Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Uh brate sve si krivo povezao ili sam ja krivo objasnio.
Aj da sve objasnim, jer nisam dugo bio na forumu i puno togga se izdesavalo. Imamo sada 2 boxa jedan je za foto bioze, autos je box do mojega.

U mom boxu sve znas kako je postavavljeno, jos sad poslje ovog growa cu ga poboljsati, dezinficirat jer nisam ni od proslog growa dezinficiro (sramota kako sam to zaboravio).
Sastrane je box 50x50x100 (visina je trenutna nju cu povecavati prema potrebama bioze.) on je povezan na moj mox zbog cirkulacije zraka tj da jedna turbina tjera 2 boxa.
Ja growam ove dvije foto, a cura radi s autosom. Svega je bilo tako da je ona odustala od ove svoje bioze, znas da je trebala bit jedna moja jedna njena jos za ovaj grow koji sada zavsava.
Biozama je danas 13 dana, moje dvije nisu nikako za pocetak ikakvog treninga.
S njima idemo redom topiranje-lst-lst- supertoping(mozda, kod trenutnih nisam radio)-lst- i na kraju lolipop. Za svoje znam od prilike kako treba i sto treba.
A za curin autos trebam tvoju pomoc u potpunosti oko treniranja i svakog detalja (tj ona treba, a ne zeli se regat na forum da komunicirate direktno. Sve sto kazes ja penosim njoj, i pripomazem joj sto treba. Ovaj njen grow je neka vrsta njenje rehabilizacije. Da ne isnosim detalje koji te najvjerovatnije ni ne zanimaju prelazim na stvar.)

U stvari radimo 2 zasebna growa koji nece biti ni nalik jedan na drugi. Jedan pocetnicki grow, a drugi sa nesto iskustva.
Imao mojih 2 foto (Humboldt OG Kush i RQS Critical) i kod cure je autos ( WhiteWidow XXL Auto od dinafema).
Sto se tice mjesavine danas sam zabrljao malo. Radio sam 4L vode jer sam startao super vit, i onda sam trebao od toga odvojiti 1L vode ostalo baciti, a ja sam u tih 4L vode dao dozu roota 5ml roota (za 1l kao da sam odvojio) i izvadio 3 puta po 3dcl.
Malo mi se izmjesalo u glavi i zeznuo se. Inace radim princip da izmjesam za sve bioze u kanti i podjelim svakoj onoliko trebam.
Biozice su jos uvjek u startnim potovima 1,9L, cekamo tajming za presađivanje (i mene da nađem substrat negdje.)
krajem sljedeceg tjedna sam planirao presađivanje, i pocet sa lstom. Foto bioze idu u pot 24L, a autos ide u pot 19-20L (onaj 30x30).

Imam jos pitanje opcenito o growu, sto se tice kolicine vode, Vodu podizemo dok vidimo da nista ne iscuri to je znak da ona moze popiti vise, ali mene zanima dali njoj zapravo treba vise?
Jer ako gledamo ove moje koje zavrsavaju one su samo jednom dobile 4L vode jer sam im zaboravio dizat vodu i stalno su dobivale po 2.5 vode sve do 95 dana starosti i tu sam poceo dizat vodu ali je bilo kasno i tesko su usvajale tu vecu kolicinu vode.

BTW: Reakcija na jucerasnji flush dobra, pocinju shvacati da im ide kraj :)
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
kablovi mi nisu bas najbolja opcija tesko se vezuju i to sve nisu bas najprakticniji.
tako je ti kablovi su sranje da oprostis na izrazu,imas da kupis dvozilni tejefonski kabal koji se prodaje na metar u elktroducanima,tu imas dve zice aluminiske tanke oblozene sa buzurum savijau se ko dusa a meka zica evo da vidis cek, IMG_20190520_100746.jpg IMG_20190520_100726.jpg ,i evo ti tema da vidis sto je mentor badi napravio imas odlican prikaz lst treninga pa pogledaj bas.
 

gmed

Aktivan Član
23.07.2019
187
746
93
30
večer mentore !

Za sativu koja bi trebala ići na 12/12 - večeras je dobila 2L vode s full dozom roota, powerzymea i tnt-a, isto tako sam je hranio zadnjih par zalijevanja.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
autos trebam tvoju pomoc u potpunosti oko treniranja i svakog detalja
sad je jasno sve,jbg izbrko sam se brate,jer bio sam u dnevniku i taj zonfa i kao skontao stvari,ok sve jasno sad picimo dalje.
foto ne moj jos presadjivati dok ne krene treci sprat,autosa presadi cim se formira druga sprat to je pravi tajmig za autosa jer kasnije presadjivanje zna da izazove blagi stres koji ce ga samo malo usporiti jer on nema vremena da se oporavlja kao foto bioze jer imaju kracu vege u odnosu na foto bioze,naravno kad presadis autos obavezno full doza roota i power zuma.
ali mene zanima dali njoj zapravo treba vise?
treba joj naravno,ja nisam forsirao vodu i vecu kolicinu iz razloga sto ti je bio prvi grow i cisto sam zeleo da stobom prodjem kroz osnove i da mozes kasnije da se opustis kad se osamostalis,zato od sad kreni odmah svima sa 1l vode i posle svakog drugog zalivanja povecaj vodu za po 0,5l i sve tako dok neoddjes do tacke da procuri oko 0,2l po potu,inace pot od 20l zna da pije kad je biljka u cvatu i po 3-4l kad je autos u pitanju jer autosi imaju malo manje razvijeniji koren u odnosu na foto biljke a kad je foto u pitanju zna i vise da popije jer ona ima duzu vege i naravno korenski sistem je bolje razvijeniji,sto znaci da tvoje bioze foto koje idu u finisne potove od 24l mogu u cvetanje da popiju od 5 do 6l sigurno,a da bi dosao do te tacke postepeno pojacavaj unos vode u zalivanju kao sto ti kazem svako drugo zalivanje dodas po pola litre vode i sve tako dok ne izcuri i tu stanes onda i cekas dok opet ne procuri nista pa tu opet povecas,sve zavisi kako se razvije korenski sistem i koliko dugo sama bioza bude u vegetaciji.
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
večeras je dobila 2L vode s full dozom roota, powerzymea i tnt-a, isto tako sam je hranio zadnjih par zalijevanja.
odlicno,od sledeceg zalivanja povecaj vodu na 2,5l i ukljuci booster u pricu a po boji vidim da joj klope ne hvali tako da nemoj preterivati,evo napisacu ti sad dva naredna zalivanja da vidis kako bi to islo i kad to zavrsimo videcmo gde smo pa da ocenimo tajming da uradis lolipop.
1.zalivanje full doza boostera+full doza roota.
2.zalivanje full doza boostera+full doza roota+ful doza powerzuma+pola doze blooma
 
  • Sviđa mi se
Reactions: gmed

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
reba joj naravno,ja nisam forsirao vodu i vecu kolicinu iz razloga sto ti je bio prvi grow
Znaci i drugi grow sam zeznuo podosta jer moje nisu bile u stanju popiti vise od 3.5L vode a imale su vegetaciju od 63 dana :(
Nema veze, bitno da su one dobro, treci grow, nadajmo se i trecoj sreci.

Shvatio sam sad sve, u pon idem po neki substrat Ima tu potground onaj ali me sve to odbija kada vani stoji. Jedina opcija mi je da uzmem 3-4 vrece po 20l plantele ko za prosli grow, A to me opet kosta kao da uzimam gotovi growmix 60L. Da cura moze presaditi autos, jer drugi sprat ce bit tamo oko srijede formiran prema ovome kako sada ide. Ja sam mislio da odradi topiranje ko i ja tamo na 4-tom spratu. Ali ako ti kazes bolje samo LST onda neka tako i bude.
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Jel ovo u redu mentore dusa me boli dok je savijam ovako
 

Prilozi

  • IMG_20200213_210808.jpg
    IMG_20200213_210808.jpg
    368,7 KB · Pregleda: 24
  • IMG_20200213_210750.jpg
    IMG_20200213_210750.jpg
    263,9 KB · Pregleda: 25
  • IMG_20200213_210741.jpg
    IMG_20200213_210741.jpg
    360 KB · Pregleda: 24

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ja sam mislio da odradi topiranje ko i ja tamo na 4-tom spratu.
ma nikao topiranje autosa druze,ja nisam za to,jer to je mac za dve ostrice,nikad ne znas dal ces dobiti bas to sto trazis a usporice ga sigurno,ovako hard-cor od lst je mama za autose.
nisu bile u stanju popiti vise od 3.5L vode a imale su vegetaciju od 63 dana
u velikom potu jeli od 24l nisu mogle vise,ako sam te dobro razumio,vidi da ti kazem sad uzmi promeni razmer zemlje nek bude 80% zemlje -20% perlita i malo bolje nabijaj zemlju,odnosno idi tampon po tampon,sta znaci to-znaci sipas svega 5-6cm sloj zemlje pa nabijes lagano i sve tako sloj po sloj do vrha pa onda kad dodjes do pola pota udari 3-4 puta pot od patos da sto bolje ulegne supstrat i sto manje ostanu vazdusni djepovi i svu zemlju provuci kroz sake dobro je usitni,takvim nacinom stavljane zemlje mora da pije vise,doduse ima i do imuniteta same biljke a i do hladnoce u nizu pota da ti kazem odmah,cim je malo hladnije korenu on odmah slabije pije vodu i to da znas samo.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Jel ovo u redu mentore dusa me boli dok je savijam ovako
uff jesi je savio i mene je srce zabolelo:),ali je ostavi da bas vidimo koliko ce se bori da se ispravi,ej sto bi voleo ova da bude zenska nemas pojima,vidi sto se savija ono pravo dobro,samo lakse sledeci put da je ne slomijes,sad je vise ne diraj nek se bori malo za svetlo.:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Joj znao sam da sam preterao, pa da je popustim malo? I mene vala dusa zabolela tek kad sam slikao sam skapirao koliko je ustvari savijena.. Moram biti nezniji.
 

virus76

Aktivan Član
14.10.2018
162
419
63
More
ti si zaboravio druze da smo se mi dogovorili da povecas vodu,ovoj velikoj na 2l a ove manje na 1,5l,mozes da das sad u ovom zalivanju i full dozu tnt slobodno svima po tablici i pover zum takodje ako imas full dozu,piranu takodje,e i jos nesto podigni panel za 10cm imas lajt burnove na ovoj vecoj cinimi se,jos nesto imas li neki preparat na bazi cal-mag ako nemas gledaj da nabavis,imas nedostatke male a i trebao bi da nabavis odlican preparat koji para vredi.

obavezno presadjuj u finalni.
Nemam cal mag imam hesi root/tnt/pzyme/booster/bloom/P+/pirahnu/budcandy
Ova najveca mi na 2l izbaci oko 1-2dcl i to pije kroz 2h dok ne isprazni,opet sam ju malo savio lst-em
9691B60C-689B-4B92-9E66-76986355E4BB.jpeg
ovu drugu sam malo improvizirao jer mi je opet pukla jedna od glavne dvije pa sam ju zalijepio i pustio ih zajedno gore,druge povio
90CB1E81-D421-4C1F-8E8F-DBC4AB9AF311.jpeg
i ova treca sutra ide u finalni box cekao sam da se osusi zemlja jer je taman jela onaj dan
Ako mozes napisati iduce 2 klope da stavljam bi zamolio. Temp je 25-27,pada 15-17 dok je ugasen,45%vlaga. Ne znam zasto tako ne podnose te prve dvije glavne grane lst i pucaju a stvarno pazim bit sto pazljiviji. Da li mozda ja njih prerano spustam ,ne znam. Ova je vec 8tj.u vege najveca .
ove dvije su zajedno isle imaju 4 tjedna .
ova veca(druga fotka) ima fun listove ko moj dlan a druga upola manja,sutra u finalni pa ce i ona pozuriti malo. Ako imas jos koji savjet da ih treniram i kako reci jer si rekao da si bas dobar s durbanom a ja sativu prvi put uzgajam ova najveca se cini bas lijepo razvijenom . Uskoro ju opet pustam malo vertikalno,ali savjeti dobrodosli.
Bitna stvar. Jos imam 3 purple queena koja bi pokusao zavrsiti do 1.8. Ako ikako bude moguce,budemo vidjeli tu situaciju pa vremenski nekako prepoloviti dati i DP i PQ otprl isto vrijeme veg. DP nema toliki cvjetni period kao neke sative pa mozda uspijemo sto mislis ti? Velik pozdrav svima, 067C3D0E-F0F3-40C1-A475-402E80151E5A.jpeg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
E da kad si vec spomenuo odbrambeni sistem, kad sam je savijao i sad i prosli put bukvalno je sve oko mene krenulo da mirise na neko tropsko voce ili sta vec ne umem da opisem ali jako prijatan miris onako biljkast ali kao neka vocka, i prsti su mi jako mirisali na to, ne znam jebem li ga, jel to normalno il sam ja prepusen?
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
hladnoce u nizu pota da ti kazem odmah,cim je malo hladnije korenu on odmah slabije pije vodu i to da znas samo.
I sporije se susi, Sve jasnije odmah, juce sam potstavio stiropol 5cm i mogu ti rec da su vec jace suhe nego prosli put nakon 4 dana. a flushane su.
Bilo je i mom korijenu hladno iako je zrak u boxu bio na 26-31°c. Sve te sitnice vuku neke druge za sobom. Vidi se da imam dosta toga za nauciti jos. Ovaj grow cemo svakako zajedno odradit, jer je i curi sad bolje pa mogu na forum dolaziti.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ova najveca mi na 2l izbaci oko 1-2dcl i to pije kroz 2h dok ne isprazni,opet sam ju malo savio lst-em
svima do sad povecavamop vodu za pola litre,znaci ovoj velikoj od naredog zalivanja 2,5l.
i ova treca sutra ide u finalni box cekao sam da se osusi zemlja jer je taman jela onaj dan
odlicno presadjuj jos juce,jel moze njih nekako da ustimamo da ih zalivamo sve u jednom danu,nije bitno ako jedna ili druga ostane koji dan vise bez vode,sad cemo mi malo i agresivnije poceti sto se tice povecanja vode ali ne naglo,po pola litre povecamo.
15-17 dok je ugasen
ovo resavaj na min 20c dok spavaju koren voli da mu je toplo i to bit sama srz svega dok je bioza u vegetaciji pogotovo jer se tad i koren razvija najvise a kad je hladnije sporije raste.
Ne znam zasto tako ne podnose te prve dvije glavne grane lst i pucaju a stvarno pazim bit sto pazljiviji
e da ti obajsni sad ovo,pucaju brate jer ih savijas svako malo a pogotovo kad popiju vodu,najbolji tajmig da savijas grane je 24h posle zalivanja,tada su grane najelasticnije jer je voda u sistemu,tako da gledaj da ih savijas tako.
Ako imas jos koji savjet da ih treniram i kako reci jer si rekao da si bas dobar s durbanom
ovu srednu topiraj na sledece zalivanje i u tom zalivanju daj full dozu roota da lakse prebrodi stres a ovu veliku cemo topirati sve vrhove za 1o dana a ovu malu kad presadis pa cemo da vidimo.
pa mozda uspijemo sto mislis ti?
aj to cemo da vidimo kasnije,mislis da zavrse do 1 avgusta sto znaci da treba da pikujes menke tamo negde pocetkom maja onda,dogovoricemo se u hodu to polako,da se ne bunimo previse ali izvodljivo je u svakom slucaju.
Ako mozes napisati iduce 2 klope da stavljam bi zamolio.
moze idemo ovako onda,piranu svako trece zalivanje pa ti vidi kako ti padne po zalivanju ja ti pisem sad ovo osnovno:
1.zalivanje pola doze tnt i full doza power zuma- [ ako topiras srednu daj joj full dozu roota pa topiras za 24h kad udje root u sistem
]
2.zalivanje voda samo sa regulisanim ph
e kad ovo ispucas onda cemo povecati vodu opet za pola litre i videti gde smo sta smo pa da topiramo opet nesto,durban je dusu dao za topiranje,obavezno se javis posle ovog sa slikama da mogu ja da procenim situaciju
 
  • Sviđa mi se
Reactions: virus76

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
jel to normalno il sam ja prepusen?
naravno da je to normalno i to joj je isto jedna vrsta odbrambrenog sistema jer ona tripuje da je napada divljac neka ili neki drugi napasnik pa se brani nelagodnim mirisima;)
potstavio stiropol 5cm i mogu ti rec da su vec jace suhe nego prosli put nakon 4 dana
ispravno skroz,ako pametno.
iako je zrak u boxu bio na 26-31
pa da to nema veze i ako je u krosnjama vislja temp pogotovo dok spava bioza jer toplota se zadrzava u visini jer je laksa od vazduha i tu se zapravo grower prevari,jako je bitno zagrejavati korenski sistem po meni dok ja nisam shvatio to uvek sam fulao,pa se tripovao sta joj sad hvali,te promeni boju te stekce sa rastom pa ja rokam onda prehranu,pa nije prehrana,pa menjaj ph ma idi rogove sam dobio dok nisam ukapirao i usao malo dublje u tematiku hortikulture i izucavao stvari i pricao sa ljudima,covek uci dok je ziv.
Vidi se da imam dosta toga za nauciti jos
samo polako,nista ne dolazi preko noci druze,najbolje se uci na svojoj kozi;),i ja stalno ovde pricam i zvocam ko cangrizalo neko pa sugerisem ljudima pogotovo kad su bioze bebice da se ne preteruje sa vodom dok su male,secas se sam da sam uvek to spominjao ko papagaj,tako da recimo ja to odmah prvo objasnim kad mi ljudi zatraze pomoc,mislim jedna sitnica ali ti hocu reci kako bezazlena stvar moze da te izbaci iz koloseka,zato treba biti strpljiv i nauciti da se cita izmedju redova.
jer je i curi sad bolje pa mogu na forum dolaziti.
drago mi je sto to cujem,zaista,znam da te nije bilo jedno vreme i da sam morao da te vrbujem po forumu i dnevnicima disi i sta si da te napomenem nekako da nisi sam i da si mi dao obavezu kao mentoru da ti pomognem oko uzgoja a pre svega i ljudcki je da se zapitam sta je stobom jer ipak smo mi samo ljudi i svi imamo zivot i mimo ovog foruma,sve u svemu ja sam tu otvoren za saradnju i druzenje naravno,made i mene ceka jedna zivotna prekretnica pocetkom sledece godine gde necu biti tu dve godine ali se nadam da cu do tada uspeti da bar deo svog znanja prenesem ovde i ostavim jedan deo sebe da me se ljudi secaju po necem pozitvnom,zato se sada zalazem i veoma trudim da svima pomognem koliko mogu jer sve ovo je postalo jedan veliki deo mene.;):respect:
 
17.01.2020
85
231
33
27
da obavezno ih presadi u finalne potove i napuni zemlju do vrha pota,zalices ih sa 1l vode i full dozom rootom po tablici koji dajes od sad pa nadalje svako zalivanje do druge nedelje cvata uz root daces i svega pola doze bio-growa u ovom zalivanju,kad presadis bioze i adaptiraju se na novu zemlju uradices topiranje i lst trening sto znaci da cemo ih savijati u jednu stranu,za u buduce zalivanje ides na 5 dan znaci po 1l vode,obavezno kad slozis box i opremu slike mi postavi da vidim sta i kako si uradio odnosno montirao,jako su ti se izduzile bioze sto znaci da im hvali svetlosti,tako da sto pre montiraj opremu i reflektor stavi na 60cm za pocetak,u principu javi se sa slikama pa cemo proraditi na detaljima,inace da te napomenem ako ih sada zalijes a sutra presadjujes sa mokrom zemljom ima da se namucis i ostetis koren,najbolje je presaditi kad je suv supstrat tako da kad ti stignu potovi sutra onda i tad presadi,bas si se dobro nacekao za opremu.
Sve vazi. :thumb:
I dalje mi je upaljena samo jedna lampa. Da palim i drugu?
Napomenuo si mi i prije da nadopunim zemlje do prvih listova, i planirao sam... ali jebiga, u nekoj guzvi sam bio i nikako vremena uhvatiti.

Evo cisto posto se lose vidi na slikama:
Visina od zemlje do vrhova biljki: ~13cm
Visina od prvih listova do vrha: 8cm i 9cm
Udaljenost do lampe (od vrha biljki): ~25cm

Svakako se javim sutra kad sve postavim
 

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
Kad smo vec kod vode mentore.
sinoc sam dao boost, root, sv 2x kapi, call mag 1ml na 3l a ja imam osjecaj da bi joj mogao povecati vodu za 0,5l znaci da bude 3, 5l. jer u dnu ne iscuri puno dao sam joj i 1/4 doze TNT mimo tvoje upute jer bilo je nekog lisca malo bledunjavog oni na nizim spratovima ne znam jel sto ne dobijaju svjetla ko ostali ili sta je problem uglavnom ne sumnjam da joj. nece prijati. slikao nisam nista nisam imo vremena
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.