Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Evo kako sam rekao da se javim slikama, iskreno ja sam ostao iznenađen dok sam ih malo bolje pregledao :D Sve je puno secera listovi, cvijetovi, ma sve je bjelo kao da je snjeg pao u box ::listomahanje::

Kriticna: Critical je ocito strain koji ne strecha previse, jer ga moram podizat da prati ritam sa trainom, a cjetovi se formiraju odozdo i nabijeni i debeli su vec sada.
kritikalna (1).jpg kritikalna (2).jpg kritikalna (3).jpg kritikalna (4).jpg .
TrainWreck: malo vise strecha, ali nista strasno. Imamo jos 70cm prostora u zrak. Pokazuje neke znakove ali nisam dovoljno strucan da sam procjenim. Dakle na slikama se jako slabo vidi ali opisat cu jos jednom. Te smeđe tockice cu cca 1mm max velike i krenule su prije 3-4 dana. Ima ih posvuda, ali ne previse. onako tu i tamo koji list ima tockice vecina je zdrava. Također ti listovi imaju nekako suhi rub, barem mi izgleda kao da se osusio sami rub lista.
Hmm (1).jpg Hmm (2).jpg Hmm (3).jpg Hmm (4).jpg
I evo opcenito stanje TrainWrecka:
Kaoss (1).jpg Kaoss (2).jpg Kaoss (3).jpg

Dakle sutra je zaljevanje a nemam plan prehrane. Zadnja 3 zalivanja su bila:
59- 7,10,19 - 3,0v + 15ml Bloom + 6ml Zyme
63- 11.10.19 - 3,0v + 7,5 Bloom + 6 Cal-Mag
67- 14.10.19 - 3,5v + 8ml zyme
Pucaj mentore, sto, kako, i zasto ako imas vremena za objasnjavanje. :)
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
svijetlo izduzile se u prave manekenke
jesu bas,spusti panel malo za 10cm valjda nece da ih przi,sve super sto si ih zatrpao,sad ce od te stabljike da krene koren.
. zalivene sa 0.3l vode 6.2ph. I onda bi dao 3ml roota + kap supervita na 4l vode.
moze tako jos jednom,pa cemo od sledeceg zalivanja dizi vodu na 0,5l a root ostaje isto 3ml.
Pustio bih je jos veceras da popije sve iz zemlje pa mi reci cega i koliko za sutra da joj serviramo. Finalni pot bice bar 10l ili veci, to ti kasnije javim. Evo i nekih slicica, bez i sa blicom kao i razmak izmedju noda. Rezim 20/4 sa nekih ~50W LEDa
prvo je presadi ona je spremna za presadjivanje,vodu povecaj na 1l od kad ih presadis i rokaj od sad na tu litar vode 5ml roota svako zalivanje a slavol svako drugo zalivanje po 10ml na litar vode,javi se sa slikama da vidim kako si presadio,cim prodje par dana od presadjivanja krenji lst trening obavezno,ako ima sta ne jasno oko lst pitaj kako i sta se radi.
Pucaj mentore, sto, kako, i zasto ako imas vremena za objasnjavanje.
ja se uvek istripujem kad vidim te braon tackice,prvo sto pomislim to su tripsi odnosno spajderi,pa pogledaj ti to bolje prvo malo sa lupom nekom da nisu jajasca od spajdera i pregledaj listovo sa donje strane.Ako nisu tripsi onda cemo da vidimo za na dalje sta i kako,pisem ti sad dva zalivanja samo jer se dobro razvijaju bas i tu vec moze da ukljucimo ostale nutrijente na sledeci nacin.Malo cemo ih preseci vodom jos jednom a to izgleda ovako.
1.zalivanje cista voda sa regulisanim ph,nista nutrijenti.
2.zalivanje full doza boostera,full doza blooma,full doza p+,full doza power zuma.
cal-mag svako trece zalivanje po 8ml kad ti padne,power zum sad idi svako drugo zalivanje,vodu drzimo do daljnjeg na 3,5l tu nemenjamo nista jos.
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Bigi care, bolje da pitam nego da skitam... znaci, ona veceras dobija 1 l vode, 5 ml roota i 10 ml slavola pa sledece zalivanje preskacemo slavol. To mi jasno. Kada ukljucujemo zyme, mozda si zaboravio da imam celu hesi prihranu. Da li je bolje u sredinu pota presaditi ili uz ivicu zbog lakseg treninga? Mislim da je bolje u sredinu zbog ravnomernog razvijanja korena ali ipak da cujem i tebe. Slike veceras kacim a vreme je da je predstavim i u galeriji. Nabavljeni papirici ph 5.4-7, stelujem na 6.2-6.4, jel tako?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Mislim da je bolje u sredinu zbog ravnomernog razvijanja korena
u sredini lepo presadi,pa cemo posle razvijati grane levo i desno,nisam zaboravio da imas hesi,ukljucicemo uskoro samo power zum,da ph stelujes izmedju 6,2-6,5 to bi bilo ok.Root ides svako zalivanje a mozes poceti i supervit davati svako zalivanje,njega stavis 1kap na 4l vode promuckas dobro i onda odvojis 1l za zalivanje u koju dodas root i slavol.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
ja se uvek istripujem kad vidim te braon tackice,prvo sto pomislim to su tripsi odnosno spajderi
Moram priznat da si i mene prepao ali evo da potvrdim da nisu tripsi. Pregledao sam ih sve, stresirao sa svijetlom tjekom spavanja tako da mozda izbaci sad koju menku.
Gledao sam bljeskalicom i mikroscopom onim malim i sa UV svijetlom. I to ti meni izgleda kao da se list pocinje susiti na tom mjestu.
Jajasca ili nesto zivo nisam nigdje nasao. (Naravno pratim i dalje, ali iskljucujemo opciju tripsa zasad).
Meni to izgleda kao neki nedostatak nečeg, ali se siri. Smeđe su tocke i na njima nista, odozdo dok se gleda list vidi se onako kao da je list oslabljen na tom mjestu di su tocke krenule. Necu ih sada vise sa svijetlom gnjavit do veceri i zaljevanja.

Također cini mi se da se pocinje javljat nedostatak dusika jer su se objesili donji listovi na trainu i poceli lagano zutiti i tj izbljedili su.
IMG_20191019_134939[1].jpg
spusti panel malo za 10cm valjda nece da ih przi
MOze ovaj panel i na 30 od njih nece ih palit, nema lece pa nije toliko opasan. ali nema potrebe za priblizavanjem, izduzile se pod onim malim panelcicom bjelim. Ovaj sada im bas godi vidi se na njima da je sad ok sve.

EDIT:
Evo meni ovo djeluje kao moj problem.
Jer to tako priblizno izgleda, i isto kao kod mene samo na listovima izlozenim svijetlu. Unutar krosnje ili ispod nema nista tu i tamo koja tockica ali tu vjerovatno svjetlo dolazi pa zato.

Cal-mag treba ici tek sljedece zalivanje. Ali koliko samo vidio njega najbolje uzima na 6.2-7.0ph, ja dajem jos uvjek kao i do sada oko 6.2 mozda da pocnem sa 6.5 ph?
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
Od flusa ima da se oporavi skroz,kad sve to uradis i prodje 36h od flusa javimi se sa slikama ovde da vidim celokupni izgled bioza pa ti onda pisem dalju prehranu i verovatno cemo prvo zalivanje posle flusa ukljuciti i jednu dozu cal-maga obavezno.ali otom potom,ti mi se javi kao sto sam ti rekao posle 36h od flusa pa ti kazem sta dalje da radis,jel sve jasno,ako ima staa ne jasno pitaj.
Evo slika 48h posle ili malo manje.

IMG-20191019-131334.jpg


IMG-20191019-131344.jpg


IMG-20191019-131402.jpg


IMG-20191019-131418.jpg


IMG-20191019-131434.jpg


IMG-20191019-131442.jpg


IMG-20191019-131526.jpg


IMG-20191019-131532.jpg


IMG-20191019-131549.jpg


IMG-20191019-131557.jpg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Cal-mag treba ici tek sljedece zalivanje. Ali koliko samo vidio njega najbolje uzima na 6.2-7.0ph, ja dajem jos uvjek kao i do sada oko 6.2 mozda da pocnem sa 6.5 ph?
mozes da riktas ph na 6,5,sldece zalivanje daj slobodno na 3,5l vode 10ml cal-maga.Kad ti pada zalivanje sa full dozama boostera,blooma i p+. jesi dao vec to zadnje zalivanje sto sam ti napisao ili ne jos.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: MrLove

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Bigi, sinoc je jadno izgledala sa oborenim listovima pa zato evo sad po koja slikica. Bilo je do vrha ali je slegla zemlja posle zalivanja. Ja bi je veceras malo samo zakrivio pa mic po mic da je zatezemo. Racunaj da ce ovaj grow biti bez calmaga a ako ga nadjem, jos bolje.
Pot je fi300, znaci ima oko 15 l zemlje, mozda je i prevelik za box ali neka ga sad.
IMG_20191020_103935.jpg
IMG_20191020_091523.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20191020_091442.jpg
    IMG_20191020_091442.jpg
    383,5 KB · Pregleda: 14

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
jesi dao vec to zadnje zalivanje sto sam ti napisao ili ne jos.
Jesam juce navecer 3.5 vode i damo sam 6.5 ph.
Nego kritical ne voli zalivanje cini mi se, ne znam dal je to moguce uopce. ali nakon zalivanja 15min poslje listovi se objese, i onda su tako do sutradan. Tako mi je bilo i prosli put. Drugi dan je bio skroz normalan. Vidit cu danas dok se probude, ali vjerujem da ce biti normalan isto.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Bigi, sinoc je jadno izgledala sa oborenim listovima pa zato evo sad po koja slikica
zakrivio pa mic po mic da je zatezemo.
mozda je i prevelik za box ali neka ga sad.
malo je bila zedna zato se nakrivi,ali neka,zato cemo povodom toga od sledeceg zalivanja povecati vodu na 1,5l i gledaj da kad zalivas sve do ivice potova da bi podstako koren da se siri ka bokovima pota.Taj pot od 15l je odlican za jednu biozu,znaci povecavamo vodu i polako je zatezi ovako IMG_20190520_101410.jpg ,znaci prvo vezes stabljiku a kontra od te zice vuces vrh bioze u kontra stranu,da bi podstakao bocne grane da se formiraju.
Jesam juce navecer 3.5 vode i damo sam 6.5 ph.
a jesi davo cal-mag nisi jel.
to tako odreaguje na vodu prvo se spuste listove pa se digu kad udje voda u sistem,nemoj to da te brine,jel reaguje na kolicinu vode jer smo povecali dosta vodu u kratkom periodu.Javi za cal-mag dal si davao i prati sad posle ovog zadnjeg zalivanja sta se desava sa tim tackicama i posalji mi slike u utorak obavezno da vidim kako je odreagovala na ove zadnje doze.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Javi za cal-mag dal si davao
Ma nisam ga dao budala, jos sam razmisljao da ga dam barem pola doze.
jel reaguje na kolicinu vode jer smo povecali dosta vodu u kratkom periodu.
Ne znam kako mislis, sve to ona odmah popije, ako ju polako zaljevam nista ni ne iscuri. Juce sam ih malo brze zalio pa mi procurilo sastrane na rupe, ali kroz 10 min nije vise bilo vode u tanjuricima.
Navecer cu staviti slike u dnevnik to ce biti 24h od zaljevanja, pa pogledas uvece.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Hvala ti Bigi sto vodis o svemu racuna, meni je pomoc po najvise potrebna oko doziranja i razumevanja sta nam biljka kaze, sta sa kojim preparatom dobijamo ili ocekujemo da bih kasnije samostalno vodio grow. Oko LST i zalivanja vec imam iskustva od ranijih indoora ali sad prvi put sadim automate i koristim hesi paket pa mi je tu neophodna tvoja pomoc. Razumem zasto detaljno opisujes sta i kako raditi jer ce svako ko bude citao vec imati objasnjeno i samo to treba primeniti u praksi.
Veliki pozdrav Bigi, javicu se dan pre zalivanja da smuckamo koktel. :respect:
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Navecer cu staviti slike u dnevnik to ce biti 24h od zaljevanja, pa pogledas uvece.
video sam sve,bas sam bio u dnevniku,ok su po meni,zasecerile se obe bas dobro,sad cemo rokati jedan krug prehrane,cal-mag od sad dajes svako trece zalivanje po 10ml,nevezano sta ce pasti uopsteno od prehrane u tom momentu,on je redovan dio ishrane.sutra ti pisem tri naredna zalivanja samo opste prehrane,supervit se podrazumeva svako zalivanje,cal-mag svako trece,power zum svako drugo,samo da te napomenem.Tako da po meni sve to ide svojim tokom,za 10 dana mozda malo ranije podignemo vodu na 4l,ali otom potom.
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.754
10.028
358
Ev ih bigi, prošla druga noć na 20/4 režimu, danas zaljevene, po pola litre. Čekam da se osuše potovi, pa vidjet ću dal odma da presađujem, tako bi najviše volio, to je za nekih 5-6 dana. Nadam se da je dovoljno za revegetacije, ak ne, još jedno zaljevanje ostaju u ovim potovima. Svi treninzi počinju poslije presađivanja, vizija ja neko kropanje, pa scrog, bez topiranja, žao bi mi bilo bacit klonove, a nema mjesta za njih. Et, lijep pozz ekipi, ostajte veseli:) IMG_20191020_202246.jpg IMG_20191020_202241.jpg IMG_20191020_202220.jpg IMG_20191020_202307.jpg IMG_20191020_202259.jpg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
meni je pomoc po najvise potrebna oko doziranja i razumevanja sta nam biljka kaze, sta sa kojim preparatom dobijamo ili ocekujemo da bih kasnije samostalno vodio grow.
sad ide iz pocetka root,on je ukorenjivac dobar i pomaze biozi oko razvijanja i odrzavanja zdravog korenskog sistema.Root cepas svako zalivanje po tablici do druge nedelje cvata gde ga izbacujes iz prehrane.Sad mozes da pocnes i sa supervitom,to su odredjene amino kiseline i vitamini koje odrzavaju dobar imunitet i sami brzi metabolizam bioze.Njega mozes slobodno da ides 1 kap na 4l vode,dobro izmuckas i odvadis koliko ti treba za zalivanje,do kraja growa svako zalivanje.Evo ti jedna hesijava nova tablica od proline ,cisto orjetirno da imas uvid. hesi_proline_soil_3_3.png Tako da lagano cemo uvoditi i ostale preparate kako odmice vreme,za sada ima sve sto joj treba u supstratu.Po nekom pravilu kad se primeti da donji listove svetle biozu treba prvi put prehraniti,e sad,ja to preporucujem ranije,u tvom slucaju vec sledece sedmice mozemo ukljuciti pola doze tnt to je osnovno gnojivo za period vegetacije sa vecim postatkom dusika u svom NPK ,takodje power zum preparat koji odrzava da tako kazem dobru strukturu zemljista zdravom sredinom za razvoj samog korena i odredjenih bakterija koje su bitne za razvoj i zdravog zemljista,prosto receno.Njega cemo ukljucuti takodje sledece nedelje vec full doze svako drugo zalivanje i tako do kraja growanja,ali otom potom.Zalivaj iskljucivo kad si siguran da se supstrat osusiso i kad je pot lagan na ruke,tako da ce plan biti da vec od sledece nedelje kad ukljucimo prvu dozu tnt tu povecati vodu na 2l,ako se slazes.Ako ima nesto jos konktretno da te zanima oko prehrane pitaj slobodno,mozda sam i ja nesto zaboravio da odgovorim.:spliff:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Сјај

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Čekam da se osuše potovi, pa vidjet ću dal odma da presađujem,
presadjuj ne razmisljaj,cim se osuse potovi presadi u finalne,i dobar lst za pocetak i sto vise vode u startu poceti da ih zalivas sa 2l min.Koju zemlju korstis u finalnim potovima,sta imas od prehrane,jesi se tu popravljo nesto ili isto kao prosli grow.
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.754
10.028
358
Florabela žuta zemlja, prehrana ista, jbg, nastavljamo niski buđet grow:D, da vidimo kako se foto ponašaju u tim uslovima:). Javim se poslije presađivanja sa slikama
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.