Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
u velikom potu jeli od 24l nisu mogle vise,ako sam te dobro razumio,
Da, ove sadasto zavrsavaju. 3.5L su uspjele bez da iscuri sljedeci put sam dao 4L i pocelo mi curiti van tanjurica tako da sam poceo smanjivati nazad. Evo i sada ovo zadnje zalivanje 3.5L pile preko 30h. U krosnjama temp bila je idealna ali je pot bio na podu boxa koju se nalazi direkt na podu prostorije a pod je hladan. Tako da je korjenu bilo mozda i 10°c manje nego u krosnjama. Znam za sljedecu zimu da moram napraviti podno grijanje. Nadam se da cu do onda uspjeti u planu i kupiti svoj stan, pa izraditi grow room 2x2m ili tako nesto da mogu growat u potovima od 50+L.
Ali sve u svemu ja sam zadovoljan trenutnim stanjem i ponosam sam sto sam uopce uspio sam izgurati do ovog stadija tako ljepe i zdrave.
mislim jedna sitnica ali ti hocu reci kako bezazlena stvar moze da te izbaci iz koloseka,zato treba biti strpljiv i nauciti da se cita izmedju redova.
Kako i sam kazes covek uci dok je ziv, vjerujem da cu i za 5 godina nauciti ponovo nes novo oko njih. Isto tako vjerujem da i ti naucis s vremena na vrijeme nes novo. Zato nema zurbe jer treba se znat da ne mozemo ubrzat njihov tok koliko god mi to htjeli i pokusavali. Samo nam se moze obit o glavu na kraju.

drago mi je sto to cujem,zaista,znam da te nije bilo jedno vreme i da sam morao da te vrbujem po forumu i dnevnicima disi i sta si da te napomenem nekako da nisi sam i da si mi dao obavezu kao mentoru da ti pomognem oko uzgoja a pre svega i ljudcki je da se zapitam sta je stobom jer ipak smo mi samo ljudi i svi imamo zivot i mimo ovog foruma,sve u svemu ja sam tu otvoren za saradnju i druzenje naravno,made i mene ceka jedna zivotna prekretnica pocetkom sledece godine gde necu biti tu dve godine ali se nadam da cu do tada uspeti da bar deo svog znanja prenesem ovde i ostavim jedan deo sebe da me se ljudi secaju po necem pozitvnom,zato se sada zalazem i veoma trudim da svima pomognem koliko mogu jer sve ovo je postalo jedan veliki deo mene.
Ja znam za sebe, a mislim isto i za kolegu Jazilicious da cemo te pamtit do kraja zivota po dobroti i volji koju si ulozio u nas, kao i sve ostale naravno.
Realno gledano 90% mog znanja o ovom hobiju sam upio od tebe. Sve prakticiram, cak i prenosim dalje.
A ni zajednica nece ostat bez dobrog mentora jer ce sigurno neki tvoj ucenik preuzet sa novim mentorskim kutkom.
Zivot ide svojim tokom, znanje je tu da se prenosi "s kolena na koleno" tako mora i bit. Falit ces nam svima to je sigurno ali sjecat te se mozemo samo po dobrome, ne vjerujem da ce te itko pamtit po necem losem. A kako i sam kazes ovo je postalo dio tebe i sigurno ces uletavat na forum ako ces bit u prilici, ne kao mentor mozda ali kao clan zajednice hoces. Tebe od foruma moze odvojiti samo lisenje slobode a nadam se da nije takvo sto u pitanju.

Da priđem na biozice kojima nije nista ali bolje da pitam nego da skitam :D
Autos i criticna mi nes govore ali neznam sto tocno i dal je bitno.
Po meni to nije nista, neki sitni deficit mozda ili visak necega ipak su u potgroundu a on je malo jaci. (zanemari zutilo malih listica novi su jos (kompletan drugi sprat izbio preko noci), a i svitlo od bjeskalice je pojacalo to zutilo)
autos.jpg autos (2).jpg Criti.jpg
Jos jedno glopo pitanje :D
Ovo oznaceno je drugi sprat (tocno?) dok se taj dio razvije ide presađivanje (automatik)?
20200214_140735.jpg
I bonus pitanje oko kojeg stvarno trebam savjet. Zemlja, kupio sam potground H ko i svaki grow do sada, ali ovaj put je i visoka vlaga i evo danas je bas bio pljusak a sve poljoapoteke drze substrate vani iz nekog razloga. Posto mi se blizi presađivanje bio sam primoran uzet to.
Nisam otvarao vrecu ali po tezini bi rekao da je prilicno mokra.
Sto ucitini otvoriti vrecu i rasuti po podu u sobi na dan/dva da se posusi malo i da se uvjerim da nema gnatova ili jednostavno da pustim kako je i priliko presađivanja/mjesanja sa perlitom dobro iz resetam kroz sake i provjerm da u njoj nema gnatova?
Nebi htio da imam borbu sa njima, a pogotovo nebi zelio da se cura bori s njima u prvom growu.
 
Poslednja izmena:
  • Love
Reactions: jazilicious

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Veliki pozdrav mentoru i svim prisutnim ucenicima :D
I ako sam joj dusu juce presavio vratila se munjevitom brzinom dok na ovim manjim biljcicama su se listovi vidno povecali, izgleda da im seo root bas kao sto si i rekao, ko budali samar, jedino sto sam primetio je da su listovi vidno svetlije boje nego na ovoj vecoj biljcici, jel to normalno ili bih mozda trebao malo da podignem panel, da ih ne przi kojim slucajem, ili je to jer su jos mladi listovi? Panel je na ~33 cm od vrha malih biljcica.
Da ne tupim dalje evo slike
 

Prilozi

  • IMG_20200214_161902.jpg
    IMG_20200214_161902.jpg
    350,1 KB · Pregleda: 17
  • IMG_20200214_161917.jpg
    IMG_20200214_161917.jpg
    398,1 KB · Pregleda: 17
  • IMG_20200214_161924.jpg
    IMG_20200214_161924.jpg
    328,9 KB · Pregleda: 15
  • IMG_20200214_161927.jpg
    IMG_20200214_161927.jpg
    311,9 KB · Pregleda: 13
  • IMG_20200214_161934.jpg
    IMG_20200214_161934.jpg
    410,5 KB · Pregleda: 12

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
sinoc sam dao boost, root, sv 2x kapi, call mag 1ml na 3l a ja imam osjecaj da bi joj mogao povecati vodu za 0,5l znaci da bude 3, 5l. jer u dnu ne iscuri puno dao
da da slobodno povecaj vodu,to je normalno,jer ja uvek savetujem manje iz razloga bas zbog toga da grower sam dodje do zakljucka da moze povecati jer on ima najbolji uvid koliko i sta procuri u tanjiric,sve 5 prijatelju,samo pouzdanje je tu vidim a kao i znanje koje dolazi uz to,inace tako kad vidis da ti je bledunjavo lisce a nisi siguran koliko tnt da das slobodno lupi pola doze tu nema greske i neces pregnojiti,kad budes imao mogucnost i vremena pusti mi slike da i ja vidim,inace nisam ti preporucivao npk gnojivo da das u zadnja par zalivanje jer je imala jaku zelenu boju,pa onda do sledeceg zalivanja ili jos bolje dan pred zalivanja da postavis slike pa da vidimo da damo pola doze tnt i pola doze blooma u zavisnosti sta i kako kaze bioza,jer verujem da ce joj trebati konkretno gnojivo jer ulazi u tranziciju vege -cvat i moze ona sad da povuce vise prehrane,sto se tice cal-mag njega idi redovno full doza po tablici svako trece zalivanje do kraja growa,trebali bi inace da na sledecem zalivanju vidimo sta kazu pistili i da vidimo da odradimo lolipop to ne bih bilo lose jer ulazi sad u taj tajming negde od 10 do 14 dana od kad si prebacio na 12-12.
planu i kupiti svoj stan, pa izraditi grow room 2x2m ili tako nesto da mogu growat u potovima od 50+L.
to to,e to je prava stvar,ja sam isto tako imao pricu,tek kad sam usao u svoju kucu sam poceo da growam kako treba i napravio kutak samo za sebe.
Isto tako vjerujem da i ti naucis s vremena na vrijeme nes novo.
naravno a najvise naucim kroz vas i vase growove ovde koje vodimo zajedno ako mi verujes.
Samo nam se moze obit o glavu na kraju.
tako je druze i to treba shvatiti samo,proces se mora ispostovati i onda grow ide svojim tokom,jer ipak mi moramo da glumimo majku prirodu u najboljem smislu,zar ne.
da cemo te pamtit do kraja zivota po dobroti i volji koju si ulozio u nas, kao i sve ostale naravno.
hvala,zadovoljstvo je moje.
cak i prenosim dalje.
tako i treba,to je posteno skroz jer i ja sam isto to radim kao sto vidis ni jedan posto svog znanja ne krijem vec se trudim da ga siroko podelim sa drugima koliko mogu i umem,a trudim se da opet ucim i otkrivam nove stvari nebili unapredio grow.
Tebe od foruma moze odvojiti samo lisenje slobode a nadam se da nije takvo sto u pitanju.
;)
Po meni to nije nista, neki sitni deficit mozda ili visak necega ipak su u potgroundu a on je malo jaci. (zanemari zutilo malih listica novi su jos (kompletan drugi sprat izbio preko noci), a i svitlo od bjeskalice je pojacalo to zutilo)
videcemo,ne bih rekao da je nesto strasno,pot-h jeste malo jaca zemlja za rasad ali eto videcemo,dok one sad uhvate zalet i naviknu se na ph i uopste na stenju u koje se nalaze,trebalo bi da bude ok,samo bez precestih zalivanja dok su male to znas i sam.
Ovo oznaceno je drugi sprat (tocno?) dok se taj dio razvije ide presađivanje (automatik)?
da da upravu si,ti listovi cim budu oko 3-4cm odmah presadi i kreni odmah u startu sa vise vode da zalivas tipa 1l i root daj obavezno kad je presadis da lakse prebrodi stres i cim prodje to prvo zalivanje od presadjivanja odmah kreces sa lst treningom.
Sto ucitini otvoriti vrecu i rasuti po podu u sobi na dan/dva da se posusi malo i da se uvjerim da nema gnatova ili jednostavno da pustim kako je i priliko presađivanja/mjesanja sa perlitom dobro iz resetam kroz sake i provjerm da u njoj nema gnatova?
Nebi htio da imam borbu sa njima, a pogotovo nebi zelio da se cura bori s njima u prvom growu.
da da ispravno skroz,gnatovi se bas tako nastane u losem skladistenu supstrata,mada nebi trebalo da ih ima u pot-h valjda i taj prodavac nije blesav toliko da uvali zemlju ipak ona i kosta dosta a pre svega jako kvalitetna zemlja,zato ti lepo kao sto kazes prospi je u sobi na 24h da se posusi malo i da iskontrolises da nema sta od napasnika u njoj,za svaki slucaj,bolje spreciti nego leciti a gnatovi su tako dosadni da ih se jednostavno ne mozes resiti skoro citav grow,mozes ih drzati pod kontrolom ali ih se ne mozes resiti ipak ostaju na tacni larve kao i u vrhu zemlje a ja sam ovde imao vise slucaju gde nismo uspeli da ih se resimo samo smo ih drzali pod kontrolom u tom prvom stadijumu,jako zilav napasnik.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kalpsiz

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
izgleda da im seo root bas kao sto si i rekao, ko budali samar,
pa da root je mama za mlade sadnice.
vidno svetlije boje nego na ovoj vecoj biljcici, jel to normalno ili bih mozda trebao malo da podignem panel, da ih ne przi kojim slucajem, ili je to jer su jos mladi listovi? Panel je na ~33 cm od vrha malih biljcica.
e sad da ti kazem gde gresis i ako sam ti sugerisao vise puta i pricali smo o tome,prvo da resimo ovo oko svetla,podigni panel na 40cm za svaki slucaj mada nije do svetla cak im i prija ali da ne bih gatali mi u pasulj ipak 40cm je korektna razdaljina,ove male biozice sto si skoro pikovao,uzmi nesto debljine 5cm i podbaci pod potove da ih podignes da budu u ravni sa ostalim da ravnomerno i one dobijaju svetlo,e sad di je problem sto su ti blede ove bioze,ne odgovara im cesto zalivanje vodom to ti je prvi signala kod mlade bioze koja se nalazi u svezoj zemlji a pocinju da blede,jer zemlja ne moze da se osusi tek tako ravnomerno svuda pogotovo u podnozju pota koji pogotovo ne dogrejavas snicim,slobodno produzi razmak izmedju zalivanja za jos jedan-2 dana slobodno,jer moras shvatiti da je canabis biljka koja u ranom dobu razvijanja ne podnosi precesto zalivanje pogotovo u indooru,ja znam da bih ih ti sad zagledao,cackao i svasta nesto radio iz dobre namere razume se ali ovaj hobi je igra strpljenja i istrajnosti to moras shvatiti kao prvu lekciju o vestackom uzgoju,tako da laganica samo,vidis kako se lepo razvijaju,sledece nedelje cemo morati vec da razmisljamo o prebacivanju rasvete na 12-12 a ono o cemu sad treba da vec razmisljaj je da kako odrzis temperaturu u boxu dok spavaju bioze na 20c i to da bude toplije korenu a ne krosnjama dok spavaju bioze podrazumeva se.
e da cek jos nesto,ne vidim di ti stoji termometar,jel stoji u visini krosnji,ne vidim ga uopste na fotkama.
 

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
Vozdra prijatelju evo par slika, mislim da nije vise preflower jer na svim vrhovima bacila je po 5-6 pistila. eh sad slike su pod ledom poslije dok uhvatim vrijeme pustim to u PP pod normalnim svjetlom samo da vidis bolje. Malo sam zauzet radim poslije posla jos nesto na balkonu za Cejf i odmor za dusu da bude sto bi se reklo a imam neli6vremenski rok da to zavrsim pa samo na brzinu uradim slike.
inace na dnevnom redu je guzva smiley9934 ::listomahanje::
 

Prilozi

  • IMG_20200214_172806.jpg
    IMG_20200214_172806.jpg
    252,2 KB · Pregleda: 7
  • IMG_20200214_172757.jpg
    IMG_20200214_172757.jpg
    244,6 KB · Pregleda: 9
  • IMG_20200214_172747.jpg
    IMG_20200214_172747.jpg
    245,2 KB · Pregleda: 9
  • IMG_20200214_190334.jpg
    IMG_20200214_190334.jpg
    310,4 KB · Pregleda: 6
  • IMG_20200214_190328.jpg
    IMG_20200214_190328.jpg
    328,3 KB · Pregleda: 6
  • IMG_20200214_190323.jpg
    IMG_20200214_190323.jpg
    319,9 KB · Pregleda: 8
  • IMG_20200214_190324.jpg
    IMG_20200214_190324.jpg
    301,5 KB · Pregleda: 7
  • IMG_20200214_190317.jpg
    IMG_20200214_190317.jpg
    298,3 KB · Pregleda: 7
  • IMG_20200214_190313.jpg
    IMG_20200214_190313.jpg
    297 KB · Pregleda: 5
  • IMG_20200214_190300.jpg
    IMG_20200214_190300.jpg
    269,2 KB · Pregleda: 5
Poslednja izmena:

virus76

Aktivan Član
14.10.2018
162
419
63
More
Ta
svima do sad povecavamop vodu za pola litre,znaci ovoj velikoj od naredog zalivanja 2,5l.

odlicno presadjuj jos juce,jel moze njih nekako da ustimamo da ih zalivamo sve u jednom danu,nije bitno ako jedna ili druga ostane koji dan vise bez vode,sad cemo mi malo i agresivnije poceti sto se tice povecanja vode ali ne naglo,po pola litre povecamo.

ovo resavaj na min 20c dok spavaju koren voli da mu je toplo i to bit sama srz svega dok je bioza u vegetaciji pogotovo jer se tad i koren razvija najvise a kad je hladnije sporije raste.

e da ti obajsni sad ovo,pucaju brate jer ih savijas svako malo a pogotovo kad popiju vodu,najbolji tajmig da savijas grane je 24h posle zalivanja,tada su grane najelasticnije jer je voda u sistemu,tako da gledaj da ih savijas tako.

ovu srednu topiraj na sledece zalivanje i u tom zalivanju daj full dozu roota da lakse prebrodi stres a ovu veliku cemo topirati sve vrhove za 1o dana a ovu malu kad presadis pa cemo da vidimo.

aj to cemo da vidimo kasnije,mislis da zavrse do 1 avgusta sto znaci da treba da pikujes menke tamo negde pocetkom maja onda,dogovoricemo se u hodu to polako,da se ne bunimo previse ali izvodljivo je u svakom slucaju.

moze idemo ovako onda,piranu svako trece zalivanje pa ti vidi kako ti padne po zalivanju ja ti pisem sad ovo osnovno:
1.zalivanje pola doze tnt i full doza power zuma- [ ako topiras srednu daj joj full dozu roota pa topiras za 24h kad udje root u sistem
]
2.zalivanje voda samo sa regulisanim ph
e kad ovo ispucas onda cemo povecati vodu opet za pola litre i videti gde smo sta smo pa da topiramo opet nesto,durban je dusu dao za topiranje,obavezno se javis posle ovog sa slikama da mogu ja da procenim situaciju
srednja je topirana s obzirom da je jedan od vrhova zaljepljen trakom ali s malo mesa je zahvatilo selotejpom ne znam kad cu ju uopce moci saviti jednu stranu drugu cu uskoro jer kad krenem djeluje na puknuti do sebe. Zato ona izgleda kao da nije topirana. Hvala za ove savjete i klopu tjeram kako pricas. Mislis li da ima smisla da svaki put dajem hesi root a pirahnu ubacujem svaki treci?
 

virus76

Aktivan Član
14.10.2018
162
419
63
More
Ta

srednja je topirana s obzirom da je jedan od vrhova zaljepljen trakom ali s malo mesa je zahvatilo selotejpom ne znam kad cu ju uopce moci saviti jednu stranu drugu cu uskoro jer kad krenem djeluje na puknuti do sebe. Zato ona izgleda kao da nije topirana. Hvala za ove savjete i klopu tjeram kako pricas. Mislis li da ima smisla da svaki put dajem hesi root a pirahnu ubacujem svaki treci?
Aj valjda nisam zeznuo kad kazes da voli DP topiranje ovako sam ju nek ide na 4 gore a tamo di je pukla da nastane sto bolja kvrga da niti ne diram neko vrijeme taman dok mali rastu. Jesi to mislio mozda? Ak uopce imam pravo ;)::listomahanje:: 03FCEBFA-BCCC-47FC-92F0-602F4550047D.jpeg
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
,jer ipak mi moramo da glumimo majku prirodu u najboljem smislu,zar ne.
Da, ne da je glumimo nego i jesmo za nase bioze majka priroda, mozda i bolji jer se ipak trudimo drzat savsene uvjete, dok priroda donese ono sto ona zeli, a ne ono sto bioza treba.
tako i treba,to je posteno skroz jer i ja sam isto to radim kao sto vidis ni jedan posto svog znanja ne krijem vec se trudim da ga siroko podelim sa drugima koliko mogu i umem,a trudim se da opet ucim i otkrivam nove stvari nebili unapredio grow.
Zdravo razmisljanje, znanje ne dele samo oni koji growaju u komercijalne svrhe. A to mi nismo. MIslim ono neda mi se lezat negdje par godina zbog stotinjak eura.. Ovako ko voli nek izvoli, za pocastit i druzit sam uvjek ali za nista drugo ;) (barem ne dok nebude legalno skroz pa otvoriti neki shop, ali pitanje je oce li za nasih zivota biti legalna kod nas)
videcemo,ne bih rekao da je nesto strasno,pot-h jeste malo jaca zemlja za rasad ali eto videcemo,dok one sad uhvate zalet i naviknu se na ph i uopste na stenju u koje se nalaze,trebalo bi da bude ok,samo bez precestih zalivanja dok su male to znas i sam.
Tako i meni djeluje, nista ozbiljnog, nes sitno im nepase ali prilagodit ce se.
Vidim ja po njima da su zdrave jer ipak rastu ko na steroidima :D
Voda ide svaki 5-6 dan nista prije ne dolazi u obzir, Dok vidim da je suvo onda moze.
taj prodavac nije blesav toliko da uvali zemlju ipak ona i kosta dosta
Eh o ovome bi se dalo. Dok sam pitao trgovca zasto drze zemlju vani, reko je da nemaju mjesta (a u trgovini drze potove od plastike i bacve od plastike također koje bi mogle stajati vani bez da se ista ugrozi). A dok sam mu rekao da time ugrozava ljudima bilje gledao me je kao da sam s marsa opao..
Sve u svemu prosut cu je na pod sutra, i ostaviti do presađivanja tako cu bit siguran da nema nista.
1l i root daj obavezno
Dupla doza roota, kod presađivanja zar ne?

Trihomi i dalje isto stanje, Malo ih je vise mljecnih, zuckasti tu i tamo smeđeg ni jednog jos nisam vidio.
Bubba se ljepo popunio i postao dosta tvrđi nego je bio, PowerKush je jos uvjek mekan, Izgleda da ga ima puno vise ali nije nabijen i tvrd.
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Zalivao sam onako kako smo se dogovorili, zemlja je bila odzgo suva kad sam proveravao, moguce da dole nije, onda sa 4 prelazimo na 5 dana razmaka moze? Termometar jeste u visini krosnje sa leve strane zakucao sam ekser i okacio ga, jeste da se pod ne greje ali je ormar koji je box podignut za nekih 10ak cm od poda, prostorija se greje skoro ceo dan grejanje se gasi u 3:00 ujtru i pali u 7 ili kada temperatura u stanu padne ispod 19 stepeni, uvek je prijatno, u boxu im je nocna temp u visini krosnje oko 21 22C, a kada radi panel 24 25C, jedino kad je jako hladno napolju padne za koj stepen, nisam ih dirao mimo onoga sto smo se ovde dogovarali, ako kazes da im prija svetlo a i i vidim da su taman duzine onda neka panela na toj visini.
09.02. su dobile 0.5L ciste vode
13.02. su dobile 0.4L vode sa rootom
Pisem ja sve sa strane u jedan fajl sta radimo da imam lepo na gomili da ne jurcamo po postovima pa mogu uvek da postavim
Spusticu termometar na pod da vidimo koja je temp pri korenu pa ti javim.
ja znam da bih ih ti sad zagledao,cackao i svasta nesto radio iz dobre namere razume se ali ovaj hobi je igra strpljenja i istrajnosti to moras shvatiti kao prvu lekciju o vestackom uzgoju,tako da laganica samo
Istina, ja bih stalno tu nesto da cackam ali imam mentora koj me upucuje na pravi put pa ne radim nista sem sto mi je receno :D
edit: temperatura na dnu 20.6 kad je svetlo ugaseno, gore 21.
 
Poslednja izmena:

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
@Dzankiii bas sad gledam ove zadnje slike sto si stavio i moram se umjesat. Radim s bojama i znam koliko slika promjeni boju.
Opusti se samo i lagano sve ide svojim tokom. Normalno je da su novi listovi blijeđi od biljke koja je starija, jer nemaju toliko klorofila u sebi koji daje tu jacu zelenu boju.
Panel stavi kako ti bigi kaze (ne znam s cim growas ali evo usporedbe radi ja imam u malom boxu fiksni e27 90w panel na stropu boksa koji je trenutno na 60cm i moje idu ko lude) Hocu ti rec da bebama ne traba toliko svijetla i ne treba divljat sa lumenima, mozes samo napraviti vise stete, nego koristi.
Zaljevaj kao sto ti bigi prica dok je pot suv, ili kako on zna rec "dok je lagan ko perce". Također moras znat da u ljetu ako ce radit indoor, substrat na povrsini ti moze biti suh vec isti dan kada si ih i zalio, a na 1cm dobine je mokar. Povrsina substrata nije nikakvo mjerilo suhoce, nego tezina pota. Osjetis pod rukom dok su zedne, cak i biljke u cvatu su lagane ko perce dok je substrat suv kako treba.
Jedino ti mogu sugerirat da napravis od pota "sito" nesto kao ovo na slici sto sam nabrzaka nactrao male rubice cca 5mm download.jpg to ce ti pomoc da se podnozje pota susi brze i da korijen bolje dise.
Vidim jednu gresku na slici barem mi se tako cini.
Ventovi su ti do "zida" boxa, odmakni ih kojih 5-10cm jer nema koristi od njih ovako, oni nemogu stvarat protok zraka ako taj zrak trebaju vuc iz zida.

Bigi sorry sto se mjesam ispravi me ako ima potrebe ;)
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Hvala na savetima, sto se tice slike u pravu si sad kad malo bolje pogledam dosta svetlije izgleda na slici nego sto zaista jeste, svetlije jesu i uzivo ali ne toliko.
Ne bih busio pot sa strane jer me brine da koren ne krene da izbija i da svetlost ne dodje do korena, panel je led reflektor od 200W, ima nekih 220 dioda od po 0.9W.
Pri dnu svakog pota ima 6 rupa velicine malog prsta otprilike, mislim da je to sasvim dovoljno, temperatura je isto po meni okej eto jedino tih 4 sata dok grejanje ne radi mozda padne temperatura za stepen, ako je hladnije, videcu da uzmem neki stiropor za izolaciju debiljine 5CM pa da stavim na dno mada je box podignut 10ak cm od poda. U planu imam da nabavim tu grejnu foliju, samo ne mogu vise stvari odjednom, uzimam jedno po jedno pa vremenom bice svega.
Ovaj vent sto se vidi skroz pozadi izbacuje vazduh iz boxa kroz mali deo odvojene ivice pozadi, a ove ventove cu na neku lestvicu nakaciti pa odvojiti samo mi je problem jer nemam alat pa cu morati da smislim kako cu, vrv cu ih super lepkom zalepiti za lestvicu pa da mogu da podizem-spustam po potrebi.
 

Prilozi

  • IMG_20200214_204847.jpg
    IMG_20200214_204847.jpg
    136,3 KB · Pregleda: 8
  • IMG_20200214_210033.jpg
    IMG_20200214_210033.jpg
    212 KB · Pregleda: 8
  • Sviđa mi se
Reactions: FatOne
13.01.2020
97
59
18
evo dve od tri nove nikle danas, jedna ranije jedna pre sat, dva slike dole, ne znam zasto se savijaju ovako...evo i slika starije ona juce dobila 2dl vode vidi se da je pocela malo da napreduje cim ima
duze svetla, sad cekamo jelte
 

Prilozi

  • B1195F47-36AF-40DC-8584-3D56ED3CD5BE.jpeg
    B1195F47-36AF-40DC-8584-3D56ED3CD5BE.jpeg
    248,8 KB · Pregleda: 7
  • AF1092DE-6E4B-4CEB-9D91-CCD745406799.jpeg
    AF1092DE-6E4B-4CEB-9D91-CCD745406799.jpeg
    254,4 KB · Pregleda: 7
  • 0C14EDFA-7D65-456E-86AE-0C13B67CE787.jpeg
    0C14EDFA-7D65-456E-86AE-0C13B67CE787.jpeg
    286,9 KB · Pregleda: 6
  • 66EAAE2D-674E-4CD8-8067-4BCBF93065D7.jpeg
    66EAAE2D-674E-4CD8-8067-4BCBF93065D7.jpeg
    258,6 KB · Pregleda: 6

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Ne bih busio pot sa strane jer me brine da koren ne krene da izbija i da svetlost ne dodje do korena
Nemora te brinut koren nece on tuda van ici, evo vidi kod mene 8mm rupe bioze tjedan dana do harvesta

Stiropor ti nije nikako losa ideja za pocetak, meni je puno pomogao ;) A grejna folija je milina, nes najbolje za dogrijavanje korena.
nemam alat pa cu morati da smislim kako cu
Moja sugestija ti je da ih ne kacis za nista sto je povezano sa boxom zbog prenosa vibracije na box samim time povecas i buku, Ako moze kako objesi il nekom spago/zicom usput ces dobiti i rotaciju od kojih 30 stepeni
 

Prilozi

  • 20200214_225119[1].jpg
    20200214_225119[1].jpg
    183,4 KB · Pregleda: 12
  • 20200214_225126[1].jpg
    20200214_225126[1].jpg
    231,7 KB · Pregleda: 13
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki
17.01.2020
85
231
33
27
da obavezno ih presadi u finalne potove i napuni zemlju do vrha pota,zalices ih sa 1l vode i full dozom rootom po tablici koji dajes od sad pa nadalje svako zalivanje do druge nedelje cvata uz root daces i svega pola doze bio-growa u ovom zalivanju,kad presadis bioze i adaptiraju se na novu zemlju uradices topiranje i lst trening sto znaci da cemo ih savijati u jednu stranu,za u buduce zalivanje ides na 5 dan znaci po 1l vode,obavezno kad slozis box i opremu slike mi postavi da vidim sta i kako si uradio odnosno montirao,jako su ti se izduzile bioze sto znaci da im hvali svetlosti,tako da sto pre montiraj opremu i reflektor stavi na 60cm za pocetak,u principu javi se sa slikama pa cemo proraditi na detaljima,inace da te napomenem ako ih sada zalijes a sutra presadjujes sa mokrom zemljom ima da se namucis i ostetis koren,najbolje je presaditi kad je suv supstrat tako da kad ti stignu potovi sutra onda i tad presadi,bas si se dobro nacekao za opremu.

Mentore, oprema je tu, tent je slozen.
Nisam jos postavio ventilaciju i filter jer ih nemam cime pricvrstiti. Idem sutra kupiti nekoliko ovih traka pa namontiram do kraja sve.
Takoder, trenutno su lampe malo previsoko isto zbog gornjeg razloga, sutra rjesim sve.

Biljke su presadene i zalivene.
Svaka je dobila litru vode sa 4ml roota i 1ml bio-growa.
Gledao sam ovu tablicu.
Kako dalje nastavljam s rootom posto u tablici pise da se daje samo prvi tjedan?

Evo saljem i par slikica.
Btw, @Dzankiii evo pogledaj moj desni pot ako te brinu rupe. :)

photo_2020-02-15_00-22-16.jpg photo_2020-02-15_00-22-12.jpg photo_2020-02-15_00-22-10.jpg photo_2020-02-15_00-22-07.jpg photo_2020-02-15_00-22-05.jpg photo_2020-02-15_00-22-03.jpg photo_2020-02-15_00-22-00.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Sve jasno, ne znam odakle mi uopste informacija da bi koren mogao da pobegne napolje al eto imao sam je u glavi, nemam vise, hvala vam obojici, cekam konancu rec mentora i ako se on slozi izbusicu sa strane rupe nikakav problem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tatica3

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ej drugari moji,odgovaram svima danas posle 14h kad dodjem sa posla,dezuram danas u firmi ne mogu da se sastavim preko moba da kucam nikako mi nejde:),tako da tu sam ja uvek zavirim po malo sta kucate,vidim svega ima i radujem se popodnevnom druzenju,samo se malo strpiti posle sam slobodon do utorka druzicemo se obavezno.pozz svima :respect::respect::respect::respect:
 

jazilicious

Aktivan Član
19.07.2019
240
1.633
143
36
Ja znam za sebe, a mislim isto i za kolegu Jazilicious da cemo te pamtit do kraja zivota po dobroti i volji koju si ulozio u nas, kao i sve ostale naravno.

Evo tek sad ulovio vremena i moram se osvrnuti na zapisano. Naravno da mislimo isto :)
Šta da kažem. Realno, male su šanse da čemo svi 3 biti na ovom forumu za 5 godina, mislim daj bože ali svi znamo kako danas svijet kroči i kako se životni putevi mjenjaju. Medjutim, danas sutra sadili mi i dalje divnu nam našu biljozu ili gotovo BILO KOJU drugu biljku ( šta ubiti cemo pričat privatno al otvaram biznis koji ima veze sa biljkama i svjetlima ;) ) uvijek čemo se sjetit @FatOne ko nam je bio Prvi :) :) :) I da, svaka ti čast na strpljenju, detaljnosti, i generalno svemu informativnom što nam daješ svima. Ja prvi a i masa drugih nebi imala strpljenja izlaziti na kraj s drugima i ponavljat jedno te isto masu puta.. gg
I za kraj. Da, stvarno sam zavolio ovaj hobi i ima tu još dosta toga za naučiti. ali jedno zasigurno, Naučio sam što od tebe i što od foruma puno više od samog growanja. Debeli , morat cemo do bigija u Srbiju na čevose i đoks. HaHa.. Živili
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tatica3

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
inace na dnevnom redu je guzva
odlicno se rasirila,vrhovi su svi u ravni sto je dobro i ima ih dosta,tako da dogovaramo se nadalje oko prehrane i da odradimo lolipop uskoro i onda posle toga ti pisem po 2-3 zalivanja unapred.
Mislis li da ima smisla da svaki put dajem hesi root a pirahnu ubacujem svaki treci?
nemas potrebe pored pirane ali ja sam ti sugerisao za root u smislu da ga das pre svakog stresnog perioda bioze kao sto je topiranje jer sa rootom od hesija znam sigurno da 100% pomaze biljci da prebrodi stres.
Jesi to mislio mozda? Ak uopce imam pravo
odlicno to sam mislio,sad ce tu da ti se prime 4 grane sigurno a mozda i vise,sad nista vise ne diraj pusti da se oporavi,pa da vidimo sta kako ce krenuti ona najmanja i nju da topiramo pa da vidimo u nekom odredjenom periodu da ih prabacimo na 12-12,jer bas je razlika u velicini recimo onoj najvecoj i ovoj sad najmanjoj,ali moramo gledati da popunimo fino box bar 70-80%.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: virus76 and Kalpsiz

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Cao bigi, evo kako nisam palio pljugu nekoliko dana glava se razbistrila hahah Salim se naravno ali dobro dođe oauza svakako.
Gledao sam biljeske i uspoređivao sa slikama. Evo kako stvari zapravo stoje:
Prebacene na 12/12 na 12.12.19, Prve pistile izbacile na 16.12 (tu sam krenuo brojat cvat prema biljeskama.) ali uspoređujuči sa slikama rekao bi da su pocele cvast tamo negdje oko 25.12.19 to bi bilo 52 dana cvata danas. Dok se probude stavit cu slike u dnevnik pa pogledaj kako stvari stoje kasnije (oko 20h cu staviti.)
Također jos jedna greska kasni lolipop je bio, i to stvarno zakasnjeli rekao bi da su vec bile par dana u dobrome cvatu kad sam radio loli.
Prema tome ako cvatu 52. dana po papirima trebaju 45-55 dana, mi dodajemo na to jos odprilike 10-tak dana sto nam ispada tamo negdje oko 24-25.2.
Sto i kako cemo dalje? nakon ovih informacija.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.