Mentor FatOne

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
11.11.2022
49
30
18
30
Pozdrav juce su mi pozutela dva lista na ovoj najvecoj, moguce je da je vlaznost vazduha bila prevelika jer sam taj dan bas malo jace ukljucio aparat ali ne znam ti mi kazi jbg evo prilozicu sliku pa mi reci sta mi je ciniti, znaci cela biljka je ok samo ta dva lista, i ove ostale bilje su sve u redu
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    597,2 KB · Pregleda: 225
11.11.2022
49
30
18
30
Izvini za dp sad, znaci ovlazivac da izbacim umesto njega da ubacim neki rotacioni vent zato sto nemam rupe u donjoj zoni boxa uopste, svetlo jos nisam uspeo nastimati podigao sam ga jos malo da mi ne sprzi sve sad valjda ce biti sve kako treba, sta mi je sleeeci korak povodom ovih listova? Uzeo sam od drugara neki multimetar i sjebo sam ga ne kontam uopste kako da izmerim na to quantum boardu gde ja da stavim s tog multimetra te pipaljke trazim svugde po netu ne mogu naci…
 
14.06.2020
48
94
18
26
Poz
Evo Ja sam skino juce sve posto sam nasa 2 buda koja je uhvatila pljesan , sad se susi sve u boxo na 20 -21c I rh 50-58
 
11.11.2022
49
30
18
30
Pozdrav juce su mi pozutela dva lista na ovoj najvecoj, moguce je da je vlaznost vazduha bila prevelika jer sam taj dan bas malo jace ukljucio aparat ali ne znam ti mi kazi jbg evo prilozicu sliku pa mi reci sta mi je ciniti, znaci cela biljka je ok samo ta dva lista, i ove ostale bilje su sve u redu
Ova dva lista sam odsekao pa cu videti kako ce napredovati a jbg ostalo u vezi dimmera i lux metra i to kako sam se probao snaci sam ti sve poslao na pm da ne spammujem ovde previse
 

Mascaret

Aktivan Član
04.10.2017
242
1.881
143
29
Moon
www.vutra.org
Pozdrav mentore, zadnje zalivanje je bilo pre 2 dana sa 2l vode i rhizotonic 1ml cannazym 2ml...ubacivali smo pre nedelju ipo dana cannaboost 4ml i rekao si da ne dajemo 1-2 nedelje, jel je vreme za jos? .. razmisljam da se sledece zalivanje da ubacim booster + pk 13/14 ? Trenutno je u 6 nedelji i 3 dana
 

Prilozi

  • 6ned3.jpg
    6ned3.jpg
    667,9 KB · Pregleda: 30
  • 6nedelja.jpg
    6nedelja.jpg
    650,6 KB · Pregleda: 30

Mascaret

Aktivan Član
04.10.2017
242
1.881
143
29
Moon
www.vutra.org
sitigao je i canna cal mag, ubacio bih joj i to…

cal mag 1 ml / 1L + booster 4 ml ili manje + cannazym (2.5 ml / 1 L) + rhizo 0.5 ml / 1L

imam i terra flores to jos da ceka?

6nedelje i 6 dana
 

Prilozi

  • 2E32E92C-BC14-4ABE-9E87-0B21645EB78A.jpeg
    2E32E92C-BC14-4ABE-9E87-0B21645EB78A.jpeg
    724 KB · Pregleda: 21
Poslednja izmena:

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Pozdrav mentore...Nisi mi odgovorio pre 10-tak dana, na pitanje, zašto moje biljke ubrzano stradaju...Donji listovi su počeli da žute nekoliko dana nakon 12/12...Odradio sam fluš sa 60L vode, a zadnjih 20L sa pH 6,4...Nažalost, meni se čini da listovi i dalje žute i bojim se krajnjeg ishoda..Danas je 37 dan cvatnje...Box je jedan kvadrat...potovi 20L...zemlja Florabella.....Hesi-komplet, strogo po tablici...400W led...Čega fali?
Florabella je nekad bila dobra zemlja, ali danas je neyto losija, i ima malo manji ph, odnosno malko je kiselija te nekim strainovima ne odgovara.. rekao bi kalcija da fali ali, vjerovatno ne fali nego ga biljka ne moze uzimat, a i djeluje mi kao da malo pretjerujes s gnojivom. Pune doze su prilicno jake za biljke u ovom stanju.


Ova dva lista sam odsekao pa cu videti kako ce napredovati a jbg ostalo u vezi dimmera i lux metra i to kako sam se probao snaci sam ti sve poslao na pm da ne spammujem ovde previse
Ovlazivac sam davno rekao da izbacis, sto se tice multimetra pogledaj na internetu kako se mjere amperi a kako voltaza, kolegi si zapalio osigurac u miltimetru, mozes ga promjenit i mjeriti dalje, ali na pravilan nacin. Volt metar moze paralelno ici, dok se ampermetar mora spajat u serijski spoj jer inace radis kratki spoj..
Ato se tice trganja lisca s nekim simptomima, moras znat da s tim nista ne postizes, osim sto ces za koji dan imat nove za trganje akomse problem ne rijesi, koliko vidim biljka je oke k dalje, jos uvjek samo voda.. samo.mimreci koliki je razmak i s kojom kolicinom zaljevas.

Provjeriti cu pm, ali bi te zamolio da ubuduce pises ovdje.

sitigao je i canna cal mag, ubacio bih joj i to…

cal mag 1 ml / 1L + booster 4 ml ili manje + cannazym (2.5 ml / 1 L) + rhizo 0.5 ml / 1L

imam i terra flores to jos da ceka?

6nedelje i 6 dana
Cal-mag koliko vidim ne treba jos uvjek, mozes dat pola doze floresa i boosta sljedece, a zaljevanje nakon toga rhizotonic i canazyme po tablici.. izgleda mi da pretjerujes s vodom, pazi da je zemlja suha dok zaljevas, to je najlakse provjeriti tako da lagano podignes pot, dok je zemlja suha ona gotovo i nema tezinu, kako je moj mentor to volio rec pot bude lagan ko perce..


Poz
Evo Ja sam skino juce sve posto sam nasa 2 buda koja je uhvatila pljesan , sad se susi sve u boxo na 20 -21c I rh 50-58
Nadam se da si te vrhove koje si vidio da ima pljesni uklonio? Pljesan se lagano siri zako da prati ostatak..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hazeworldpeace
11.11.2022
49
30
18
30
Vazi , hvala na odgovoru, ovlazivac sam izbacio i ubacio ventilator neki sa stipaljkom, zalivam ih svaka 3-4 dana sa 2l vode Ph je bio 6.8 sad ga stimam na manje 6.4 6.5 i ova najveca ce 12.11 napuniti mesec dana, kada krecem da je djubrim imam klasicno ono plagron djubrivo, cetiri su auto dve su foto, na svim radim LST ovu jednu foto sam topirao da vidim kako ce se ponasati.. vidim da mi je greska syk nisam napunio zemljom do vrha lakse bi mi bilo za LST ali sta je tu je…
Znaci sta me zanima
1) djubrivo
2) ova veca sto je smezurana od vecih se brze susi od ove dve druge, da li je cesce treba zalivati shodno tome?
3) posto mi se izlizao dimmer na adapteru dok sam stimao zanima me da li mi je ok panel na ovoj jacini i da samo drzim na odstojanju po citanjima luxmetra i drzim ga za sad na 15-50k luxa dok je vegetacija ili se ipak mora menjati snaga svetla tokom uzgoja i sta da radim povodom toga?
 

Mascaret

Aktivan Član
04.10.2017
242
1.881
143
29
Moon
www.vutra.org
Dobro jutro mentore…Dobila je po tablici cannazym i rhizotonic…2,5 L pre toga sam je pecnuo sa 1 L vode jer sam je pustio celu nedelju na 2 L vode, nakon dan ipo pot je bio ko perce ..

Sledece da damo PK 13/14 ili je jos rano?
53 dan i evo slike..vise u dnevniku..
 

Prilozi

  • 8087471A-3038-499B-87D4-135FEACF5440.jpeg
    8087471A-3038-499B-87D4-135FEACF5440.jpeg
    671,8 KB · Pregleda: 24
  • Sviđa mi se
Reactions: Saša443
11.11.2022
49
30
18
30
Zaboravio sam djubrivo mi je plagron grow i bloom i green sensation,s koiko starosti treba da krenem da im ga dajem, dao sam ovoj terra grow 30ti dan
 
14.06.2020
48
94
18
26
u Nedeljo sam jo stavio u tegle , sto se tice vuje je ok treba jos koji tjedan u tegli da stoji al kolicinski trebalo bi biti 50% vise al nemam sta da se zalim tegle so pune do sljedece runde nadam se da izdrzat . Hvala ti mentore sto si imo strpljenje samnom i da si mi pomogo
 

Prilozi

  • F6FA1557-98F1-44E3-9F84-E07C6615ACE3.png
    F6FA1557-98F1-44E3-9F84-E07C6615ACE3.png
    1,6 MB · Pregleda: 30
  • Sviđa mi se
Reactions: Čada and FatOne
11.11.2022
49
30
18
30
Vazi , hvala na odgovoru, ovlazivac sam izbacio i ubacio ventilator neki sa stipaljkom, zalivam ih svaka 3-4 dana sa 2l vode Ph je bio 6.8 sad ga stimam na manje 6.4 6.5 i ova najveca ce 12.11 napuniti mesec dana, kada krecem da je djubrim imam klasicno ono plagron djubrivo, cetiri su auto dve su foto, na svim radim LST ovu jednu foto sam topirao da vidim kako ce se ponasati.. vidim da mi je greska syk nisam napunio zemljom do vrha lakse bi mi bilo za LST ali sta je tu je…
Znaci sta me zanima
1) djubrivo
2) ova veca sto je smezurana od vecih se brze susi od ove dve druge, da li je cesce treba zalivati shodno tome?
3) posto mi se izlizao dimmer na adapteru dok sam stimao zanima me da li mi je ok panel na ovoj jacini i da samo drzim na odstojanju po citanjima luxmetra i drzim ga za sad na 15-50k luxa dok je vegetacija ili se ipak mora menjati snaga svetla tokom uzgoja i sta da radim povodom toga?
Pozdrav evo da ti posaljem i kako napreduju lepotice ova prva mi se cini da je krenula da cveta a kod ove drugr dve su nesto malo zuti listovi na vrhu mada mozda bi to moglo biti i oke, evo slika nekih, kako da djubrim imam plagron djubrivo
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    724,5 KB · Pregleda: 25
  • image.jpg
    image.jpg
    477 KB · Pregleda: 23
  • image.jpg
    image.jpg
    562,1 KB · Pregleda: 21
  • image.jpg
    image.jpg
    608,3 KB · Pregleda: 23
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
@deepy pk ide malo kasnije, ovo sve zasada je dobro. Samo nikad ne zaljevaj drugindan opet.. uvjek se povecava kolicina vode kojom zaljevamo, nikad ne smanjujemo razmak između zaljevanja..



@Bratpendula previse ti toga radis na svoju ruku, tako necemo bas najbolje proc...
Svijetlu mjenjamo snagu tokom uzgoja prema potrebi. Vec ces se nekako snac po tom pitanju..

Zaljevanje vece biljke se radi s vise kolicinski, a ne cesce.. ako se susi brze od ostalih das pola litre vode vise nego drugima, ako nije dosta sljedeci put jos dignes kolicinu.. ali razmak uvjek gledamo da bude 3-4 dana..

Gnojivo ide od 30-tog dana nakon presadnje ili sadnje.. znaci zemlja.ima.hrane za cca 30 dana.. nakon toga se moze krenut gnojiti s recimo pola doze za pocetak, i uvjek razmak izmedu zaljevanja s gnojivom. Znaci gnojivo, pa voda, intek ono trece zaljevanje se opet ide s gnojivom prema potrebi biljke.

@Hazeworldpeace
Dobiti ce ona jos malo na potenciji i aromi, svoj maksimum dostize nakon nekih 3 mjeseca u tegli, iako vrijedi ko i za alkoholna pica, sto dulje stoji u perfekt uvjetima to bolje..
 
11.11.2022
49
30
18
30
A svetlo je meni i najveci problem, kazem ti izlizao mi se u adapteru taj srafic zato sto sam silio i jbg, mozda uspem nekako da ga opet pojacam na max al to ce biti to onda od tog dimmera, da ga prebacim na 100% pa da ga prespojim na neki drugi potenciometar il kako? Jebiga poslusao bi te ja i to za razdaljinu od lampe al kad ne smem cackati taj dimmer vise pa sam uzeo lux metar pa drzim da svugde bude 25-45k luxa tako sam citao da im odgovara, I 30ti dan dajem terra grow, a kada krecem da dajem terra bloom? Kako t izgledaju po slikama? Pozdrav i hvala!

ovoj sam dao 30ti dan terra grow al sam dao na svoju ruku i ovim drugim dvema a one nisu imale 30dana ali to sam uradio jer sam citao da plagron lightmix ima hranu za 7-10 dana na njihovom sajtu pa zato, izvini nece se ponavljati

a ovu sto sam toppirao je skittlez to sam uradio cisto iz experimenta da vidim ocu uspeti i kako ce se ponasati i to i odlicno napreduje tu nisam ni slikao oko nje te necu zamarati ona mi je u drugom boxu sad
 
11.11.2022
49
30
18
30
Pozdrav mentore , proslo je skoro nedelju dana, posto mi se napravila guzva u boxu prebacio sam ovu biljku koja je druga krenula da cveta u drugi box i izolovao je od ostalih kako bi malo rasteretio onaj drugi, u ovom imam COB100w lampu i stavio sam 30cm od vrhova dok ne dobijem instrukcije jer mi lux metar nesto sasavi na ovom COBu menja tako vrednosti bezveze, evo slika te izolovane a zatim cu staviti i ostale, jedino sto me brine je sto su mi krenuli malo zuti vrhovi biti na sva 4 autosa sto mi se cini da nije slucaj kod ove 2 photoperiod, ili u manjoj meri. Ove zadnje dve na slikama su photoperiod. Rastonje od leda na ovoj sto cveta je 22cm a ostalima oko 40ak cm. ti mi kazi kako i sta da podesim dalje s obzirom da ne mogu dimmati ostalo sam te sve slusao. Pozdrav
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    459,8 KB · Pregleda: 26
  • image.jpg
    image.jpg
    399 KB · Pregleda: 27
  • image.jpg
    image.jpg
    718,8 KB · Pregleda: 29
  • image.jpg
    image.jpg
    422,6 KB · Pregleda: 24
  • image.jpg
    image.jpg
    584,9 KB · Pregleda: 22
  • image.jpg
    image.jpg
    607,9 KB · Pregleda: 19
  • image.jpg
    image.jpg
    687,9 KB · Pregleda: 19
  • image.jpg
    image.jpg
    462,1 KB · Pregleda: 20
  • image.jpg
    image.jpg
    677,8 KB · Pregleda: 25
11.11.2022
49
30
18
30
ne mogu vise odaljiti board jedino sa ga privezem nekim kanapima skroz za konstrukciju gore il nesto podigao sam sad jos nekih 5cm taj quantum al ne znam na kolko je dimmano i cini mi se da lepo napreduje izvinjavam se za dp, uvek mi istekne vreme za edit
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Sve super koliko vidim, jedino kako i sam primjecujes svijetlo im je malo prejako.. pokusaj nac nacin da smanis na driveru snagu, ili novi driver naruciti.. podigni za sada koliko god mozes dok ne nades neki nacin da smanjis svijetlo..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hazeworldpeace
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.