ali sad prvo planetelu list.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Jesi imao mozda iskustva i usporedbe na oba nacina?
samo sam radio na 24h mraka ali verujem da ima bolji efekat na 48h,znaci od zadnjeg zalivanja pustis 4 dana da se osusi supstrat pod svetlom a sledecih 48h nek bude u mraku samo nek ti radi ventilacija.
Danas ga planiram stavit u box i na nekih 40cm kazu za flowering razmaka od leda do krosnje...
da stavi ga na 40cm i prati biozu da ne dodje do lajtburnova i javi sta se desava.I trebao bi da je prehranis sa plantelom za cvet 8ml stavi sad a sledece zalivanje idi cista voda sa regulisanim ph naravno.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: MrLove

pajo8

Aktivan Član
27.10.2015
138
671
93
27
Sad tek vidim da na vrhovima listova kao da je nekako sasusena i neki su listovi cudne boje...prosudi sam
 

Prilozi

  • IMG_20190906_120712.jpg
    IMG_20190906_120712.jpg
    267,1 KB · Pregleda: 22
  • IMG_20190906_120717.jpg
    IMG_20190906_120717.jpg
    259,1 KB · Pregleda: 22
  • IMG_20190906_120710.jpg
    IMG_20190906_120710.jpg
    383,8 KB · Pregleda: 22
  • IMG_20190906_120722.jpg
    IMG_20190906_120722.jpg
    393,3 KB · Pregleda: 21

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Posto vidim da si tu.
Odluka sljedeca odgađam zaljevanje sutra cu procjeniti ocu li sutra ili preko sutra. Na dubinu prsta je onako vlazno i pot je prilicno tezak, i po mom misljenu to je daleko jos od suhog substrata, a reko si da bolje podnose sušu.
One se same od sebe oporavile i zivnule i narasle sigurno 5cm zadnja 2 dana. Divljaju doslovno.
Trainwreck se oporavio, maknulo se zutilo samo od sebe.
IMG_20190906_204722[1].jpg , IMG_20190906_204716[1].jpg
Critical i dalje ona grana onakva, krenula je na bolje. ALI moja krivica je takvog stanja nije do niceg drugog. To je ona grana koju sam izvlacio ispod krosnje sto se gurala, i sad dok je sve poraslo vidim da sam je previse vijao, bila se je raskolila ali to nisam vidio, dakle ja sam prouzrokovo taj stres. ali zaraslo je to i krece dalje kao da nista nije bilo.
IMG_20190906_204712[1].jpg , IMG_20190906_204705[1].jpg
img_20190906_210332-1-jpg.295083

Ali mene muci zalivanje ce mozda bit tek u nedjelju a dogovorili smo paljenje panela topiranje i tako to za ponedjeljak utorak. Reci sve kako smo dogovorili ili mjenjamo raspored svega?
Imam tu dosta preinaka u glavi zbog ovog sto se substrat nije posusio. Mozda dati jacu dozu roota i pripremit ih za topiranje u nedelju i topirat u ponedjeljak. Ali kad onda da pustim panel. Pomagaj menotre moj.

Imam i novost, kolega Stanaccc ima viska e27 zarulja pa ce mi to poslat (Hvala jos jednom), ja sam odlucio napraviti box curi da moze i ona growat jer ju zanima, a ovako me samo ljubomorno gleda.
zarulje su kao i moje 9-10w. Jednu biozu ce radit. Visina koja bi bila minimum minimuma na te zarulje?
Bit ce 2 nova boxa, mali vege box i curi box :) Menkice su tu, samo box fali to cu rijesit.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: jazilicious

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.764
10.098
358
Ev da se javim, pala je:banana_rasta:. Nije bila za zaljevanja na vrijeme, pustio još 2 dana i capno. Fin šmek ima, iako sam naglo osušio malo za probe, jedva čekam da je probam iskjuranu:). Rad je sativa stajl, hehehe, lijepi lagani, raspoloženi, al to su ovi sa dna, manje zreli, bit će pravi smoke report. IMG_20190905_114857.jpg IMG_20190905_114829.jpg IMG_20190905_114834.jpg
Ovo što je ostalo sam zalio sa 1l vode + 7ml cvijeta. Nidam htio pretjerivat, lako je povećat. Panel sam naštimo na 55cm, pa ću pratit, ostavio sam 80w 2700k. IMG_20190905_114911.jpg IMG_20190905_114919.jpg IMG_20190905_114935.jpg
Opravdala ja naziv aždaha:D, bar po mojim standardima.
Stavio 4 menke na klijanje, 1 izbila, nju sam već pikno, ostale čekam.
Lijep pozdrav
 

lemon kick

Aktivan Član
04.03.2016
84
31
18
Bigi kisa pada. Dal da posipam neopermin sad ili sutra?
Rekao si samo jednom posipat i to je to?
 

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
cao bambino prego senjore
au revoir monsieur

MIkro-mega -giganta da vidimo kako ce se razbaskariti solo u boxu.
O to ce biti nesto fenomenalno porucio sam jos jedan panel 400w znaci bit ce ukupno 1000w ima da se sunca pravoo haha ma sve cu da upgradam dok zavrsim ove pokusne kunice. mnogih pocetnickih gresaka nece biti od lolila pa do ph vode i zalivanja bit ce to prica za sebe. a startamo sa jakom zilavom biljkom
koja samo govori udri me jace hahaha
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Infinity

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Na dubinu prsta je onako vlazno i pot je prilicno tezak,
Ali mene muci zalivanje ce mozda bit tek u nedjelju a dogovorili smo paljenje panela topiranje i tako to za ponedjeljak utorak. Reci sve kako smo dogovorili ili mjenjamo raspored svega?
Imam tu dosta preinaka u glavi zbog ovog sto se substrat nije posusio. Mozda dati jacu dozu roota i pripremit ih za topiranje u nedelju i topirat u ponedjeljak. Ali kad onda da pustim panel. Pomagaj menotre moj.
vidi sve ovo sto si naveo aludira da se sporije susi supstrat,sto znaci da moramo odgonetnuti za koji dan sve,visak vode i vlazan supstrat moze biti koban,nista ne rizukujemo,uradicecemo sledece:ako bude supstrat suv u nedelju zalivacemo u nedelju ako ne sve prebacujemo za ponedeljak tako jednostavno mora,bioze bolje podnose susu nego vlaznost i povodom toga moramo se i mi prilagoditi situaciji.Znaci ako bude suv supstrat u nedelju daces redovnu dozu rotta na 2l vode i u ponedeljak ces opet topirati sve grane koje mozes doslovno ako ne onda cemo to uraditi u ponedeljak a topirati u utorak,kapiras,bez obzira na sve ti palis full panel u ponedeljak i onda ce se i brze susiti supstrat.Posle tog topiranja odmah sledece zalivanje ukljucujemo tnt i to sa njim idemo jedno zalivanje full jednom pola doze pa tek onda cista voda,stim da se podrazumeva da root ide svako zalivanje,super viti naravno,power zum svako trece kao i cal-mag.Sta ti nebude jasno pitaj opet.
Imam i novost, kolega @Stanaccc ima viska e27 zarulja pa ce mi to poslat (Hvala jos jednom), ja sam odlucio napraviti box curi da moze i ona growat jer ju zanima, a ovako me samo ljubomorno gleda.
zarulje su kao i moje 9-10w. Jednu biozu ce radit. Visina koja bi bila minimum minimuma na te zarulje?
Bit ce 2 nova boxa, mali vege box i curi box :) Menkice su tu, samo box fali to cu rijesit.
Stanac je legenda,jedan od jacis ledicara u homemedi izradi,ako stavis od 10w vise od 6-8 komada ti ne treba jer i to ce biti zeznuto na visini boha od 50cm jel teko bese,tu bi idealno bilo 10kom sijalica od 5-6w i radis mikro grow zezas se i polako,ovako na jacinu sijalice od 10w moras paziti na lajt burnove ali je izvodljivo stim da nejdes dugu vegetaciju ,mozda svega 3 nedelje i onda odmah da prebacis na 12-12.Jer u cvetu znaju da su u troduplaju,videces uskoro o cemu ti pricam.
Rad je sativa stajl, hehehe, lijepi lagani, raspoloženi, al to su ovi sa dna, manje zreli, bit će pravi smoke report.
Ovo što je ostalo sam zalio sa 1l vode + 7ml cvijeta. Nidam htio pretjerivat, lako je povećat. Panel sam naštimo na 55cm, pa ću pratit, ostavio sam 80w 2700k.
super izgledaju budovo,ovo ostalo ostavi makar jos 10 dana min,moga si da rokenes jacu dozu prehrane slobodno,ali bice i 7ml ok,mozda jos jednom kad bi ih prehranili onda bi bili top mada po boji listova vidim da ima dovoljno prehrane u sebi tako da i da ih pustis do kraja sad na cistoj vodi ima da sazri lepo,kazi mi sta kazu trihomi sad na tim malim budicima koji su ostali.
Bigi kisa pada. Dal da posipam neopermin sad ili sutra?
Rekao si samo jednom posipat i to je to?
posle kise jos jednom obavezno cim zasija prvi topli dan slobodno cepaj,i onda kad se osusi supstrat od kise odmah rokaj prehranu znaci boster i flover i idi jednom full preharanu pa jedno pola pa onda opet fuul pa pola pa cemo posle videti jednu turu vode ako nepadne opet kisa,samo se ti javljaj redovno i nema brige,lakse mi je od kad se javljas redovno u toku sam znas mogu ispravno da te posavetujem.
panel 400w znaci bit ce ukupno 1000w ima da se sunca pravoo haha
to volim da cujem,brate tu sam za sve sta treba,ima da napravimo od njega giga -mega monstruma,radicemo scrog verziju na mrezu samo pripremi veliki pot slobodno 30+litara i da vidis veselja.Jos cemo mi to i topirati,treba je presaditi u veci pot,hraniti dobro i da vidis cudoviste,ja mogu da se kladim da ce ona dati vise nego ove tri zajedno,videces,jer je koren razvijen do jaja,jos ako je presadimo u veci pot to ima cudo da ispadne,ako budes presadjivao u veci pot obavezno mi se javi da ti kazem kako pravilno da presadis kad je saksija veca posto je onsad u 6l potu jel tako bese.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kalpsiz

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Sta ti nebude jasno pitaj opet.
Sve si objasnio i znam sto mi je ciniti sada, Takav sam plan i ja imao u glavi. Znaci poceo sam dobro procjenjvat situaciju :)
i to ce biti zeznuto na visini boha od 50cm jel teko bese
Stanac je legenda,jedan od jacis ledicara u homemedi izradi
Slazem se pratim njegove postove jos od kad sam dosao na forum :)
2 boxa idu nova. Vege i 2 ce bit za cvat, ovaj koj sad koristimo, i radim za curu jos jedan ali manji, do nekih 150 visine. A vege box ce bit da moze primit barem 4 vege biljke.
vege box 50x60-100x80-100 Na vrhu ce bit fiksne zarulje ali bez grla tako da dobijem na prostoru. Radim panele bez grla.
A curi planiram izraditi barem 150 visine 50x50 ili nesto slicno moram vidjet kamo cu to uklopit. a ona ce se ucit, pa ne zelim da se muci sa micro uvjetima.
Ima tu jos racunjanja, izrada nacrta za boxeve. Razmisljam cak da kupim jedan 60x60 box pa to njoj. vidjet cu finacijski kako izvest sve to. imam vikend za sve to iskobinirat u glavi.
Pocele dolaziti stvari od kineza sad ce bit radova :D
 
Poslednja izmena:

lemon kick

Aktivan Član
04.03.2016
84
31
18
a jasno onda,tu mozes dobiti 10cm prostora,super ideja ,imas temu verujem da si je procao cika Weed je otvorio o tom panelima i sklapanje led panela bez grla,ja se slabo u to razumem jos sam na grilima tako mi lakse i naravno bezprekorni hps koji mi je u krvi.

Brate nisam ih jos nijednom posipao neopitridom. Kisa je padala pa nisam htio.
Znaci jednom ih posipam i ostavim to tako,to je gotovo jel?
Dobile su jucer pola doze,4i dan nakon pune kao sto si rekao. Bile su vec suhe i klonule.
Dodao sam jos vode jucer tako da ih sljedeci put nakon 4 dana ne zateknem opet klonute.
Ako se ne varam rekao si sljedeci put samo voda pa onda puna,pola,puna?
Ili cemo sljedeci put sad odma na punu bez vode?
Napreduju ko lude btw,taj novi dio nakon reveg. narastao,razgrano se i jos raste.
To je taj dio sta se tice sativa genetike
Bojim se jedino loseg vremena i koliko ce im trebat da zavrse. Sluzbeno cvate 55 cca ali sunca imaju 4,5 h na dan pa si mislim da ce mozda nesto duze.
Poz ekipi
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Znaci jednom ih posipam i ostavim to tako,to je gotovo jel?
dva puta za redom mozes slobodno i to je to onda,sad lupi posle kise jednom poprskaj.
Dodao sam jos vode jucer tako da ih sljedeci put nakon 4 dana ne zateknem opet klonute.
ako si to uradio,sa koliko ih sad zalivas.
put samo voda pa onda puna,pola,puna?
da tako u radi i bice to full videces,moramo ih sad krkati hranom da udebljamo cure.
a dan pa si mislim da ce mozda nesto duze.
hoce sigurno do polovine oktobra ali ne verujem da ce duze moze samo krace zato sad pocinjemo da se igramo prehranom vreme je.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lemon kick

lemon kick

Aktivan Član
04.03.2016
84
31
18
dva puta za redom mozes slobodno i to je to onda,sad lupi posle kise jednom poprskaj.

ako si to uradio,sa koliko ih sad zalivas.

da tako u radi i bice to full videces,moramo ih sad krkati hranom da udebljamo cure.

hoce sigurno do polovine oktobra ali ne verujem da ce duze moze samo krace zato sad pocinjemo da se igramo prehranom vreme je.

Kako mislis da poprskam?
Kolko ja vidim to je beli prah,kazu u trgovini da ga posipaju i po psima za buhe lol.
Znaci naprasim ih time gore po liscu ili sta?hahah
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.