Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
super sto si se javio,mislio sam da si odustao od svega,slusaj dalje pisem ti dva zalivanje,ph drzis i dalje na 6,4. i nek ostane zalivanje na 5 dan za sada,proverices mi samo kad zalijes tih 4l vode koliko iscuru u tacnu i za koliko to popije pa mi javi.
1.zalivanje pola doze tnt,pola doze blooma,full doza roota,full doza boostera.
2.zalivanje.pola doze blooma,full doza roota,full doza boostera i full doza power zuma.
Dalje,probaj da usrfis u stranice boxa nek samoresce i vezi zicom za te samoresce grane i razvuci ih po boxu,gledaj da ti sve grane budu u istoj ravnu,nemoj da su tako zbijene grane,to moras uraditi,podstaknucemo nove grane da rastu,dakle razvuci grane to je bit,kad uradis pusti mi sliku da vidim kako si uradio,i od danas gledaj da se redovno javljas.

Jojjj cika Stan,pa ti ko da radis za Nasu:) ko spjes satlove da imas boxu,super izgledaju biozice,sada su jos u vege,de napisi jednu verziju prehrane koje im dajes,neki tvoj koktelic,da vidim scim ih hranis u ovom periodu.
Ove u šatoru su na Hesi. Piranha za korjen od AN, jer stvarno dobro radi. Vodoojuice sam izbacio i dajem Root complex. TNT i čista voda. Bud candy dobijaju u cvatu sa bloomom i boostom.
Stare su biljke oko 2 mjeseca, tako da su debelih grana. A namjera je pustit još mjesec dana, ali bez štopanja. Onda ispune cijeli šator! Mislio sam sa 6 iči, ali nije mi hitno. Svaka je u 20-22L zemlje, tako da bu to fina djika.
Cheesevi su mi se uvukli pod rizlu:) Deep cheese jedva čekam probat!
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Pocele su spavati vec zato su izgledale tako, evo sad se probudile sretne su bez greske
sasvim je normalno da posle mraka budu listovi mlitavi,normalna pojava,nemoj da te to brine.Sve je bas u normalnom stanaju,de opali sliku jednu grupnu onako ali na normalnom svetlu ,osvetli ih sa onim tvojim reflektorom cisto da vidim koliko su popunile box u odnosu na dan kad smo ih flusali,samo da uporedim stvari,to kad mognes nista hitno,cisto pratim situaciju a i ispod ovog svetla nista ne vidim kako treba jbg.:)
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Piranha za korjen od AN, jer stvarno dobro radi.
u to sam siguran 100%,secam se onih tvojih slika iz grupe ranije kad si pisao i dok je bila ziva grupa:D znas i sam,pokazivao si mi koren kad si izvadio iz pota ja nisam mogao verovati sta uradi ta pirana,nikako da se udostojim finansiski da uzmem i ja piranu,uvek mi je uglavi ta tvoja slika korena od koje sam ostao zapanjenj.Ne kazam da je root od hesija los,ali nema sanse da napravi takav koren kao pirana,cak rokam i po 2-3ml vise roota od hesija po dozi ali ni primaci tom prizoru od pirane,stoji sve da root bas dobro drzi zdravstveno koren tu nema polemike ali nikad bas nikad nisam imao tako korenski sistem razvijen ko ti onomad kad si mi pokazo slike tvog korena od pirane,bas ako si stekovao slike negde opali ovde jednu sliku da vide ljudi sta je koren od pirane,ili cek bese ti si to pokazao to u onom tvom pred oslednjem dnevniku,nisam siguran,znam da u grupi negde ima slika bes jel tako,ako uspem da nadjem bas cu da pokazem ljudima ovde cisto radi uporedjivanja i samog razvijanja odnosno razlike izmedju roota hesija i AN pirane.
Bud candy dobijaju u cvatu sa bloomom i boostom.
mislis bloom i booster od hesija,znaci ne rokas carboload,jel bolje radi budcendi,pitam zato sto sam svojovremeno pricao sam ti bas o tome,carboload ima dve aminokiseline vise od budcendija,milsim nista znatno u razlici meni i carboload je odlican bolje recimo radi posao nego melasa ili med obican-stim da i jedno i drugo ne mozes davati u kontinutuetu kao carboloada jel sama struktura hidrata nije ista u melasi-medu kao sto je u carboloadu ili budcendiju,ako se slazes,ovako malo filozofski gledano kao iskusni groweri jer bas imamo oboje dosta iza sebe pa cisto da uporedimo stvari,znam da si i sam sve zivo isprobao pa zato pitam i uporedjujem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

virus76

Aktivan Član
14.10.2018
162
419
63
More
Danas sve nahranio kako si rekao. Bijeli pot s 3l vode,u tanjuricu je ostalo izmedu 1 i 1,5dcl i to je popila kroz 20-30min. Dao sam boost i root punu dozu i tnt i bloom pola,kako si rekao uz supervit. 297938
Temperaturu sam uz jos jedan vent spustio na 31-32C. Nadam se nece vise lightburnova biti,prosaralo ju je na nekoliko mjesta. 297939
Smede potove sam zalio po 1,5l vode svaki uz pune doze roota i supervit. Nista drugo. 297946
U tanjuricima je ostalo oko 1dcl u svakome.popile u 10min ostatak svaka.
Saljem par slika da vidis situaciju. 297941
Bijeli pot ulazi u 2.tj.cvjetanja danas dok 297943 smedi potovi broje punih 5tj.danas. 297944
Mislio sam da necu biti opterecen vremenom no ipak cu morati sve zavrsiti do 20.12. zbog puta.Znaci izmedu 10.10.i 15.10. bi najkasnije trebalo prebaciti na 12/12 uzevsi u obzir 9tj. cvatnje.
Slusam sto i kako dalje. Pozdrav svima!
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Bijeli pot s 3l vode,u tanjuricu je ostalo izmedu 1,5 i 2dcl i to je popila kroz 20-30min. Dao sam boost i root punu dozu i tnt i bloom pola,kako si rekao uz supervit.
,odlicno,sledece zalivanje belog pota ide:pola doze blooma,fuul doza roota,full doza boostera i full doza power zuma,super vit se podrezumeva svako zalivanje da ne spominjemo vise,zalivanje nek ide na svaki 3-4 dan kad bude bas lagan pot u rukama,ne zuri sa zalivanjem,bioze bolje podnese susu nego vlagu to da znas samo.Reflektor sad stavi na 60cm i kako rasstu nek uvek bude razmak 60cm,za 7 do 10 dana cemo raditi lolipo samo nek se jos malo bolje formiraju cvetovo i da malo vise baci pistila,ali otom potom,sve u svoje vreme.
Smede potove sam zalio po 1,5l vode svaki uz pune doze roota i supervit. Nista drugo.
U tanjuricima je ostalo oko 1dcl u svakome.popile u 10min ostatak svaka.
smedi potovi broje punih 5tj.danas.
Mislio sam da necu biti opterecen vremenom no ipak cu morati sve zavrsiti do 20.12. zbog puta.Znaci izmedu 10.10.i 15.10. bi najkasnije trebalo prebaciti na
e posto je takva situacija i imas tajmig kad da zavrsis ja bih ti onda preporucio sledece posto se fino razvijaju ja bih ti tempirao da ih oko 1.10 prebacimo na 12-12,jer cvetanje zna da se produzi za jednu dve sedmice bez obzira sta kazu papiri,ako se budes slozio sa mojom konstatacijom onda bi ti nahnadno napisao ritam prehrane za smedje potovo i polako pripremio bioze za 12-12,javi kad razmislis dali je to ok,nista neces izgubiti one imaju jos 7-10 dana vege u tom periodu razvili bi ih jos malo i odmah mozes na 12-12,zato mi javi sta resis da bih mogao da ti planiram prehranu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: virus76

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
Sativa 70% a cvate 11 tjedana!. Cheesevi su dosta brze sorte!
Budda je dosta sličan Amneziji. Amnezia haze, cvate 14 tjedana, a Amnezia platinum 8,9 tjedana!
Budda cvate dugo, ali isplati se čekat!
Jbga tebe čekaju menke Royal gorille i Budde!
Kad te put odvede, prema zg. Javi!
Piranha i Vodoojuice su mi bili za korjen i nakon 2 tjedna od presađivanja, nemogu prst, centimetar, zabit u zemlju. Zato sam počeo postepeno dodavat zemlju i uvijek je korjen ko kamen!
Onda sam primjetio, da je korjen bez Vodoojuica isti. Pitao u temi i Barba mi je objasnio, da Vodoojuicom nije zadovoljan. Šta je samo potvrdilo moje sumnje.
Za Tarantulu nisam siguran, ali ju dam u posebnom zalevanju. A hesiev Root complex je među boljim Hesievim proizvodima. TNT isto!
Carbo-load koristim u ormarima, a bud candy u šatoru, ali teško mi je procjenit. Mada, rađe koristim Carbo-load, ali oboje su šečeri i u cvatu bilo koji, je dobar!
Prije je Carboload bio nešto skuplji, a vodio se kao isti proizvod kao Bud candy.
Neko kaže, da je Bud candy bolji, nekima je Carboload, meni je svejedno!
Iguana bloom je dobar, još Iguanu grow moram probat, ali Hesi radi jako dobar posao!
 

jazilicious

Aktivan Član
19.07.2019
240
1.633
143
36
Vozdra Big. Sutra uvecer sledi zalevanje pa se javljam. Znaci pre 11 dana smo dali 2L vode a pre 7 dana povecali na 2.5L oba puta smo dali full doze roota, zymea, tnta + supervit, a zadnji put 2.5L 6ml CalMag i full doza roota. Proverio sam danas pistile, polako se javljaju bele tocke al jos to nije to. Rastu svakodnevno na ocigled. Danas 44.dan. Uvijeti sve po p.s. u
Slušam kako cemo dalje?
IMG_20190923_085659.jpg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Slušam kako cemo dalje?
ako je tako kao sto kazes a i vidim po slici jos one vegetiraju,znaci nisu usle jos u tranziciju vege-cvat,tako da ih necemo dirati autosi su to okrenuce oni pricu preko noci a mi onda cekamo taj momenat da im ljuljnemo koktel.Sledece zalivanje 2,5l vode i full dozu roota i nista vise,lepu boju imaju hrane in ne fali tako ih ne diramo nista vise,znaci samo root i to je to.Pa kad udju u cvat i dobiju makar 50% pistila onda ti pisem dva-tri zalivanja unapred da imas,za sada ekstra izgledaju,nista ne vidim da im fali.Samo nek vegetiraju to je super jer ce se vise razviti i kasnije ce imati vise cvetova kad se zalete da sazrevaju.
 
  • Love
Reactions: jazilicious

virus76

Aktivan Član
14.10.2018
162
419
63
More
,odlicno,sledece zalivanje belog pota ide:pola doze blooma,fuul doza roota,full doza boostera i full doza power zuma,super vit se podrezumeva svako zalivanje da ne spominjemo vise,zalivanje nek ide na svaki 3-4 dan kad bude bas lagan pot u rukama,ne zuri sa zalivanjem,bioze bolje podnese susu nego vlagu to da znas samo.Reflektor sad stavi na 60cm i kako rasstu nek uvek bude razmak 60cm,za 7 do 10 dana cemo raditi lolipo samo nek se jos malo bolje formiraju cvetovo i da malo vise baci pistila,ali otom potom,sve u svoje vreme.




e posto je takva situacija i imas tajmig kad da zavrsis ja bih ti onda preporucio sledece posto se fino razvijaju ja bih ti tempirao da ih oko 1.10 prebacimo na 12-12,jer cvetanje zna da se produzi za jednu dve sedmice bez obzira sta kazu papiri,ako se budes slozio sa mojom konstatacijom onda bi ti nahnadno napisao ritam prehrane za smedje potovo i polako pripremio bioze za 12-12,javi kad razmislis dali je to ok,nista neces izgubiti one imaju jos 7-10 dana vege u tom periodu razvili bi ih jos malo i odmah mozes na 12-12,zato mi javi sta resis da bih mogao da ti planiram prehranu.
Slusam te sasvim,stoga samo napisi sta mislis i ja te pratim. Puno hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.753
10.020
358
Ev i mene mentore naš, ide, gura, polako. Neki su listovi počeli tamnit pa me interesuje jel to od niskih temperatura, nove su bile spore, sad ko počele, pa ćemo vidjet. Malo su izdužene, al to ću sa presađivanjem riješit. Još je 18/6 rasvjeta, sutra ili prekosutra mijenjam raspored saksija i prebacujem na 12/12. Velikoj sam dao hranu kako si reko 8ml list i 3ml cvijet, pa poslije toga solo vodu. Pustio bi je još 2-3 zaljevanja, dal treba hrane, možda sljedeće opet med da dam? Et tako, veliki pozdrav ekipi::listomahanje:: IMG_20190923_201838.jpg IMG_20190923_201809.jpg IMG_20190923_201913.jpg IMG_20190923_201900.jpg IMG_20190923_201908.jpg IMG_20190923_201846.jpg IMG_20190923_201854.jpg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Neki su listovi počeli tamnit pa me interesuje jel to od niskih temperatura, nove su bile spore, sad ko počele
pa ako je veca razlika dana i noci od 10-12c hoce da tamne listovi tako,ali to nije kod tebe u pitanju,ona sad konkretno ima nedostatak PK u ishrani,ako ne zuris sa harvestom ja bi joj dao jos jednu dobru dozu plantele cvet i to 17ml opusteno moze jos malkice da se napuni i to bi bilo to onda,evo napisao bi ti redosled zalivanja do kraja kako da uradis:
1.zalivanje 17ml plantele cveta
2.zalivanje 3 kasike meda
3.zalivanje voda
i posle kad se osusi dobro supstrat moze harvest.
sutra ili prekosutra mijenjam raspored saksija i prebacujem na 12/12.
odlicno,mozes malo da ih savijes da pocnes lst blagi da se ne izduzuju tako brzo a i da ojacas glavni vod.
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.753
10.020
358
Dogovoreno sve, samo me još interesuje ovaj nedostatak PK, jel ti ovo tamno govori ili ove bijele tačkice po listovima, prvo su se utačkali listovi, pa je zadnjih par dana potamnilo, zanima me za ubuduće da znam:)
Još nešto, čitam dosta da je plantela oslabila sa novim pakovanjem, kontam da ubuduće dignem full dozu sa 8ml na 10ml po litru?
 

pajo8

Aktivan Član
27.10.2015
138
671
93
27
Oj Big...zadnje zaljevanje je dobila 7ml lista 5ml cveta ali imao sam jedan veliki problem kad sam mjerio PH izmjerio sam zadnje je bio 7.0 i pao mi je i ne radi vise pa da stavio jos malo limunske od oka kako sam stavljao da pogodim oko 6.2....sad sam narucio drugi a dok dode jedno 10 15 dana a listovi su poceli zutit
 

Prilozi

  • IMG_20190924_094654.jpg
    IMG_20190924_094654.jpg
    490,7 KB · Pregleda: 13
  • IMG_20190924_094658.jpg
    IMG_20190924_094658.jpg
    408,6 KB · Pregleda: 14
  • IMG_20190924_094701.jpg
    IMG_20190924_094701.jpg
    370,5 KB · Pregleda: 14
  • IMG_20190924_094703.jpg
    IMG_20190924_094703.jpg
    335,3 KB · Pregleda: 14
04.06.2016
96
68
18
42
Vozdra bigi,na skanku su mi cvjetovi čudni,ima 5-6vrhova koji mi čudno izgledaju,evo slike i razlike među vrhovima 298214 298216
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
jel ti ovo tamno govori
da to,vise je ljubucasto-modro,to je ne dostatak Pk.
Još nešto, čitam dosta da je plantela oslabila sa novim pakovanjem, kontam da ubuduće dignem full dozu sa 8ml na 10ml po litru?
da mozes slobodno u uduce tako 10ml po litri slobodno.
a listovi su poceli zutit
koliko je ona vec dana u cvetu,koliko ti je udaljen panel od bioza,aj malo iskontrolisi biozu da nemas paukove slucajno na njoj,mada to je autos tako bese rekao bih ko da zavrsava i da joj fali dusika,ali mislim da je dosla do kraja zivota,aj odgovorimi ovoa sto sam te pitao i slikaj trihome ili jos bolje ako imas scim pogledaj bas da visidis dali imas amber odnosno braon trihome.Sad nemas scim da meris ph ja bih je izfusao ali to ostavljamo sa rezervom.
,ima 5-6vrhova koji mi čudno izgledaju,evo slike i razlike među vrhovima
ovu drugu sliku ,probaj taj vrh da stisnes prstima da vidis da ne pravi menke mozda,nisam siguran bas sta se desava,moguce da je takav feno tip,uglavnom pretresi ti nju vidi da nije pohermila slucajno i da pravi menke.Ona prva slika je ok skroz.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pajo8
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.