Mentor FatOne

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Nemogu ti reci za ovaj panel sto si stavio nista, nisam se susretao s njime. Djeluje mi kao neki stariji model. U tom slucaju bi ja rađe isao na e27 panel, a ako imas mogucnost neki quantum board bi ti bio odlican.
Biljka izgleda dobro, nista zabrinjavajuce ;)
 
04.11.2021
121
197
43
Pozdrav mentore, ne znam uopce kako da vam to kazem.. Radio sam lst i stvarno sam pazio. Ovaj fabric pot je jako zeznut za lst. Kad nategnes jednu stranu druga se nateze.. Uglavnom glavni vrh mi je puko…. Zaljepio sam ga sa izolirkom i nadam se najboljem… 0F6F52C5-F6CB-403C-A5E6-6E027BEE3B17.jpeg EED0EB97-7BBD-4D45-8575-8391726D88C7.jpeg
 
  • Angry
Reactions: Сјај

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Bez brige desava se svima :D
Vjerovatno ce se primiti nazad ali i ako se ne primi nece prouzrociti neku pretjeranu stetu. Ja obicno stavim nesto ispod da bude potpora polomljenom vrhu jer izolirka sama po sebi nekad nemoze izdrzati tezinu i vrh se objesi. U slucaju da se objesi sanse da se primi nazad su puno manje.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Uvjek je to tako, evo ako te ista tjesi najvecoj biljci u trenutnom growu sam polomio glavnu granu na polovici odprilike, sto nisam primjetio na vrijeme i polomljeni dio me drugi dan docekao na zemlji. ;)
A mogao bi rec da svaki grow polomim barem jednu granu, biti ce toga jos u buducnosti.
 

Koprivko

Aktivan Član
21.05.2019
176
295
63
78
pozz
onaj moj frendač mi zbog greške u komunikaciji donio još 6 klona i sad imam taj problemčić da ih je u šatoru 12 komada u litrenim potovima -.- ono što sam ja sad razmišljao, iako svugdje piše da se ne preporučuje, kroz nekih tjedan dana kad ojačaju korjene prebaciti njih po dvije u po jednu 18l teglu, dakle da ih sve skupa bude u 6 tegla njih 12, pa da ih onda nakon tjedan-dva topiram, pustim da se smire i rašire i prebacim na cvat? što ti preporučaš da je najbolje u ovoj situaciji.. mislim, meni je žao riješavati se šest zdravih komada a nemam uvjete za njih sve :/
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Jesi li razmisljao SOG? Mali potovi, cesce zaljevanje, trening u princupu da dobijes po 1-3 vrha od svakog klona i na taj nacin popuniti box. to je ujedno i najbrzi nacin da isprobas sto vise strainova, a i da zapalis nesto jer cvat je kraci zbog velicine biljke. Sve zavisi koliko si ti upucen u sam grow, iskreno nisam se upustao u SOG do sada, ali nije to nesto pretesko da nemozemo odraditi ako si voljan se jos malo educirati oko samog nacina.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Koprivko and Bizzzo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Bez automatskog zaljevanja da se izvinem kolegi FatOne, SOG je lom kicme doslovno. Preporuka SOG, da! Medjutim bez pumpe preko 4 biljke je smrt :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: FatOne and Koprivko

Koprivko

Aktivan Član
21.05.2019
176
295
63
78
@FatOne upućen sam na način da sam se nagledao slika, drugo ništa :D al ako preporučaš da se radi sog, možemo, volja je tu :)
@Bizzzo baš sam razmišljao o tome kak ću do svih njih sa flašom od kokakole xD
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SlusamCitamUcim

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Istina kod nekog manjeg SOGa bi jos nekako i islo, ali smtenuo sam s uma da Koprivko ima box ko i mi :D
Ali ima rijesenja, a i svakako u tako velikom boxu nebi bilo lose smisliti neki nazin zaljevanja. Ima kod sponzora crijeva fi 6, takvo crijevo sam si ja uzeo ali nisam dovsio sistem.
Jer cak i sa onom bocom od 6L na pritisak je nekad vrlo tesko dohvatit neke biljke, jos pogotovo ako nemas dostupne sve stranice boxa. Isto tako moja preporuka uzet opremu iz ducana tipa Bauhaus ili tako neki koji ti je dostupan jer prolazis duplo jeftinije. Crijevo i akvarijsku pumpicu ili bocu na pritisak pa samo spajas bocu na crijevo i deri.
Svakako bi ti preporucio da bacis oko kod kolege Bizzo u dnevnik, kod njega je sve to napravljeno pa da vidis princip. Odvod iz podloga isto rijesava mnogo muka oko runoff i flusha kojeg stvarno nije lose primjenjivat tokom growa.

Sto se tice boce od kole radi posao za 2-3 biljke, u slucaju s 5-6 ili vise biljaka uzimat ce ti vrlo mnogo vremena, a kako smo vec pricali po forumu odu leđa brzo :D
Pitaj sto god te zanima oko tih sistema pa cemo skupa proc dok se vratim s posla popodne, i pogledaj po forumu malo oko SOG-a ili koji klip na YT da ti bude jasnije malo, ako ce ti to djelovat komplicirano za prvi put mozemo ici na selekciju. Sve u recimo 3L potove i 6 najboljih ostavimo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Koprivko and Bizzzo

Koprivko

Aktivan Član
21.05.2019
176
295
63
78
ok, prije nego krenem u istraživanja, ono da ih sadim po dvije u po jedan 18l pot, radim toping i prebacim na cvijetanje prije nego im postane pretjesno - otpada definitivno? bolje da bacim 6 slabijih doviđorno? :(
i koliko bi me taj sistem zaljevanja otprilike došao?
koliko često njih SAD treba zalijevati i sa koliko vode? po sistemu "prst u zemlju" ili? trenutno im dajem po cca 3dl vode svaka dva dana..
i što se tiče aditiva, sa tim još ništa, zar ne?
 
02.03.2021
62
154
33
24
Pozdrav mentore.

Ako stigneš da mi odgovoriš na par pitanja :D

Kada da krenem s LST?

Panel mi je i dalje kako smo stavili na početku, sad je vjerovatno oko 25cm od biljki, kad da ga dignem i kad pojačati svjetlo?
Biljke stare 2 tjedan, trenutno radi 9 žarulja po 8,5w...

Što misliš da postavim gore sloj sitnog pijeska po cijelom potu?
po nekoj logici, tako bi trebao spriječiti ovu gamad da polažu jaja...
WhatsApp Image 2022-02-08 at 19.23.26 (1).jpeg WhatsApp Image 2022-02-08 at 19.23.26 (2).jpeg WhatsApp Image 2022-02-08 at 19.23.26 (3).jpeg WhatsApp Image 2022-02-08 at 19.23.26.jpeg
Napeta boba :C
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
bolje da bacim 6 slabijih
Tako je, jer nije bas najbolje rijesenje imat 2 biljke u jednom potu, jer ipak svaka biljka je prica za sebe i nemozes nekad zaljevati sve istom mjesavinom.
Bocu na pritisak mozes naci 8-15€ po trgovackim centrima. I to ti je moja preporuka.
Sto se tice sistema zaljevanja, najjednostavnije bi bilo ovako nesto
Drip sistem.JPG SAM_2733-Optimized.jpg

(Nije moj sistem, ali na principu toga je najfetinije. Jos ako kupujes u nekom ducanu tipa bauhaus istedis masu love. Cak ni ovdod runoffa nije lose napravljen.)

koliko često njih SAD treba zalijevati i sa koliko vode? po sistemu "prst u zemlju" ili? trenutno im dajem po cca 3dl vode svaka dva dana..
i što se tiče aditiva, sa tim još ništa, zar ne?
Okaci koju sliku ne mozemo napamet, ne znam ni koliko su velike, ni nista. Mozda su za presadnju vec jer su u malim potovima.
Zaljevanje ovisno o velicini pota i biljke, razmak bi trebao biti 4 dana. Provjerava se tako da se lagano podigne pot i dok vise gotovo nema tezinu onda je vrijeme za zaljevanje. Ako je sve uredu oko biljke i parametri u boxu onda je razmak 3-4 dana, rijetko kad i 5 dana.

Zavisi sto si uzeo od preparata. Nemam zabiljezeno pa ne znam dal smo ustanovili, bili smo pricali o planeteli ili necem kvalitetnijem ali poslje toga nista.
Sto imamo na kraju? U ovom periodu ide vecinom neki stimulator korijena, povremeno enyzmi i vitami. Sve zavisi sto imas.

kako smo stavili na početku, sad je vjerovatno oko 25cm od biljki,
Panel dizes kako biljke rastu, razmak 35-40cm uvjek mora biti.
Što misliš da postavim gore sloj sitnog pijeska po cijelom potu?
po nekoj logici, tako bi trebao spriječiti ovu gamad da polažu jaja...
Nikakav pjesak ne stavljaj. Dali se ista ulovilo u tvoje zamke?
Meni biljke izgledaju zdravo, jedino ova malo objesena. ali ne djeluje mi kao da imas gnatove. 1-2 musice ne znaci da imas gnatove.
S koliko vode zaljevas? Razmak između zaljevanja?
I moras mi se cesce javljat barem jednom tjedno jer ne stignem ja pratit sve vase dnevnike. Zadnje si se javio prije gotovo 20 dana ovdje i stvarno ne znam nista o tvom growu trenutno.
 
02.03.2021
62
154
33
24
Vodim dnevnik i vidio sam da si tamo odgvorio pa sam mislio da tamo pratiš, moja greška.
Zalijepilo se 3 mušice i ja ubio možda toliko. (Iako stvarno ništa nisam primjetio na tom krompiru, kažu da su brze, ali ja nikakve kretnje ne vidim na tim krumpirima)
Biljke su imale pauzu za vodu 4-5 dana, da se osuši zemlja full....večeras cu zaljevati obje ispod s možda 1,5L vode.
Sad mi je u planu svaka 2-3 dana ispod davati vodu.

OK. U buduće se ovdje javljam.

Idem dignuti panel i zaliti.
 

Koprivko

Aktivan Član
21.05.2019
176
295
63
78
šefe, a da ipak radimo lst umjesto sog? nekako mi se čini da je sog za iskusnije mahere u indooru :/ al možda sam u krivu, ti prosudi.
uzeo sam onaj hesi start paket kao što si preporučio.
na koji način mi je najsigurnije prenjeti slike na vutru? prije sam to radio sa mobom drito preko galerije, a sad sa ovim 5g sranjima, povrača mi se od pomisli da imam te slike na mobu.. #paranoid
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
@noviLIK840 Vidio sam jednom pa sam uletio koji puta, ali stizu mi toliki notificationi pa mi promakne, vecinom se baziram da odgovorim ovdje u kutku pa onda ako stignem pregledavam dnevnike. Jer dnevnike vecinom pratim zbog samog uzgoja od masu ljudi, ali samo dok imam vremena.
Najbolje sve sto te zanima pisi ovdje u kutak i tu cu ti sigurno sve odgovoriti bez preskakanja..
Sto se biljaka tice, aj ti njih svaku zalij normalno i ostavi da vise ove trake + ona zamka s jabucnim octem i to je to, ako se do sada nije nista ulovilo na krupmire nebi trebao imat gnatove. Razmak drzi na 4 dana, daj im sada 1.5L vode, i svaki drugi put digni vodu za pola litre sve dok ne dodemo do 5L onda cemo vidjet dali treba vise ili ne.



@Koprivko
MOzda i bolje LST i topping, SOG nekad u buducnosti. Jer bolje da se priviknes na indoor prvo, pa onda radis kako ti pase sve.
Mozes im dat punu dozu Roota, i super vit. Eh sad slikaj pa da vidimo sto ostaviti i sto si ti zapravo napravio.
Gotovo svi stavljaju slike direktno. Ja recimo koristim pc za forum, pa sliknem na mobu, prebacim na komp i direkt na vutru upload. (Na mobu brisem slike nakon svakog prebacivanja, da nebi bilo nismo znali, dok sam negdje.)
 

Koprivko

Aktivan Član
21.05.2019
176
295
63
78
ok, sutra ih idem zalijevati pa ću im dodati kao što si napisao te ti poslikam kompletnu situaciju.
btw. ja još uvijek neznam koliko količinski vode ide po biljci.. barem otprilike?
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Ne znam stavrno sto da ti kazem, potovi su od litru. Probaj svaku zaliti s pola litre, ono sto iscuri baci odmah.
Napravi mix 6L + 30ml Root, 12ml PowerZyme i 2 kapi SuperVit to je za 12 biljaka. Ali ja bi ih volio vidjet prije jer nekako mislim da je prvi 6 za presadnju, a ne znam na sto lice ostalih 6, ovako na pamet stvarno nemogu nista konkretno savjetovat.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Koprivko
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.