Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
, nece biti flusha.. Je l ce biti nesto lose ako u outu ne bude flusha?
zemlja je prirodni filter,nece ona ni osetiti tu duplu dozu p+,ti ako hoces biti siguran a nemas problema se pljesnom i gusenicama ti je zalivaj par puta sa cistom vodom u narednih 7-10 dana i to je to,jer bioza ne moze da ti odreaguje ako je ti danas zalijes a sutra skidas,ne moze ona tako brzo ni da upije tu vodu a takodje i da povuce svu prehranu iz sebe i ocistiti sistem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Atox

virus76

Aktivan Član
14.10.2018
162
419
63
More
lepu boju ima,tako da necemo ici punu dozu blooma,pisem ti dva naredna zalivanja.za beli pot;
1.zalivanje pola doze blooma
2.powerzum i voda
E posle bih krenuli full doza bloma pa voda i sve tako do 4 nedelje cvata,power zum naravno svako drugo zalivanje.

Cetvrta nedjelja je u bijelom potu pocela ovaj tjedan tako da bi fosfor mogli vec iduci tjedan davati ili?
Smedi potovi su se bas rasirili po ormaru,pocele su pistile piciti na sve 3 bioze pa pretpostavljam da bi njima mogao loli lupit uskoro. Molio bi te hranu za smede potove jos samo. One sutra klopaju a zadnje im je bilo full bloom i fool root stali smo s boostom. Hvala puno,pozdrav
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ja ne bih zurio sa p+ bar jos 10 dana,kad bi ukljucio zajedno sa boosteroma a do tada da idemo jednom full doza bloma jednom voda i sve tako u krug za bjeli pot.
Sto se tice braon potova,tu sledeci put idi zalivanje samo sa vodom i rotom,a onda nahnadno zalivanje das pola doze tnt,pola doze blooma,full dozu roota i sacekas 24h i uradis lolipop na bioze biozama u braon pot.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: virus76

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.753
10.026
358
Moj mentore, belaj, a hajd:D
Primjetio sam par "životinjica", mislim da su tripsi, e sad, skonto sam da je neem ulje najbolje. Gdje se kupuje, mislim imali ga u poljoprivrednim apotekama, ili je rezervisan za growshopove? Vidim da se koristi i u kozmetici, e sad, dali je isto, odnosno dali se kozmetičko može koristit kao insekticid?
Unaprijed hvala:)
Pozz ekipi:D
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Danas zalijevanje i update na dnevnik. I idu menkice na klijanje. sutra ti u privatne pustim box da vidis kako sam to smislio bez centa ulaganja :)

Samo imam pitanje oko substrata. imam cisti potground h i ostalo mi je oko 6L mixa florabela/perlit/potground 30/10/60. Potground je prejak za bebe to znam. Zanima me dal da uzmem ovaj mix i lagano flusham mix da ga malko isperem da ne opece bebice?
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ostalo mi je oko 6L mixa florabela/perlit/potground 30/10/60.
slobodno pikuj menke u ovaj mix,nije prejak,samo rokaj slobodno.
e sad, skonto sam da je neem ulje najbolje.
jeste ako nije neki jaci stadijum tripsa,imas u kozmetickim radnjama da,isto je to sve neem ulje je isto.Ali kad si vec u potrazi za nem,uzmu odmah i ruzmarinov ekstrat ili lavandin ekstrat ili jos bolje oboje ,pa smuckaj u 0,5tople vode 20ml nemm ulja,ruzmarinov ekstrat,bibera 10gr i pusti da ostoji par satai procedi i prskaj listove sa obe strane pogotovo u podnozju bioze.To ako ne pomogne javi se sa slikama pa da resavamo,tripsi znaju da nagrde biozu samo da znas,tako da odmah se bacaj u akciju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Veštac and FatOne

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.753
10.026
358
Odlično, sutra ganjam sve. Staru ću rezat za koji dan, pojavila se plijesan po zemlji, a dobila je zadnje med, tak da neću čekat još jedno zaljevanje. Pa da napadnem nametnike na novim, dok nisu puno narasle i gamad se proširila:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Evo bebe su 24h na klijanju sad idem dolit malko odstajale vode tj namocit maramicu. Sutra su spremne.
Znaci krecemo sa 1.5-2L potovima, poslje toga idu najvjerovatnije u jupolove kante, ili cak one od 25l. Uglavnom najmanje 18L(jupol kanta).
Proklijat ce do sutra sigurno i mozemo krenut.
MIX: 60/30/10 potH/Florabella/perlit (Kasnije idu u cisti potground sa perlitom, moram potrosit zemlju jer se namjeravam selit.)

Znaci napunim potove do vrha, napravim rupicu cca 5mm i menki sa klicom na dolje, lagano pokrijem. Prije toga zalijem zemlju sa 0.3L vode ph 6.2. I cekamo da izađu van, ako se zemlja susi prskam lagano povrsinu dok ne izbiju, nakon toga nista.
Udaljenost od panela cemo sutra dogovoriti dok dogovorim koji panel ide :D

Drugo zalivanje ide nakon 4-5 dana i tu sam mislio odma krenut sa rootom nekih 2-3ml, mozda i supervitom?
Pisi ako ti mislis da trebam nesto drugacije radit.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Znaci napunim potove do vrha, napravim rupicu cca 5mm i menki sa klicom na dolje, lagano pokrijem. Prije toga zalijem zemlju sa 0.3L vode ph 6.2. I cekamo da izađu van, ako se zemlja susi prskam lagano povrsinu dok ne izbiju, nakon toga nista.
Udaljenost od panela cemo sutra dogovoriti dok dogovorim koji panel ide
tako je,sve skolski...to je to.:thumb:
Pisi ako ti mislis da trebam nesto drugacije radit.
nema sta sve ispravno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: FatOne and Stanaccc

Atox

I belong in hell
11.03.2017
507
1.156
163
Кингстон, Јамајка
Poz bigi..
Obrao sam biljku i okacio sve to, medjutim to je u jednoj napustenoj kuci jer ne smem doma.. Dakle to je jedna sobica bas bas mala znaci trpezarija i ima promaju.. E sada, dani su topliji, dok su noci bas hladne, udara 0 cak.. Hedovi su okaceni nema ni 24h i bio sam da obidjem malopre i na dodir dodju suvkasti ali kad se stisnu bukvalno ostaju u tom polozaju i oseca se da je mokro... E sad da l se to hed susi spolja pa izvlaci vlagu napolje.. Nekako me strah da se ne stvara kao neka kondenzacija zbog razlike u temperaturi i da se ne ubudjavi to... Inace sve je lepo zakaceno, nije zbiveno previse, ima promaje, mracno je, nema vlage znaci sasvim normalna vlaznost, e sad ne znam za tu razliku u temperaturi.. Inace ta kucica je od blata... Nemzm pojma mozda me i neka paranoja hvata ali rekoh ajde da pitam bolje
Pozz
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
trim lisce spolja moze da bude suvkasto al je hed iznutra i dalje vlazan za samo 24h ne moze da se osusi na tim temp...na 25c treba minimum 3 dana.Najbolje ti je da skines kada se hed mrvi prstima fino i to je to.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Vazi drugarii, hvala
javi kako je proslo susenje,posle 5-6 dana,mozes da ih iseces na velicine 5cm i tako pustis jos koji dan da se isuse i onda rokni u teglice sve staklene i onda svakodnevno prvih 14 dana otvaraj svaki dan poklopce od tegli po 15-20min luftiraj.
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Da li bi zeleo da zajedno odnegujemo jednu devojcicu NL auto od seedsmana u boxicu 40x40x120, koja je danas u 11. danu zivota. Trenutno se nalazi u potu od 2.5l, prosle srede dobila 0.3l vode sa 2ml roota i dodatnih 0.2l samo vode. Grejanje boxa je podno (el.grejac za kucice i mace 18w a dimenzija istih kao i box, trenutna rasveta 2x9w 6500k i 4x6w full spectrum na rastojanju 45cm koju cu pojacati prema potrebi. Od hrane je tu hesi starter soil kit, fertico bloom, slavol i aminoflex. Ostaje da nabavim lakmus papirice i cal mag. Ako sam sta zaboravio pitaj pa da carolija pocne. 1570999737395.jpg IMG_20191008_184018.jpg IMG_20191008_184018.jpg
Edit. Od tebe ocekujem pomoc oko doziranja hrane i razmak izmedju dva hranjenja (dok pot ne bude lagan).
Edit 2. Finalni pot bice cetvrtasti 10 litara koji imam ili kruzni koji treba kupiti ali imamo fore do presadjivanja. Zemlja je pindstrup plus blue, nema je na forumu ali se nekad nazila na mandalinom sajtu preporucenih zemlji (sada se ne nalazi) tako da ne brinem oko kvaliteta supstrata.
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ako sam sta zaboravio pitaj pa da carolija pocne.
slobodno spusti panel na 35cm,povecaj vodu na o,5 slobodno i na tu kolicinu slobodno rokaj 3ml roota,5ml slavola.Vidim da oko prehrane imas sve jos kad ti stigne cal-mag to ce biti onda full-fulova.Razmak u zalivanj nek ti za sada bude na 4-5 dan da zalivas,postepeno cemo povecavati vodu.
 

smizi

Aktivan Član
25.02.2014
46
517
123
Postovanje mentore. Molila bih te za pomoc oko harvesta biljki, slike su u dnevniku vanjskog uzgajanja, pa ako ti nije tesko da bacis pogled pa da dovrsimo ovaj prvi grow. Ukoliko je potrebno ovdje upload-ovat jos fotografija samo reci.
Hvala unaprijed
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ukoliko je potrebno ovdje upload-ovat jos fotografija samo reci.
video sam u dnevnik slike,imas dosta braon trihoma ako sam dobro video,odradi dva zalivanja jos sa cistom vodom da povuce iz sebe zaostalu prehranu i tamo posle 20-23 okto.odradi harvest kad se dobro posusi zemlja nakon zadnjem zalivanja.A recimi one klonove ces peglati tu na balkonu ili imas u planu neki indoor,javi se sa planovima pa da growamo dalje ako planiras.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: smizi
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.