Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
ako je klica krenula odma je rokaj u zemlju onda,javi sta si uradio,interesuje me.
Na svima su tek prije par sati klice krenule kao van, tj pocele su se menke otvarat, vjerovao ili ne tek nakon 72 sata. Stavio sam ih u wc papir otvorit cu ih navece da vidim sto smo dobili. Na svima samo vidio da su se pocele otvarat i gura van nesto zeleno, samo na ww ide bjela klica. Vidit cemo uvece ;)
;ozda stare manke ipak su free bile, ko zna koliko su lezale negdje na sladistu, i pitanje je dal su u mraku bile.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
sa silikonom na par mesta taknes samo i ono se zalepi a posle lako skines taj silikon sa ormara.

ej pazi,nemoj da puse direktno na nju da guraju ventovi topao zrak na biozu,stavi ih nekako horizontalno da duvaju a da malo kace krosnje,jebada je sto nije tvoj ormar pa ti to malo komplecira tematiku.

1585149018742.png

Evo kakva je situacija u boksu trenutno. Ventići sa ove udaljenosti samo blago pire po vrhovima, a foliju ću večeras malo zategnuti.

da mozes tako i onda gore na stirodor izbusis rupu za turbinu a dole u podnozju izbusis rupu za upuh zraka,to bi bilo dobro da uradis sto pre konkretno pogotovo zbog ove rupe dole jer ulazak svezeg zraka je jako bitno za biozu kao naravno i izlaz istog zraka,vidi kad si u mogucnosti montiraj to jer je to od velikog znacaja cirkulisanje zraka u boxu,takodje jedan od bitnih faktora u unutrasnjem uzgoju.

Čim stignem, to je sad prioritet br. 1, a nadam se da ću uskoro doći i do filtera. Ormar ima klizna vrata i sa obadvije strane ima malo lufta, tako da mislim da je cirkulacija ok, ali svakako hoću da instaliram turbinu i filter prije flipa.
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Pozz svima, rekao si da se javim pa evo, juce zalivena sa 0.4l vode i 1ml roota, jako malo runoffa koj je popila nazad kroz 5 minuta, zalivao sam bas polako, temp konstantna 28 dan 21 noc u vrhu biljke, oko 20-22 pri korenu, panel i dalje na oko 40cm koj cm manje.
Sledece zalivanje da povecamo vodu na 0.5l?Moja zamisao je da je pustim do 3. ili 4. sprata, onda toping i presadjivanje u pot od 18L sta ti mislis o tome?
 

Prilozi

  • IMG_20200325_173711.jpg
    IMG_20200325_173711.jpg
    260,7 KB · Pregleda: 17
  • IMG_20200325_173704.jpg
    IMG_20200325_173704.jpg
    206,3 KB · Pregleda: 17
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ozda stare manke ipak su free bile,
ja sam to hteo da ti kazem ali nisam hteo da se pravim pametan i da omalozavam banku od dakle uzimas,jer i ja sam se suocio sa tim vise puta pa znam inace a i dosta kolega starijima sa kojima sam ja u kont.takodje su delili isto misljenje,to su stare menke verovatno tako nesto.
ali svakako hoću da instaliram turbinu i filter prije flipa.
ok,ja bi ti samo sugerisao ako imas ideju a bilo bi pozeljno da te ventove spustis nize u horizontalni polozaj na blagi ugao ka gore,tako da 1/3 venta kaci krosnje a 2/3 ostatka mesa zrak,cak bi ti u tom boxu i jedan vent bio dovoljan,ovako kako su sada postavljeni -bez-obzira sto su udaljeni od bioze guraju topao zrak na krosnje i listove a to nikako ne valja jel sigurno sto mogu garantirati da je vlaga bas mala u krosnjama sada trenutno kad bi izmerili,pogotovo dok je rasveta upaljena.
Sledece zalivanje da povecamo vodu na 0.5l?Moja zamisao je da je pustim do 3. ili 4. sprata, onda toping i presadjivanje u pot od 18L sta ti mislis o tome?
vidi,jako se brzo razvija,to ti je benefit ranijeg savijanja sto smo poceli a drugo dajes root u svakom zalivanju i koren se lepo razvija,tako da ti ja predlazem da je sad zalijes sa o,5l vode+root 2ml i onda sacekas da se dobro osusi supstrat i pred narednog zalivanja presadis a topiranje uradimo kasnije kad se u stabilizuje malo u novom potu i pocne da pravi 4-5 sprat jer tad bukvalno nece ni osetiti taj stres.
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
da je sad zalijes sa o,5l vode+root 2ml
Verovatno mislis sledece zalivanje nego samo da proverim, jer je juce tek zalivena?
Bakterije rokam svako drugo zalivanje kako smo se i dogovorili
pred narednog zalivanja presadis a topiranje uradimo kasnije kad se u stabilizuje malo u novom potu
Dogovoreno, sledece zalivanje pada 27. ili 28. zavisi kolko se prosusi supstrat pa se javim posle tog zalivanja
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Verovatno mislis sledece zalivanje nego samo da proverim, jer je juce tek zalivena?
tako je druze,razumemo se,necemo zalivati jedno na drugo a mokar supstrat,jel tako.
pada 27. ili 28.
slobodno je pusti 28 pa je zali,neka se koren bori za vodu jer tako ga podstices da ide u dubinu,to je ono sto ja stalno napominjem a na sta treba obratiti paznju,dok su bioze male treba biti pazljiviji sa zalivanjem pa sve da se i odgodi koji dan duze zalivanje jer mlada biljka je osetljiva na vecu kolicinu vode pogotovo u malom potu,ona je sad prelepa i cim pocne da bledi tako mala biljka to ti je odmah signal da se koren gusi sa vodom da znas za u buduce,mislim uopste ti govorim da znas samo,ti si se ispraksirao sad sa onima randum semenima ali uvek treba razmisljati unapred i bolje neke stvari spreciti nego leciti.;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Naravno, u pola noci da me probudis verovatno bih rekao koren bolje podnosi susu nego vodu koliko sam puta procitao hahaha, pa opet nekad se zaletim jer eto samo bih nesto tu cackao, ostavicu je na miru neka radi svoje slazem se u potpunosti da je bolje spreciti nego leciti, panel cu odrzavati na 40cm jer cini mi se da joj to prija skroz.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
panel cu odrzavati na 40cm jer cini mi se da joj to prija skroz.
da prijajoj,to vidis po listovima,cim su tako siroki kod mlade bioze znas da je panel na dovoljnoj visisni,bice to debeljuca kad je presadis u finalni pot videces,a to nam je cilj,zato uvek gledaj da na svakom zalivanju po malo je savijas levo-desno,kako god uvek se trudi da sklanjas listove sa novih izdanka da dobijaju svetlo.
pola noci da me probudis verovatno bih rekao koren bolje podnosi susu nego vodu koliko sam puta procitao hahaha
verujmi da sam ja sam sebi dosadio vise koliko puta sam to napisao:p
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki
25.01.2020
69
43
18
38
njoj cemo onda povecati vodu na 1,3l isti nacin zalivanja primenjujemo polako zalivanje sa pauzama,sad ides prehranu posto je jos malo bledunjava cana vega 3ml i cana flores 4ml+rizotonik 3ml.
ovoj drugoj sto je pohermila njoj povecavas vodu na 1,8l i od prehrane ides 2ml cana vega i 5ml cana flores+ 4ml rizotonika.
ph probaj sad da u ovom zalivanju nastimas na 6,2ph,kad ispucas ovo zalivanje trebali bi da sednemo i da se dogovorimo da uradis lolipop na obe bioze,to ces mi se javiti na dan prije sledeceg zalivanja,znaci kad ovo das prvo pa posle tog zalivanja javices se dan prije zalivanja,u kom su sad tacno danu od kad su na 12-12.
Danas je 17. dan od prebacivanja na 12/12.
Sve ovo sto si mi napisao pre tri dana odradjeno, i loli i prehrana.

Vreme za drugo zalivanje za redom sa prehranom je veceras.
Jel mi dajes odmah magicni recept za miks prehrane ili da ti prvo slikam biljke?

Runoffa opet minimalno dole u posudici. Po meni mozemo ostaviti ili bas malo povecati kolicinu vode.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

kek

Aktivan Član
09.03.2020
191
849
93
Pozzz mentore, evo danas sam zalio biljke kako smo rekli sa po 1l sve ( oko biljke).
 

Prilozi

  • IMG_5197.jpg
    IMG_5197.jpg
    306,6 KB · Pregleda: 16
  • IMG_5198.jpg
    IMG_5198.jpg
    404,8 KB · Pregleda: 17
  • IMG_5200.jpg
    IMG_5200.jpg
    400,9 KB · Pregleda: 13
  • IMG_5202.jpg
    IMG_5202.jpg
    530,1 KB · Pregleda: 13
  • IMG_5204.jpg
    IMG_5204.jpg
    441,2 KB · Pregleda: 13
  • IMG_5206.jpg
    IMG_5206.jpg
    317,8 KB · Pregleda: 11

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Vreme za drugo zalivanje za redom sa prehranom je veceras.
molim te u buduce dan prije zalivanja mi se javi,jer da bi ja video post i imao vremena da razmislim i prelistam sve.
slike su obavezne jos u ovom periodu dok jurimo da uh uravnotezimo,sto mislim da smo vec uspeli,pa ces posle ovog zalivanja mi poslati slike kad ovu turu ispucas jer cu onda da ti pisem po dva zalivanja za redom.
1.biljka koja je bila zuta:njoj prvo podizemo vodu na 1,5l od prehrane ides 2ml cana vega + cana flores 5ml +3ml rizotonika
2.biljka hermic:voda ide na 2l od prehrane ides,njoj izbacujemo cana vegu i stavljas 8ml cana flores +3ml rizotonika
ph 6,2,e kad ovo ispucas onda moras obavezno slike da mi pustis dan prije a od sad zalivas na 4 dan da znas samo,posto smo povecali kolicinu vode.
evo danas sam zalio biljke kako smo rekli sa po 1l sve ( oko biljke).
odlicno,drzimo do daljnjeg 1l vode stim da ces od sledeceg zalivanje malo blize zaliti do biljke slobodno,i dodacemo onog ukorinjivaca wedd sto imas 3ml na 1l vode,sad pusti da se dobro osusi zemlja i cujemo se u petak vece da vidmo kakvo je stanje i kad mozemo eventualno opet zaliti,pripremi zemlju da mozemo kasnije onoj sto hvali zemlje da dopunimo pot,ne treba odmah ali za 10 dana bi trebali da dopunimo pot ako se bude dalo.
 
17.01.2020
85
231
33
27
kad budes odradio ovu prihranu javices mi se posle tri dana da vidim kako su primile klopu i slikaces mi bioze pod nekim normalnim svetlom
Mentore, zalivene su u subotu, rekao si da se javim za tri dana... jebiga malo kasnim, kaos je bio zadnjih par dana tu.
U nedjelju su dobile 12h viska mraka posto mi je nestalo struje zbog potresa, no rijec je o automatima pa se nadam da ih nije previse zasmetalo.
Zadnjih tjedan-dva imam malo problema s presuhim zrakom pa im stavim mokri rucnik unutra kako bi odrzavao vlagu na oko 40%.
Sutra bih ih trebao zaliti, cekam upute.
Mentore jel planiramo flushing s cistom vodom zadnjih par zalivanja prije harvesta?

photo_2020-03-25_22-06-20.jpg photo_2020-03-25_22-06-22.jpg photo_2020-03-25_22-06-23.jpg photo_2020-03-25_22-06-24.jpg photo_2020-03-25_22-06-24 (2).jpg photo_2020-03-25_22-06-25.jpg photo_2020-03-25_22-06-25 (2).jpg photo_2020-03-25_22-06-26.jpg photo_2020-03-25_22-06-26 (2).jpg mpv-shot0001.jpg mpv-shot0002.jpg mpv-shot0003.jpg mpv-shot0004.jpg mpv-shot0005.jpg mpv-shot0006.jpg mpv-shot0007.jpg
 
25.01.2020
69
43
18
38
molim te u buduce dan prije zalivanja mi se javi,jer da bi ja video post i imao vremena da razmislim i prelistam sve.
slike su obavezne jos u ovom periodu dok jurimo da uh uravnotezimo,sto mislim da smo vec uspeli,pa ces posle ovog zalivanja mi poslati slike kad ovu turu ispucas jer cu onda da ti pisem po dva zalivanja za redom.
1.biljka koja je bila zuta:njoj prvo podizemo vodu na 1,5l od prehrane ides 2ml cana vega + cana flores 5ml +3ml rizotonika
2.biljka hermic:voda ide na 2l od prehrane ides,njoj izbacujemo cana vegu i stavljas 8ml cana flores +3ml rizotonika
ph 6,2,e kad ovo ispucas onda moras obavezno slike da mi pustis dan prije a od sad zalivas na 4 dan da znas samo,posto smo povecali kolicinu vode.
Sve jasno. Sledeci put slikam dan ranije. Izvini trebao sam i ovaj put ali nisam stigao imam deckica od 6 meseci i pune su mi ruke posla. Nadam se da razumes

Evo slika od veceras
Zujka:
20200325_213655.jpg

Hermiona:
20200325_213648.jpg
Levo zujka desno hermiona
20200325_213752.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
U nedjelju su dobile 12h viska mraka posto mi je nestalo struje zbog potresa
nista im nece hvaliti,bitno je da je sve u redu sa tobom i tvojim ukucanjima a sto se tice bioza one ce samo tripovati da je bilo kao neko oblacno vreme i slabo sunca,sve je ok.
vidi ovako,po trihomima sam zaklucio da su oko 70% mlecnih a 30% prozirnih,tako da idemo dalje sa prehranom i ako mi se nikako ne svidja ova sto je u air potu,ima blagi lock dusika,ali posto zavrsava uskoro necemo se obazirati puno idemo pun gas klope pa ti pisem sad,prvo povecaj vodu na 2,5l i probaj da u ovom zalivanju nastimas ph na 6,2 ako si u mogucnosti cisto da probamo da sa nizim ph odblokiramo koren.
1.biljka u pvc potu 2ml biobiz grow+10ml bibiz bloom+10ml topmax
2.biljka u air potu 3ml biobiz grow+9ml biobiz bloom + 10ml topmax
Mentore jel planiramo flushing s cistom vodom zadnjih par zalivanja?
ne,icicemo zadnja dva zalivanja cistu vodu samo i to ce biti dovoljno da se ocisti od prehrane,ja ne praktikujem flus pred kraj pa ga i ne savetujem iz razloga sto nema potrebe za njim jer onda posle flusa bioza naglo ostane bez prehrane sto je isto jedna vrsta stresa pa se zbuni malo i onda joj treba vremena da dodje sebi da shvati da je bez hrane i kasnije pocne da vuce hranu iz sebe a uspori malo sa sazrevanjem trihoma,ovako lagano kad je ostavis bez hrane ona opusteno pocne da vuce iz sebe prehranu bez ikakvog stresa i zna da ubraza sazrevanje.da smo mi isli neke ekstremne doze prehrane pa ajde ovako nema potrebe isli smo skoro sve po tablici one ce vec posle ove doze prehrane da promeni trihome i onda se dogovaramo,dali cemo ih opalti sa jos jednim ciklusom prehrane ili idemo do kraja cistu vodu,vidim da sad nesto brze piju vodu,opet te napominjem iskljucivo zalivaj kad je pot lak ko perce,tako da se opet cujemo dan prije zalivanja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tatica3

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Izvini trebao sam i ovaj put ali nisam stigao imam deckica od 6 meseci i pune su mi ruke posla.
sve u redu,svi mi imamo zivot i mino ovog hobija,sve je ok.;)
odlicno one izgledaju boju su vratile sto je dobro tako da cemo najverovatnije posle ove doze prehrane opaliti vodu cistu sa regulisanim ph 6,2 i posle toga onda krecemo opasan ritam prehrane pa ti pisem u buduce po dva zalivanja posto smo ih doveli u red, ne zaboravi od sad zalivanje ide na 4 dana pa cemo videti kako ce sad popiti ovu kolicinu vode i razmotriti u sledecem zalivanju dali cemo opet povecavati vodu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: BOBanMARLijanovic
17.01.2020
85
231
33
27
probaj da u ovom zalivanju nastimas ph na 6,2 ako si u mogucnosti cisto da probamo da sa nizim ph odblokiramo koren.
Nazalost nemam nista za korekciju pH, a posto nista trenutno ne radi ne mogu ni nabaviti...
Medutim, imam ph indikator trake. Do sad sam pratio i cini mi se ok, medutim ne znam koliko su te trakice precizne. (opet zavrsava na mom subjektivnom dojmu usporedivanja nijansi boja)

ne,icicemo zadnja dva zalivanja cistu vodu samo i to ce biti dovoljno da se ocisti od prehrane
Tako nesto sam i mislio :thumb:
 

kek

Aktivan Član
09.03.2020
191
849
93
Mislim da ti ima neka caka sa limunskom kiselinom, prlistaj forum..

Mislio sam to kad još malo na raste kao i s jackom nadopunit lijepo to do vrha.
Može čujemo se u petak mentore. hvala ti :rasta:
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
  • Sviđa mi se
Reactions: tatica3

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Pozdrav Big.
Menke 3 proklijale, 4. se gura cekam jos nju pa sve idu u zemlju navecer nadam se.
Znaci nakon 86h+ su tek proklijale 3, zadnju cekam vidim da se bljelo nest gura van tako da ce i ona izbit. Nema sto stare manke i gotovo.
Trenutno klijam u rerni na 30°c. Tanjuric je na tocno 25°c, sve zamotano u alu foliju da drzi vlagu. Nadam se da ce do uvecer sve imat klicu, mislim stvarno 90+ sati klijam ovo.
Napravio panel 36w. i box od kutije tek toliko da stanu 4 tegle po 1L(Dovoljno od litru? Reci da stavljam odma malo one mikrorize u pocetni mix?) Imam mjesta pola metra za dizanje panela da ih mogu izduziti.
20200326_142907.jpg
I mislim da cu moci na sajt jedino u noci, jer kod mene od danas sve ide u totalnu karantenu. Budale su zarazile, doslovno cjelo mjesto, doktori su nam se zarazili da nisu znali i takvi su radili...
Sad odo zalit autosa, navecer napravim update dnevnika.
Btw stretcha i dalje ali usporava lagano. Evo danas sam ponovo dizao panel jer je dosao do 20cm razmaka.. u 4 dana 10cm narastao ponestaje mi mjesta imam jos nekih 10cm visine.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.