Mentor Bizz

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Presadicu ih onda sutra cim kupim jos zemlje, jer mi fali... Nadam se da ce onda biti ok ako nekom lopaticom zagrabim deo zemlje ispod biljke. Ovo za crevo mislim da sam razumeo. Samo i dalje ne znam kako montirati ventilatore, spolja ili iznutra ormara, ili nekako u samoj stranici.. I muci me kako iseci taj lesonit i ivericu ako nemam ubodnu testeru (ili da ne razmisljam o tome i da je negde pozajmim iako radije ne bih?). Ok i ventilatore cu potraziti bolje, ali to mogu tek za nekih mesec dana :( jer nemam vise novca... ova 2 su kostala po 3-4 eura a ovaj "bolji" 12.. to je bio najbolji koji su imali :( pogledacu jos da pronadjem bolje, ali eto moraju cekati mesec dana. Najvise me muci to secenje ormara. Stara nece biti srecna kada vidi, to sam siguran :D

BTW puno hvala na prihvatanju mentorstva :)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Rukom lagano odvajaj svaku posebno. Pazi da ne pokidas korjen. Pod hitno to presadjuj. Za ivericu i rezanje neznam sta da ti kazem. Tu ti ne mogu pomoci. Probaj skalpelom ili sta ja znam :p Ako ne ide bolji onda kupi jos ventova. Upuh ostavi pasivan, ispuh stavi 3 komada i unutra 2 neka mjesaju zrak. Moja preporuka ti je potenciometar jer nije potrebna jednaka ventilacija u svim dijelovima growa. Tako da je zgodno kada ju mozes regulirati brzinu. Kod mene u temi "Boks by Bizz" imaš objašnjeno sve vezano za potenciomentar ;)
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Jedno pitanje za Bizzu, kod mene je biljkama dan kad je vani noc, veceras je nestalo struje n nekih 20 min i to u pola "dana" u boxu :( j sam odma sve ole led lampe ukljucio i stavio u box, pa bih pitao da li ce taj nestanak od 20 min u ovom periodu kad trebaju da pokazu spol uskoro uticati na fotoperiod ? joj gdje ja zivim majko moja, pa ne prodje ni mjesec dana da struje ne nestane bar na 15 min pa i do pola sata, tacno su nazvati elektropivredu i j*bat im sve po spisku, kad ne platis racun ako zakasnih dan eto ih odma sutra da iskljucuju, jbt ko da zivim u nekoj vukoj*bini a ne u glavnom gradu, prosle godine sam ih zvao i pitao sta se desava jer je nestajalo svako 15-tak dana i po sat-dva i rekli su mi kako rade nesto i kako ce uskoro biti rijesen problem, a evo ove godine skoro isto GRRRRRRR
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric
Bizzo potenciometar imam u vidu menjanja voltaze na transformatoru... (3v, 4.5v, 5v, 6v, 7.5v, 9v i napokon full snaga za te ventilatore - 12v) pa te vrednosti po potrebi mogu menjati... ali ce mi svi ventilatori biti pripojeni na taj isti ispravljac, tako da svi zajedno dobijaju istu voltazu. Skalpelom ne mogu iseci ivericu, no way... posto je iverica debljine 1.8 cm a ja nisam superman :D lesonit bi mozda i uspeo, ali probacu nabaviti ubodnu, izgleda da nema druge (i ja sam razmisljao o tome da busilicom isecem vise rupa pa onda da se nekim nozem ili necim slicnim uklonim ostatak materijala - znaci nisam bio na pogresnom putu).

Ja sam mislio uskoro gnojiti, ali ok, sacekacu onda jos nedelju ili dve. A slavol sam cuo da moze i od samog pocetka (mikrobiolosko djubrivo - dobro za rast korena itd). Shvatio sam ovo za ventilatore vezano za osmougaoni oblik (ostaviti drveta samo tu gde cu ucvrscivati srafovima). A 12cm su upravo ovi ventilatori koje imam. Za ovaj jaci - na kutiji pise da izbacuje 157,9 m3/h. Mislim da sam sve razumeo oko hladnjenja i ventilacije sem za taj nakoseni ventilator unutra, ne znam kakav bi tu pasovao jer nema mesta za onaj kucni stoni, jedino da stavim isto takav od 12cm pa nekako da ga ucvrstim tu (nemam ideju kako). I jos mi nije jasno kako cu onda napraviti rezim noc ako zelim da ventilatori rade i tada... Dobijace poprilicno svetlosti kroz te otvore, zar ne? Posebno kad oblozim mylar folijom.

Hvala puno momci na odgovorima. Javim se veceras kad odradim deo ovih akcija :).

Problem je sto sam potpuno ostao bez novca... Imam jos za jedan dzak zemlje i to je sve... Silikon za zaptivanje, improvizovani cooltube, jos ventilatora itd ce sve morati da saceka do sledece plate. Nadam se samo da mi to nece napraviti nepremostiv problem.

Mada, nije ni to smak sveta jer imam jos tih semenki pa uvek mogu poceti grow ispocetka. Semenke su one iz paketica, s tim sto sam uvek pusio kvalitetnu i jaku pa se jednostavno nadam da ce i semenke dati kvalitetnu (ako dobro izvedem grow).
 
Poslednja izmena:
16.04.2015
3
0
1
31
Znaci da je zalijem ako je saksija 5l sa 15 vode, ph vazda je kad zalijevam od6.5 do 7 pazio sam na to nego nije mi se desavalo prije pa sam se obratio hvala puno..
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Da. 15 litara. Možeš i 20. Pusti nakon toga da se osusi. Pa opet zalij samo s vodom. Nakon toga mozes razmisljati da joj mozda das 1/3 doze...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: babo94

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Pozdrav moj mentore.:) Nevjerovatno ja da se već sada vidi razlika u zemlji (ili se ja furam;)). Prve dvije menke dam pikno u srijedu u divlju zemlju, a ostalih pet gotovo dva dana poslije u florabellu. Sve biljke izgledaju zdravo, ali ovih pet u boljoj zemlji već se razvilo jednako kao i ranije dvije iako kasne gotovo dva dana. Mislim, znao sam da ne treba šparat na jeftinijoj zemlji, ali šta ću, finansije su me na to bile natjerale. A imam i priliku da pokažem sebi i drugima na praktičnom primjeru šta znači kvalitetna zemlja i da vrijedi svake uložene marke. Za par dana idu slike i poređenje. Brine me samo ovo vrijeme, opet je malo zahladnilo i mislim da sam trebao sa sadnjom čekati bar još sedmicu, ali šta je tu je, guramo dalje.:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo
23.03.2015
7
3
3
31
pozz ovo su moje 4 biljcice, stare su tacno 30 dana i u ovim su čašama od pocetka, zanima me jel ih trebam presaditi odmah ili mogu jos cekati. ujutro ih stavljam na balkon na suncevu svjetlost, gdje stoje do zalaska sunca pa ih onda vracam u box, medjutim koristim obicnu stednu sijalicu za njih (koja je skroz slaba, vidi se na slici) a u boxu su samo dok je mrak, zanima me sad kad ih presadim i budem drzala u malo vecem ormaru nego ovom sad, da li ce biti dovoljna za njih sijalica hps 150W OSRAM ? i da li igra ulogu ta rasvjeta nocna s obzirom da tokom dana dobijaju suncevu svjetlost, ja sam cak razmisljala da stavim 4 ove sijalice kao sto je sad ova... i da li mogu poceti sa zaljevanjem s plantelom :) hvala puno :)
 

Prilozi

  • Fotografija-0013.jpg
    Fotografija-0013.jpg
    278,3 KB · Pregleda: 64
  • Fotografija-0014.jpg
    Fotografija-0014.jpg
    259,3 KB · Pregleda: 64
  • Fotografija-0015.jpg
    Fotografija-0015.jpg
    342,3 KB · Pregleda: 64
  • Fotografija-0016.jpg
    Fotografija-0016.jpg
    324,4 KB · Pregleda: 60
  • Fotografija-0017.jpg
    Fotografija-0017.jpg
    399,8 KB · Pregleda: 62

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
jel ih trebam presaditi odmah ili mogu jos cekati.

Pozdrav mazice. Presadi odmah, trebala si jos prije 20 dana.

Nije mi jasno o kakvom se sjemenu radi? To su neki automatici? Feminizirane sjemenke? Zasto ih prenosis iz boksa van pa izvana u boks? Koji ti je plan s tim biljkama, indoor ili ih planiras negdje van posaditi?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mazica
23.03.2015
7
3
3
31
Nemam adekvatne opreme da bih ih mogla drzati u boxu konstantno, sijalica mi je slaba, obicna stedna pa planiram sad kako su porasle uzeti neku jacu, ovu sto sam iznad pitala da li je dovoljna(hps 150W OSRAM) ili mozda jos 3 ovakve stedne da stavim, pocetnik sam i treba mi pomoc jer nemam ni mrve iskustva u ovome :) obicne su sjemenke koje sam skupljala a prenosim ih po danu da bi dobile suncevu svjetlost i onda ih stavljam u box kad sunce zadje. Hvala puno na odgovorima :p
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Na taj nacin ( unosenje, iznosenje ) zbunjujes biljku. Cannabis vegetira dok mu lampa gori 18/6 ili dok stoji vani na terasi dok je dana. Moja preporuka je da ubacis jos 3 lampe kao sto imas u boksu, kupis timer koji ce raditi 18 sati pa 6 sati biti ugasen, i ostavis biljke u boksu nakon sto ih presadis u minimalno 8 litara zemlje svaku. Do 1.5. ili tako nekako. I onda ih posadis negdje vani. Imas neku ventilaciju u boksu?
 
23.03.2015
7
3
3
31
Vani ih ne mislim sadit jer nije sigurno, a kuca mi je na izolovanom mjestu tako da nema problema ikakvih da budu na balkonu. Pa da li mi preporucujes onda da ih onda drzim samo na suncevoj svjetlosti, mislim, da li to 'zbunjivanje' lose utice na biljku ? Mislila sam da je dobro to sto im dajem konstantnu svjetlost :S
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Konstantnu svjetlost vole automatici. Mogu se i fotoperiodne biljke takodjer drzati pod 0/24 svjetlom međutim mislim da za tako nešto nema potrebe. Ako ćeš držati na terasi biljke onda presadi u 20 litara zemlje minimalno. I to nemoj štediti na zemlji, preporuka je Teramagma, Composana, Potground H. Isplatiti će ti se sigurno. Obavezno izbuši dno dole na teglama u koje ćeš presaditi ;)
 
23.03.2015
7
3
3
31
Aha, aha, okay uradicu tako. I samo me jos interesuje da li da pocnem zaljevati plantelom, da nije jos uvijek rano za to ?
 

Slične teme