Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
18.04.2020
50
17
8
27
Imam nije problem sta mislis da dodam jos jedan panel? Zuti? Posto cvjeta? I dal bi okvirno ovak mogo znat oce sta biti na njoj poato je meni prvi put i eto samo mi je ona ostala pa se nadam da ce me bar pocastiti
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
O kolicini? Ili to nebi komentirao?
pa pazi,sve je to induvidualno,o kolicini nebi trebalo rasprvljati,ovoje ipak hobi,ako hoces kolicinicu neku ozbiljniju opalis 400w-600hyd i da vidis onda,ja samnajvise radio sa 400w hyd i jako sam zadovoljan bio u sator 1x1 i to ga palim samo kad radim ulje,inace grovam u boksicu 40x50 u vege sa 135w led e-27 a u cvat promenim rasvetu na 250 hyd,i zadovoljan sam pravo dati kazem,evo da vidis pa kad imas vremena pregledaj ovo je stari dnevnik.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Sve jasno, zapisao sam pa se javljam ako bude nekih nejasnoca izmedju
recimi samo jel imas roota u steku slucajno.
Nemam i ja sam skontao da bi mi trebao protiv stresa zbog tog harvesta jel da? Uzecu ga svakako ce trebati za sledeci grow.
I ako mogu da ti se najavim, napravicu jedno mesec dana pauzu da zavrsim godinu na faksu pa nastavljamo sa growanjem pa ako moze da se produzi mentorstvo, dosta stvari mi je sad jasnije tako da bih se javljao samo kad mi bas nesto treba tj nije jasno. Ostavicu i slike kad je upaljeno i ugaseno svetlo.
Pozz celoj ekipi stej haj ::listomahanje::
 

Prilozi

  • 16.06 (1).jpg
    16.06 (1).jpg
    336,3 KB · Pregleda: 21
  • 16.06 (2).jpg
    16.06 (2).jpg
    394,3 KB · Pregleda: 21
  • 16.06 (3).jpg
    16.06 (3).jpg
    372,4 KB · Pregleda: 21
  • 16.06 (4).jpg
    16.06 (4).jpg
    372,1 KB · Pregleda: 22
  • 16.06 (5).jpg
    16.06 (5).jpg
    328,6 KB · Pregleda: 22
Poslednja izmena:
15.09.2018
144
224
43
29
Hvala za odgovor .Ovo kisno razdoblje jer od 20.05 i kako stvari stoje do kraja 6. Mjeseca ce bit ovako kisno i nestabilno uz manje sunca pa me zanima jel to veliki stres za biljke ?.. ja nepamtim da je pocetak ljeta bio ovako los
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

panorama

Aktivan Član
13.04.2020
246
575
93
Druže kako si rekao šaljem slike,kako ti izgledaju,pre guste su jako teško radit lst,digao sam svjetlo malo su išle gore
 

Prilozi

  • 20200616_094631.jpg
    20200616_094631.jpg
    452,7 KB · Pregleda: 28

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Bigi,upravo sam povadio staru zemlju. Puna je sitnih zilica,ali ja bih nju opet upotrebio. Moze li ona da se koristi pola:pola sa novom Florabelom?

Nove menke sam stavio na klijanje,one 3 su mi sumnjive,imam ukupno 7 na klijanju,sve iz paketa,random.
Inace sam možda mogao manje perlita,bas ga bilo puno u crvenoj.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Cao Bigi, evo da se i ja javim sa nekim problemom. Djeluje mi kao LB, ali opet i ne djeluje iz 2 razloga. Prvi je to sto fan listovi koji su jos uvjek viši od novih izraslina nisu opeceni, a drugi je taj sto i grancice ispod krosnje imaju simptome ali malko blaze nego ovi gore, ja sam u svakom slucaju podigao panel na nekih 45 cm od biljka do sada je bio na 30cm mozda malo vise. I dalje samo na istoj snazi, Iznad svake biljke 66w upaljeno i na sredini 2 modula sve ukupno nekih 160w. Tek dok pređemo u cvat palim ostatak.
Evo u dnevniku imas slike pa vidi stanje i reci sto bi mogao biti problem, Svijetlo kao sto islim ili nesto skroz drugo? Buni me jer panel stalno drzim na istoj snazi i visini i do prije 5 dana nije smetalo i sad odjednom smeta. Dal je moguce da je do genetike pa neka reakcija na supertopiranje?
Blueberry Cookies / Dinafem
Eh kao sto sam gore naveo, problemi su krenuli barem koliko sam uocio prije 4-5 dana, onda su novi listovi bili zuckasti dok su tek kretali pa mi je izgledalo sve normalno. Ali sada vec djeluje kao neki problem, najvise mi djeluje kao LB ali neki listovi koji su ispod krosnje također pokazuje iste simptome a oni nemogu bit opeceni svijetlom. Vidjet cemo sada kako ce biti dok sam panel podigao za nekih 15cm.
Jucer
Blueberry juce.jpg
Danas
BlueberryCookies (1).jpg , BlueberryCookies (4).jpg , GorillaBreath (2).jpg ,
Ovaj dio nije izlozen svijetlosti previse a isto je opecen.
BlueberryCookies (2).jpg

U dnevniku ces vidjet da je autos izbacio prve pistile jucer tokom noci. Sinula mi ideja ali moram se posavjetovat s tobom.
Sutra ide zalivanje redovno dat cu mu 2L + Boost full +2ml, root full, zyme full, tnt pola doze.
Eh sada moja ideja je davati boost svako drugo zalivanje ili svako 3 do kraja. Sto ce se desiti jel imas kakve testove provedene?

EDIT: Vodu sam podigao za 7.5dcl kod blueberrya i zalio je sa 3.5L vode procirilo je nesto skroz malo, A kod gorile sam se zeznuo i zalio sa 4L vode i za neko cudo ni kapi nije procurilo van. Mix sam napravio kao da zaljevao isto sa 3.5L vode jer nisam ni skuzio da sam stavio 4L vode pa je nesto blazi. Sljedece zalivanje cu blueberryu dic vodu za pola litre a gorilu zalit ponovo sa 4L da ih izjednacim. Ili da nastavim na gorillu davat vise vode posto je veca?
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: tom7
13.01.2020
97
59
18
Bigi brate juce je pao harvest napokon haha, ja sam zadovoljan potpuno, par donjih hedica sam odma osusio u rerni i ako to ne valja rad mi je vrhunski haha, ostali su na susenju, jel dosta 4-5 dana da se suse? Ovih dana treba da narucim seme pa ti se javljam kad stigne, mozda do tad bude i modifikacija boxa haha, uglavnom malo pauza pa nastavljamo. Hvala na svemu i sledeci grow ce biti nesto ozbiljniji sigurno jer sam naucio mnogo stvari sto uz tebe sto uz sam grow i znam koje greske necu opet napraviti a ti si tu da pomognes oko novih haha, skroz je dobra hahaha pozz
 

Prilozi

  • 20200616_194332.jpg
    20200616_194332.jpg
    444,7 KB · Pregleda: 21
  • Sviđa mi se
Reactions: bubinho

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
zbog tog harvesta jel da
da
pa ako moze da se produzi mentorstvo,
naravmo mozze.
Ostavicu i slike kad je upaljeno i ugaseno svetlo.
ekstara su covece budovi,uskorece to zavrsti da znas.
stres za biljke ?
nije ne brini,idi ti samo prehrani jednom izmedju dve kise slobodno.
kako ti izgledaju,p
sta je to belo po njima.
ti reci, ako teba sto reci.
napisa ces sa cim si je i kada zadnji put prehranjivai i koliko vode pije inace.
Moze li ona da se koristi pola:pola sa novom Florabelom?
nemoj puna je prehrane i svega,mozes opeci biljku,lepo novu zemlju stavi druze.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
nisu opeceni, a drugi je taj sto i grancice ispod krosnje imaju simptome
moguce daje ne dostatak cal-maga da znas,pokazaoni tilb na visljelistove,iuspori saklopommalo.
davati boost svako drugo zalivanje
mozes svako drugovanje do kraja growa booster.
jel dosta 4-5 dana da se suse?
5 dana i onda ih iseci budove na 5cmi stavi u tegge ali ne puni tegle do kraja nego samo 2/3 i sledecih 2 sedmice otvaraj tegle po 10min svakodnevno.,kad budes resio da growas javi se opet,pozz
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
cal-maga da znas,pokazaoni tilb na visljelistove,iuspori saklopommalo.
A gledao sam moguce je da je cal-mag, Krenut cu sa njim sljedece zalivanje prevencije radi.
Proslo zalivanje sam isao s cistom vodom, sad sam dao punu dozu svega ali bez roota jer sam pri kraju boce a trebam ga za lolipop, sljedece idem opet samo boosteri, i tamo 3 zalivanje je flip pa cemo koktel za traziciju dati.
Dao sam im sada punu dozu jer ocekujem da ce poludit, sto vec i primecujem od juce do danas dosli do mreze neki vrhovi a trebalo im 5cm do mreze jos.

A daj koju rijec vise sto se tice boostera. Hoce li imat djelovanje na brzinu cvata? I prilicno je mali pa bi mogao biti dosta brz. Prosli auto u boxu je bio 3 puta veci dok je krenuo u cvat ovaj sad nema 20cm visine. A topiranje ga nije usporilo jer odmah drugi dan su grancice vec krenule van (Topirao sam prema savjetu radioaktivnog između 2 i 3 kata.)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

panorama

Aktivan Član
13.04.2020
246
575
93
Druže Big,ide a dan dva zalivanje šta da im dam i kako skinut onaj beli prah,kriv sam ja garaža mi puna pauka pa sam mislio
prevencije radi,neću ništa više na svoju ruku radit,eto pozdrav šaljem i neka ti sve dobro ..
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
onaj piteroid kako li mu je ime prevencija bube pauci ..
ne moras ako nemas nametnike,gledaj da ti je vlaga sto manja i nikad ti se nista nece pojaviti u growu.
ali bez roota jer sam pri kraju boce a trebam ga za lolipop
ne moras ga davati sad root jedno vreme,malo ga pristedi da imas za loliku.
i tamo 3 zalivanje je flip pa cemo koktel za traziciju dati.
Dao sam im sada punu dozu jer ocekujem da ce poludit, sto vec i primecujem od juce do danas dosli do mreze neki vrhovi a trebalo im 5cm do mreze jos.
na jedno od ova tri zalivanja gledaj da negde ubacis cistu vodu samo sa koregavanim ph,moras malo popustiti ritam,nisu one gladne 100%.
A topiranje ga nije usporilo jer odmah drugi dan su grancice vec krenule van
pricao sam ti da slabo topiram autose,odnosno nikad,tako mozda neka lose genetika ti zapala pa je autos nekog niza raste,ucestalo davanja boostera od samog pocetka cvetanja ima efekta ali ne velikog,iz razloga jer je on samo ipak stimulatar sazrevanja sto znaci da ne moze da utice na sam tok ciklusa biljke,jer njoj ako nije vreme da sazreva ona ce ignorisati unos boostera samo da znas i to se desava,ako hoces da odradis odnosno da stimuliras brzi cvat onda daj jacu dozu boostera recimo 4ml vise po dozi daj dva puta za redom,pa onda iskuliras dva zalivanja sa boosterem pa opet sve dok ne vidis da se pokrenula i onda krenes redovno da ga dajes po tablici,to ti pricam za hesijev booster jer sa njim sam najvise eksperimentisao.
amnesia je samo na vodi do sad.
i opet mi nisi napisao sa koliko je vode zalivas,treba da je opletemo sa jednom dozom full bloma i booster ako imas.
kako skinut onaj beli prah,
nemoj skidat sad nista,ostaviga svremenom ce ga ventilacija skinuti.
ide a dan dva zalivanje šta da im dam i kako
ne zuri sa zalivanjem kad potovi budu laki ko perce onda zalivas,u sledecem zalivanju ides root+power zum sve full potablici,reci ces mi samo sa kolikovode zalivas ono bese i dali nesto iscuri u tanjiric doleu tacni zadnji put kad si zalivao ako si primetio.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.