Mentor FatOne

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
mentore, naručio sam većinu stvari ali zanima me što je s tim ph metrom, dal mi treba za mjerenje ph zemlje ili vode za zaljevanje, ili je to sve u jednom instrumentu? te koji mi preporučuješ, uzmi u obzir da sam, naravno, tanak s lovom trenutno
Naj obicniji koji mozes naci, evo sto meni pada na pamet da je pouzdano i provjereno, a nije preskupo za prvu ruku, imas kod sponzora ovo https://www.hempatia.hr/t-a-ph-tester-rucni

@Adomah999 Naravno, slobnodno predstavi plan, opremu, i sto mislis da je bitno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Koprivko
04.11.2021
121
197
43
Pozdrav mentore, imam problemcic. Na vrhovima je pecnuta, ne znam od cega. Nisam dodavo nikakvo gnjoivo. Ph mozda? Danas sam je zalio sa 2,5l vode

image.jpg
 
  • Angry
Reactions: Сјај

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Nemora biti nista, oce to nekada.
Moze bit da je i zemlja mrvicu jaca, nista zabrinjavajuce. samo prati dalje
Na koliko je svijetlo udaljenosti/snage?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SlusamCitamUcim

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Sve po ps-uradis, zemlja mrvicu jaca zasigurno. Bez brige samo rokaj dalje.
Jedino dok zaljevas pazi da ne prskas po liscu, jer se zna desiti light burn preko kapljice vode.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SlusamCitamUcim
19.10.2021
19
4
3
27
Pozz drug malo mi je nejasno kako mijesati zemlju sa gnojivom i koju ako mi mozes to pojasniti bio bih ti zahvalan, kako u fazi cvatnje i vegetacije da li se isti omjer koristi ili mijenja
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
zemlja se ne mjesa sa gnojivom, gnojivo se mjesa sa vodom i time se zaljevaju biljke. prema potrebi same biljke. Nema tu nekog recepta za grow od pocetka do kraja. sve ide prema biljci uvjek. Sto se zemlje tice ima ih mnogo dobrih, ne znam sto ti je dostupno ali evo prelistaj ovdje ces naci neke provjerene primjere.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Adomah999

Koprivko

Aktivan Član
21.05.2019
176
295
63
78
ph metar ću naručiti kroz tjedan dva, sad imam drugu situaciju. drug mi je donio klonove iz firme koja se bavi time,
3 x wappa, 2 x orange hill special i 1 x northern forest pa ih moram još danas ubaciti u šator. one su nekih 15cm visine, sad neznam..
1. da im dam par dana da se ukomodiraju u teglama (došle su u onim kockama za proklijavanje) pa onda krenem s topiranjem ili kako? mislio sam ih početi sa litrenim teglama da još malo ojačaju korjen
2. zanima me dal mogu ventilator staviti na isti timer sa rasvjetom ili bi on trebao biti na nekom drugom režimu?
3. ovaj moj panel ima opciju postavke jačine svjetla od 20-100%, na 100% se vozi?
4. s kojom visinom od biljcica da krenem i koji režim svjetla?
5. dal se ventilator spoji na način da se filtrirani zrak vrati u šator ili ga spojim na izlaz iz kuće? stupido,znam... al upravo sam to pročitao na jednoj stranici pa me zbunilo.. ja sam svoj vent spojio na dimnjak koji se ne koristi za ništa drugo.. nešto tipa kako bih izbacio i zrak iz kuhinjske nape
hvalaa
 
Poslednja izmena:

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Mozes slobodno odmah i finalne potove, i svakako daj im nekih 7 dana da se ukorijene prije nego krenemo s treningom.
Ventilacija u vecini slucajeva radi 0/24.
Panel 50% udaljenost 50cm (ako imas manual od panela vidi sto tocno navodi proizvođac, ja cu provjeriti navece pa javim ovdje.)
rezim svijetla 18/6 za vegetaciju. Jesu foto ili auto biljke?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Koprivko

Koprivko

Aktivan Član
21.05.2019
176
295
63
78
hjao vec sam ih u nevolji ubacio u male potove, imao sam još pola vreće potgrond h, nebi mi ni bilo dosta da napunim sve velike potove.. moram pričekat plaću pa ću kupiti, sori što je sad tak ispalo, neposlušno..
fotosice su.
dogovoreno, pogledat ću sad.
još samo u vezi te ventilacije, kamo je najbolje odvesti filtrirani ispuh? u sobu (van šatora), vratiti u šator ili van kuće?
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Ma nema greske kod toga, jedino bi im pot od litru mogao ubrzo postat malen. Dok ces moc samo presadis u vece i rijesen problem. Ma da logicno da su foto, tko bi radio klonove od automata, bio sam u zurbi pa se zbunio malo :D
Najbolje je van sobe ispustat zrak ako imas tu mogucnost, iako u zimi nije lose ni u sobu da se ustedi na grijanju malo.
SF4000 pise da se drzi 50% 24 incha udaljenosti. znaci stavi na 60cm 50% i tako cemo drzat sve do cvata, onda na 75% te ako ce ici tamo od sredine cvata na 100% moze ici iako nema potrebe u vecini slucajeva.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Koprivko

Koprivko

Aktivan Član
21.05.2019
176
295
63
78
pozz! daj mi reci dal ima kakve razlike kod uzgoja iz klona ili iz sjemenke? na vlagu, zalijevanje, temperaturu i sve ostalo se odnose ista pravila ili klonovi traže neke druge parametre? uključio sam higrometar jučer i pokazao je 30rh, to je malo prenisko ili? bi li bilo pametnije paliti ispuh preko higrostata ili da ga ostavim nek vuče 0-24? danas navečer ti javim izmjereni max i min. lp!


max 23,8c / 55%rh
min 15c / 21%rh - ovo nije dobro?
obješene su...
 
Poslednja izmena od urednika:

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Nemoras se previse obazirat na vlagu u vegetaciji, moze onda i na 30 ici bez problema, nepotrebno je ganjat perfektu vlagu jer ne utjece toliko na rast. Jedino je problem dok bude visoka u cvatu, onda postoji mogucnost razvoja pljesni, a najgore od svega je to sto ce uvjek krenut na onom najvecem i najljepsem vrhu :D
Vontilacija samo nek radi 0/24 stalno, najbolje je drzat izmjene zraka u konstanti, a i kanabis nekako voli potlak.

S klonovima se u princupu postupa isto kod uzgoja kao i kod sjemenke. Jedino dok se ne ukorijene najbolje ih je drzat u kockama (onim u kojem si dobio klonove) i unutar propagatora jer je najlakse odrzavat visoku vlagu koje je potrebna sve dok biljka ne razvije korijen. Pretpostavljam sa su bili ukorijenjeni klonovi? Zbog temp nebi trebali bit objeseni, da idu ispod 15°c odna moze to biti uzrok, ali na 15°c ce rast ali usporeno. Svakako digni temperature jer ce se dosta brze razvijati.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Koprivko and Bizzzo
04.11.2021
121
197
43
Pozdrav mentore. Nabavio sam grijalicu u sobi. S toga sam rijesio problem oko temperature. Temp u sobi ne pada ispod 23c. Sljedece zaljevanje je sa 3l i 2l. Zanima me kada ste planirali da krenem sa gnjojivom. No smatram da moze jos 2 zaljevanja bez jel je zemlja prejaka. Slike su u dnevniku.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Odlicno sad ce i biljke bolje rasti zasigurno. Sad smo u drugom tjednu, zemlja moze izgurati nekih 4 tjedna sigurno bez dodavanje hranjivih tvari. Mozda moze i vise sve ce nam biljka reci. Ali okvrino bi rekao 2 tjedna do prve prehrane. A plantelu VRT mozes dodavati svako drugo zaljevanje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SlusamCitamUcim
04.11.2021
121
197
43
Kako mislite drugom tjednu? Znaci slj zaljevanje dodajem VRT. Ako se ne varam na 1l ide 15ml sto znaci da cu dodat 45ml u 3l. Kako mjerim ph? Voda pomjesana sa gnjojivom je smeda. Mjerim li onda samo ph vode ili?
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Zbunio sam se kad je ova mlada 16, dana, nekako sam povezao da su obe :D
Uglavno kod vece biljke koliko vidim ima jos dovoljno hrane za sada, vidit cemo kroz 4-5 dana dali ce pocet trazit.
Jos nemoras ph dirati sve dok ne krenemo s pravom prehranom, VRT su dobre bakterije pa nije toliko bitno. Inace ph se namjesta nakon dodavanja svega sto ide. Jer gotovo svaki preparat mjenja ph.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SlusamCitamUcim

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Mozes slobodno kod obe dat, nemoze naskodit. Kreni s pola doze pa cemo kasnije povecat.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SlusamCitamUcim
19.04.2020
12
3
3
25
Pozdrav mentore... Ipak cu ici samo sa 1 auto biljkom za pocetak... Box ne diram sad nista, za Koji Dan cu da kupim knauf ploce pa da napravim bolji... a za osvetljenje u cvetanju Jos ne znam... Mozda isto led samo panel da napravim.. I da biljka mi se malo iskrivila

Sta mislis na Ovo, kad bih ipak sa tri biljke isao, nesto razmisljam malo je bas Sam hteo box te velicine koje navode da moze da pokriva ovaj panel da napravim..
 

Prilozi

  • IMG_20220205_002942.jpg
    IMG_20220205_002942.jpg
    464,9 KB · Pregleda: 21
  • Screenshot_2022-02-05-03-37-08-573_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-02-05-03-37-08-573_com.android.chrome.jpg
    124,8 KB · Pregleda: 26
  • Screenshot_2022-02-05-03-37-25-158_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-02-05-03-37-25-158_com.android.chrome.jpg
    138,1 KB · Pregleda: 24
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.