Mentor Bizz

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Kontakt možda da ostaviš sad na Slavol i vodi do kraja. Nema vise od 15 dana jos kontam?
 

nikopanija1

Aktivan Član
28.03.2014
104
315
63
Poz Bizzzo!
Ja nemam pojma vise sta se dsava sa ove dve biljke. 20230324_165421.jpg 20230324_165432.jpg
Razlicito seme, jedna je Wotermelon, druga NL, a iste bolesti ista zemlja, ocigledno da je u njoj problem. Gnatove sam izgleda istrebio, eno ih popadali mrtvi po boxu, nove ne nalazim. A biljke nastavljaju da zute. Druge dve, opet sa razlicitim semenom su se oporavile, tu i tamo po neki list je malo okrnjen ili zuckast, sto mozda od ranije nisam odseko. Evo kako izgledaju 2 NL, u isto vreme proklijali, stavljeni u zemlju, presadjeni, ali u razlicitoj zemlji: 20230324_165335.jpg
Trazio sam i trazim po celom sajtu i stranim sajtovima i po svemu sudeci, nedostatak nutritijenata. A zemlja je dobra, crna, rastresita, nadjubrena, sve kako valja u skladu sa mogucnostima. Po izgledu jednog lista nedostaje N, po drugom K, po trecem Mg, itd. Ispada fali sve a ne bi trebalo.
Ne znam vise sta da radim, pomagaj!
Imam jos jedno pitanje, po prvi put hocu da radim SCROG, nasao sam neku zicu i postavio je. Reci mi da nije mozda previse gusta i da li sam je postavio na dobroj visini. Pre toga sam radio LST i pretpostavljam da sada treba da poskidam one kukice kojima sam spustao vrhohe i da nastavim ih guram ispod zice. Evo kako izgleda 20230324_173823.jpg
 
09.05.2020
5
3
3
35
Pozdrav svima,
Čitam ovaj forum godinama al nisam još nikad pisao.. Svaka čast na količini informacija i savjeta i dobre volje.. Godinama sam planirao početi saditi ali sam uvjek bio ograničen s nečim a i malo mi je to parilo riskantno dok sam bio u hrvatskoj. Zadnjih par godina živim u engleskoj, tu do devet biljaka nije kriminal, konačno imam prostor i nešto kapitala za složiti šator.. dakle imam nešto znanja o svemu tome ali nula praktičnog iskustva, pa se nadam da imaš vremena za bit moj mentor..
Šator će bit 2 sa 2 metra i bice u prostoriji namjenjenoj samo za to, dakle nebi trebao imat većih problema da osiurati idealne uvjete. Lampe LED, ventilaciju, filteri... htio bi složiti to što je kvalitetnije i profesionalnije moguce, znam otprilike šta hocu al bi htio dogovorit mentorstvo prije nego pocnem naručivati opremu i bacati novce na svoje neiskustvu.. za prvi grow sam mislio automate u zemlji nešto tipa Auto Critical Orange Punch narucit iz nizozemske (da ne reklamiram sad nikog) ali i tu su sugestije dobro došle..
Da ne duljim sad puno, hoćeš li biti moj mentor?
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
A gnojivo? Zemlja i to sve sto ide? Lako ces za strain i odakle ces nabaviti, oprema slicno tako medjutim ovo sto ide nakon toga je veci izazov mogu reci. Jesi pogledao moj dnevnik igrom slucaja? Evo dva, pregledaj pa se javi s pitanjima :)

Ovdje mozes vidjeti opremu


A ovdje mozes vidjeti zadnji grow koji radim gdje ne koristim uopce gnojiva u bocama nego se odradi sve u pripremi


Vise od samoj kombinaciji i tom mixu zemlje

 
04.11.2022
77
38
18
Hvala puno na prihvacenom mentorstvu, i jos jednom svaka cast na strpljenje i trud koji ulazes i znanje koje nesebicno delis na ovom forumu!
3 auto amnesia haze, presadio sam ih na sajt, u planini, malo raskrcio oko njih, direktno u zemlju sam ih posadio, to ce verovatno da pravi problem tokom razvoja ali sta je tu je, hteo sam da probam pa sta bude.. :D Imao sam probleme sa puzevima, dosta su jeli lisce, pa sam pobacao puzomor oko njih.. Ovo vreme trenutno mi ne ide u korist, kod nas se kisa razbija vec mesec dana unazad, sunce ga nema uopste pa to sve svakako utice na razvoj.. Kod jedne biljke sam primetio da su krenulie pistile, pa sam malo zbunjen, nije valjda da je pocela da cveta.. Dobile su hranu 2 puta do sada, ali kise su bile velike pa sad ne znam da li je to uticalo na njihovu ishranu...Evo par slika da vidis o cemu se radi.. Iskreno nemam neke nade da ce uspeti ali potrudicu se koliko mogu.. Hvala jos jednom! :) ::listomahanje::::listomahanje::
IMG_20230614_141512672.jpg IMG_20230614_141518339.jpg IMG_20230614_141529484.jpg IMG_20230614_150558693.jpg IMG_20230614_150609284.jpg IMG_20230614_150614800.jpg IMG_20230614_150617942.jpg IMG_20230614_150636369.jpg
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Nema sta. Da si birao goru godinu kontam da bi tesko izabrao.

Nego, de pokupi taj puzomor i skloni ga...Aplicira se inace da napravis barijeru oko biljaka tipa 30 cm ili krug cijeli oko sve tri a ne tako. Druga stvar je gnojivo? Imas li kakve plantele ili sta si planirao?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: brudja
04.11.2022
77
38
18
Pa koristim fertico green, ostao mi od proslog puta, kazem ti hranio sam vec 2 puta, cekam za neki dan da odem da vidim kakvo je stanje pa cu tad i da pokupim puzomor, jer je sajt malo dalje.. Prosli put sam isto stavio puzomor, kad sam se vratio posle 6 dana, nije ga bilo uopste.. Jbg, nisam znao kako treba da se stavi, ali nahvatao sam par puzeva kako mi brsti lisce pa sam morao nekako da reagujem...Ovde kod nas je bas palo dosta kise, pa me zanima da li je moguce da kisa ispere gnojivo?
 
09.05.2020
5
3
3
35
@Bizzo
Iskreno jako malo znam o zemlji i gnojiivima, zapravo skoro ništa.. oko toga će mi i trebati najviše pomoći i savjeta.. budem malo više pročitao o tome prije nego pocenem s pitanjima..
A ovaj grow i oprema.. nisam prije vidio al vauuu, to je točno na sta ja ciljam, pogodio sam kog pitat za mentora, kapa do poda..

Jel možemo pricat na privat dok je sve u fazi pripreme pls? Kasnije ću stavit slike i sve to, al nebi sve baš javno ako je to okej...
 
09.05.2020
5
3
3
35
Nekako sam imao osjecaj da je to ogdovor koji cu dobit.. okej, fair play...
Znaci plan je ovakav, imat sve spremno i pocet grow krajem srpnja, jednostavno jer je placa krajem mjeseca i podjelio bi trosak na ovaj i iduci.. rjesio bi ovaj mjesec sator i ventilaciju i idealno rasvjetu ako budzet dozvoli, u svakom slucaju bar da imam jasnu viziju sta trebam kupit.. opremu za mjerenje da mogu pratit temperaturu i vlagu u sobi prije nego pocnem al mislim da s tim nebi trebo imat problema.. i narucio sjeme.. na iducoj placi tegle zemlja gnojivo i sve ostalo sta mi daje mjesec dana da se educiram bolje oko toga, jer ko sto sam reko vec pojma nemam o tome..
idem dns vidit sator sa opremom koji se ne koristi vise i mogu sve dobit dosta jeftino (objavit cu vise detalja kad vidim sta je) pa sam malo i skeptican al icu vidit svakako... Sam sator je 2x2 sto mi odgovara i vjv cu uzet ( Na sta obratit paznju osim da je sator citav i funkcionalan?) a opreme samo sta mi 100% odgovara, necu uzet samo jer je jeftino.. Sad ako sam dobro shvatio za ventilaciju na taj prostor (2x2x2x60+30%) mi treba oko 650 m2/h izmjena zraka, jel to okej?? Dali ima smisla stavit dva ispuha sa filterima malo slabija il jedan veliki? Iako nije kriminalno djelo sta ja planiram i susjedi su okej ja bi to ipak odradio u ninja modu, i nekad neko dode u goste itd, znaci definitivno ne stedit na rjesavanju mirisa..
Lampe.. S kolko svijetla bi ti iso na tu povrsinu, ja gledam po internetu ajmo rec 1200w led kaze da pokriva metar sa metar u cvjetanju, sta bi reklo da trebam 4 na tu povrsinu, zvuci mi puno, ili??

BTW nisam procitao detaljno ono o pripremljenoj zemlji bez gnojiva jer sam radio puno al budem vise dns i sutra, al kolko sam za sad shvatio to bi mi pojednostavilo zivot ako je to moguce narucit za englesku.. tu su svi proizvodi drugaciji (axe je lynx a opel vauxall), hocu rec nema sanse da kupim isiti proizvod koji ti koristis bez da se salje iz europe, sigurno da mogu nac tu sta mi treba al jedino ako znam tocno sta mi treba po sastojcima, moj engleski je okej al ne za botaniku bas itd, itd.. ako to tvoje radi dobro i moze se poslat postom.. skratilo bi mi sto muka..
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
1. Malo je 650m3. 2mx2mx2m=8m3, 60 izmjena u satu ti je na 670 vec. Barem 1000m3 a idealno 1300m3 pa da moze raditi na 50 ili 60 % da se ne cuje kao avion
2. Uvijek gledaj da ti je oprema jaca nego sto ti treba jer ne mora onda raditi na 100 %
3. Ako imas opciju nabavi AC Infinity T8 turbinu. Ona ima i kontroler na kojem ti biljezi i temp i vlagu
4. Stupni ventilatori barem 2 komada
5. Oscilirajuci ventilatori oni crveni kod mene sto si vidio jedno 4 komada
6. Tegle (koliko planiras biljaka)?
7. Mozes naruciti za englesku, preporuka jedino da odvojeno narucis sjemenke i da salju skrivene a soil i caj mozes do 300 funti bez problema.
8. Filter obavezno, sukladno turbini koju nabavis
9. Na taj prostor bi isao sa Lumatek 600pro ili neki Mars Hydro ovisno koliko imas novaca za panel

Vise ti necu tipkati. Ovo sve ti pise u mojim dnevnicima gore sto sam ti linkao. U detalj. Tako da u slijedecim postovima molim te da postavis nesto sto imas kao odabrano ili dilemu jer ovako s tobom nagadjati mozemo 3 dana. I ne bi bio prvi koji bi zavrsio samo na tom nagadjanju....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric
09.05.2020
5
3
3
35
3. AC infinity T8 £325 dostava kroz 10 dana, definitivno vise nego sam planirao na to potrosit al sad kad vidim proizvod i ako je to dosta za cjeli sator, vjv opravdava cjenu..
4. 5. s tim sam se planirao bavit iduci mjesec (kuzim tvoju perspektivu, trosit vrjeme objasnjavat ljencinama i na kraju nece bit nista od toga, obecajem da nisam jedan od njih lol, zato i hocu prvo sator da imam nesta fizicki u sobi, onda konkretno rjesavat stvar po stvar, ovak je sve puno price malo muzike..)
6. mislio sam 6 il 9 automata na tu povrsinu, mozda 6 za prvi put da vidim kak ce to ic i da imam prostora u satoru oko biljaka za radit pa onda sa vise iskustva mozda radit drugcije
7. imam pouzdanu osobu koja narucuje sve na svoju adresu i ime tak da nebi trebalo bit drame, i definitivno sam zainteresiran za taj caj, opet malo preko budzeta al okej, sve i da pocnem mjesec dana kasnije al kak bog zapovijeda..
8. ako bi jos za ovo mogo stavit konkretno koji filter bi ti spario sa tom turbinom.. sto puta hvala
9. Vidit cu prvo te lampe koje su sa satorom dns il sutra i postat slike pa mi ti reci onda jel to moze proc, ako ne onda nebi ni na tom stedio.. lako kroz dva mjeseca tri ulozim u top panel koji mi treba ako sve ostalo ide po planu, al ako potrosim cca 700 funti na caj i turbinu, investiciju u top svjetla bi mozda pomaknuo za mjesec dva
10. Hvala ti kralju za pomoc, niti ne ocekujem da mi ti nacrtas sve i posaljes linkove, samo dok ne pocnem konkretno od nekud puno je upitnika nad glavom, ak me kuzis... Hvala jos jednom
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Bull filter 200mm. Kod mene radi evo 7. mi grow.

7. Neznam gdje si gledao cijenu caja, 9 eura je kila :D Tako da sto se tice financija, jedna od jeftinijih solucija.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric
09.05.2020
5
3
3
35
aaa.. zemlja i caj do 300 funti .. krivo sam procito, sorry, ja shvatio samo caj.. sto posto sam zainteresiran za to.. idem vidit tu opremu sad, stavim slike navecer pa ti reci jel okej za prvi grow pa da se upgrejda pomalo il bolje stat i upucat vise love..
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Toliko ti je limit da ne moras platiti carinu a ne koliko kosta caj :) Pomalo upgrejdanje ti znaci samo bacanje love. Kupis jednom pa moras opet ili duplo.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Pozdrav. Moze. Jeste procitali prvi post u ovoj temi? :) To je moj jedini uvjet :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Slične teme