Mentor FatOne

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
04.11.2021
121
197
43
Pa ovako, za pocetak moram reci da je box u dijelovima. Majstori napokon napravili sve sto su imali tako da sada napokon imam mir. Dimenzije bi trebale bit V-180cm D-100cm Š-50cm. Jos uvijek ne znam s cim cu ga zatvorit. Planirao sam kartonom ili nekakvom svijetlo ne propusnom tkaninom ili bijelom ceradom.
Panel je napravljen sa e27 zaruljama - 4x 13,2w 2700K i 1521LM
I 4x 13,2w 6500K 1521LM podesiv po visini
Imam :
-2 ventilatora za strujanje zraka
-Mehanicki programator
-Mjerac temperature i vlage
-Ovlazivac zraka
-Zicu za treniranje
-Plantella Vrt, Cvet, List
-Plagron ph min.
-Ph mjerac
-Potovi: Fabric pot 11L

U box planiram stavit kupaonski ventilator za upuh zraka sa donje strane i samo rupu za ispuh gore. Isto tako planiram kupiti mikroskop no cini mi se da su ta povecala po 100kn sa Hempatia losa.
Ne znam dali je bolje ici sa 2biljke ili slobodno mogu 3.
Evo to je cini mi se sve sto imam i cime raspolazem.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Iste velicine box sam i ja radio prvih par growova, mogu ici i 3 biljke, ali nema potrebe za time jer s dvije sam uvjek napunio box da vrhovi padaju van dok vrata otvorim.
Uglavnom sve je na mjestu od opreme koliko vidim ne fali nista, jedino za cvat smanjiti plavi spektar (6500k) i staviti vise 2700k odnoso crvenog spektra, a snaga u fullu nekih 130-150w, znaci dodat jos koju zarulju, ali to tek u cvatu tamo 4-5. tjedan odprilike.
ventilator za upuh zraka sa donje strane i samo rupu za ispuh gore
Ovo ide kontra, na ispuh stavis vent da vuce van, a upuh bude pasivan.
Što se tice mikroskopa rade posao, ali iste takve mozes nac na ebayu, aliu ili tako necem za 1-2€ max.

Prema svemu navedenom si spreman za start. Box je u grijanom prostoru? Jer temperatura 25-28°c je uvjet za dobar razvoj biljke.
 
04.11.2021
121
197
43
U redu. Pripremit cu sve kako ste rekli. Ovo za ispuh nisam znao. Hvala vam. Temperatura je dan 24/28 noc 20/25. Javim se kad sve bude spremno. Onda idem sa dvije biljke. Imaju li vrste veze sa growom? Koju bi mi preporucili za pocetak ili je to nebitno? Htio bih probat sa dvije razlicite.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Dok imas dovoljno visine i vremena onda vrsta nema veze, ako nemas ili visini ili vremena za cvat onda se ide na indica dominant sorte.
U tvom slucaju mislim da mozes sto zelis ici.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SlusamCitamUcim
04.11.2021
121
197
43
Pozdrav mentore. Nadam se da ste se odmorili. Ja sam sredio box. Sada ima ispuh i 2rupe usisa. Stavio sam jos 2 zarulje sada ima 10. Odmah sam kupio zarulje sa 2700k no bilo je samo 10.8w a ne one od 13w pa sam njih i uzeo. Panel u maxu stoji na 120cm a box je 165. Stavio sam 2 na klijanje. Prijatelj mi je dao jedan kao dar. Tek nakon 3dana je reko da misli da je foto s toga sam stavio jos jednu da budem siguran da imam 2automata. Obje su u finalnim potovima a ovaj foto ni sam ne znam sta cu s njim zao mi je bacit je. Stavio sam ju u skroz mali pot od pola L. No msm da cu je eliminirat jel znam da nece uspjet zajedno sa automatima…
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Ah odmora nikad dosta :p
Ako vec imas u planu automate kojima najbolje pasu dugi suncani dani, onda bolje baci tu foto, jer u suprotnom moramo radit na 12/12 rezimu sto nije bas najsretnije rjesenje. Na panelu ostavi samo 4 zarulje upaljenje, ostale odvrni da ne svijetle i panel na 40cm visine od potova.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SlusamCitamUcim
04.11.2021
121
197
43
Upravo sam tako i mislio napravit samo eto, zao mi je.. U redu. Rijesavam je se u startu. 4 zarulje sve po 6000k? 18/6rezim sam imo u planu.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Tako je 4 zarulje po 6000k, tamo za 10-15 dana cemo dodat jos. Da 18/6 je dobar rezim, mada neki idu i s 20/4. Radio sam na 18/6 i nemogu rec da su dali manje, cak i iznad ocekivanja.
 
04.11.2021
121
197
43
Pozdrav mentore. Imao sam problem sa jednom od cura. Jedna je umjesto u vis rasla unutar zemlje u stranu. Uz to nije mogla skinut sjemenku. Polako sam je iskopao i skinuo sjemenku. Bila je zuta cijela… Sad su prosla 3dana od kako sam joj pomogo da nikne, cini mi se bolje. Pocela je dobivat zelenu boju. Inace ona je mladza 3/4 dana jel joj je trebalo duze da izklija. Objavio sam slike u dnevnik.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: FatOne

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Moguce da je do same sjemenke kako kazes, neke budu jednostavno roba s greskom. Mozes ako zelis pruzit joj sansu jos koji dan ali ja bi pikao odmah novu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo
04.11.2021
121
197
43
Ne znam, dat cu joj jos dan dva…
Imam pitanje, vidio sam ima za kupit one folije za zagrijavanje terarija nisu preskupe. Jel imate s tim kakvog znanja? Htio bi odrzavat stalnu temp. Hladni dani su tu.. Jel postoji neki regulator topline koji sam gasi i pali na odredenoj teperaturi da bi to mogao nekako pospajat?
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Zavisi gdje narucujes, ako narucis s ebaja onda imaju dimer na sebi, ako kupujes od nekog ko se bavi podnim grijanjem proci ces jeftinije i bolje jer dobijes termostat.
Pogledaj znaci po oglasnicima nac ces sigurno. A sto se tice odrzavanja temp odlican posao rade, evo kod mene i dalje samo s njima odrzavam temp u svom vecem boxu. Oko potova je temp 26.9, temp substrata mi je do nekih 20-25 ovisi na kojoj dubini mjerim. a na termostatu sam podesi da se gasi na 31°c. Sonda mi je ispod srednjeg pota. Vidi u mom dnevniku kako sam ja to rijesio.
 
02.03.2021
62
154
33
24
Pozdrav FatOne,
imaš vremena(volje) za još jednog početnika? :D
Mini box sa vjerovatno 1 automatom ( Ananas Funk ili Special Queen).
Ako možeš, ostaviti ću više informacija i neka pitanja u vezi box, jer sam ga radim ovaj vikend.
 
04.11.2021
121
197
43
Zavisi gdje narucujes, ako narucis s ebaja onda imaju dimer na sebi, ako kupujes od nekog ko se bavi podnim grijanjem proci ces jeftinije i bolje jer dobijes termostat.
Pogledaj znaci po oglasnicima nac ces sigurno. A sto se tice odrzavanja temp odlican posao rade, evo kod mene i dalje samo s njima odrzavam temp u svom vecem boxu. Oko potova je temp 26.9, temp substrata mi je do nekih 20-25 ovisi na kojoj dubini mjerim. a na termostatu sam podesi da se gasi na 31°c. Sonda mi je ispod srednjeg pota. Vidi u mom dnevniku kako sam ja to rijesio.
Odlucio sam zasadit drugu. U pitanju je Jack 47 auto od sweet seeds-a. Stavio danas u vodu. Sto se tice grijanja, sutra cu istrazit vas dnevnik. Danas nisam imao nikako vremena. Koji je dnevnik u pitanju cisto da znam di da gledam. Nadam se da razlika starosti biljke nece igrat preveliku ulogu..
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Nema veze sto ce bit razlicite starosti jer automati rastu stalno na istom rezimu svijetla nije potrebno prebacivanje kao kod photo periodicnih biljaka. U trenutno dnevniku koji imam sam poslikao folije i kako sam ih ja kod sebe poslozio.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Nece nista biti, nece biljke biti na istoj udaljenosti zbog velicine. A boja svijetla igra ulogu ali ne toliko veliku da ugrozi grow.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SlusamCitamUcim
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.