Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

virus76

Aktivan Član
14.10.2018
162
419
63
More
Pozdrav svima,javljam se kako smo se dogovorili preko pp. Ovo mi je drugi grow, trebam savjete i eto me tu di jesam..
North Thunderfuck(bijeli pot) (sad je 4.dan od switcha i nakon 7tj.vege prebacena u box u kojem sam prvom growao a sad ga koristim samo za ovu priliku jer je u zemlji 3tj.prije 3x Green Gelato koji su jos uvijek u vege boxu cetvrti tjedan. Oba setupa su ista HPS400, radi se o ormarima oblozenim mylar folijom 130cm/70cm dimenzija vege boxa i 80/60drugi box. Visine ima dovoljno,oko 2m.Hranim Hesijem. U pocetku pola doze svega sada dajem pune. Root,TNT,pzyme veganima te Root (jos ovaj tjedan),Pzyme,Bloom,Boost 1.tjedan
Imam jos i phosphor koji cu davati u drugoj polovici cvjetanja. Zemlja u kojoj je NT je substralova za povrce,a Gelata su uComposani za cvijece. Obje mijesane s perlitom i jis Dodano perlita 2,5l u svaki pot.NT je u 30l ovi su u malo manjim zbog mjesta jer mi ie namjera ostaviti ih u tom ormaru do kraja.
Ne mjerim ph znam da cete me oprati za to no zasluzujem. Temp se krece u vege boxu 29-32C pod svjetlom i 24-26 u mraku,vlaga 40-60%. U cvjetnom je temperatura do38C pod svjetlom i spusta se do 25 nocu. Vlaga 25-40%.Sve cetiri su topane,odraden je lst4 i kako se vidi na slikama drzim ih jako nisko. To mi je sad najvece pitanje,jesam li zeznuo s time. Danas sam ih sve odvezao,otkacio i pustio u vertikalu. Mogu ih drzati u vege fazi koliko god treba,tu sad bas trebam pomoc jer nemam iskustva koliko ih je najbolje drzati s obzirom na sve uvjete koje imaju pa cu slusati i raditi kako mi savjetujes. Cak mi se cini da su dva gelata i pregusta,bas su grmolike i zgusnute vrhovima, nadam se kazem da nisam zeznuo rastom al opet s druge strane nadam se da ima popravka jos u ovoj fazi. S NT sam zadovoljan,ona je 32cm i od jucer sam je pustio vertikalno. 297368 Pojavilo se na par listova ovo zutilo koje vidis,podigao sam lampu s 30cm na 40cm posto je samo na 3 lista koji su u najvisem dijelu biljke pa da ih nije toplina spalila. 297369 Sumnjam da je hrana no ne znam. Dodajem svako toliko i kap supervita na 5l vode pa zalijem. Zalijevam cak i oskudno dok nije skroz suha zemlja. Primjetio sam da dosta dobro reagiraju na takav rezim.NT svaki treci dan zalijem s 2,5-3l vode. A hranu svu rastopim u 1l i tako hranim svaki 4.dan.Ove 3 zalijevam s manje vode, do 1,5l isto svaka 3dana otprl. Kad mi je pot lagan u ruci. Bila je tu jos jedna biljka koju sam spasavao maltane od pocetka no strasno je propala i danas sam joj presudio i oslobodio mjesta u ormaru. I nakon sto zavrsim NTF mogu osloboditi mjesto za jednu biljku od ove 3,po potrebi. 297370
Ako treba jos kakvih podataka napisi, nadam se da je jos uvijek sve dovoljno dobro.
Ako treba jos koja fotka napisi,nisam htio zaspamati odmah s brdo toga.
Hvala,puno.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
North Thunderfuck(bijeli pot)
Hranim Hesijem. U pocetku pola doze svega sada dajem pune. Root,TNT,pzyme veganima te Root (jos ovaj tjedan),Pzyme,Bloom,Boost 1.tjedan
znaci da se razumemo prvo,ova u belom potu si stavio na cvetanje,ona je foto bioza jeli kao i ove u braon su isto foto,znaci nemas autose sve su foto.Jel sad ova u belom potu na 12-12 rezimu.Kod ove sto je u belom potu prvo daj nju da resimo,da bi se lakse sporazumevali imenovacemo je beli pot a ove tri nek budu braon potovi kao sto jeste cisto da znamo za u buduce i lakse komunikacije jer imas dva boxa.Krenucemo prvo od belog pota,nju si znaci stavio na rezim 12-12,tu ces sad od sledeceg zalivanja ici pola doze tnt,pola doze bloma,full dozu boostera i full dozu rota na 3l vode,znaci menjamo sve sad,nema vise ono muckanja prehrane u 1l vode ili kako vec radis pa ovo pa ono i meni si zbunio.Idemo jednostavan ritam i praktican,nemoj se zavaravati da ako zalivas bioze dok nije suv supstrat da je to ok,problemi tek mogu da dodju bez obzira ako si do sada tako radio i bilo sve ok,tu se radi o celukupnom balansiranom unosu NPK koji treba da ima ritam jer biljke imaju receptore koje sve pamte,a da bi se dobro razvijale brzo i efektifno moras imati ritam,znaci da naucis biozu da uvek sve dobija u isto vreme ili priblizno.Znaci prijatelju ovako,posto radis sa 400hps rasvetom meni omiljenom inace reflektor ces podici na 50cm obavezno,to sto je izgoreno to su ti lajtburnovi,kako raste bioza tako podizi panel gledaj da ti razmak nikad ne bude ispod 50cm od vrhova,idealno je za 400hps izmedju 50-60cm.Druga stvar uvati ritam zalivanja,recimo na svaki 3 dan po 3l vode i to moras mi ispratiti kad zalijes taj beli pot sa 3l vode koliko ce iscureti u tacni i za koliko ce brzo popiti,to mi je bitna infor.da mi saznas,zalivaj od danas kad si 100% siguran da je pot suv,i on treba da je lagan kad ga uzmes u ruke,sobzirom da ti je velika temp.u boxu susice se brzo,moras resiti tu ventilaciju,ili ubaci jaci vent na ispuh ili ubaci jos jedan vent jaci za simulaciju vetra on ce pomoci ali nece toliko koliko jaci vent na ispuh ipak 38c je malo puno da ih przi 12h i tako dva meseca,moze da funkcionise ali nije preporuciti jer kasnije kad udjes u cvat i krenu trihomi nece biti sretni bas kad ih przi tako jaka svetlost,to zasto jaka svetlost i velika temp.lose uticu na trihome to je vec filozofija o kojoj ne zelim da te bunim jer ce te zaboleti glava kad krenem da ti objasnjavam,.zato daj da se latimo prostih i prakticnih stvari koje rade posao. P+ dajes tek posle 4 nedelje cvata,sad kad damo booster jos jednom njega izbacujemo do posle 4 nedelje cvata kada ga ukljucujemo zajedno sa p+,za 10 dana cemo uraditi lolipop te bioze u belom potu,malo je podsisati i dati joj snage da puni brze cvetove.Ph ne bih bilo lose makar da kupis lakmus papir pa da kontrolises svremena na vreme,mada hesi lepo zna da nastela vodu ali ja licno i preko hesija dodajem down za skidanje ph jer nisam zadovoljan sa onim koliko hesi obori,ph treba da ti bude izmedju 6,2-6,5.Mozda sam nesto propustio da ti kazem ali puno toga ima da bi resili u prvom postu sve,tako da pitaj sta ti nije jasno ili dopuni sta treba jos da uradimo,osnove sam ti dao pa polako se skontaj sad.
Sto se tice BRAON potova:tu je ok 1,5l vode ali ces mi i tu ispratiti koliko procuri i za koliko popiju nazad,njih nista sad ne hrani vise samo root full doza,super vit klasika svako zalivanje do kraja,nadam se da to znas,a sto se tice power zuma njega mozes svako drugo zalivanje do kraja,nemas potrebe da ides svako zalivanje power zum.Tu isto digni panel na 50cm+ nista ne diraj dalje lepo se razvijaju,cisto mozes da malo zategnes po koju granu cisto da ti svi vrhovi budu u istoj ravni i to je to,ovima u braon potu si uradio topiranje tako si rekao.
 

virus76

Aktivan Član
14.10.2018
162
419
63
More
znaci da se razumemo prvo,ova u belom potu si stavio na cvetanje,ona je foto bioza jeli kao i ove u braon su isto foto,znaci nemas autose sve su foto.Jel sad ova u belom potu na 12-12 rezimu.Kod ove sto je u belom potu prvo daj nju da resimo,da bi se lakse sporazumevali imenovacemo je beli pot a ove tri nek budu braon potovi kao sto jeste cisto da znamo za u buduce i lakse komunikacije jer imas dva boxa.Krenucemo prvo od belog pota,nju si znaci stavio na rezim 12-12,tu ces sad od sledeceg zalivanja ici pola doze tnt,pola doze bloma,full dozu boostera i full dozu rota na 3l vode,znaci menjamo sve sad,nema vise ono muckanja prehrane u 1l vode ili kako vec radis pa ovo pa ono i meni si zbunio.Idemo jednostavan ritam i praktican,nemoj se zavaravati da ako zalivas bioze dok nije suv supstrat da je to ok,problemi tek mogu da dodju bez obzira ako si do sada tako radio i bilo sve ok,tu se radi o celukupnom balansiranom unosu NPK koji treba da ima ritam jer biljke imaju receptore koje sve pamte,a da bi se dobro razvijale brzo i efektifno moras imati ritam,znaci da naucis biozu da uvek sve dobija u isto vreme ili priblizno.Znaci prijatelju ovako,posto radis sa 400hps rasvetom meni omiljenom inace reflektor ces podici na 50cm obavezno,to sto je izgoreno to su ti lajtburnovi,kako raste bioza tako podizi panel gledaj da ti razmak nikad ne bude ispod 50cm od vrhova,idealno je za 400hps izmedju 50-60cm.Druga stvar uvati ritam zalivanja,recimo na svaki 3 dan po 3l vode i to moras mi ispratiti kad zalijes taj beli pot sa 3l vode koliko ce iscureti u tacni i za koliko ce brzo popiti,to mi je bitna infor.da mi saznas,zalivaj od danas kad si 100% siguran da je pot suv,i on treba da je lagan kad ga uzmes u ruke,sobzirom da ti je velika temp.u boxu susice se brzo,moras resiti tu ventilaciju,ili ubaci jaci vent na ispuh ili ubaci jos jedan vent jaci za simulaciju vetra on ce pomoci ali nece toliko koliko jaci vent na ispuh ipak 38c je malo puno da ih przi 12h i tako dva meseca,moze da funkcionise ali nije preporuciti jer kasnije kad udjes u cvat i krenu trihomi nece biti sretni bas kad ih przi tako jaka svetlost,to zasto jaka svetlost i velika temp.lose uticu na trihome to je vec filozofija o kojoj ne zelim da te bunim jer ce te zaboleti glava kad krenem da ti objasnjavam,.zato daj da se latimo prostih i prakticnih stvari koje rade posao. P+ dajes tek posle 4 nedelje cvata,sad kad damo booster jos jednom njega izbacujemo do posle 4 nedelje cvata kada ga ukljucujemo zajedno sa p+,za 10 dana cemo uraditi lolipop te bioze u belom potu,malo je podsisati i dati joj snage da puni brze cvetove.Ph ne bih bilo lose makar da kupis lakmus papir pa da kontrolises svremena na vreme,mada hesi lepo zna da nastela vodu ali ja licno i preko hesija dodajem down za skidanje ph jer nisam zadovoljan sa onim koliko hesi obori,ph treba da ti bude izmedju 6,2-6,5.Mozda sam nesto propustio da ti kazem ali puno toga ima da bi resili u prvom postu sve,tako da pitaj sta ti nije jasno ili dopuni sta treba jos da uradimo,osnove sam ti dao pa polako se skontaj sad.
Sto se tice BRAON potova:tu je ok 1,5l vode ali ces mi i tu ispratiti koliko procuri i za koliko popiju nazad,njih nista sad ne hrani vise samo root full doza,super vit klasika svako zalivanje do kraja,nadam se da to znas,a sto se tice power zuma njega mozes svako drugo zalivanje do kraja,nemas potrebe da ides svako zalivanje power zum.Tu isto digni panel na 50cm+ nista ne diraj dalje lepo se razvijaju,cisto mozes da malo zategnes po koju granu cisto da ti svi vrhovi budu u istoj ravni i to je to,ovima u braon potu si uradio topiranje tako si rekao.
Je svima je uradeno topiranje nakon 3.ili4. noda. Malo me zbunilo u prehrani sto si naveo i TNT kod NTF(bijelu pot) koja je u cvjetanju jer sam prema tablici radio do sada i TNT nisam dao u ova 2hranjenja u cvjetanju. Dao sam pola doze blooma,boost,root i pzyme punu. Od iduceg zalijevanja cu ispratiti sve kako si napisao i javim se nakon vikenda s podacima. Hvala puno
 

gmed

Aktivan Član
23.07.2019
187
746
93
30
@bigeskalibur Večer mentore :)
Malo više detalja:
Posađena 2 automata ( fast eddy cbd). Rasvjeta je Zeus 308 xt panel, ventilacija je TT100 na 145m3/h. Zemlja je terramagma.
Imam hesi soil pack ( Bloom complex 1000ml, tnt complex 500ml, phosphor plus 1000ml, root complex 500ml, power zyme 500ml, boost 100ml i super vit 10ml)
Imam ph metar i mjerač temperature i vlage.
Planiram raditi Scrog, naručio sam mrežu.

E sad dolazimo do pitanja - Zbog nekakvih problema morat ću se prebacit u manji box koji je 60x60x160cm ( to ću obaviti u ponedjeljak).
Zanima me mogu li obe biljke stat unutra ili da ostavim samo jednu? Bojim se da će im biti pre tijesno.
Što mogu napravit s drugom, npr zanima me što bi se desilo da npr nju držim u boxu dok ne narastu a zatim ju maknem i držim na prozoru i praktički "održavam na životu" dok mi prva ne završi? Bili se ta druga onda mogla vratiti u box i da nastavim samo s njom posao?

U ponedjeljak kad ih maknem u box ću otvorit dnevnik..
Koliko da ih zalijevam dnevno?
Slike ću postavit ujutro!
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Cao Bigi.
Stanje veceras je neusporedivo s onim prije 2 dana, probudili smo ih rastu na sve strane.
Nego imam pitanje, sad su vec ljepo krenule nakon topiranja i ima dosta malih grana.
Daj mi reci dal bi bilo pametno da im odradim jos jedan LST i pustimo nakon toga nekih 7 dana koliko ce trebat potovima da se posuše skroz pa flip na 12/12?
Mislim da bi tako dobili jos vise grane jer su neke bas sakrivene, a grane od zanjeg LST-a su vec preko 15cm visine.

(Prije slikanja sam malo rucno namjestio neke grane koje su se bas jako uzdignule u zrak.)
IMG_20190919_212210.jpg , IMG_20190919_212217.jpg , IMG_20190919_212233.jpg .
 

gmed

Aktivan Član
23.07.2019
187
746
93
30
@bigeskalibur Večer mentore :)
Malo više detalja:
Posađena 2 automata ( fast eddy cbd). Rasvjeta je Zeus 308 xt panel, ventilacija je TT100 na 145m3/h. Zemlja je terramagma.
Imam hesi soil pack ( Bloom complex 1000ml, tnt complex 500ml, phosphor plus 1000ml, root complex 500ml, power zyme 500ml, boost 100ml i super vit 10ml)
Imam ph metar i mjerač temperature i vlage.
Planiram raditi Scrog, naručio sam mrežu.

E sad dolazimo do pitanja - Zbog nekakvih problema morat ću se prebacit u manji box koji je 60x60x160cm ( to ću obaviti u ponedjeljak).
Zanima me mogu li obe biljke stat unutra ili da ostavim samo jednu? Bojim se da će im biti pre tijesno.
Što mogu napravit s drugom, npr zanima me što bi se desilo da npr nju držim u boxu dok ne narastu a zatim ju maknem i držim na prozoru i praktički "održavam na životu" dok mi prva ne završi? Bili se ta druga onda mogla vratiti u box i da nastavim samo s njom posao?

U ponedjeljak kad ih maknem u box ću otvorit dnevnik..
Koliko da ih zalijevam dnevno?
Slike ću postavit ujutro!

1.jpg 2.jpg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Malo me zbunilo u prehrani sto si naveo i TNT kod NTF(bijelu pot) koja je u cvjetanju jer sam prema tablici radio do sada i TNT nisam dao u ova 2hranjenja u cvjetanju.
pa vidis ovako,tablica je zapravo jedan sablon samo i nista vise,to je osnova samo sta i kako raditi,da ti objasnim zasto je dobro dodavati tnt odnosno davati malo veci postatak N u tranziciji vege-cvata,vidi kad okrenes rasvetu 12-12 bioza dolazi odnosno ulazi u ekstremni rast i ona tu povuce dosta dusika zato se praktikuje da se po malo dodaje tnt u prve dve nedelje cvata cisto da bi bioza imala balans dusika koji joj treba za taj rast.E sad ako si dao blomm proslo zalivanje sad sledece zalivanje idi full dozu tnt,roota,boostera bez power zuma i onda za nahnadno zalivanje se dogovaramo dalje,tu bi vec trebali da izbacimo booster iz upotrebe i njega ukljucujemo u pricu krajem 4 nedelje cvata sa p+.Sto se tice ovih u braon potu njima jos nista hrane osim roota,super,vita,power zuma svako drugo zalivanje,ali cemo videti kako se budu razvijale uskoro pa mozda i njima uskoro damo pola doze tnt sve u svemu dogovaramo se u hodu,samo se ti javljaj redovno i slike obavezno jednom nedeljno makar.
Zbog nekakvih problema morat ću se prebacit u manji box koji je 60x60x160cm
u zavisnosti koliki su ti potovi ali bi trebalo da stanu u 60x50 oba pota,izmei potove i proveri dal mogu da stanu bilo bi dobro da ih obe stavis u taj manji box,nece biti guzve samo cepaj,to na prozoru nepije vodu ima da se samo pati i da bude tanka i nikakva jer nema dovoljno svetla,naguraj ti nekako obe u taj box,od koliko su ti potovi,mora da mogu da stanu.
slusaj tu nema sta dnevno da ih zalivas,dok su bioze bebe one su jako osetljive na vlagu odnosno visak vode,uradices ovako:zalivaces ih sa 0,3dl vode i u to umuti 1ml roota i zali u radijusu od stabljike od 10cm i tako na svaki 4 dan dok ne krenu,znaci nista svakodnevno zalivanje to je propast i nista vise prskanje i te fore,samo zalivanje uvati ritam i pici kako sam ti napisao,slike obavezno,jesi skinuo ljusku sa beba da mogu katiledoni da se otvore.
Daj mi reci dal bi bilo pametno da im odradim jos jedan LST i pustimo nakon toga nekih 7 dana koliko ce trebat potovima da se posuše skroz pa flip na 12/12?
Mislim da bi tako dobili jos vise grane jer su neke bas sakrivene, a grane od zanjeg LST-a su vec preko 15cm visine.
samo blagi lst cisto da otkrijes nove grane i da ih drzis sve u ravni,moze da ih prebacimo na 12-12 ali kad se bas dobro osusi zemlja i ne samo to javices mi se dan prijee da ti sastavim koktel od prehrane za ulazak u cvet.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
gmed:sta je sa ovom levom jel to ista bioza ili ona druga nesto stekce ,ne
vidim dobro
 

gmed

Aktivan Član
23.07.2019
187
746
93
30
gmed:sta je sa ovom levom jel to ista bioza ili ona druga nesto stekce ,ne
vidim dobro

To je ona druga koja je malo štekala, ali počela je izlaziti vani pa ću joj skinit uskoro ljusku. Ok znači svako 4 dana 3dcl vode + 1ml roota za svaku.
Potove imam promjer 35cm visina 29cm (22L) ali ću za manji box kupit promjer 30cm visina 29cm (14L) nadam se da će bit dosta, tako će obje stat unutra.

LED je trenutno na cca 43cm od biljaka, radi na nekih pola snage što bi bilo nekakvih 60ak W, ne znam trebam li to pojačat?
Šta misliš da ih odmah u ponedjeljak prebacim u velike potove ili da ih držim u ovim malim dok ne narastu?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ali ću za manji box kupit promjer 30cm visina 29cm (14L) nadam se da će bit dosta,
za auto se i previse,uzimaj te od 14l i on da obe u box.
60ak W, ne znam trebam li to pojačat?
ne sledece dve nedelji to im je i vise nego dovoljno
Šta misliš da ih odmah u ponedjeljak prebacim u velike potove ili da ih držim u ovim malim dok ne narastu?
nista ne diraj dok ne krene treci sprat tada cemo ih presaditi u finisni potove.
Ok znači svako 4 dana 3dcl vode + 1ml roota za svaku.
tako je,i nadji scim ces kontrolisati ph
 
04.06.2016
96
68
18
42
Vozdra bigi,sutra hranim sa full dozom pa onda lupam čistu vodu i šaljem slike...nego imam pitanje.
znači kupio sam fem sjeme online bubblicious,early skunk i white widow...sad gledam malo hedobe i vidim ispod jednog heda kvrgicu i pogledam i unutra sjeme...kako se to dogodi?
 

pajo8

Aktivan Član
27.10.2015
138
671
93
27
Bok big...evo planiram zaljevanje u nedjelju jer je pot onako jos malo tezi pa neka osusi kako treba pa ide zaljevanje znaci treba joj od 5 do 7 dana da popije 2L vode ja bi digao vodu na 3L i korigirao na 6.2...jer ovo sta iscuro popije za 2 dana...hocu ic 5ml lista i 5 cveta sta kazes na to...jer je prosli put dobila samo vodu...
 

Prilozi

  • IMG_20190920_202127.jpg
    IMG_20190920_202127.jpg
    436,1 KB · Pregleda: 15
  • IMG_20190920_202108.jpg
    IMG_20190920_202108.jpg
    460,8 KB · Pregleda: 14
  • IMG_20190920_202214.jpg
    IMG_20190920_202214.jpg
    311,1 KB · Pregleda: 12
  • IMG_20190920_202209.jpg
    IMG_20190920_202209.jpg
    244,7 KB · Pregleda: 12
  • IMG_20190920_202220.jpg
    IMG_20190920_202220.jpg
    239,6 KB · Pregleda: 12

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
vidim ispod jednog heda kvrgicu i pogledam i unutra sjeme...kako se to dogodi?
jbg kako,dogotise,moze polen da ti doleti kroz vazduh,polen zna da putuje i do 5km,mozda od neke druge industrijalke,ali nije to nista zabrinjavajuci,mozda i neka genetika nije stabilna,moze biti i neki stres i tako to,ima brate dosta faktora ,to u out je manje vise uvek tako,uleti koja menka jbg,sad koliko ce se to brzo razviti i dali ce te menke sazreti to je pitanje,a mozda ti je zapao i neki hemofridit gen,jbg svasta nesto tu ima,uglavnom cuvaj te menke tu mozes da imas 50-50 zenke-muske.
treba joj od 5 do 7 dana da popije 2L vode ja bi digao vodu na 3L i korigirao na 6.2...jer ovo sta iscuro popije za 2 dana...hocu ic 5ml lista i 5 cveta sta kazes na to...jer je prosli put dobila samo vodu...
a ne nikako da povecas vodu,vidis da kazes da i 2l pije dva dana,pusti zajebanciju,utopis koren napravis harakiri,znas li ti kolika biljka treba da ti bude da bi pila tri litre vode,polako uspori druze.Daces od prehrane sledece 7ml list i 5ml cvet taj raspon,jer je jos malo bledunjava taman ce joj leci sad ova prehrana,a zalivanje posle toga ides svega 7ml cveta i posle toga cista voda,pa se za ostalo dogovaramo.Nista nemoj da radis na svoju ruku,pa da posle lomimo glavu i da ispravljamo krive drine,ph moze da nariktas na 6,2.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Veštac and pajo8

lemon kick

Aktivan Član
04.03.2016
84
31
18
Poz Bigi.
Zalio sam ih s pola doze nakon proslog zaljevanja s full. Evo slika da ih vidis. Trebat ce im jos mjesec dana najmanje,nadam se da nece bit previse kise jer cu ih morat stalno sklanjat unutra.
Izgledaju ok,neoperid je napravio dobar posao.
Sta cu sljedece,samo voda ili?
Poz ekipi
 

Prilozi

  • IMG_20190921_131213.jpg
    IMG_20190921_131213.jpg
    319,2 KB · Pregleda: 14
  • IMG_20190921_131208.jpg
    IMG_20190921_131208.jpg
    245,3 KB · Pregleda: 16
  • IMG_20190921_131123.jpg
    IMG_20190921_131123.jpg
    474,6 KB · Pregleda: 17

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Evo cisto da se javim.
Bioze napreduju ko lude, Znaci odradio sam onaj dan LST onako srednji, drugi dan otvorim box nove grane cca 5cm. Rastu na ocigled, panel drzim na 50cm, i svaki dan ga moram podici za 5cm. Ponestaje mjesta u boxu, grane po stranicama, otvorim vrata dvije grane van idu.

Padam u napast odraditi jos jedan LST sutra jer potovi ce se susiti dosta dugo, a mi imamo vremena izvuc jos koju bonus granu. Ljepe su bas i zdrave, nemaju nista nigdje po sebi, ono lisce se oporavilo koliko se moglo oporaviti.
IMG_20190921_162650.jpg , IMG_20190921_162706.jpg , IMG_20190921_162714.jpg

BTW evo imam i plan za sljedeci box koji radim, Bit ce povezan sa ovim trenutnim zbog ventilacije.
Ukratko turbina u ovom boxu ce radit posao i u ovom novom boxu, koji ce bit samo vege, svijetlo nece prolaziti iz jednog u drugi. samo zrak. Ovaj sadasnji box ce uzimat zrak s desne strane a s ljeve ce izvlaciti iz vege boxa. U vege box idu dvije bioze koje se prebacuju na cvat cim se oslobodi mjesto u trenutnom boxu. i tako stalno. Znaci koliko ce trajat cvat toliko traje i vegetacija novih.
Untitled.png

EDIT:
Ne znam zbog cega se ovo desava ali nekako sam to povezao sa lightburnom i udaljio panel cim sam primjetio.
Najvisi listovi se poceli uvijat od ruba prema nutra.
IMG_20190921_204001[1].jpg
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: jazilicious

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ta cu sljedece,samo voda ili?
dada sledece samo voda,pa posle toga idemo full dopzq prehrane pa onda pola za posle toga se dogovaramo,ako ih uhvati kisa onda odmah sledece zalivanej prehranu tako uvek da znas.
Najvisi listovi se poceli uvijat od ruba prema nutra.
pa moguce da im je malo blizu panel udalji ga za 10cm,ovako sve je u redu dobro idu a i plan oko boxova ti je je eksrta,skidam kapu majstore.,razmisljam dsad kad se dobro osusi pot da ti smuckam neki koktel i da ih prebacimo u cvetanje,to tada ce se ovom tempom bas napuniti box.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lemon kick

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
IMG-20190921-162504.jpg


IMG-20190921-162515.jpg


IMG-20190921-162519.jpg


IMG-20190921-162526.jpg


podicices panel na 55 cm,i odmah zali biozu za 4l vode i full dozom tnt i full dozu roota,to suvo lisce od dole sve skini ovo koje je polu zuto nediraj jos nista,sledece zalivanje idi na 5 dan pola doze opet tnt i full doza roota i power zuma,i posle cemo da vidimo kako idu stvari da dobije jos malo nove lisnate mase pa ako zadovoljava situaciju ide na 12-12.Updejt pravi na svako zalivanje da mogu da pratim situaciju.
jos jednom okreni to isto pa onda cistu vodu i posle toga prebacujemo u cvat,kad prebacimo u cvat kazem ti koktela za nadalje,ph vode stelaj na 6,5.redovno se javljaj i nema beda za sada ima pomaka izbacila je dosta novih zdravih listova ali treba jos malo da izbaci da bi cvat bio sigurniji i fotosinteza bolja.
Sve sam ovo odradio, bio sam zauzet i van zemlje - izvinjavam se sto me nije bilo. Kada sam se vratio proslo je 6 dana bez zalivanja i zalio sam poslednji put samo sa vodom 4L PH @6.4 . Sutra je 5-i dan dakle zalivanje. Prebacio sam na 12/12 pre 3 dana. Izgleda ogromno uzivo i vrlo zdrave i bujne krosnje, majtovima ni traga mada cu opet da pregledam detaljno. Imam sada vremena i pustacu slike svaki put pred zalivanje - voleo bih da je izguramo u fulu. Biljka je proklijala 19-og aprila. Kakav je plan za zalivanje dalje?
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
Evo cisto da se javim.
Bioze napreduju ko lude, Znaci odradio sam onaj dan LST onako srednji, drugi dan otvorim box nove grane cca 5cm. Rastu na ocigled, panel drzim na 50cm, i svaki dan ga moram podici za 5cm. Ponestaje mjesta u boxu, grane po stranicama, otvorim vrata dvije grane van idu.

Padam u napast odraditi jos jedan LST sutra jer potovi ce se susiti dosta dugo, a mi imamo vremena izvuc jos koju bonus granu. Ljepe su bas i zdrave, nemaju nista nigdje po sebi, ono lisce se oporavilo koliko se moglo oporaviti.
Pogledajte prilog 297691, Pogledajte prilog 297692, Pogledajte prilog 297693

BTW evo imam i plan za sljedeci box koji radim, Bit ce povezan sa ovim trenutnim zbog ventilacije.
Ukratko turbina u ovom boxu ce radit posao i u ovom novom boxu, koji ce bit samo vege, svijetlo nece prolaziti iz jednog u drugi. samo zrak. Ovaj sadasnji box ce uzimat zrak s desne strane a s ljeve ce izvlaciti iz vege boxa. U vege box idu dvije bioze koje se prebacuju na cvat cim se oslobodi mjesto u trenutnom boxu. i tako stalno. Znaci koliko ce trajat cvat toliko traje i vegetacija novih.
Pogledajte prilog 297694

EDIT:
Ne znam zbog cega se ovo desava ali nekako sam to povezao sa lightburnom i udaljio panel cim sam primjetio.
Najvisi listovi se poceli uvijat od ruba prema nutra.
Pogledajte prilog 297743
Od previše vode se uvijaju listovi!
Kada se zemlja full osuši, pa zaliješ, obilato, listovi se uvijaju, a panel na 50cm nemože lightburnove, radit!
Ej, Bigy spreman za nove pobjede. IMG_20190921_083809.jpg
Blue cheese, Deep cheese, Royal Gorilla i NL
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
samo sa vodom 4L PH @6.4 . Sutra je 5-i dan dakle zalivanj
Kakav je plan za zalivanje dalje?
super sto si se javio,mislio sam da si odustao od svega,slusaj dalje pisem ti dva zalivanje,ph drzis i dalje na 6,4. i nek ostane zalivanje na 5 dan za sada,proverices mi samo kad zalijes tih 4l vode koliko iscuru u tacnu i za koliko to popije pa mi javi.
1.zalivanje pola doze tnt,pola doze blooma,full doza roota,full doza boostera.
2.zalivanje.pola doze blooma,full doza roota,full doza boostera i full doza power zuma.
Dalje,probaj da usrfis u stranice boxa nek samoresce i vezi zicom za te samoresce grane i razvuci ih po boxu,gledaj da ti sve grane budu u istoj ravnu,nemoj da su tako zbijene grane,to moras uraditi,podstaknucemo nove grane da rastu,dakle razvuci grane to je bit,kad uradis pusti mi sliku da vidim kako si uradio,i od danas gledaj da se redovno javljas.
Ej, Bigy spreman za nove pobjede.
Jojjj cika Stan,pa ti ko da radis za Nasu:) ko spjes satlove da imas boxu,super izgledaju biozice,sada su jos u vege,de napisi jednu verziju prehrane koje im dajes,neki tvoj koktelic,da vidim scim ih hranis u ovom periodu.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
,razmisljam dsad kad se dobro osusi pot da ti smuckam neki koktel i da ih prebacimo u cvetanje,to tada ce se ovom tempom bas napuniti box.
Tako sam i ja mislio nakon susenja pota flip, ali ako ce sve bit oke naravno
Od previše vode se uvijaju listovi!
Kada se zemlja full osuši, pa zaliješ, obilato, listovi se uvijaju, a panel na 50cm nemože lightburnove, radit!
MOguce da je zbog vode, ali tek 3-4 dana nakon flusha da se javlja problem?

Nastavljamo s problemom vise nisu listovi samo uvurnuti unutra nego su se neki i objesili.
IMG_20190922_091135[1].jpg IMG_20190922_091140[1].jpg IMG_20190922_091144[1].jpg
avidi train iz krupnog plana, sretan listovi presavrseni. i uzdignuti, spustio sam panel za 5cm bio je na 60.
IMG_20190922_091149[1].jpg


EDIT: Pocele su spavati vec zato su izgledale tako, evo sad se probudile sretne su bez greske :)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: jazilicious
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.