Mentor FatOne

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Jack moze sa 3.5ml/L CVET?
Ajmo probat sa 4.5ml/L jer izgleda mi pet dosta gladno, rekao si da je prosli put dobro reagirao na podizanje hrane pa da vidimo mozda hoce jos vise, ako mu i ne treba jedna doza nece napraviti preveliku stetu.
Sto se tice ove pri kraju, zalij slobodno vodom, ostavit je u boxu normalno ko i do sada, ali pusti 1-2 dana dulje nego ti je razmak zaljevanja da se zemlja dobro isusi, nakon toga vadi van iz boxa sjeci je, otrimaj dobro i mozes recimo objesiti na vjesalice za robu i staviti susiti u ormar ili neku mracnu prostoriju. Jedino bi ti preporucio da izvadis robu van iz ormara ako ces u ormaru susit jer ce ti miris pokupit. Meni jaketa mirisi bas divno po raznim sortama kako susim u ormaru pored nje :D
Jedino moras tu i tamo pustit svjezi zrak, da nebi bilo nezeljenih pojava.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SlusamCitamUcim
04.11.2021
121
197
43
U redu, hvala vam. Znaci ne moram je u mrak stavljat na 2 dana. Mogu je odma sjec i na susenje. U redu snaci cu se vec nekako oko mjesta. Moram to napraviti kako se spada.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Nije mrak obavezan, ima nekih labaratorijskih dokaza o tome da lagano doprinosi u razvitku trihoma, ali to je stvarno zanemarivo kod nas koji ne radimo neka znastvena istrazivanja. Mozes doslovno u vecoj kartonskoj kutiji susiti, napravis od kutije mini ormar, neke zice probijes da imas vjesati vrhove u kutiji, i stavis je negdje, jednom do dva puta na dan otvoris na par minuta i to je to. nakon nekih 7-10 dana u idealnim uvjetima bi trebala biti suha. Ako je zrak suh biti ce i brze suha.
Znati ces da je dovoljno suha dok ce se grancice lomiti dolje bez da povlace za sobom niti stablijke, tj samo kvrcne i odlomi se.
Trebas imat na umu da je glavni proces koji doprinosi samoj kvaliteti marihuane i to osudio bi se reci do 50% kvalitete je curing, odnosno ispravno tegliranje nakon susenja. U pocetku tegle otvaras 2 puta na dan po 10tak min, nakon nekih tjedan dana otvaras jednom dnevno pa tako mjesec dana, nakon toga jednom tjedno. Nekih 3 tjedna treba vutri da dobije priblizno ono sto zapravo jest, to je kao i vino sto dulje stoji u idealnim ivjetima to bolje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SlusamCitamUcim
04.11.2021
121
197
43
Hvala sto ste se raspisali. Oko curinga sam upucen. Citao dosta i gledao dosta videa. Uglavnom. Zadnji put voda danas. I kroz 4 dana ide pod skare do tod cu nac neku kutiju i bubnut vent unutra. I drzar na nekih 23c i 40% vlaznosti. Bolje od toga ne mogu.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Bez venta, samo otvori tu i tamo. Vlaga ce bit malo vislja sama od same vutre, a opet karton ce upijati dio te vlage pa nece biti pre visoka. temp tako kako si napisao a vlaga kakva bude sama od sebe u kutiji. nekih 65% je idealno. Jednom sam susio travu u sobi, bilo je kisno razdoblje trebalo joj je 16 dana da se osusi jer je vlaga bila visoka stalno preko 75%, ali vutra je bila pre dobra nakon curinga. Bitno je samo da nije nabijeno jedno na drugo da nebi pljesan krenula. Mozes napraviti 2 rupe na kutiji jednu ljevo dole, drugu desno gore svega 5cm promjera tek toliko da zericu zrak cirkulira, ali nije potrebno stvarno. Samo otvoris 1-2 puta na dan i to je to.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SlusamCitamUcim
23.02.2022
42
110
33
38
Pozdrav mentore, danas zalite sa 2,5l vode! Stare 38 dana, 7 dana poslje LST-a! IMG_20220406_103303.jpg IMG_20220406_103314.jpg IMG_20220406_103322.jpg IMG_20220406_103337.jpg Prvi put zalio sa 2,5l vode, kako ce mo dalje?
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Postaju nam gladne koliko vidim, mozes li ikako doc brzo do tera Vega najmanju bocu od 250ml cini mi se ili 500ml ugl najmanja ti je dovoljna. Ako mozes trebalo bi dat punu dozu sljedece zaljevanje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zlajoo

Koprivko

Aktivan Član
21.05.2019
176
295
63
78
Sori mentore kaj se oglusujem na upute al idem s njima dokle idu... Nadam se da ne kršim pravilnik.
Znaci sutra idem 4L + power zyme puna doza?
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
oglusujem na upute al idem s njima dokle idu... Nadam se da ne kršim pravilnik.
Ma kakvo krsenje pravilnika, tvoja je volja ja cu ti pomoc izgurati. ali prati, pozorno ih prati dok imas vremena pregledaj ih, gdi vidis odmah odstrani, jedino tako.
Tako je zaljevanje drzi se plana kako smo isli.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Koprivko
10.09.2021
9
13
3
22
Pozdrav svima i dobrodošli u moj skromni kutak.
Ukoliko ste došli s namjerom uzgoja vlastite biljke nalazite se na pravom mjestu,
mnogo nas je ovdje steklo iskustvo koje je potrebno za uzgoj nama drage bilje.

Potaknut nedostatkom mentora odlučio sam se kanditirati za tu poziciju,
te mi je pružena mogućnost da prenesem svoje skromno znanje onima kojima je to potrebno.

Moja priča je počela ovdje na forumu ne tako davno, svojim trudom i zalaganjem sam stekao znanje oko uzgoja biljaka.
Područje na kojem imam najviše iskustva je indoor, u zemlji sa HESI preparatima, te LED rasvjetom.
Pomoči također mogu oko improviziranja stvari, izrade boxeva, panela i slično, te se ne ustručavajte pitat.
U outdooru imam nešto manje iskustva, ali Vam mogu i tu pomoči. Out radim većinom s plantelom LIST i CVIJET.
Od svojih učenika očekujem barem polovinu zalaganja i truda kojeg sam ja uložio, jer bez toga nema smisla krenut u avanturu uzgoja.
Morate bit svjesni da ste Vi ti koji uzgajate biljku, te da sam ja tu da vam dajem određene smjernice do cilja, a ne da radim sav posao umjesto Vas.
Na forumu postoje određena pravila, i očekujemo da se svi članovi naše zajednice pridržavaju istih.
Te bih molio sve da prvo pročitaju Pravilnik Foruma..
Također zbog lakšeg vođenja kutka moramo imat neka pravila i ovdje.
1. Slike - Obavezne su, jer one meni govore stanje biljke, vas opis može pripomoći u dijagnostici greške.
2. Format slike - Nema postavljanja slika u punoj veličini, odnosno "Full Image", Dok postavljate slike stavljajte ih u privitak ili kao "Thumbnail".
3. Samo dijagnosticiranje - Neiskusni groweri često u panici donesu sami dijagnostiku problema i krenu sami rješavati problem, koji u većini slučajeva donese još veći problem nama da ga riješimo. Cijenim Vaše mišljenje i viđenje stvari, ali prvo ga iznesite meni pa ćemo zajedno odlučiti sto je najbolje napraviti.
4. Experimentiranje - U prvom uzgoju ovome nije mjesto. Ima puno zanimljivih i privlačnih vrsta treninga i tehnika uzgajanja ali za to treba imati iskustva. Uništio sam dosta biljaka jer sam mislio da znam što radim i bio "pametniji" od ostalih. Iz tog razloga Vas molim da to odložimo za buduće uzgoje.
5. Savjeti - U našoj zajednici ima puno growera, što iskusnih, što neiskusnih iz toga razloga ako ste odabrali mene kao vašeg mentora slušate samo mene, ukoliko dobijete neki savjet od drugih članova, ne čete ga poslušati diretkno nego čete ga proslijediti meni ili me tagarit da vidim o čemu se radi, te ćemo zajedno vidjet što je najbolje napraviti. Napomena kod ovoga pravila je da u raznim tehnikama se i različito postupa, te nešto što je nekom pomoglo Vama može odmoći jer radite na drugi način. Puno je ispravnih načina uzgajanja ali se neke stvari ne smiju miješati zajedno.
6. Mentorstvo - Možete imati samo jednog mentora, te ako ste dogovorili mentorstvo kod mene, ne možete uletavati ostalim mentorima sa pitanjima. Ako ste kod nekog drugog mentora potrebno je prvo raskinuti mentorstvo kod njega te se prijaviti kod drugog.

Mislim da je ovo dovoljno pravila te možemo krenuti na lektiru.
Zavisi sto ste odlučili i za sto imate mogućnosti. Dolje su dvije teme za koje očekujem da budu naučene (onaj način koji ste odabrali.)

INDOOOR / Unutrašnje uzgajanje: Kolega je napravio izvrstan vodič. Te je obavezno pročitat isti ako želite radit unutra.

OUTDOOR / Vanjsko uzgajanje: Drugi kolega je opet napravio opširan vodič kroz vanjsko uzgajanje, te ste dužni pročitat isti ukoliko ste odlučili saditi vani.

Nevezano na mjesto uzgoja potrebno je koristit kvalitetnu zemlju. Moja preporuka ide na Plagronov Grow ili Light mix, te Potground H, ali ima ih jos dosta provjerenih. Evo i tema o zemlji.

I za kraj mentorstvo se dogovara jednostavnim pitanjem ovdje u kutku, te samo članovi koji su dogovorili mentorstvo i zamjene/moderatori/administratori imaju pravo pisanja ovdje.
Ukoliko dogovorite mentorstvo kod mene potrebno je predstaviti sa cime raspolažete.
Oprema:
Gnojivo:
Zemlja:
Uvjeti uzgoja: (Vlaga / temperatura / svjetlosni režim / udaljenost svijetla, interval i količina zalijevanja te ostalo sto mislite da je bitno.)

U slučaju mojeg odsustva biti ćete informirani o svemu, te o mojoj zamjeni tijekom odsustva.
Živjela nam :vutra:
Ja se nadam da sam dobro shvatio i da tu mogu odgovoriti, proklijao sam par sjemenki posadio prije 2 dana ali nikako nema sunca pa mene samo zanima da li ova led zarulja 8.5w moze pomoci i koliko? Hvala unaprijed
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    281,2 KB · Pregleda: 10
  • Angry
Reactions: Сјај
10.04.2022
1
0
1
Druže ja sam,panorama tvoj mućenik ..,zaboravio sve veliko malo slovo,strašno ..,ako možete pomoć..
 

Koprivko

Aktivan Član
21.05.2019
176
295
63
78
Evo ih. Pojavljuju se ove smeđe crte i tocke po listovima, sto bi to bilo? U ponedeljak ide zaljevanje, koliko čega? Zadnje je bilo 4L+zyme. Svjetlo je na 80% i 50cm, tak ostaje?
IMG_20220409_235505.jpg IMG_20220409_235500.jpg IMG_20220409_235430.jpg IMG_20220409_235415.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SlusamCitamUcim

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Ja se nadam da sam dobro shvatio i da tu mogu odgovoriti
Ako trebas mentora, na dobrom si mjestu. Ako trebas pomoc ako jedne stvar postoji tema za to.
Uglavno skini ovu plastiku i takve 2-3 objesi na nekih 40cm od biljke i biti ce dobra zamjena u pocetku zivota, samo je nemoj naglo na sunce prebaciti ako ce biti dulje vrijeme ispo umjetnog svijetla. Stavis je u sjenu na 2-3 sata pa na sunce.

Pozdrav mentore, trim odraden
Odlicno :thumb:
Sad jos malo dok se osusi i mozes lagano pocet uzivati u svojoj vutri :)

,ako možete pomoć..
Pisi druze ;)

@Koprivko
Treba ih nahraniti mozes punu dozu blooma, boosta i pola doze p+.
Samo pazi na pepelinicu cini mi se da je opet vidim na par listova.
 

Koprivko

Aktivan Član
21.05.2019
176
295
63
78
Pepelnica je tu.. Nestane na dva dana nakon cannacure pa se pojavi treci dan, a tretiram svaka tri dana. Uglavnon, ima je u budovima.. Citam da bi je paljenje sumpora ubilo, ostavilo bi miris na vutri al to me trenutno ne dira. Digao bih time i co2 u prostoriji kojeg vjerujem da manjka posto prostorija nema prozor. Sto mislis o tome? Istrazujem opcije...
A ima jedan lik koji napravi kupku od voda+vodikov peroksid te budove okupa u njoj, ispere ih vodom dobro osusi i kune se da je vutra zdrava i bez traga pljesni.. Pa neznam, ostavim ti link ako te zanima?
 
Poslednja izmena:
23.02.2022
42
110
33
38
Pozdrav mentore, danas mi je dosla terra vega pa cu danas i zalit! Znaci 2,5l vode, rhizotonic 5ml i terra vega? Koliko je to puna doza terra vege?
 
21.02.2022
18
8
3
25
Pozdrav mentore, evo update slike, debljaju se pomalo!
Sutra bih odradio zalijevanje, pa iduce u petak ili subotu, nakon toga nisam uz biljku ~4 dana.
Govorim to u slucaju ako bi utjecalo na plan zalijevanja jer nakon toga ulazimo u 11. tjedan.
Ne mogu vjerovati da su vec pri kraju, hvala na svemu do sada!
 

Prilozi

  • aa.jpg
    aa.jpg
    853,2 KB · Pregleda: 18
12.04.2022
101
225
43
Pravilnik je ovdje. Dupli postovi nisu dozvoljeni. https://vutra.org/threads/pravilnik.10131/
druže,jutro uspia sam nekako doć do tebe,molim te objasni mi kako sad ide sa novim canna gnojivom
pozdrav

Stari druže moj,slika,sta da im mixam za jest,ili ne jos ?
 

Prilozi

  • 20220412_082036.jpg
    20220412_082036.jpg
    422,3 KB · Pregleda: 17
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.