Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
aptus all in one: n-p-k-mg 6-12-6-2, pise 1-2ml na litru
e vidis zato sam te pitao aptusova all-in-one ima N manji od PK zato je on dobar za cvetanje,znaci imas dobru kombinaciju prehranu orgatrx za vege a aptusov 6-12-6 za cvetanje,i bese sta imas jos od aptusa PK to znam i sta jos ono bese.
sledece zalivanje sm planirao cistu vodu,
ima jaku boju ,moramo prikociti sa prehranom malo sledece zalivanje idi samo solo vodu sa regulisanim ph,a onda cemo redukovati dozeprehrane na sledeci nacin,obrati paznju-znaci kad ispucas ovu vodu onda ides ovako-3l vode-2ml blooma-6ml boostera-5ml P plusa i svega 10ml bakterija,e tako uradi i onda cemojos jednom posletoga dati vodu cisto i posle cemo rokati zesci ritamprehrane ali staviti akcenat na jacu dozu p plusa,to se vec dogovaramo uz put,lepo se iskristalisala das ono top.
Mentore ja bi odradio jedno čišćenje nižih listova i mislin da je dosta lst.
mozes ali samo malo one listove sto ti smetaju oko zalivanja autos ne podnosi stres oko rezanja bas puno,tako da ne zaleci seprevise.
, čitam po forumu autosi i ne vole previše gnojiva.
to je sve induvidualno da znas,prehrna je neophodna svakoj biljci da bi se razvila,ajde podsetimesamo molim te sta si i koliko klope davao zadnjih puta,u ml me zanima,inace fantazija izgledaju,nisu jos procvetale jeli.
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Dobro jutro,mentore. Jel si se odmorio malo? Ja budan poodavno,a svi mi ukucani jos spavaju,a i decici mi je noc. Nemam sad sta raditi,ali zato imam ideje za punu sobu. Tu mrezu sa PVC cevima sam negde video_One mogu silikonom da zalepe,ili moram da nabavim peglu za cevi? Ne znam dal su krivine veceg promera,tj dal pasuje cev u krivinu bez da se greje? Meni bilo koji lepak vrsi posao da ne jurim jos i alat za cevke. Sutra cu na poslu iseci plexiglas na meru,a sudeci po trenutnoj situaciji,mogu da dodam vise za visinu. IMG_20200531_085950.jpg IMG_20200531_085959.jpg IMG_20200531_090007.jpg . Trenutni potovi su 20cm,a imam jos 10cm stirodura,odgovaralo bi mozda da visina saxije bude 25. Mogao bih prvo da obidjem grad,kineze i pijace,mozda nadjem odgovarajucu posudu. Plexi mogu u svakom trenutku da nadogradim. Kupila mi zena makaze za berbu,do sad sam 2 komada polomio,a 3-4 su se rasirile i rsklimale,ostale su mi samo jedne velike i jedne male. 15909109910011174819667.jpg
 
29.05.2019
87
237
33
Zalijevanje prije 5 dana sa 8ml homeogarden list na 2.5L vode, sad voda 3L pa iduće ide 6ml hesi blooma na 3L
 
12.10.2015
161
174
43
aptusov 6-12-6 za cvetanje,i bese sta imas jos od aptusa PK to znam i sta jos ono bese.
Nista vise, guano prah, al to ide u zemlju, znao sam ga staviti i na zemlju pa on polagano ispusta, al ovaj puta smo ga stavili u zemlju. Ok, necu vise komplicirati sa tim organsko-mineralno, ja sve nesto ocu prirodno-organsko, al sad odustajem, slijedeci grow ide hesi paleta :thumb:
Nisu pile 2 tjedna i vise, al jos ne pokazkuju da su zedne (mozda jer sam ih u 2 navrata dobro naspricao protiv spidera) a i potovi nisu ko perce-ali su blizu;) Znaci sad kroz koji dan kada budu zedne, orgatrex 5ml na 2l za svaku biljku ili?
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Evo da i ja postujem malo.
Kod mene je sve regularno. NIkakvih problema vise nemam, guraju svoju pricu. Jos uvjek ih drzim svaku ispod 66W na 30cm valjda, ne mjerim i ne dizem panel zadnjih tjedan dana. Ne bune se pa ne zelim ni ja dirat bezveze.
Blueberry je sporiji, tj sporije izbacuje nove grane, ali zato je dosta deblja sabiljka i grane, gorila ih brzo gura van ali su slabasne jako i moram jako paziti da ne pukne koja. Isto tako gorila je neka vrsta mutanta, zivo me interesira sto ce na kraju ispast. Imao je duplu granu odmah na prvom spratu iz jednog mjesta krenule dvije grane ali, svaka je davala samo po jedan par listova (Skinuo sam dolje jucer da ne crpi snagu bezveze.)
Mutacija (1).jpg
I danas sam primjetio da mu to nije jedina mutacija, izbacuje 4 lista umjesto 5 (MOzda nose srecu ko i detelina :D) Znaci jedan list mu je normalan sa 5 krakova a njegov par ima 4 kraka :)
4Clover (1).jpg 4Clover (2).jpg 4Clover (3).jpg
Vidi kako gorila baca grane ko luda van, bas brzo raste. Dosta brze od blueberrya, ali nebi trebalo bit problema rasporedit cu ja to pod mrezom. Bit ce vise gorille sto mi i odgovara, bolje da ima vise gorile ipak je 27% THC.
Gorila.jpg
Bit ce odlican za ulje, indica sa vrlo visokim THC-om to je ono sto i trebamo zar ne?
Blueberry cokkies: Nemam tu puno sta filozofirati. Sve dobro nikakvih problema nije bilo.
Blueberry (1).jpg
Zaboravio skoro razapeo sam ga da je poceo pucat na sredini odakle su grane izasle, ali nebitno bit ce tu prava autocesta za nutrijente dok zaraste.
Blueberry (2).jpg
Evo i malenih, u glavnom boxu i dalje kradu svetlo, guraju ovdje jos 10-tak dana i lete sve napolje osim ovog dolje prvog levo.
To je Auto NL on ostaje unutra, u malenom boxu i ima vremena do 8 meseca da zarvsi jer imam posjetu pa nemoze ostat mali box u funkciji. Trenutno je 12 dana star jos 60 dana ima, trebalo bi bit dosta. Ako nece, jbg bit ce zelenija vutra za dimit, manje bitno.
Bebice.jpg
Ovo supravi borci u prva slika je auto AK bez cotydelona se izborio za zivot, i druga OG kush sa jednim cotydelonom uspio. Malo su manji od ostatka ali bitno da su dobili borbu za zivot.
Borci (2).jpg , Borci (1).jpg
Također ti maleni potovi mi love pljesanj po povrsini nenormalno.. Nadam se da se nece gnatovi izleci, a nemam kuda venta spojiti da duva preko njih..
Pljesaaanj (1).jpg Pljesaaanj (2).jpg
I slika prije zatvaranja boxa :)
Oho.jpg
Vodu dizem na 2.5L sljedeci puta, jer od 2L nije ni kapi iscurilo ovaj puta.
Zalio sam ih sa ovim mixom 30.6 - root 20ml +StartBoster 1ml + Regulator 0,6ml + Zyme 8ml 4L vode, Sljedeci put idem samo root, (mozda im dam TNT pola doze ako trazit, ako nece, nista.)
Jedino je smrt zalit zbog ovog LST-a, jbt mrzim tu fazu rasta dok se nemogu priblizit zemlji da zalijem jer su grane i lisce tu.. Kad smijem osisat ove listove po zemlji? Tek kod lolija ili mogu prije?
 
Poslednja izmena:

virus76

Aktivan Član
14.10.2018
162
419
63
More
Oj Bigi situacija je slijedeća. 28.5. switch 12/12 dao sam im full boost,full root,1/2TNT. Odradio sam loli skroz visoko,ostavio max 2 kata, na puno mjesta jedan. S obzirom da su biljke jako niske(20cm) loli se ni ne vidi gotovo pa nisam fotkao,vidjet ces odozgo.
Ovo je poklon menka,
2DAFC6CC-8A9B-40EB-8DAF-8BDCC1989963.jpeg
iduce dvije PQ,nakon lošeg pocetka one jedne evo do cega je dosla
AD0B43CB-5675-425C-AEA6-CAD2784917EF.jpeg
i najveca postala najmanja zbog otkinutih vrha ali ne da se i vec je sasvim solidna
9A8087DE-0D4A-409C-8EF8-167166F5662B.jpeg
skupna za kraj 275CE17D-8722-4052-936C-D0BAA9262A2B.jpeg
Sad trebam pomoc s carboloadom/budcandy-em da ih ubacimo s hesijem ili kako vec,to ces ti morati:)
Ne znam za calmag ostaje li za iduci Grow vege ili? Nisam nikad radio s time pa nemam pojma. Piranhu smo dali x 2 do sada,ide li jos koji put?Ako ti nije prbl za 3 iduce klope pa da smo mirni neko vrijeme,hvala ti puno i pozdrav svima::banjahanje::
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
pasuje cev u krivinu bez da se greje?
ne pase,mora peglom da se greju jer su kolena manja od pola coli cevi,tako da ili da zalepis a ako mozes da nadjes peglu onda zavari to ljudcki.
mozda nadjem odgovarajucu posudu.
probaj ja sam naso,kanta za smece su pravogauonik a duboke,istiproblem sam imaokoti i sad imam dva takva pta oko 8-10l su i taman mi za boksic cuvam ih ko zlato.
zena makaze za berbu,
zna zena sta valja,mora neko da razmislja jel da;)
sad voda 3L pa iduće ide 6ml hesi blooma na 3L
tako je,znaci sad voda 3l samo a posle toga krecemo rokacinu sa bloomom prva doza 6m to je cisto da vidimo kako dise,posle povecavamo ako sve bude ok.
 
  • Love
Reactions: Igorče

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
slijedeci grow ide hesi paleta
tako je frend,hesi je mama da znas,lak zaupotrebu i praktican a odlicna paleta.
orgatrex 5ml na 2l za svaku biljku ili?
tako je,zali ti u utorak bez problema dve sedmice nisu videle vodu,i znas sta jos,izmeri mi koja ti je temp u dnu boxa dok spava bioza i javi kad budes to izmerio,da vidimja sto tako sporo pije vodu,pa cu ti reci sta da uradis kad mi kazes koja je tacno temp,ali nemoj meris kad se ugasi svetlo nego tamo jedno sat dva pre nego se upali rasveta,mora da ti je razlika u temp cim se tako sporo susi supstrat zato i imas nametnike,sta ti je ispod boxa mislim na sta lezi box.
nista strasno picimo dalje
eto sad znas,znaci logicno je ulazi u taj period ciklusa kada joj nije potreban N u odnosu na PK koji treba vise davati.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
bolje da ima vise gorile ipak je 27% THC.
slazem se,nikako dastigne na red ta gorila ali cu je raditi kad tad.
to je ono sto i trebamo zar ne?
za tvoju stvar da,o kojoj smo pricali.
jos 60 dana ima, trebalo bi bit dosta.
pa tako otprilike,mozda 70 dana,NL je odlican autos.
Vodu dizem na 2.5L sljedeci puta, jer od 2L
obavezno podigni i onda opet podignes na 3l za 10 dana-12 dana.
30.6 - root 20ml +StartBoster 1ml + Regulator 0,6ml + Zyme 8ml 4L vode, Sljedeci put idem samo root, (mozda im dam TNT pola doze ako trazit, ako nece, nista.)
slobodno dodaj poladoze tnt bez punog razmisljana.
Tek kod lolija ili mogu prije?
kad budes sad isao root solo onda osisaj.
Odradio sam loli skroz visoko,ostavio max 2 kata,
poranio si sa lolikom,trebo si posle 10-14 dana od 12-12.
dao sam im full boost,full root,1/2TNT.
Sad trebam pomoc s carboloadom/budcandy-em da ih ubacimo s hesijem ili kako vec,to ces ti morati:)
Ne znam za calmag ostaje li za iduci Grow vege ili? Nisam nikad radio s time pa nemam pojma. Piranhu smo dali x 2 do sada,ide li jos koji put?Ako ti nije prbl za 3
carboload i bud cendi su ti skoro ista stvar,on moze da ide svako drugo zalivanje full doza,jedno izaberi od ta dva ja sam vise za carboload jer ima par vise aminokiselina od budcendija inace svojstvo je skoro pa isto,inace slobodno mozes da mesas sa hesijem bez problema,cal-mag ide svako trece zalivanje full doza,kad ga imas vec odlican preparat za imunitet i balans minerala,piranu cemo dati jos jednom i to je to,sad ti ja napisem dva zalivanja a poslecu ti pisati po 3 dok ne udjemo u ritam i krenu prvi pistili.
1.zalivanje full doza boostera-full carboload-ful doza cal-mag
2.zalivanje full doza boostera-full doza blooma-ful doza pirane
e posle ovog ces mi reci koliko vode iscuri u tanjiric i da vidimo dali cemo mocipovecati vodu,pa ako sve prodje ok pisem tipo tri zalivanja.

2.zalivanje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: virus76
04.04.2020
14
0
1
25
Pozdrav drugari i drugarice:respect:
Moje ime je Bigeskalibur ili ako vam lakse Big, kako me zove vecina clanova.Na inacijativu dobrih ljudi sa :vutra:ukazana mi je prilika da kroz svoj mentorski kutak i jednim low budget indoor nacinom uzgoja pomognem i probamo da zajedno od pocetka samog projektiranja boxa,rasvete,ventilacije i svega sto ide do finisnog dela dobijanje produkta dodjemo zajedno i uspesno.
Evo jedan primer mog projekta da Vam priblizim o cemu se radi.
https://www.vutra.org/threads/projekat-frizider-250w-mh-hps.18687/
Kutak ce se baviti
iskljucivo malim boxovima do 60x60 najvise,ili pc boxovi,razni ormari,kartonske kutije,pregradjeni coskovi,veci zvucnici,komode i tako dalje.
Sve sto je iz homemeda izrade mocicete naci ovde i diskutovati sa mnom i probati zajedno naci idealno, jeftino a efikasno resenje za uzgoj jedne do dve bioze.
Ono sto je bitno a to je neki stelt grow ili sakriven grow.Inace moram da napomenem da mogucnost manjeg growa mozes bolje stekati odnosno sakriti.Licno sam uzgajao od tavana pa sve do mehanicarskog kanala za popravke vozila:p i od raznih podruma.
Sto se tice rasvete ne bih isao vise od 400w jer sa toliko sam maksimum growao.Inace manje W panela i reflektora od cfl,led e27 pa do 250w mh/hps inace meni omiljene sa tim radim uglavnom.
Sto se tice nekog opsteg dela druzenja, morao bih da napomenem sledece.
1.https://www.vutra.org/threads/pravilnik.10131/

2.Zamolio bih clanove koji ne zakazu mentorstvo da ne postaju u ovoj temi.
3.Ako se ne javim u 48h ima ko ce vam odgovoriti umesto mene.
4.Teks bez SLIKA ne vredi nista.Slike su obavezne jer cemo tako brze funkcionisati i resavati probleme.

5.Samo INDOOR da naglasim jos jednom,posto out slabo radim.
Eto da ne duzim vise,svima kojima je potrebna ovakva vrsta pomoci tu sam da pomognem i vratim deo znanja :vutra:jer sve sto sam naucio to je bilo licno odavde sa Vutre pa sam resio da vratim istom merom.:respect::spliff::rasta:
Dobar dan, neznam jesam li na pravom mjestu ali treba mi pomoc oko indoor sađenja, naime stavio sam par biljki prije 3 dana i imam problem s jednom biljkom. Nakon 3 dana sto su izasle iz zemlje zalio sam ih zarast i sa vodom, jedna mi je skroz pala, stavio sam sada čašu da je drži ali neznam hoce li jos dugo, svjetlo mi je na 50cm od biljaka, temperatura unutra mi je 30°c, ako neko zna zasto mi je pala bio bi zahvalan.
 

Prilozi

  • IMG_20200531_210857.jpg
    IMG_20200531_210857.jpg
    520,8 KB · Pregleda: 14
  • IMG_20200531_210844.jpg
    IMG_20200531_210844.jpg
    773,8 KB · Pregleda: 15

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
neznam jesam li na pravom mjestu
nisi,ovde se uglavno zakaze mentorstvo prvo,ja u svakom slucaju ne primam nove ucenike do daljnjeg jer imam veliku guzvu trenutno,za tvoj problem evo ti link gde tacno da pitas,pozz
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
obavezno podigni i onda opet podignes na 3l za 10 dana-12 dana.
Ja sam mislio odmah 3 zalivanje, Nesmije tako brzo?
Jer ako ovom brzinom nastave idu kroz 15-20 na 12-12.
kad budes sad isao root solo onda osisaj.
Dam jaci root i odradim mini lolipop? maknem i ove grane koje znam da nece uspjet?
Dal bi bilo to pametno?
slobodno dodaj poladoze tnt bez punog razmisljana.
Mislis da bi mogao kranut? Jer ipak dobivaju N iz ovog start boostera, on je dosta jaki koncentrat na prirodnoj bazi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Dal bi bilo to pametno?
naravno,za djabe vuku energiju,sadu vege mozes sta hoces samo lagano,to ne znaci da je osaktis,malosamo a ostalo resis u loliju.
Mislis da bi mogao kranut? Jer ipak dobivaju N iz ovog start boostera,
ako pricamo o gorili i bluberiju slobodno poladoze tnt ne beri brigu i posleides solovodu i u njoj rootili sta ali generalno NPK ne dodajes,vidisod situacije pravilnije receno,pratis boju listova pa odlucis dali i kada treba opet prehraniti,sad slobodno daj.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
to ne znaci da je osaktis,malosamo a ostalo resis u loliju.
2-3lista isto tako. jednu do dve grane sto sad vidim. ali tamo za 5 dana cu tocno znat sto i kako.
pratis boju listova pa odlucis dali i kada treba opet prehraniti,sad slobodno daj.
Normalno cim pocnu da blede spremne su, iako sada mi ne djelluju bledunjava, ali ako ti tako kaze dobit ce, nece bit stete to je sigurno a uz regulator ce to super iskoristit.
Moram ti rec da vidim kako regulator djeluje na biljku, dosta se brze debljaju grane nego prijasnih grovova, inace nebi mogao vezat za vrh grane i radit LST, a danas sam bas probao i super su cvrste, lagano vezao vrh i dotegao ih. Sve u svemu razmisliti cu o stalno primjeni, samo mi je malo skup ali vidit cu jos. Jer fakat se malo trosi on ako idem svako drugo zalivanje trebao bi imat za ovaj grow regulatora, a start boostera i za sljedeci.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur
22.11.2019
124
47
28
da da,bukvalno svolisce od dole skidas i ono veliko i one male skoro dopolovine biljke sve skines lisce,ajde radicemo u etape ako ti je lakse,znaci ti osisaj kako mislis pa mi pusti slike pa ti ja kazem dal trebajpos da se popravi,slusaj me dalje,ako ti zalivanje padne u sredu onda daj root fuul po tablici i pola doze bloma,i onda sacekas 24h da root udje u sistem biljke i u cetvrtak sisas curu da bi je zastitili maksimum od stresa,podsetime samo imas li boosterod hesija ili ne.
Hej Big, jeste, hesi je u pitanju, ona start kutija sa rotom, tnt-om I ostalom prehranom.
Jasno sve za sisanje, odradim to u cetvrtak pa ti saljem slike. Citao sam da savetujes da se ne ustezemo I probamo da skinemo sto vise I u cugu jer je to dobro za devojku. Tako da cu se potruditi da to odradim sto bolje mogu. Gledao sam tvoju sliku i istrazivao jos pa se nadam da ce to sve biti ok. Do tad cu je pustiti da se odvoji malo od zemlje da je lakse osisam. Javljam se nakon zalivanja da te obavestim kakvo je stanje pred sisanje. Pozdrav I hvala :rasta:
 
12.03.2020
171
172
43
50
Pozdrav Bigi,
Nisam još kupila ono protiv mušica, još se raspituje kamo ima. U srijedu mi je zalivanje sa 1.5L vode + 5ml LIST da li mogu da u tu istu vodu dodam mikoriza pa onda idući dan napravim super-topiranje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.