Mentor FatOne

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Ventilaciju planiram danas radit. Mislio sam stavit 1 ili 2 pc vent za ulaz zraka i strujanje i jedan kupaunski za izlaz zraka.
Za upuh ostavi samo rupe, zrak ce ulaziti sam zbog podtlaka kojeg stvara kupanski sto izbacuje zrak. A pc ventove iskoristi da ti mjesaju zrak u boxu.

Sto se tice visine boxa… Doslovno sam ogranicen tom visinom. Znam da je moguce raznim tehnikama smanjit biljku i treningom razvuc po boxu. Trenutno su 3 no zasadio sam ih 3 jel sjemenke su ulicarke. Nisam znao koliko ce bit zenki i hoce li bit. Kad smo kod toga, imam pitanje.

Zar nije malo prerano????
Onda bi mozda bilo dobro da uzmes 9w zarulje jer one mogu dosta blize od ovih.
Ali rekao si da kroz mesec dana mozes dobit jos 50cm visine. taman mozes sad prebacit odmah na 12-12 da pokazu spol, pa zenkse vratimo nazad u vege tu se izgubi nekih 20-30 dana i u cvatu mozes onda visinu povecat.

Onda gnojiva ako ne zelis izdvajat vise novaca, moze se u svakoj poljo trgovini pronaci planetla list, cvijet i vrt. te tri boce kupis i dovoljno bude. Ovo sto si uzeo u pevexu nebi ekspermentirao. I svakako ih presadi iz tih posuda jer korijen ne smije bit na svijetlu. Kakve si finalne potove planirao?
Kad imas vremena samo mi napisi sljedeci mix.
Ovako cemo sada
4.5L 3ml Growa, 7ml Blooma, 4.5ml Alg A Mic, 4.5ml Topmax, 5ml Acti vera
Na koliko je panel snage i udaljenosti?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SlusamCitamUcim
04.11.2021
121
197
43
U redu. Prebacene su na 12/12. Planiro sam kupit ovo. Sta mislite ?


4DC2AF04-DA03-4284-9FED-00097A90E536.png

Zarulje cu ostavit posto cu dobit na visini kroz 20/30dana. Mozda i prije.

Ventilator cu sutra nariktavat. Danas nikako nisam stigo.

Hvala na odgovoru.
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Angry
Reactions: Сјај

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Planiro sam kupit ovo. Sta mislite ?
Nisam se susretao s ovim do sada. Ovaj pack je namjenjen za tvrdu vodu. Kakva je voda kod tebe?
Ako gledas neka specijalizirana gnojiva moja preporuka ide hesiju
 
04.11.2021
121
197
43
U redu. 400+kn mi se cini malo puno. No razmislit vcu jos pa vam javim jos.

Citajuci drugi pit, shvacam da nisam odgovorio na vazno pitanje. Vodu koristim iz slavine. Negdje sam citao da to nije najbolja opcija. Kazu da je najbolja destilirana voda. Dali da nastavim zaljevati sa vodom iz slavine ili da se prebacim na destiliranu?


  • Nemojte pisati post za postom, probajte prvo da editujete postojeći (opcija Urediti (Edit), dole levo u vašem postu)
  • Nema potrebe da citirate post ako odgovarate odmah nakon njega. Citira se ako se između vašeg posta i posta na koji odgovarate nalaze dugi postovi ili ako vaš odgovor prelazi na drugu stanu teme u odnosu na originalni post. U suprotnom samo bespotrebno duplirate postojeći tekst i doprinosite težoj preglednosti foruma.
 
Poslednja izmena od urednika:

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Vodu koristimo iz pipe/slavine svakako. Ako ti je skupo ovo za start, uzmi u poljoapoteci Plantela LIST, Planetla Cvijet, Plantela VRT svaka boca je oko 30kn (litra). Uz to jos trebas PH mjerac evo ovaj sam ja koristio u pocetku https://www.hempatia.hr/t-a-ph-tester-rucni i najbolje bi bilo kad bi uzeo neku kiselinu za obaranje ph-a vode nisu skupe. Na primjer https://www.hempatia.hr/gnojiva-i-supstrati/regulacija-ph/plagron-ph-min-500ml.
Eto 3 boce plantele ph test i ph minus ispod 200kn sve skupa a imas sve potrebno za prvu ruku.

Nisi mi i dalje rekao kakve finalne potove mislis koristit, koliko litara?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SlusamCitamUcim
04.11.2021
121
197
43
Hvala na linkovima. Razmislit cu koju cu opciju na kraju izabrat. Sto se tice gnjojiva. Sto se tice potova planirao sam 6l 18x18x23 dali je to u redu? Jel imam samo 1m sirine u boxu. Jel i dalje ne znam hoce li sve 3 bit zenke ili hoce li ih bit uopce. Ako bude jedna onda cu naravno presadivat jos jednom i uzeo bih vecu od navedenih. Kada bih treba krenut sa gnjojenjem od prilike? Da se znam organizirat sa nabavim.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Presadi onda odmah danas u te potove od 6L.
Cekamo da pokazu spol pa da znamo dalje, dok presadis biljka opet ima hrane u zemlji, tako da zaljevas samo s vodom i dalje. Kakav ti je rezim zaljevanja, s koliko vode zaljevas?
Sredinom, krajem mjeseca ce trebati gnojivo. Jer cemo dok pokazu spol presadit opet u vece potove. Nabavi od 15L imas tu dosta prostora, 100x50 je dosta mjesta ja sam u takvom prostoru 3 biljke radio. A visinu ces povisiti ovaj mj tako da slobodno potove od 15L za finalne. Nadamo se da su 2 zenke, ali ako bude i jedna razvuci cemo je po boxu.
Imas tajmer?, Svijetlo ne ulazi u box dok im je mrak?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SlusamCitamUcim
04.11.2021
121
197
43
Dali su 25x25 dimenzije dobre za finalnu da je odmah kupim?
Zaljevam odokativno i dodirom zemlje. Od prilike svaka 2dana po deci,dva. I ako smatram da je premalo (ako je povrsinski sloj suh) jos prije gasenja svijetla pospricam povrsinu i stabljiku sa spricom. I ja se nadam da du barem 2 zenke. Tajmer nemam. Sada kada sam prebacio na 12h puno mi je lakse. Budim se svaki dan u 6uj (zbog posla) i palim svijetla kao i vent. Samim time u 18h dobivam mrkli mrak u sobi. Zatim gasim svijetla i vent. Za sad dok ne rekonstruiram box. Planiram kupit tajmer. Vidio sam mehanicki u pevexu. No rade bi digitalni koji ne moram dirat i podesiv je puno bolje i laksi za rukovanje. Koji mi preporucate?
 
Poslednja izmena od urednika:

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Vidio sam mehanicki u pevex
Uzmi taj mehanicki dode do 40kn max i radi odlicno, nemas brige opce s tim.
Dosta su 25x25 ako su toliko i visoki super.
Presadi ih u te od 6L potove ako vec nisi i zalij sa pola litre vode svaku i tamo za 3 dana provjeris pa ako su potovi suhi 4. dan zaljevas ponovo. Nesmijes ovako bez reda vodu ljevat nema to smisla, a i samo ce probleme donjet.
 
04.11.2021
121
197
43
Upravo sam kreno u nabavu. Znaci da ne kupujem 25x25. Vec da kupim prvo od 6l?
U redu. Od sad ih zaljevam tako kako ste rekli.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Da bolje uzmi manje potove da ne trosis sad puno zemlje, nego ces samo zenke presadit u vise zemlje u 15L+
 
04.11.2021
121
197
43
Uzeo sam od 5l jel nema od 6l. Prodavac ne zna nac ni jedan pot u litrazi vec po dimenzijama. A na ovoj je jedino bilo oznaceno. Planiram ih prebacit kroz sat vremena. Obijavit cu slike u dnevniku. Dali pri presadivanju u mogu stavit stabljiku malo u zemlju? Kotiledon mora ostat vani ili moze u zemlju? Uzo sam mehanici programator. Moram samo proucit kako radi..Haha
 
04.11.2021
121
197
43
Procitaj pravilnik!
Evo samo da javim da sam objavio slike u dnevniku. Potove sam zamjenio za 6l. Dodao sam ovlazivac. Imam problem s jednom biljkom i stvarno ne znam u cemu je problem jel su druge dvije u redu. Planiram dodat jos zemlje kad se ova slegne. Jednu nisam prebacio u sredinu. (Slucajno)Nadam se da cemo je sa lst ispravit. Kupio sam gnjojivo List i Cvijet su 0,5l a vrt je 1l nisu imali od 1l sve 3. Ph mjerac i reducer cu nabavit kroz par dana. Dali su biljke premale? Imam osjecaj da se sporo razvijaju?!
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Slobodno natovari zemlje do vrha, tj do kotidelona, taman do vrha pota gledajuci po slici. Nekakvi su cudni ti potovi imam dojam da ce svijetlo dolaziti do korijena pa nebi bilo lose da ih oblozis s necim da ne probija svijetlo do zemlje. Isto tako trebao bi dodat neke venotve da lagano pusu kroz biljke i stimuliraju vjetar.
Jednu nisam prebacio u sredinu. (Slucajno)
Inace je i bolje malo u stranu presadit za bolji LST kasnije.
Kupio sam gnjojivo List i Cvijet su 0,5l a vrt je 1l nisu imali od 1l sve 3.
Odlicno, VRT ces sljedece zaljevanje dat, a list i cvijet cemo kasnije koristit.
Dali su biljke premale? Imam osjecaj da se sporo razvijaju?!
Sve je kako treba, strpljenje je u ovom hobiju jedan od bitnijih faktora.
 
21.02.2021
4
1
3
25
Pozdrav
Sada bi krenuo sa svojim novim growom a i posljednjim posto necu vise imati prostor posto se selim..
dali bi mi htijeli biti Mentor barem da mi zadnji grow uspije kako spada a i da se naucim
Trebao bi sve kupiti Novo Pa da mi i tu pomognete novci nisu toliko bitni ulozit cu koliko god treba samo da bude dobro
 
04.11.2021
121
197
43
@FatOne
Zemlju cu nadodat sutra. Ponestalo mi kada sam presadivo.

Ventivi su mi sljedeci u planu. Nadam se kroz dan dva. Za sad ih ovaj mali vent ljulja.

Sto se potova tice mislim da vam se cini samo. Imaju neke crne tockice po sebi pa daju takav dojam. No ako smatrate da bih trebo. Naravno da cu tako uciniti.
Slika sa ugasenim svijetlima:
image.jpg

Sada sam dosao doma. I skuzio da su se i na drugoj biljci vrhovi lista malo zackasti. Jel to zbog preranog gnjojenja ili svijetla. Ti donji listovi mi se na opip cine suhi..Nisu savitljivi kao ovi noviji.
Napravio sam dnevnik zaljevanja. Kolko sam i cega dao. Znaci sljedeci put bih trebo zaliti i prskati sa 1,5l vode i 20mil Vrta?
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Angry
Reactions: Сјај

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
dali bi mi htijeli biti Mentor
Naravno, upadaj u klupu :)
Trebao bi sve kupiti Novo Pa da mi i tu pomognete novci nisu toliko bitni ulozit cu koliko god treba samo da bude dobro
Napisi ti meni sto tocno imas, box, svijetlo, ventilacija, gnojiva. Sve sto si koristio za grow napisi mi, da ustedimo koliko god mozemo.
Moze se i sa osrednjom opremom izvuci super kvalitet. Najvaznije je bit umjeren sa svime i naravno puno strpljenja.

Sto se potova tice mislim da vam se cini samo.
Iskreno mislim da prolazi vrlo mala kolicina svijetla i da to stvarno nebi trebalo praviti problem, ali po meni je lakse sprijeciti nego ljeciti. Ja bi ih svakako necim omotao, da nebi nesto krenulo.
drugoj biljci vrhovi lista malo zackasti. Jel to zbog preranog gnjojenja ili svijetla. Ti donji listovi
Drago mi je da primjecujes promjene na liscu i takve stvari mi javljaj dok primjetis nesto.
Svijetlo uvjek krecem na vrhovima najblize svijetlu, znaci po samim vrhovima, ili po "srednjem" liscu koje je dugo izlozeno prejakom svijetlu. Ugl ti nemam LightBurn to je sigurno.
Kod tebe je igralo ulogu ono sto si ih gnojio malene, pa ih je visak gnojiva opekao, ili je zemlja cak mrvicu jaca. ALi nebitno sve dok je to u tako malim razmjerima nije nista strano, zato ih zaljevamo vodom dalje + Plantela VRT (To su korisne bakterije koje obogacuju tlo i poboljsavaju mikrofloru zemlje.)
Znaci sljedeci put bih trebo zaliti i prskati sa 1,5l vode i 20mil Vrta?
Sljedece zaljevanje ide 0.75L (7.5dL) + 7.5mL Plantella VRT za svaku biljku.

Trenutno imas 8 zarulja po 13w? Na koliko udaljenosti je panel od biljaka?
 
04.11.2021
121
197
43
U redu, potove cu omotat bijelim papirom. Svakako se slazem sa bolje sprijecit nego lijecit. Manje problema za kasnije.
Svakako sam i ja mislio da je 0.5l bilo premalo jel je zemlja odmah upila tu vodu.
Tako je imam ih 8 po 13,2w na 30cm od vrhova biljaka
 
Poslednja izmena od urednika:

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.