Mentor Bizz

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Napisao sam ti to vec gore iznad. Nema prskanja. Čekaš da se pot osuši i da je za zalijevanje i stavljaš hidrogen 3% zamjesam s vodom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Čada

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
333
416
63
Mentore, pot je jos uvijek tezak, sto bi trebalo znaciti sa u njemu jos uvijek ima vode koja je tu jos otkad sam ga napunio zemljom i natopio vodom, Stalo je tad 4l vode dok nije propustio vodu na tanjiric. To bi trebalo biti zbog toga jer tu vodu nema tko piti buduci da su biljke (korijen) jos male. Jedino da ne prskam biljku neko vrijeme (koliko tocno?) i da je onda poprskam (ili zalijem/natopim ?) s otopinom hidrogena. Dakle, da li da je zalijevam ili prskam i u kojoj mjeri? Dok ne propusti vodu na tanjiricu?
Ima i novih momenata.... ne jednoj se biljci zazutio vrh jednog lista. Molim za misljenje u vezi toga

Edit: Evo vidim sad sto si prethodno napisao.... da zalijem samo ovu sto je u potu, a ovu drugu kad presadim. Je li tako?
Kad je vrijeme za presadivanje?

dd - Copy - Copy.jpg DSC_0011 - Copy - Copy.JPG DSC_0013 - Copy - Copy.JPG DSC_0016 - Copy - Copy.JPG DSCd_0013 - Copy - Copy.jpg
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Nesto mi se pate. Kao da im zemlja ne paše...Ce biti da si kupio neku zemlju od prije krista da stoji i dobio gnatove plus nema u njoj nista ili je disbalans napravljen od stajanja...Nema smisla da presadjena tako izgleda kao da je previse zaljevana. Kad tako povije listove dole normalno je previse vode. Medjutim kod tebe je i svijetlija. Imas li opciju da nabavis drugu vrecu zemlje ali ne iz iste trgovine molim te....
 

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
333
416
63
.... postoji mogucnost naravno (za kupnju zemlje). Danas se isto to pojavilo i na drugom listu. Ova biljka nije presadivana, vec je klijala u maramici i zatim prebacena direktno u pot. Danas izgleda ovako:

DSC_0001 - Copy.JPG

Ostale dvije biljke klijale na isti nacin. Zemlja takoder ista, ali nisu u potu nego u solji jogurta. Izgledaju ovako...

Biljka br. 2:
DSC_0003 - Copy.JPG DSC_0005 - Copy.JPG

Biljka br. 3:

DSC_0002 - Copy.JPG

Sta da se radi?
Nisam im dao vode ima 24 sata...
EDIT: Zemlja je kupljena u regularnoj trgovini i sumnjam da je stara jer se prodaje na dnevnoj bazi, ali nikad se ne zna. Prvi mi je grow bio u istoj takvoj zemlji i nisam imao nikakvih problema, ali kao sto rekoh nikad se ne zna...
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Neznam sta da ti kazem. Biljka inace tako izgleda kad ima problem u zemlji. Nekad prejaka zemlja, nekad loša zemlja. Meni se cini da ta sto si ti kupio je stajala godinama prije nego si je ti kupio. Ili je bila jako loše skladištena. Uglavnom, presadi to sve. Ako mozes ne u istu zemlju. Mozda se trgnu...
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Koliko imas vremena kad si bolestan da se krenes liječiti jbg? Ako zelis spasiti to, sto prije. Ako imas još sjemenki onda pomalo. Svako ovu zemlju baci negdje u šikaru.
 

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
333
416
63
Pri presadivanju ce se zajedno s biljkom opet presaditi i dio stare zemlje, ali pretpostavljam da se to ne moze izbjeci?
Da im opet dam da piju dok ih ne presadim?
 

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
333
416
63
Mentore, presadio sam biljke. Nisam optimistican. Vrlo osjetljiv posao. Nisan ni mogao pretpostaviti da biljke u ovoj fazi imaju tako dugo korenje. Dve su biljke presadene, dok trecu, rezervnu, nisam dirao (to je ova u solji jogurta). Tu trecu sam poprskao, odnosno zemlju sam poprskao nekim biotoolom, pa da vidimo sto ce se dogoditi. Istim sredstvom sam dezinficirao potove prije ubacivanja nove zemlje i box. Zemlja je potgoundH

Stradala biljka Northern light:

DSC_0001 - Copy.JPG DSC_0002 - Copy.JPG

Biljka koja nije stradala (jos) White widow:

DSC_0003 - Copy.JPG

Izgled boxa nakon presadivanja:

DSC_0004 - Copy.JPG

Sto dalje? Prskanje ili nista dok ne vidimo razvoj situacija?

Pozdrav!
 
  • Love
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric and Bizzzo

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
333
416
63
Hvala :)
Da, ovo su finalni potovi. Ventilator ne puse, a nije dosad ni puhao. To sam samo stavio da vidim kako bi mi se ventilator eventualno uklopio u box.
Po mraku mi puse kalolifer u boxu, a koji se (kalolifer) ne vidi na slikama. Ni on ne puse direkt u biljku vec u stranu. Box ima otvoren vrh kojni po potrebi mogu i zatvoriti
Onda.... cekamo?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Karolifer brate. Ne pomaze ni on u boxu...Trebao bi karolifer grijati sobu. Zrak koji udje u box se ne stize zagrijati a karolifer sam po sebi ubija vlagu u zraku osim sto grije. Razmisli o drugoj poziciji za karolifer...
 

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
333
416
63
Ha, prvi sam grow izgurao na ovaj isti nacin. Po mraku prekrijem box odozgo tako da samo jedan mali dio topline izide van boxa. Vidjeti ce mo kako ce se razvijati stvari...Pratim min i max temperature u boxu....
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Show program. Neznam stvarno kako ti ja mogu pomoci u svemu tome znas. Ovo sto ti radi je jaca improvizacija. Mentor bi trebao biti taj koji ti daje smjer kako da se unaprijedis...Ovako ce to biti patnja...Drzim fige, medjutim ne pise im se dobro. To sto je u boxu je relativno. Ispuh upuh. Ulazi ti zrak iz prostora, ne iz boxa. Tako da ih to sokira konstantno. Da li imas mjerenje 0/24 ili samo kad ti otvoris box pa pogledas unutra?
 

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
333
416
63
Ventilator u prvom growu nisam ni koristio jer iza ventilatora, ako malo bolje pogledas imaju vratasca koja se mogu podignuti. a u prostoriji u kojoj je box ima i prozor koji je malo otvoren tako da ima protok svezeg vazduha. Povremeno otvorim i vrata prostorije da napravim protok vazduha
Grijanje cele prostorije, uz zatvoren box, tu bi temperatura u prostoiji trebala biti 50 stepeni da bi u boxu bilo 20 :).
Temperatura se meri non stop, a svaki dan prije mraka ponistim min i max vrednosti i proveram kako se krecu u toku dana
Koliko bi dana trebalo proteci dok ne vidimo hoce li se biljke da prime?

.... bas gledam. Temperatura u boxu je 29, a vlaga 40, uz jako vlazno vreme napolju

Mentore, moze li odgovor na pitanje iz poslednje recenice mog predposlednjeg posta?

Hvala!
 
17.03.2014
170
133
43
Poštovani mentore...Izvini što upadam sa molbom za pomoć, jer si ti jedini dostupni mentor...Užasno mi se žuri jer se moje biljke, inače medicinski grow, ubrzano suše...A ja nemogu da prepoznam po flekama na listovima, šta ih to ubija...Da li bi mi dozvolio da napišem detalje i okačim par slika? Hvala unapred.
 

Slične teme