Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Dok se substrat osusi skroz ili?
da mora da se skorz osusi i to dobro,sto se tice mraka mozes dati 24h sasvim je dovoljno tamo pred kraj kas se sosusi supstrat.
(ili da odgodim jos jedno zalivanje vit? 8 dana im je.) Prvi par listova izasao.
slobodno rokaj root cim izadnje prvi listovi mozes krenuti sa rootom i to svako zalivanje posle.
ipak je mali boxu 50x50 a 90w je i previse za ovaj uzrast
pa jeste malo previse ali sta da se radi ostavi ga za sada na tu razdaljinu pa cemo videti do nedelje sta se desava,ako se ne izduzuju spusti na 40cm slobodno.kad budes imao vremena pusti mi sliku tih malih da ih vidim,da probaj outdoor obavezno,nadji neke sorte koje brzo cvetaju ili jos bolje imas autose one iz fast loze sto idu od semena do harvesta od 8 do 10 nedelja,evo ja sad gledam bas neke koje cu da pazarim,jer nejverovatnije cu raditi u outu samo autose te brze.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
mogla bi ozednit ovo koji dan pot je vec relativno lagahan
onda zalivaj sutra,znaci po dogovoru root i booster a za ono tamo zalivanje se dogovaramo da iskombinujemo prehranu i mozda eventualno na tom zalivanju da uradimo i lolipop bice dobar tajmig tad nadam se, to ce biti onda 10+ dana posle flipa na 12-12.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kalpsiz

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
sto se tice zalivanja,sutra ako ti je suv supstrat odmah daj biozama svima znaci 0,4l vode i 2ml rooota obavezno,pod uslovom da je suv supstrat ako ne onda u petak.
Odozgo je suv i kad gurnem malo prst isto, od subote uvece nisu zalivane, poslednji put su dobile samo vodu a pre toga vodu i bakterije, jel sad treba da dam i root i bakterije ili samo root? I jel dajem root i ovima sto smo piknuli, krenule su da izbijaju iz zemlje al se jos nisu otvorile, pratim ako zapne negde neka ljuska da skinem, jel i njih sa 0.4l?
 

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
Vazni dogovoreno. eto u Nedjelju sam joj dao 3l a temp su stabilne max 29c
a gledo sam evo par dana ne smeta joj ni Ventilator okrenut prema njoj, jer filter je direkt iznad svjetla i sav topli zrak odmah izvlaci napolje
 

jazilicious

Aktivan Član
19.07.2019
240
1.633
143
36
Pozdrav mentore. Obavili zadnje zaljevanje sa 2L vode, tnt, root, a bostera jos nemam do ponedeljka tako da cemo jos sljedece zaljevanje bez boostera. Inace biljoze slušaju zasad, rastu i ide dizanje panela paralelno sa rastom. Na nekih 55cm. Kako cemo dalje?
 

Prilozi

  • IMG_20200211_164104.jpg
    IMG_20200211_164104.jpg
    67,5 KB · Pregleda: 15
  • IMG_20200211_105927.jpg
    IMG_20200211_105927.jpg
    465,8 KB · Pregleda: 17
  • Sviđa mi se
Reactions: FatOne

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
kad budes imao vremena pusti mi sliku tih malih da ih vidim
Evo odradio update u dnevniku, da ne kacim iste slike na 2 mjesta.

Malo sam zeznu ali nista strasno, dok sam radio mjesavio dao sam i root dok i supervit, znaci na 4l vode dao sam 5ml roota. Biozice su znaci dobile samo 25% od pune doze roota.

evo ja sad gledam bas neke koje cu da pazarim,jer nejverovatnije cu raditi u outu samo autose te brze
Ako uleti sto zanimljivo let me know^^
Ja imam samo critical 2.0 u auto varijatni i jos jednu menku ww xxl. Tako da cu sigurno morat uzet 2-3 straina iz autosa, jer nesvidja mi se foto u outu.
WW xxl ide sigurno u out jer zanima me kolika ce razlika bit izmedju out i indoora :)

MOgu primjetit da autosi malko brze rastu, biti ce to zbog ruderalis gena.
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Zalivene su svih 5 biljcica sa po 0.4L vode i 2ml roota po biljci, ova jedna ponovo pokazuje neke cudnovate znake al tek je sinoc spala ljuska od menke pa verujem da je rano suditi al da je cudna jeste.
Ostale izgledaju srecno i zadovoljno.
 

Prilozi

  • IMG_20200213_134015.jpg
    IMG_20200213_134015.jpg
    538,8 KB · Pregleda: 10
  • IMG_20200213_134026.jpg
    IMG_20200213_134026.jpg
    557,1 KB · Pregleda: 14
  • IMG_20200213_134041.jpg
    IMG_20200213_134041.jpg
    335,3 KB · Pregleda: 13

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Obavili zadnje zaljevanje sa 2L vode, tnt, root, a bostera
da vidimo kako ce sad ovo da prodje,nisam zadovoljan ova leva kako izgleda uopste,sva je nesto bledunjava ,raste ona lepo tu nema govora,cak opet primecujem na onim listovi u gornjem levom uglu da joj opet malkice ne dostaje cal-mag,nema veze sto nemas boostera gledaj da ga nabavis uskoro dok ne udju u 3-4 sedmicu cvata,sta cemo uraditi sledece povodom toga;
u sledecem zalivanju ovoj levoj sto je bledunjava daj fuul dozu blooma i fuul dozu cal-mag i roota a ovoj desnoj daj samo pola doze blooma i full dozu roota,stim da ces od sledeceg zalivanja podici vodu na 2,5l,onda cekamo da vidimo kad ce krenuti pistili i dogovoriti se za lolipop da odradimo,panel ostavi na 55cm i dalje.
da ne kacim iste slike na 2 mjesta.
ok video sam sve,samo mi reci ovo jel su oni u finisnim potovima to jeli,root u sledecem zalivanju onda daj full po tablici,i mozes polako da razmisljas da od vikenda krenes trening lst znaci polako da savijas bioze,posto ja nisam za to da se radi neko supertopiranje autosa ili nesto tome slicnom moj je savet da autose samo treba dobro savijati i nista vise,eventualno kad udju u cvat skinuti od dole po koji list koji smeta oko zalivanja i nista vise,samo mi reci ti znaci tih 4l vode podelis na tri bioze ako sam dobro shvatio,mislim to je ok po meni ako tako radis to je znaci oko 1,3l vode po biljci.e jos nesto,znaci ww je autosu a ove dve su foto jeli ili su sve automatici.
ova jedna ponovo pokazuje neke cudnovate znake al tek je sinoc spala ljuska od menke pa verujem da je rano suditi al da je cudna jeste.
to je moguce da je ostala opna od ljuske pa nije stigla da spadne na vreme za kotilidona pa je pozuteo,videco kad krene redovan prvi sprat sta kaze,inace lepo to sve sad ide svojim tokom nema sta,ovu vecu sad gledaj taj vrh da savijas malo u stranu ali lagano pazi da je ne prelomis,sledece zalivanje planiraj u ponedeljak da znas samo ako bude suv supstrat ako ne onda u utorak sigurno cemo zaliti i tad bi vec morali polako da razmisljamo da okrenemo i rasvetu na 12-12 u zavisnosti koliko su se razvile ove nove koje si pikovao,ali otom potom,dogovaramo se sve u hodu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki
13.01.2020
97
59
18
Evo da se i ja javim jos tri semenke proklijale pa sam ih posadio danas, evo i slika kako ova izgleda 6. dan, da je izbacim ili da ostane? I reci mi jel pametno da iz pocetka idem 20/4 ili 18/6 dok malo izgura pa onda posle nedelju dana prebacim na 12/12 jer je random seme. Da nije previse mozda ovih 2700 sijalica, da ostavim samo jednu za pocetak i tu jednu plavu sto imam, probacu da kupim jos jednu ove nedelje
 

Prilozi

  • D87CB979-1767-405C-848D-FDAF53ACD9A8.jpeg
    D87CB979-1767-405C-848D-FDAF53ACD9A8.jpeg
    236,8 KB · Pregleda: 6

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
da je izbacim ili da ostane
ostavi je sta ima veze,nista joj ne hvali za sada,a de mi reci zaboravio sam koju zemlju ono bese koristis,ostavi rasvetu na 20-4 i mozes zameni jednu zutu za plavu sijalicu ako imas,necemo prebacivati na 12-12 dok malo ne ojacaju i krene bolje taj prvi sprat,kad si zadnji put zalivao,vodu pre zalivanja ostavis da odstoji pola sata da izlapi hlor pa onda zalivas,koja ti je temp u visini potova.
 
13.01.2020
97
59
18
Zemlja je florabela zuta, od pocetka sam poceo odma 12/12 zato i pitam da li da ipak idem 20/4 jer sam danas stavio jos tri proklijale u box, pa da to bolje napreduje malo, ova mi kilava pa sam izgubio volje malo a vidim na slikama kako treba to da izgleda haha, al dobro sta je tu je nema odustajanja. Zalivao sam je pre 3 dana 2dl vode a ove danas natopio dok nije pocela da curka voda dole pa onda stavio menke. imam neku vodu sto stoji oko mesec dana u balonu sa njom sam do sad zalivao. temperatura sa svetlom 26-30 bez 21-25 vlaga 45-65
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
pitam da li da ipak idem 20/4 jer sam danas stavio jos tri proklijale u box,
obavezno promeni rasvetu na 20-4 do daljnjeg,moraju malo da imaju jaceg svetla iz pocetka da bi se pokrenule,videces kad promenis rasvetu kako ce to brze krenuti.
imam neku vodu sto stoji oko mesec dana u balonu sa njom sam do sad zalivao.
nikako vise u buduce to,znaci direktno sa cesme pustis da odstoji pola sata i onda zalivaj,ostali parementri su ti svi ok,da sa florabelom radis,ok onda,zalivaj u buduce sa 0,2l vode na 3-4 dan,ove ostale kad niknu pusti slike da ih vidim,sve promene sto budes uvideo a da su ti sumljive odmah se javljaj,ova sto ti se formila je ok bila je na 12-12 pa sporije ide videces sad na 20-4 kad bude usla u gas,kazimi imas li scim da proveris ph vode,jesmo razgovarali o tome i uopste o ph vodi.
 
13.01.2020
97
59
18
vazi evo ukljucio sam svetlo danas je imala 5sati mraka, ne smeta joj to sas? nismo o ph razgovarali, uzecu lakmus papir cim budem mogao, do sad nisam merio ph, ok znaci ujutru cu opet da zalijem ovu sa 2dl vode, kad je najbolje da zalivam? inace razmisljao sam da ne koristim nikakva djubriva, tako bar stoji za sad a ako budem uzimao bice to plantela ccvet
 
17.01.2020
85
231
33
27
Mentore evo presadene su u vece potove.
Po korijenu se vidi da kasnim. Evo par slika.
Pogledajte prilog 317783Pogledajte prilog 317784Pogledajte prilog 317785

Pretpostavljam da ih sad trebam zaliti nakon sto sam ih prebacio?

Takoder, uocio sam da su listovi blago zuckasti na mjestima i imaju tockice po sebi. Prisutno je na obe biljke.
Saljem slike.
Pogledajte prilog 317786Pogledajte prilog 317787
Jel to mozda zbog kasnog presadivanja/lose zemlje ili nesto trece?
Mentore evo nismo se dugo culi pa bi bio red za update.

Zadnje zalivanje je bilo nakon presadivanja - dakle prije 8 dana.
Taman se danas pocela susiti zemlja pri vrhu.
Sutra bi mi napokon trebala doci oprema.
Hocu li ih sutra prebaciti u finalne potove?
Hocu ih odmah zaliti s rootom i s biobizz bio-growom?

Evo i slikica:

photo_2020-02-13_18-55-19.jpg photo_2020-02-13_18-55-17.jpg photo_2020-02-13_18-55-14.jpg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Hocu li ih sutra prebaciti u finalne potove?
Hocu ih odmah zaliti s rootom i s biobizz bio-growom?
da obavezno ih presadi u finalne potove i napuni zemlju do vrha pota,zalices ih sa 1l vode i full dozom rootom po tablici koji dajes od sad pa nadalje svako zalivanje do druge nedelje cvata uz root daces i svega pola doze bio-growa u ovom zalivanju,kad presadis bioze i adaptiraju se na novu zemlju uradices topiranje i lst trening sto znaci da cemo ih savijati u jednu stranu,za u buduce zalivanje ides na 5 dan znaci po 1l vode,obavezno kad slozis box i opremu slike mi postavi da vidim sta i kako si uradio odnosno montirao,jako su ti se izduzile bioze sto znaci da im hvali svetlosti,tako da sto pre montiraj opremu i reflektor stavi na 60cm za pocetak,u principu javi se sa slikama pa cemo proraditi na detaljima,inace da te napomenem ako ih sada zalijes a sutra presadjujes sa mokrom zemljom ima da se namucis i ostetis koren,najbolje je presaditi kad je suv supstrat tako da kad ti stignu potovi sutra onda i tad presadi,bas si se dobro nacekao za opremu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tatica3
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.