Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Nema cropovanja, idemo mi sa krovom boxa u zrak ako ce trebat, Sad su na 45 cm. Gledam zasad nema lightburna. Kad se izduze kojih 5-8 cm dizem kroz za 15 barem. Ovi potovi su visi i veci od proslih pa i to igra ulogu jer je panel vec na metar od poda.
To je super ako mozes da podignes malo krov pa ujedno podignes i panel.Sada teraj tako,kao sto i sam kazes ako primetis Lb onda ces morati da rekonstrujises krov.
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
ako primetis Lb
Ja primetio ali kasno... svi vrhovi izbledeli, evo tek se sad malo oporavljaju, polako vracaju zelenkastu boju. Joooj taj led, bas ume da opece.
IMG_20191124_102626.jpg IMG_20191124_102608.jpg IMG_20191124_101952.jpg

Bigi, ja bi da danas uradimo loliku pa da ona ostatak zivota provede bez stresa. Panel sam odmah podigao, zamenio sve sijalice i trenutno je u pogonu 1x9w 2700k i 6x6w full spectrum (kinezi) sto je ukupno oko 45w, pa zajedno pratimo razvoj a ujedno i da vidimo sta mogu te full spectrum da naprave od jedne izmucene biljke.
IMG_20191124_101420.jpg IMG_20191124_101442.jpg IMG_20191124_101438.jpg

Ehhh kad bi to bilo sve ali... zbog obaranja listova od LB ja sam pomislio da joj je malo 3.5 l vode pa je pretrpila i overwater. Ukupno u 2 dana, u nedelju i ponedeljak, upila je 5.5l vode i roota, sto mislim da je cak i dobro jer se nadam ce da root omoguciti da se bolje oporavi od LB. Evo jos nekih fotki pa da je mi malo ocerupamo i to je to. Koliko i sta da secem, zalivanje nece biti bar jos 3 dana.
IMG_20191124_104236.jpg IMG_20191124_103836.jpg IMG_20191124_102444.jpg

IMG_20191124_103512.jpg
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Joooj taj led, bas ume da opece.
Da jeste,samo da znas to sto je je jako zuto opeceno to ce tesko da se oporavi ali je bitno da ostalo novo sto krene to bude dobro zelene boje.Moras voditi racuna,sve u svemu nije strasno na vreme si reagovao.
pratimo razvoj a ujedno i da vidimo sta mogu te full spectrum da naprave od jedne izmucene biljke.
I mene zivo interesuje,ja nisam nikad radio sa tim full spektar sijalicama ili sam na 2700k ili na 4000k od pocetka do kraja stim da u vegetaciji znam da ubacim koju sijalicu 6500k pa to onda promenim u 2700 ili 4000k kad krene cvetanja,tacnije posle druge nedelje cvata sve sijalice promenim u 2700k.
. zbog obaranja listova od LB ja sam pomislio da joj je malo 3.5 l vode pa je pretrpila i overwater. Ukupno u 2 dana, u nedelju i ponedeljak, upila je 5.5l vode i roota, sto mislim da je cak i dobro jer se nadam ce da root omoguciti da se bolje oporavi od LB. Evo jos nekih fotki pa da je mi malo ocerupamo i to je to. Koliko i sta da secem, zalivanje nece biti bar jos 3 dana.
Root ce u svakom slucaju pomoci u oporavku LB,stim da sad kad odradimo loliku njega izbacujes iz upotrebe do sledeceg growa.Root uglavnom ide do druge nedelje cvata odnosno dok ne uradis loliku,sto se tice same lolike ja bi ti sad iskreno preporucijo da ne uradis neko veliko sisanje jer je vec prezivela blagi stres oko LB a posto se pogodilo da moramo i raditi lolipop u isto vreme povodom toga bi ti rekao da samo oko 10cm od dole podsisas listove koje ti smetaju oko zalivanja i one koje su zute i grane koje ne dobijaju svetlo da ih odseces i nista vise jer nam nije cilj da izazivamo dodatni stres ako to nije potrebno.Sada gledaj da dobro osusis supstrat pa onda da krenes sa redovnim zalivanjem kako smo se dogovorili.Znaci da ponovimo jos jednom,root posle lolike izbacujes iz upotrebe kao i booster koji cemo kasnije krenuti opet pocetkom ili krajem 4 nedelje cvata zajedno sa p+.Mogu ti reci da ona lepo napreduje u odnosu na sve,pravilno se razvija a ti samo obrati paznju na visinu panela u buduce i vrati se na kolicinu vodu koje smo se dogovorili,to bese 3l vode tako,ako primetis da ona spusti listove od zalivanja do zalivanja mi cemo povecati vodu ili skratiti za dan zalivanje,to cemo sad videti u buduce kad krenes opet redovno da zalivas.
 
12.10.2010
2
5
3
45
Pocetnik sam u ovome i trebaju mi osnovne informacije pocev od kupovine boxa....
zelim kupiti box sa full opremom, a posto sam nov u ovome imam problem da se odlucim koji da kupim.
ja cu vam dati par predloga koje sam nasao na netu, pa vas molim za sugestije oko odabira pravog :) hvala unapreed. posle boxa, trebace mi i mentor naravo, a to ces biti ti ako nisi previse zauzet..
evo linkova koje sam nasao i box sa dimenzijama koje msl meni odg...
sve sugestije su dobro dosle, osim onih da box pravim sam, imam para nemam vremena, tako da vas molim da se fokusirate na vec napravljene boxove :)
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
hvala unapreed. posle boxa, trebace mi i mentor naravo, a to ces biti ti ako nisi previse zauzet..
Dobrodosao u moj kutak kao prvo.Tu sam za sve sta treba.Moj ti je savet da vec kad imas izbor uzmes ovaj set od 250w hid iz razloga sto u odnosu na ostale linkove ovaj komplet ima turbinu za ventilaciju.Izmedju ostalog za neki pocetak taj set od 250w je odlican,tako da za prvo vreme dok ne udjes u stos oko uzgoja nista vise od 250w ti ne treba,jer lako ti kasnije ako resis da promenis rasvetu samo kupis balast i sijalicu od 400w ili jos bolje vegetaciju odradis na 250w a cvetanje sa 400w .Da te ne bih bunio previse a pitao si me za misljenje moj izbor je svakako set od 250w,za dve bioze u 15-20l potovi sasvim korektno ili ako hoces vise sorti da probas u startu 4 bioze u 10l potovima kraca vegetacija i eto veselja.U ovom setu da bi krenuo trebaju ti jos jedan termometar da meris temp i jedan obican vent da puse i mesa zrak u samom boxu i mozes da krenes.Naravno dobar supstrat,perlit i prehrana se podrazumevaju,to ti je inace dodatan trosak na koji moras da racunas.Javi se za sve sta ti nije jasno pa da slozimo to fino i mozes poceti sa akcijom,to tada ostavicu ti neke linkove koje obavezno procitaj da bi sebi malo priblizio sam uzgoj.
 
12.10.2010
2
5
3
45
hvala puno brt, cekamo 13stu platu i idemo u shoping, kada budem uzeo box javicu se za ostale stavke, hvala puno na ovom infu...
kad budes imao vremena sibni mi link gde mogu kupiti tu od 400w i te dodatne komponente daa u startu imam sve. rekoh lova nije problem, tako da sl mi salji linkove sa najboljim karakteristikama predmeta koji mi trebaju.
HVALA PUNO MENTORE :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
kad budes imao vremena sibni mi link gde mogu kupiti tu od 400w i te dodatne komponente daa u startu imam sve. rekoh lova nije problem, tako da sl mi salji linkove sa najboljim karakteristikama predmeta koji mi trebaju.
Za sada nemas potrebe uzimati 400w ako radis prvi grow,onaj link prvi sto si mi poslao gde je setap od 250w taj je super i cena je vise nego odlicna i plus u tom paketu dobijas turbinu sto je odlicno.Slobodno to mozes da narucis a ostale sitne komponente tipa termometar,ventilator za simulacija vetra odnosno za mesanje zraka to sve imas da nadjes u bolje opremljenim ducanima elektro opreme.Dva pota ti trebaju od 15l,zemlja ,ph merac i neka prehrana moj savet ti je da gledas Hesi soil paket tu imas sve sto ti treba za dva growa minimum.Ako ti naidjes na neke druge komplete boxa i opreme pusti mi linkove pa cu ti ja reci sta i kako,ti vidi prvo sta je tebi dostupno pa me reci ali ti je najbolje da uzmes neki komplet i onda si miran tu imas sve da krenes.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and muljevina

pajo8

Aktivan Član
27.10.2015
138
671
93
27
Bog bigii
Daj mi reci samo danas planiram zaljevanje stim da je dobila u zadnja 2 zaljevanja full doze blooma i boosta pa dal bi bilo pametno sad vodu cistu!?
 

pajo8

Aktivan Član
27.10.2015
138
671
93
27
Evo zalio je sa 2.5L vode pH 6.5...e sad listovi su dobili zuto smeđu boju a to je uzrok...? Panel je na 40cm
 

Prilozi

  • IMG_20191127_110612.jpg
    IMG_20191127_110612.jpg
    427,6 KB · Pregleda: 14
  • IMG_20191127_110624.jpg
    IMG_20191127_110624.jpg
    416,3 KB · Pregleda: 13
  • IMG_20191127_111900.jpg
    IMG_20191127_111900.jpg
    406,1 KB · Pregleda: 11

virus76

Aktivan Član
14.10.2018
162
419
63
More
Evo malo novosti. North Thunderfuck se susi treci dan. Neposredno pred trimanje pa ju oprao i pokacio na susilicu 14ADD8F3-6A6F-42E2-82AB-86287E415F76.jpeg
Ostase smedi potovi koji su na samom kraju
9.tj.58.dan cvjetanja.Slijede fotke prvoga
629A3523-B28A-4B7F-9A3C-9671A7FD69B9.jpeg
Mislim da mozda ima jos malo prostora no ostavljam tebi procjene. Slijedi drugi pot s kojim sam najzadovoljniji debljinom topova
78BE8A32-4286-4B58-8325-5102641DD49D.jpeg
3FDB5102-934F-4131-805F-BE202D480493.jpeg
i fotke zadnjega s kojim sam najmanje zadovoljan jer je najtanja,iako u najvecem potu i najzdravije djelovala kroz cijeli grow no kao da je pod kocnicom zadnjih 2,3tj.

D608869C-306D-470F-A23D-B0AB4AAA3516.jpeg
A860657C-B33F-458E-BE38-3576D1841373.jpeg
Malo losije su fotke,viroza me copila pa sve brzam hocu nazad u horizontalu. Zadnja klopa danas full bud candy samo,a prije toga full bloom,full P+,fullBC i full boost.
Ima li smisla davati jos koji put sto iki ici vodom do kraja. Osobno ju ne bih vise od 7 dana drzao ali slusam te od pocetka pa cu i do kraja. Pozdrav svima i hvala puno!
 

Prilozi

  • CF55BBDF-D624-4D91-BA5D-8D86C830FF5D.jpeg
    CF55BBDF-D624-4D91-BA5D-8D86C830FF5D.jpeg
    458,3 KB · Pregleda: 7

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Pozdrav bigi, Sve ide svojim tokom male se oporavljaju, tj zdrave su i krenule dalje, povisio sam im krov za 20 cm tako da je i to rijeseno, LB-a nije bilo ali nisam ga htio ni cekat.
Kod malenih za 2 dana ide zaljevanje, Malo su mi vec posvijetlile, pa ide TNT, root, i zyme redovno sve i dalje na 1.5l vode.

Za velike ne znam sto mi je ciniti ljepo su krenule nakon proslog zaljevanja, reakcija na hranu vidljiva odmah drugi dan su se produzili i uzdebljeli dosta bas. Ali imam problem ostao sam bez boosta, sutra narucujem drugi, tako da ga nemam za ovo zaljevanje. Ocemo sto od ostalog onda promjeniti?
ovo zadnje bilo i ovo dolje bi trebalo ici dalje
108- 25.11.19 - 4l + 20ml bloom + boost 8ml+ p+ 10ml

3.zalivanje pola doze bloma ,full doza boostera i full doza p+
4.zalivanje opet sve full bloom,booster i p+

Slike ti stavim dan prije zalivanja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jazilicious

virus76

Aktivan Član
14.10.2018
162
419
63
More
Evo malo novosti. North Thunderfuck se susi treci dan. Neposredno pred trimanje pa ju oprao i pokacio na susilicuPogledajte prilog 309227
Ostase smedi potovi koji su na samom kraju
9.tj.58.dan cvjetanja.Slijede fotke prvoga
Pogledajte prilog 309228
Mislim da mozda ima jos malo prostora no ostavljam tebi procjene. Slijedi drugi pot s kojim sam najzadovoljniji debljinom topova
Pogledajte prilog 309230
Pogledajte prilog 309231
i fotke zadnjega s kojim sam najmanje zadovoljan jer je najtanja,iako u najvecem potu i najzdravije djelovala kroz cijeli grow no kao da je pod kocnicom zadnjih 2,3tj.

Pogledajte prilog 309232
Pogledajte prilog 309233
Malo losije su fotke,viroza me copila pa sve brzam hocu nazad u horizontalu. Zadnja klopa danas full bud candy samo,a prije toga full bloom,full P+,fullBC i full boost.
Ima li smisla davati jos koji put sto iki ici vodom do kraja. Osobno ju ne bih vise od 7 dana drzao ali slusam te od pocetka pa cu i do kraja. Pozdrav svima i hvala puno!
Oprostite ima linitko saznanja o platinum rhizoponics(savjetuje mi lik iz shops da su bolji od pirahne za korijen jer ja nisam s hesijem zadovoljan koliko se pricalo o hesi rootu. Nakon sto sam biljku zavrsio taj korijen nije bio nista puno bolji nego bez HRoota. Ako imate saznanja o tome jer ne mogu do pirahne javite tnx
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
e sad listovi su dobili zuto smeđu boju a to je uzrok..
pusti je sad na vodi nek bude par zalivanja,kao da joj nije sela klopa bas najbolje.Tako da sledeca dva zalivanja das samo vodu pa cemo videti za dalje,jesi gledao trihome kakvo je tu stanje imali mlecnih trihoma ili su svi prozirni.
Evo malo novosti. North Thunderfuck se susi treci dan. Neposredno pred trimanje pa ju oprao i pokacio na susilicu
pusti je jos jedan dan tako pa onda iseci grane i ostavi jos koji dan tako da vise svaki bud posebno.
Malo losije su fotke,viroza me copila pa sve brzam hocu nazad u horizontalu. Zadnja klopa danas full bud candy samo,a prije toga full bloom,full P+,fullBC i full boost.
Ima li smisla davati jos koji put sto iki ici vodom do kraja. Osobno ju ne bih vise od 7 dana drzao ali slusam te od pocetka pa cu i do kraja. Pozdrav svima i hvala puno!
Moze jos malo da teraju izlaze jos novi pistili,ja bi ti preporucio jos jednom posle ovog zalivanja gde si davao samo budcendi das jos jednom sve full bloom,booster i p+ i posle toga mozes slobodno cistu vodu do kraja i onda cemo se dogovoriti za harvest tamo u 70-73 danu da skidas,taman ce biti to kako treba,zdravo izgledaju treba to iskoristiti,a to sto se jedna brze puni a jedna sporije to je sve induvidualno od bioze do bioze svaka je prica za sebe.
Oprostite ima linitko saznanja o platinum rhizoponics(savjetuje mi lik iz shops da su bolji od pirahne za korijen jer ja nisam s hesijem zadovoljan koliko se pricalo o hesi rootu. Nakon sto sam biljku zavrsio taj korijen nije bio nista puno bolji nego bez HRoota. Ako imate saznanja o tome jer ne mogu do pirahne javite tnx
nisam nikad cuo za taj preparat,ali sam zato radio sa piranom pravi cudo od korena to je nevidjeno kako udupla koren,tako da ja bi ti preporucio piranu da probas jer zaista sam video kako pravi veliki koren.
povisio sam im krov za 20 cm tako da je i to rijeseno
odlicno znaci sad nema brige onda.
Malo su mi vec posvijetlile, pa ide TNT, root, i zyme redovno sve i dalje na 1.5l vode.
moze tako tnt,root i powerzume,pa onda posle toga cista voda i sve tako u krug,jednom prehrana jednom voda stim da se podrazumeva da root dajes svako zalivanje,powerzum moze svako drugo zalivanje dok ne udjemo u cvetanje pa kad udjemo u cvet tada cemo ici power zum svako zalivanje.
Ali imam problem ostao sam bez boosta, sutra narucujem drugi, tako da ga nemam za ovo zaljevanje. Ocemo sto od ostalog onda promjeniti?
ovo zadnje bilo i ovo dolje bi trebalo ici dalje
Ocemo sto od ostalog onda promjeniti?
ovo zadnje bilo i ovo dolje bi trebalo ici dalje
sve ostaje isto,nema veze sto nemas boostera kad nabavis nastavis sa njim ako bude potrebno,jer ja sam planirao posle ove ture prehrane da picimo nadalje samo vodu i da vidimo sta kazu trihomi blizi se harvest,zato nabaci slike za koji dan pa da vidimo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: virus76

pajo8

Aktivan Član
27.10.2015
138
671
93
27
pusti je sad na vodi nek bude par zalivanja,kao da joj nije sela klopa bas najbolje.Tako da sledeca dva zalivanja das samo vodu pa cemo videti za dalje,jesi gledao trihome kakvo je tu stanje imali mlecnih trihoma ili su svi prozirni.

Podigao sam panel na 50cm i odradio flush msm da ce joj godit i onda kad se posusi ide dalje prehrana,trihomi su ti i tamo mliječni
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
1.zalivanje voda +root+booster
2.zalivanje voda+root+pola doze blooma
3.zalivanje voda+root+powerzum
Evo mali uvod u prethodna desavanja. Napisao si mi 3 naredna zalivanja, prvo odradio ali zbog LB malena pretrpila overwater i vec 10 dana isusujem supstrat. Sutra ili u subotu bi mogla da dobije hranu pa pitanje glasi sta da joj dam. Verovatno izbacujemo root, kako si rekao posle lolike, i ostajemo na pola doze blooma, jel tako? Evo slika kako izgleda, dosta se popravila i to je jedino vazno. Danas brojimo cetvrti dan trece nedelje cvetanja.
IMG_20191128_185848.jpg IMG_20191128_185923.jpg IMG_20191128_190430.jpg
IMG_20191128_190443.jpg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Podigao sam panel na 50cm i odradio flush msm da ce joj godit i onda kad se posusi ide dalje prehrana,trihomi su ti i tamo mliječni
super sto si uradio flus to ce je obnoviti i ocistiti malo koren i dati zraka supstratu.Moras samo sacekati da se dobro osusi supstrat pa nastaviti dalje sa zalivanjem i prehranom.Javices mi se dan prije zalivanja sa slikama pa ti pisem par zalivanja unapred,tako je najbolje.
ali zbog LB malena pretrpila overwater i vec 10 dana isusujem supstrat. Sutra ili u subotu bi mogla da dobije hranu pa pitanje glasi sta da joj dam. Verovatno izbacujemo root, kako si rekao posle lolike, i ostajemo na pola doze blooma, jel tako? Evo slika kako izgleda, dosta se popravila i to je jedino vazno. Danas brojimo cetvrti dan trece nedelje cvetanja.
Posto je 10 dana vec proslo od owerwater i sugurno je ogladnela malo ja bih ti posavetovao da samo u ovo naredno zalivanje umesto pola doze blooma stavis celu dozu blooma jer je vec dugo bez klopo a onda to trece zalivanje ides normalno po dogovoru root+power zum i tu posle toga izbacujes root iz upotrebe i nastavljas samo sa bloomom svako drugo zalivanje i power zumom koji ide svako zalivanje,pa cemo kasnije ukljuciti opet booster i p+.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Veliki pozdrav nema me par dana jbg ne stignem nista.
Cure su jos tu, trihomi su svi mljecni, tu i tamo koji smeđi. Kako si i rekao idemo sada do kraja sa cistom vodom jer mali box je pun do vrha i nema mjesta za nista. Kroz ovih 8 dana ja se nadam da ce dozrjeti velike da ih mogu vaditi. Ocito ih je ova vlaga izmucila dobro pa nikako da zavrse. Evo slike pa procjeni ti. Trihome nazalost nemogu uloviti nikako.
Sve mljecni tu i tamo poluprozirni, i uleti koji smeđi.
NIsam imao mira i skinuo sam jednu granu svakoj :/ Javim kakav ce dojam ostaviti.
Uputi me malo u susenje ako ti nije problem. Ja sam mislio otrimat sve i objesiti naopcke u mrak u mali box par dana pa u teglice?
IMG_20191202_191606.jpg IMG_20191202_191613.jpg IMG_20191202_191620.jpg IMG_20191202_191627.jpg
Nema grane koju nisam morao vezat, sve su preteske za stabiljku :D

evo i slika malih koje vec vicu na mene da ih flipam na 12/12 i njima je vec nekih 60 dana :/
Ali flip nikako neide prije nego ih prebacim u glavni box, U mali boxi mi bjezi svijetlo pa ne zelim da se to desava u cvatu. Mogu se one strpit jos malo u ovom boxu zadnje su dobile full sve sto ih ide, sad ide cista voda za njih.
Reci sto cu poslje te vode? ocu dat boost i ostalo za cvat?
Jer cim ih prebacim u glavni box idu na 12/12. znaci koji 10 dana max su ovdje.
IMG_20191203_125424.jpg IMG_20191203_130907.jpg
Također mislim da idem sa jos jednom turom odmah 2x white widow xxl auto dobio gratis mislim da su dosta brze od ovoga sada i da taman stigne sve zavrsiti do tamo 3mj.
 

pajo8

Aktivan Član
27.10.2015
138
671
93
27
Ojj Bigi...evo danas sam išao vidit stanje u boxu i nije nimalo lose flush joj je bas bio osvježenje u pravi čas...nakon 6 dana se posušila zemlja popila je sve...sta kazes da joj danas bubnem full dozu blooma p+ i boostera....jer planiram ju skinut za 15 dana pa od ove full doze kad se posuši jos jedno hrana pa opet flush i do kraja voda
 

Prilozi

  • IMG_20191203_160019.jpg
    IMG_20191203_160019.jpg
    601,1 KB · Pregleda: 9
  • IMG_20191203_160009.jpg
    IMG_20191203_160009.jpg
    519,9 KB · Pregleda: 9

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ocito ih je ova vlaga izmucila dobro pa nikako da zavrse.
Povisena vlaga zna bas da napravi problem oko sazrevanja,ali kod tebe to izgleda trenutno bas dobro i lepo se napunile.Bitno je da nema pljesni,posto vec planiras da skidas za 10 dana da bih ove sto su u vege prebacio u taj box sad slobodno do kraja idi vodu da se lepo ociste i taman ce fino jos sazreti.Sto se tice samog susenja cvetova to je jedan od bitnijih faktora po meni jer i tu je presudno isto dali ce se cvetovi brzo osusiti i na kojoj temp.Ja inace dosta polazem na to kurjane samih cvetova i mislim da treba malo obratiti paznju.Znaci sve kako si rekao uradis,stim da odrzavas temp izmedju 20-23c dok susis cvetove,nikako nemoj vent po njima nek imaju slobodnu cirkulaciju zraka i nek se polako suse od 6 do 8 dana i onda iseces cvetove na 5cm i sve stavis u tegle,glledaj da ne punis tegle do cepa nego 2/3 napunis samo i konstantno svakodnevno otvaras poklopac po 15min 2-3 sedmice i malo protreses tegle cisto da se izmesa zrak u njima.Evo ovako to nekako izgleda kod mene 20190307_201601_BEST.jpg ,ja na dnu ormara stavim grejnu foliju i odrzavam polagano temp,i to se lagano susi.
.sta kazes da joj danas bubnem full dozu blooma p+ i boostera....jer planiram ju skinut za 15 dana pa od ove full doze kad se posuši jos jedno hrana pa opet flush i do kraja voda
Slazem se da je prehranis danas i da to bude to,posle ove klope mozes do kraja ici slobodno vodu samo,jer vidi ovako:nemas potrebe raditi flus opet,sada se ona fino bas ocistila i povratila boju taman kad jos das danas prehranu ima sve da povuce u sebe i to je to,sve i da je opet prehranis nece uspeti da je svari sto bi rekli jer je dosla do kraja,nemoj je muciti nego lepo je pusti do kraja na cistoj vodi i taman ce lepo jos sazreti i svu prehranu potrositi tako da neces ni osetiti u dimu nista.Bas su veliki cvetovi sobzirom na koju rasvetu radis fantazija je ispalo,tako da lepo ti nju danas prehrani i posle do kraja slobodno pici vodu samo i bice odlicno videces i sam.Jer ti kad bi opet sad uradio flus ona ce naglo izgubiti energiju koja joj je potrebna u zadnjim danima zivota da odradi do finisno sazrevenje,ovako dok je na vodi na kraju ona ujedno polako sazreva i trosi zaostalu prehranu i dim posle bude fantazija,ja nikad inace ne flusam bioze pred kraj,jednostavno pustim ih 2 sedmice na vodi cistoj ako treba produzim za koji dan cvetanje i tako mi se bolje pokazalo sazrevanje,inace treba da znas da bioza ne moze isto da usvaja nutrijente na kraj cvetanje u odnosu na pocetka ili sredinu cvata jer je koren prezasicen i umoran pre svega da bi tako brzo usvajao i rasporedjivao prehranu u samom zavrsnom ciklusu zivota.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.