Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.753
10.020
358
Mentore, jedno pitanje, baš me zanima:D.
Nešao sam samo jednu sjemenku, interesuje me njena priroda. Pošto je automatik, a nije hermi, koje su karakteristike te sjemenke? Jel automatik, jel fem ili regular?
 
15.11.2017
90
89
18
34
znaci od zadnjeg zalivanja pustis 4 dana da se osusi supstrat pod svetlom a sledecih 48h nek bude u mraku samo nek ti radi ventilacija.
Evo mene drug nakon duzeg vremena, ostavljena jedan dan duze da se zemlja dobro osusi pa sam joj dao ipak 24h mraka prije rezanja. Prva dva dana bila u komadu na susenju, pa potom ociscena i otrimana na vecim granama stavljena na dodatno susenje. Evo i slika:
296393
296394
296395
Pokusavam odrzavati uvjete 22-26C temp i 50-60% hum u boxu, ventilacija skroz ukljucena(piri negdje sa strane da nije direktno po budovima)... Nadam se da kroz dva-tri dana ide u staklenke na curing. Mozda cu prvo male vrhove poskidati pa u staklenke, a ove vece ostaviti dan-dva vise na susenju. Evo i stanja trihoma na dan trimanja: 296396
296397
Ono zadnje zalijevanje sa full bloom dozom je popunilo ove prozirne u mutne i tu i tamo pokoji amber izasao, taman za rad kakav zelim hehe...
Strain ima strasan citrusni miris(mogu misliti kakav ce biti nakon dva tjedna curinga), a aromu i rad jos cekam dok se osusi pa javim.
Mentore hvala ti na svim savjetima i stvari koje si mi preporucio, sigurno izlazim iz ovog druzenja sa vise iskustva znanja i samog postovanja prema omiljenoj nam biljci. Sad ce biti jedno vrijeme mir i uzivanje u plodovima, box ce biti sklopljen pa kad se budem odlucio za novi grow za par mjeseci mozda i otvorim samostalno dnevnik. A ako ne, znam tko je uvijek tu i ima volje pomoci svakom tko pomoc zatreba. Takodjer pozdrav ekipi u mentorskom, samo se uzdajte i ucite od ovog covjeka i imacete mudjahedine od vrhova hehe :banana_rasta:::listomahanje:::vutra::cool23::respect::rasta:
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Evo ventovi poslozeni. Preradio sam i onaj US adapter. stavio pc ventove da hlade panel 2 mala jaca i jedan slabiji veci da hladi sve drivere.
IMG_20190914_144921[1].jpg IMG_20190914_152816[1].jpg IMG_20190914_153303[1].jpg
To je sve od tehnickog djela. Sad se prebacujem u kuhinju napraviti cool svijetlo :D

Brate ja imam cudovista u boxu, dok sam krenuo topirat pokusao sam izbrojiti grane ali bezuspjesno, preko 30 ih je po biozi. Stabiljka je debela ko moj prst, mrvicu tanja. i preko noci su se izduzile tako da sam i lagani lst odmah uradio. Ovo ce biti ludnica za kontrolirati vec vidim. Dok cu otvarat box ispadat ce van jer vec sad se guzvaju.

Critical topirano 14 vrhova. Cak sam topirao neke od grana koje su izbile nakon zadnjeg lst-a. 3 mala lista samo skinuto.
IMG_20190914_155925[1].jpg IMG_20190914_155944[1].jpg
Trainwreck izgubio 12 vrhova. 4 srednje velicine lista skinuto.
IMG_20190914_161231[1].jpg IMG_20190914_161225[1].jpg
Poslje svega vracene u box i vise ih ne diram. Zdrave su skroz, nema tockica uvijenih listova. Ma savrsenstvo ::volimj::
IMG_20190914_161544[1].jpg
I za kraj sam ostavio materijal da vices na mene. Morao sam odrezati onu presavinutu granu. Znaci to je druga grana koja je izrasla na criticalu. ali sam je jednostavno previse ostetio savijanjem i nikako se nije uspjela izboriti za svijetlo. I evo vidi sliku kako izgleda a stara je mjesec dana doslovno. nema 15cm i debljina stabiljke je 2mm. Malena i bolesna.
IMG_20190914_162356[1].jpg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
kod tebe se preko noci pune cvetovi,to volim da vidim,znaci receptura prehrane radi posao.
Evo ventovi poslozeni.
e to tako je super,sad te ventove za vetar nediraj dok god vrhovi ne stigny do polovine venta i onda ih samo pomeras na gore za po 10cm kako one rastu.
preko 30 ih je po biozi. Stabiljka je debela ko moj prst,
to je odlicno,sad da se fino oporave od topa i da sacekamo da krenu iz tog topiranja nove grane i odmah idu na 12-12,e to ce tek onda da bude full fulova,to je posao kad se ceo box napuni vrhovima da kad radis harvest znas da si ga uradio,jeste malo duza vegetacija ali se isplati.
Morao sam odrezati onu presavinutu granu
neka si,samo uzima energiju bespotrebno a ne razvija se kako treba.
 

MrLove

Aktivan Član
17.01.2019
151
381
63
Pa tek danas posle 10 dana vode dobile dozu hrane full p+ i bloom :D nastavljamo sl pola doze hrane pa puna doza pa tek onda cista voda da znas da sam se i ja iznenadio jbt ko da ih neko napuni pur pjenom a nisu dobijale nista hrane 10 dana :let::banana123::banana123:
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Jel automatik, jel fem ili regular?
pa ovako,ako je autos oprasio autosu tu su uvek menke automatik,inace svaki autos u sebe ima nekog regular gena,sto se tice fem menki tu znaci da je tata zapravao bila mama,da te ne bunim puno evo ovako da to objasnim jer vidim da mesas pojmove malo,gle sad jednostavno receno:
muska biljka X zenska biljka je regular,to seme ispada 50-50,musko -zensko.
Ako je zensko hemofrodit i oprasi zenku to je fem ako su roditelji bili fem tu postoji mogucnost prirodnih hermica bez puno stresa.
Inace polen moze biti sa muske i sa zenske biljke,ako je sa zenske to je uvek hemafrodit,e sad ako je ta zenksa iz fem sjemena onda polen ima vecu potenciju da radi hermice sjemena,ako je iz regular genetike tu je sansa znatno manja.Znaci kod tebe je situacija da je mac sa dve ostrice,sta ti ja mogu reci iz iskustva,proslogodisnji autosi koje sam sadio u out bacili su mi po koju menku,sad sta se tu tacno desilo nisam ispratio jer je bilo vise sorti,dali mi je uleteo neki hermic pa mi oprasio sve ove druge nemam pojima jer kao sto i ti kazes nije bilo stresa,uglavnom:menki nije bilo puno,na 3 bioze koje su bile skupa na jednom sajtu tu sam imao oko 30menki,ali te iste menke koje sam dobio od tih autosa ove godini sam ih posejao i sve su fem za divno cudo ali ih pratim da nebace jajca odnosno da ne predju u hermice sto je i moguce pa se i ne cudim puno,ali evo sad su u pola cvetanja nema jos hermica ili se ne vide jos,trenutno pratim situaciju i ja sam prezadovoljan,tako da moja ti je preporuka da cuvas te menke koje nadjes i probas da ih posadis bas da vidis sta ce biti,ja sam inace jako radoznao i nikad ne bacam menke koje nadjem u budovima,ne bitno dali mi te meneke dolaza iz fotoperiodnjih bioaza ili autosa,ja to sve kasnije picim u indooru u malim boksovima i malim potovima i eksperimentisem,selektujem i trazim stabilan gen od kojih razvijam kasnije menke za mene,jedan slozen proces ali meni jako interesantan jer tako ucim najbolje i zapisujem svo desavanja pa kasnije uporedjujem beleske i zakljucujem sta se tu desava.
Mentore hvala ti na svim savjetima i stvari koje si mi preporucio, sigurno izlazim iz ovog druzenja sa vise iskustva znanja i samog postovanja prema omiljenoj nam biljci.
Nema zasta,zadovoljstvo je moje,bila mi je cast voditi te kroz grow,hvala tebi sto si mi ukazao poverenje.
Sad ce biti jedno vrijeme mir i uzivanje u plodovima,
Tako i treba,veliki je filing i zadovoljsto uzivati u svom radu i trudu,to ne moze nijedna gandja kupljena sa ulice da ti priusti.
odlucio za novi grow za par mjeseci mozda i otvorim samostalno dnevnik.
E to bi bilo bas lepo,dnavnika nikad dosta.
A ako ne, znam tko je uvijek tu i ima volje pomoci svakom tko pomoc zatreba.
Tako je prijatelju,znas gde ces me naci;).Drago mi je veoma i jako se obradujem kad vidim da sam nekog uspesno doveo do kraja bez vecih problema.Zelim ti svako dobro,puno kvalitetnog dima i da te eto uskoro vidimo u nekom dnevniku kako samostalno vodis bioze,ja sam tu uvek za sve sto treba.Pozz:respect::respect::respect:
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
nastavljamo sl pola doze hrane pa puna doza pa tek onda cista voda da znas da sam se i ja iznenadio jbt ko da ih neko napuni pur pjenom a nisu dobijale nista hrane 10 dana
tako je ,idemo sam sledeca pola doze pa onda full doza pa tek onda voda,to je ono sto sam ti ja pricao,ostaje dosta hrane ne iskoristeno u okilini korena,i ti onda samo rokas -rokas i zagusis koren sa prehranom,zato je mnogo bolje napraviti presek na pola cvetanja sa dva puta za redom cistom vodom i onda kad roknes prehranu one eksplodiraju a ujedno se koren ocisti od soli i pripremis ga za zavrsnicu,zato sve zapisuj da znas,stalno ti to govorim,papir nosi sve.;)
 

MrLove

Aktivan Član
17.01.2019
151
381
63
tako je ,idemo sam sledeca pola doze pa onda full doza pa tek onda voda,to je ono sto sam ti ja pricao,ostaje dosta hrane ne iskoristeno u okilini korena,i ti onda samo rokas -rokas i zagusis koren sa prehranom,zato je mnogo bolje napraviti presek na pola cvetanja sa dva puta za redom cistom vodom i onda kad roknes prehranu one eksplodiraju a ujedno se koren ocisti od soli i pripremis ga za zavrsnicu,zato sve zapisuj da znas,stalno ti to govorim,papir nosi sve.;)
Cujemo se opet oko ciste vode il ako neiskrsne nesto a nece ;) :respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
..sutra šaljem slike da vidiš kako napreduju cure pa onda vidimo kako i šta dalje
vazi kad das slike dogovaramo se dalje,ali bi sad trebao sledece zalivanje vodu cistu da znas,interesjeme boja lisca,da bih mogao da ti kazem sta kako tacno dalje i da vidim kako je usvojila dusik od plantele
 
04.06.2016
96
68
18
42
a super vidis kako je plantela list odradila posao,sad sledece zalivanje idi 10g guana to dodje pola doze ,jer idemo sad tempo ishrane,jednom full dozu pa pola doze pa onda full patek onda cista voda,znaci sad daj sledece zalivanje svega 10g guana.
Znaći idemo sad pola,pa full,pa pola, pa full,i čista voda i praktički ide kraj :)
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
sad da se fino oporave od topa i da sacekamo da krenu iz tog topiranja nove grane i odmah idu na 12-12
Sad sam malko zbunjen, jer one kao da nisu ni osjetile topiranje, krenulo je na moje iznenađenje 4-6 negdje i 8 novih grana (nigdje samo 2). Nemogu ih bas polovit kamerom ispod ovog svijetla jer su fakat malene jos.
kako da ih sada slikam jer se slabo vidi na ovim ljubicastim slikama? Da napravim neki panelcic 4 zarulje za slikanje?
IMG_20190915_093100.jpg
Critical
c2 (1).jpg c2 (2).jpg
Trainwreck
t1 (1).jpg t1 (2).jpg

neka si,samo uzima energiju bespotrebno a ne razvija se kako treba.
Upravo zbog toga sam i olucio da je sjecem, i jos nesto ta grana je na tome mjestu bila iznutra onako smeđa/suha, ziva je bila samo uz rub stabiljke.
I postigao sam upravo ono sto sam i htio. Critical je zivnuo, kako sam i mislio ona ga je kocila, jer na njemu su nove grane malko vece nego na trainwrecku. (i vise ih je izraslo.)

Btw potovi su skoro suhi, vec lagani su dosta tako da ovaj puta moze zaljevanje na cetvrti dan pasti.
Sto tocno i kako? pola tnt doze, root full, supervit? Kolicina vode ista ostaje? (prethodno je bilo 2L vode ph 6.5 + root 13ml + tnt 10ml + zyme 4ml + supervit.)
Cal mag si rekao svako trece isto kao i zyme. To znaci 2 zaljevanja bez njega jel tako?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Znaći idemo sad pola,pa full,pa pola, pa full,i čista voda i praktički ide kraj
ne ne,pola ide sad pa full doza pa onda voda i posle toga cemo videti sta dalje ti se javi posle davanje te vode da ti odredim jos jedna krug i tu ce onda kraj posle 1 oktobra cemo videti kako stoje stvari.
Da napravim neki panelcic 4 zarulje za slikanje?
da mozes napravi da imas za slikanje.
Btw potovi su skoro suhi, vec lagani su dosta tako da ovaj puta moze zaljevanje na cetvrti dan pasti.
Sto tocno i kako? pola tnt doze, root full, supervit? Kolicina vode ista ostaje? (prethodno je bilo 2L vode ph 6.5 + root 13ml + tnt 10ml + zyme 4ml + supervit.)
moze na 4 dan,stim sto ces sad ispratiti koliko je iscurelo u tanjiric i za koliko su popile nazad,tako je sad pola doze tnt sve kako si napisao a sledece zalivanje ide cista voda sa rootom samo ili sta padne sa njim,tnt ne dajes sledece zalivanje,e kad zavrsimo sa tom vodom videcemo gde smo i polako ti onda slozim prehranu odnosno pripreme prehrana za promenu rezima.Verovatno cemo i vodu povecati ali otom potom recicu ti ja kada.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: FatOne

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
stim sto ces sad ispratiti koliko je iscurelo u tanjiric i za koliko su popile nazad
I sad sam bio ispratio, iscurilo je svega 2 deci vode i popile nazad u roku od 15min. Ali iscuri mi na rupe sastrane, ne ispod pota.

Evo Ipak nisam koristio e27 zarulje, sjetio sam se da ni Stan poslao COB-ove koji idu na 220v od 3w panel je 18w svijetli super. namam doma dovoljno kabla ali sam ga izradio samo trebam stavit kabel i gotovo. Testiran svijetli prilicno jako tako da ce se super vidjet sve na slikama. Svijetlo je warm white, ali po meni je to vise daylight.
 

Prilozi

  • IMG_20190915_154345[1].jpg
    IMG_20190915_154345[1].jpg
    319,6 KB · Pregleda: 8
  • IMG_20190915_154845[1].jpg
    IMG_20190915_154845[1].jpg
    136,2 KB · Pregleda: 8
Poslednja izmena:

pajo8

Aktivan Član
27.10.2015
138
671
93
27
Oooj Big,evo sta nje je kod mene odlično danas je dobila 2L čiste vode na 6,2 ph i rokam dalje sljedece zaljevanje ide opet sa 10ml cveta i tako do kraja ...za sad se puni dobro led radi posao i to je to...evo par foto
 

Prilozi

  • IMG_20190915_130215.jpg
    IMG_20190915_130215.jpg
    378,1 KB · Pregleda: 20
  • IMG_20190915_130203.jpg
    IMG_20190915_130203.jpg
    339,6 KB · Pregleda: 21
  • IMG_20190915_130148.jpg
    IMG_20190915_130148.jpg
    272 KB · Pregleda: 22
  • IMG_20190915_125924.jpg
    IMG_20190915_125924.jpg
    128 KB · Pregleda: 21
  • Sviđa mi se
Reactions: Veštac and MrLove

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ali po meni je to vise daylight.
super je ,sad ce lepse slike ispadati.
6,2 ph i rokam dalje sljedece zaljevanje ide opet sa 10ml cveta i tako do kraja ...za sad se puni dobro led radi posao i to je to...evo par foto
Samo za 5-10cm podigni panel,kao da ima male lajtburnice ali joj ne smeta,bas se usecerila.Cujes za dalje,ispratices mi koliko je vode iscurilo u tanjirice i za koliko to popije nazad,da vidimo ako se da jos podici vodu.Trebao bi sledeci put jos jednom da das plantelu list cisto jos malo da joj damo dusika,jos mi je bledunjava,da ne rizikujemo da kasnije zabode bas kad treba da napuni budove,tako ako imas plantelu list sledece zalivanje slobodno 10ml na 2l vode rokaj,jer ja bih da joj jos kasnije podignemo kolicinu vode za 10 dana mozda ranije malo,iskljucivo zalivas kad je po lagan i suspstrtat suv,to znas,ph je dobar 6,2.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pajo8

Kobrovan96

Aktivan Član
30.01.2019
85
455
53
27
Pozdrav mentore.. Evo sjecas se velikih twmperatura u mene.. E pa sada kad su napokon 30 a ne 35 sad su svi listovi pozutili.. Gnjojeno samo u vege plantelom i jedanput prosli tjedan hesijevim fosforom IMG_20190916_070210.jpg IMG_20190916_070211.jpg IMG_20190916_070156.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20190916_070203.jpg
    IMG_20190916_070203.jpg
    169,8 KB · Pregleda: 5
  • Sviđa mi se
Reactions: Nazgul

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
. Evo sjecas se velikih twmperatura u mene.. E pa sada kad su napokon 30 a ne 35 sad su svi listovi pozutili.. Gnjojeno samo u vege plantelom i jedanput prosli tjedan hesijevim fosforom
objasni malo bolje problem,kako je doslo do tih visokoh temp,od koliko ti je panel jacine i na koliko je udaljen od vrhova.koliko P+ od hesija si dao na koliko vode i koliko ml.moras malo bolje objasniti situaciju da vidimo da resimo to,odgovori na sve sto sam te pitao
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.