Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Full bloom? dva puta?

Reci za klijanje, sumljivo mi je malo, mozda samo zeznuo menke.. bile su na dosta toplome oko 35 sigurno. u vati na panelu prebacujem s panela na panel oko 35c mi rade paneli. i evo 48 ni jedna nista, bas nista ni krenule.
I u kolikim potovima da ih startam za out?
 
22.11.2019
124
47
28
Pozdrav mentore, biljka je izasla iz zemlje, nisu se jos prvi listovi formirali ali mislim da ce sutra. Trenutno se nalazi u casi od jogurta ona mala. Svetlo je na 20/4. Po nicanju sam ga podigao na oko 40cm od biljke. Zalivao sam onako kako si mi rekao, svaki dan po malo. Za prvo vreme pretpostavljam da ne idemo sa prihranom ali imam pitanje u vezi sa zalivanjem, da li da je zalivam svaki dan po malo ili...? Procitao sam da si savetovao jednog kolegu da se zaliva otprilike pola h pre paljenja svetla, da li tako da radim?
Da li mozes sad napises koji su sledeci koraci?
 

jazilicious

Aktivan Član
19.07.2019
240
1.633
143
36
Vozdra bigi. Evo da te updejtam. Euphoria dobila piti po dogovoru nakon 6 dana. Pot se osušio do kad se lišče nije povješalo i malo nakon budjenja zalili. Medjutim žutilo i sušenje se nastavlja. Da negovorim da se badovi pune full slabo.. Bem ti miša :/
(blue cheese odličan)
IMG_20200324_233718.jpg IMG_20200324_233730.jpg IMG_20200324_233738.jpg IMG_20200324_233745.jpg IMG_20200324_233752.jpg IMG_20200324_233759.jpg IMG_20200324_233653.jpg IMG_20200324_233659.jpg
Jel se može šta uradit il neka vrijeme pokaže. U planu je opet samo voda.
Eh i da. Moram napomenut da sam ulio 3L a izlilo se skoro deci. To mi je neuobičajeno. Isto zemlje ima bluecheeseov pot. On upije i više a gotovo se ništa neizlije..
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Jel se može šta uradit il neka vrijeme pokaže. U planu je opet samo voda.
nema se sta tu puno cekati fredn,biljku u kadu i isflusaj je sa 35l vode,kad je isperes sa 35l vode pustije dase iscedi 5min i onda vamo zamesaj 5l vode sa ph 6,2 i plako zalivas biozu i onda kad se malo iscedi odmah u box na svetlo,ima lock dusika najverovatnije koji blikira kalcijum da uzmuma,znaci flys radi sto pre mozes,jbg tako ces je samo izpeglati i vratiti na put,jbg brate desava se m poremeti su ph i to te prevari.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jazilicious

jazilicious

Aktivan Član
19.07.2019
240
1.633
143
36
nema se sta tu puno cekati fredn,biljku u kadu i isflusaj je sa 35l vode,kad je isperes sa 35l vode pustije dase iscedi 5min i onda vamo zamesaj 5l vode sa ph 6,2 i plako zalivas biozu i onda kad se malo iscedi odmah u box na svetlo,ima lock dusika najverovatnije koji blikira kalcijum da uzmuma,znaci flys radi sto pre mozes,jbg tako ces je samo izpeglati i vratiti na put,jbg brate desava se m poremeti su ph i to te prevari.
Vazi mentore. tako cemo sad odma uraditi.. Cujemo se za dalje. Hvala..
 
22.11.2019
124
47
28
pusti vodu da ostoji pola sata i sa 2dl zalivas sad na svaki treci dan
Da li smeta ako voda stoji duze, par dana? Sad tako zalivam, stoji mi voda duzi period. Ok, znaci od danas na svaki treci dan idem sa 2dec vode, samo mi reci sipam sve odjednom, pretpostavljam da ce dosta toga da iscuri sobzirom da je casa u kojoj je ruza oko 2dl.
Pretpostavljam da je ok da sad rasveta stoji na oko 40cm udaljenosti?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
a li smeta ako voda stoji duze, par dana? Sad tako zalivam, stoji mi voda duzi period.
smeta nego sta,toj je vodi je sad ph 8+ sto nikako ne odgpvara biozama,znaci pola sata pusti da odstoji i zalivaj ako ti je pot o,2dl onda sipaj manje vode i,5dl i pusti 15min da povuce iz tacne koliko joj treba a ostalo prospi,i slike obavwezno dan priej zalivanja da mi pustis ovde.
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
u sledecem zalivanju slobodno podigni na 3l,dobro je sto si dao samo cistu vodu,pametno,sad ce ona da se dovati nove zemlje i malo zivnuti,trebao bi slike onda da mi pustis pred sledeceg zalivanje da je vidim i da odlucimo sta cemo dalje ako nabavis aminoflex i da vidimo taj tajming za topiranje da ustelamo sve kako treba.

Evo jedne slike, bit će boljih za par dana. Lijepo se oporavila pa sam je izbacio van i povezao jer su sve grane bile skočile kao da nikad nisu bile vezane. Ova više ne ide van iz ormara, bude li trebao još jedan flush mogu je samo posjeći. Novo lišće i granje raste polako i dobro izgleda.

20200325_011415.jpg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ne ide van iz ormara
ajde malo ako si u mogucnosti da modifikujemo taj box pa cu ti pisati redom sta bi trebao da uradis.
1.izbusi rupu u dnu boxa sa leve ili desne strane ne bitno 100fi iliti 100mmpoluprecnika da imza bolja protok ulazka svezeg zraka.
2.uzmi alu foliju za kuhinju ona je najeftinija i sa nekim silikonom oblozi boh makar 1m u visini
3.nadju neki vent pa postavi u nutra da lagano puse po biozi i drma grane,to ce je ojacati i stimulisati nove izdanke da rastu
eto nesto ukratko sto sam vidio kroz sliku a da ne dostaje.
e da na koliko ti je panel udaljen trenutno od najvisljeg vrha i sa kojom jacinom panel radi trenutno,imas li gore iznad ventilator za izacivanje zraka iz boxa.
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Ovako: panel je Viparspectra 450, uključena je i vega i cvijet, oko 200w realne snage. Malo sam ga podigao da se izduže nove grane. Imam one štitnike za sunce za auto pa ću to ubaciti danas u toku dana. Ima dva mala venta iznad koji pušu po njoj, a plan je da prednju stranu zatvorim stirodurom i montiram turbinu. Sam ormar ne smijem bušiti, nije moj.
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
uzmi alu foliju za kuhinju ona je najeftinija i sa nekim silikonom oblozi boh makar 1m u visini
Izvini Bigi sto se mesam ali smatram da je bitno. ALU folija ima dve strane, vazno je naglasiti da se postavi matirana strana folije, jer bi se stvarali hot spotovi u slucaju postavljanja sjajnije strane. Kao drugo, mozda bi se mogle iskoristiti rajsnadle da se fiksira folija.
A sad dwarfica, redovni update. Dan 38., fenomenalno primila 4l vode a u tacni se ocitavali tragovi vode a u narednom zalivanju bi mogli povecati za max 2 dl. Bas sam merio vreme zalivanja, 4 l za 40min prskalicom. Od hrane je dobila zadnji put pola tnt sa full root i pz. Sutra bi moglo sledece zalivanje, ritam 7 dana izmedju zalivanja, sta je sledece na repertoaru? Malko je napukla stabljika prilikom lst, nista strasno, teramo dalje kao da nista nije bilo, sama ce ona zaceliti ranu.
IMG_20200325_073952.jpg IMG_20200325_073708.jpg IMG_20200325_073722.jpg IMG_20200325_075234.jpg IMG_20200325_075251.jpg IMG_20200325_074052.jpg
Edit: covek ima foliju za sajbnu, da se onda ne brine oko alu folije. :thumb:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Slavol Žižek

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
da se nisu skuvale,obicno se klija na 25c temperaturi
MIslim da ih mozemo odpisati nema klice vani 72h nakon stavljanja. U vati su vata i dalje mokra kao prvog dana li klice nema.. Propali sve 4 cini mi se. Pustit cu ih jos danas ali mislim d nema nista od toga. Da ih piknem u zemlju ili stavim u vodu kao zadnja sansa?

Morat cemo foto bioze radit vani jer imam samo jednog autosa jos ako iskija naravno.. A ta ideja mi se ne sviđa

EDIT: Ima nade, isao sam ih premjestit iz vate u wc papir i vidio sam klicu na ww, a na amnesiji i cheesu isto ali jos je neke zelenkaste boje. Samo kritical jos nije krenuo, mozda ipak nije tako lose.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
  • Haha
Reactions: Viniee and Igorče

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Imam one štitnike za sunce za auto pa ću to ubaciti danas u toku dan
sa silikonom na par mesta taknes samo i ono se zalepi a posle lako skines taj silikon sa ormara.
Ima dva mala venta iznad koji pušu po njoj,
ej pazi,nemoj da puse direktno na nju da guraju ventovi topao zrak na biozu,stavi ih nekako horizontalno da duvaju a da malo kace krosnje,jebada je sto nije tvoj ormar pa ti to malo komplecira tematiku.
a plan je da prednju stranu zatvorim stirodurom i montiram turbinu
da mozes tako i onda gore na stirodor izbusis rupu za turbinu a dole u podnozju izbusis rupu za upuh zraka,to bi bilo dobro da uradis sto pre konkretno pogotovo zbog ove rupe dole jer ulazak svezeg zraka je jako bitno za biozu kao naravno i izlaz istog zraka,vidi kad si u mogucnosti montiraj to jer je to od velikog znacaja cirkulisanje zraka u boxu,takodje jedan od bitnih faktora u unutrasnjem uzgoju.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Izvini Bigi sto se mesam ali smatram da je bitno. ALU folija ima dve strane, vazno je naglasiti da se postavi matirana strana folije, jer bi se stvarali hot spotov
tako je slazem se,rekao bi mu ja to kad bi on poceo da montira foliju nego covek planira da stavi ono za soverku onu zastitu,jer dogovarali smo se mi vec oko toga bilo je ili ovo ili ono sta mu bude dostupno.
mozda bi se mogle iskoristiti rajsnadle da se fiksira folija.
mislim da ne sme fizicki da ostecuje ormar jel nije njegov,inace dobra ideja.
fenomenalno primila 4l vode a u tacni se ocitavali tragovi vode a u narednom zalivanju bi mogli povecati za max 2 dl.
slobodno povecaj onda za 0,2l a u sledecem zalivanju posto zalivas na 7 dana tada zaokruzi na 4,5l i to cemo onda drzati neko vreme.
Bas sam merio vreme zalivanja, 4 l za 40min prskalicom.
pa dobro ako ti to nije problem samo rokaj,e sporo je zalivas e joj dajes kiseonika dodatnog kroz vodu tako kad prskas prskalicom sto se i vidi po njoj i jakoj boji malo.
sto se tice prahrane sad ides samo root i power zum,tnt preskacemo ima hrane ocigledno zato cemo je u naredom zalivanju roknuti full dozu tnt.
klice vani 72h nakon stavljanja.
pisi propalo.
Da ih piknem u zemlju ili stavim u vodu kao zadnja sansa?
nece izaci 100%,losa semena sigurno,tako te zapalo,desava se to da znas,da ne ocajavas.
isao sam ih premjestit iz vate u wc papir i vidio sam klicu na ww, a na amnesiji i cheesu isto ali jos je neke zelenkaste boje. Samo kritical jos nije krenuo, mozda ipak nije tako lose.
ako je klica krenula odma je rokaj u zemlju onda,javi sta si uradio,interesuje me.
A ta ideja mi se ne sviđa
jbg znam,dugo se ceka a i rizik dugog vremenskog perioda odlazenja na sajt.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.