Mentor Influence/kokoponika

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
Pozzz za sve i najbolji :vutra: forum...Ovo je jedna mala ali fantasticna zajednica....

Ok..uzgoj u kokosu moze izgledati komplokovano ali nije... ima par pravila i smernica i ja cu ih probati preneti ovde...molim pitanja i mentorstvo iskljucivo za koko....

Kokos je vrlo zahvalan... sa malom litrazom mozete dobiti velike zbunove...moze lako doci do pogreske ali lako se i isprave....uzgoj u kokosu moze skratiti vreme cvetanja za par dana....kvalitetniji pH i EC metar su pod obavezno... moj uzgoj se temelji na malim litrazama kokosa ali cestim zalevanjem...samo tako kokoponika daje svoj maksimum..... sto se tice gnojiva najbolje je uzeti za cocos... radio sam sa dosta proizvidjaca neki su bolji neki losiji... sad vec duze vreme sam na house&garden cocos i gnojivo je jednostavno a daje odlicne rezultate... pored h&g preporuka za shogun gnojiva... pored osnove tj cocos a i cocos b koristim neki root i prvih par dana zivota dajem cal/mg i tokom growa ga vise nedodajem... znaci male litraze + rootbound + cesto zalevanje= eksplozivan rast i odlican urod...


bice i moj grow u narednom vremenu pa cu prezentirati i slikama i nastaviti sa informacijama...

ima i ovde dosta inf.. pa cu postaviti link.. https://www.vutra.org/threads/coco-uzgoj.3645/post-569033

1525543958348654164134-jpg.209992


20180529_201719-jpg.214581
15431538010151690313715254995847-jpg.246509
dsc_0113-jpg.265265
 

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
.... meni u kokosu najteze pada pocetak... seedling faza do 10og 12og dana zivota...tu je biljka najosetljivija i ima puno prostora za pogreske...


moj postupak.... menkice u vodu i na toplo mesto na 24 30h...nakon toga odmah u kokos ali u male čašice i u propagator.... cim izbije na povrsinu pod svetlo i mali vent..negde treceg dana kokos se susi i vreme je da zalijemo... (EC metar ce nam od oka pokazati kvalitetu vode i ako vam voda sa pipe pokazuje vise od 0.3EC trebali bi uzeti destilirane pomesati i dovesti na 0.1EC).... ovo zalevanje dodajem neki root.... i sada idemo mokro/suvo jer u ovoj fazi se lako moze ugusiti koren sa vodom.... e sad koliko je bitno zalevanje jer donosi svezi kisik i root toliko je bitno ostaviti kokos da se osusi jedno 70 80 % jer kako voda isparava tako se u kokosu stvaraju zracni dzepovi + koren ide prema vlagi i tu dobijamo eksplozivan rast korena... pH ne nastimavam.... 5og dana sledece zalevanje i tu pored roota dajem calmg 0.2EC....sledece zalevanje 7og dana dajemo root i calmg 0.5EC...sve ostaje postupak isti izmedju zalevanja samo menjamo tj povisujemo EC... 10og dana root i calmg 0.7EC i to je ujedno zadnje davanje calmg jer oko 11og dana ide presadjivanje i tu pocinjemo davati cocos a&b.... to be continued
 
27.10.2019
31
14
8
44
Dobar dan kada se biljke prebace u velike saksije koliko je ptrebno zalivati u fazi

Rast/cvetanje npr svaki drugi ili treci dan
 
30.04.2020
49
132
33
35
Influence, htio sam ti poslati PM al još nemam ovlasti za to.
Ako imaš volje, provući me da spasim ovaj svoj gnat-irani jad, javi.
Stavio sam 3% peroksid 1/3 oko stabljika, ploške krumira po površini, ocat i sapun u posudu pored i žrtvovao co2 sustav (kvasac i šećer) tako da sam otvorio bocu i nalijao sapun i jabučni ocat i u to da odrasle navučem u to.
Sad jedino nezz dal da pustim kokos da se skroz osuši dok biljke ne krenu uvijati listove ili da ih čim prije čupam van i stavim u vodu dok kokos steriliziram. (Bojim se da im ne sjebem već slabo korjenje).
Greška mi je bila pri germinaciji jer sam sjemenke pikao u staru zemlju koja je bila puna gnatova pa su im korjeni od prvog dana u banani. Naravno, debil sam tu istu zemlju sa mladicama samo ubacio u tegle s kokosom kojeg sam naknadno kupio i stavio u tegle u kojima je sve sad.
Svaki dan ubijem 2-3 gnata. Više ih nema istovremeno u boxu pa se nadam da nije tako strašna infestacija trenutno.
Nisam balavac, tak da bum svaki savijet poslušao od A do Z, ako imaš volje mentorirati.
Hidro nemrem jer mi je žena osjetljiva na buku pumpi (a i nemam ih), a od zemlje bježim jer svaku koju kupim ispadne zaražena i gljivicama i svakakvom gamadi i stvarno bi htio specijalizirati kokos.
Growam isključivo za svoje potrebe, znači da imam 10-20g na mjesec dana, tj 120-240g godišnje.
 

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
pozzz jasamtubiciklom...... huh odakle poceti.... vidi ovako rado cu te voditi kroz kokos uzgoj ali ja nisam david koperfild :D... to sto imas sada u kokosu mozes slobodno pocupati jer ih sad nemozes vise spasiti.... gnojivo iz konzuma zaboravi u bilo kojem hydro uzgoju pa tako i ovome... znaci treba ti gnojivo za coco/hydro.... bez EC metra nemozemo raditi jel neznamo koliko klope dobijaju.... bez pH metra nemozemo raditi jer je biljka u hidru jako osetljiva na neodgovarajuci pH....

znaci ako si u mogucnosti nabaviti...
1. Nutrijente za kokos ili generalno za hidro to su ti sada pretezno dvokomponentana gnojiva A&B..
2. EC i pH metar... mogu i oni iz kine za prvu ruku.....

ako to mozes resiti ja sam tu.... ali sa ovim trenutno sto imas nemogu ti pomoci....
 
30.04.2020
49
132
33
35
pozzz jasamtubiciklom...... huh odakle poceti.... vidi ovako rado cu te voditi kroz kokos uzgoj ali ja nisam david koperfild :D... to sto imas sada u kokosu mozes slobodno pocupati jer ih sad nemozes vise spasiti.... gnojivo iz konzuma zaboravi u bilo kojem hydro uzgoju pa tako i ovome... znaci treba ti gnojivo za coco/hydro.... bez EC metra nemozemo raditi jel neznamo koliko klope dobijaju.... bez pH metra nemozemo raditi jer je biljka u hidru jako osetljiva na neodgovarajuci pH....

znaci ako si u mogucnosti nabaviti...
1. Nutrijente za kokos ili generalno za hidro to su ti sada pretezno dvokomponentana gnojiva A&B..
2. EC i pH metar... mogu i oni iz kine za prvu ruku.....

ako to mozes resiti ja sam tu.... ali sa ovim trenutno sto imas nemogu ti pomoci....

Ok. Javim se kad to nabavim.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Influence

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
pozzz za :vutra:.....ide jedan informativni polu dnevnik:D radi se o.....w.w/seedsman......blueberry/seedsman.....black sugar/seedsman.....amnesi k lemon/kanabia......champion cheese/heavyweight seeds.....

provirile su 17/18.05 uzet cemo pocetak vege 19.05....klasika semenke stavljene u 200ml stiropor case i u propagator...70/30% kokos/perlit....kokos je canna coco profesional, sve preporuke, kokos je fin, vlakna nisu presitna kao prasina...prvih 10ak dana zalevane samo sa calmg EC 0.2 +( jedno zalevanje sa EC 0.6 od cega je calmg EC 0.2 a coco a&b EC 0.4 tu je pH 6.2)...pH je bio oko 6.7 malo previsok ali dok su tako male nije veliki problem a i bolje je ici sa visim pH radi dostupnosti calmg.....28/05 presadjene u potove od 1lit i u njima ostaju do kraja....presadjivanje odradim tako da ih dobro zalijem, i ubacim u cisti kokos koji je relativno vlazan iz kese i ne zalivam dan ili dva u zavisnosti kako se brzo susi a temp dignem na 30c....s time dobijem brzo sirenje korena koji u 24h izbije na dno pota...... zalevanje posle presadjivanja ide EC 1.4 od cega je calmg EC 0.3 i coco a&B EC 1.1 pH 5.8.......svetlo je led za sada na 130w i 50cm visine.....od nutrijenata koristim canna calmg....house&garden coco a&b.....house&garden stimulator 1 za koren....i canna pH +.......plan ih je drzati u vege dok nedobijem root bound i budu na 2x zalevanje u 12h svetla.....

canna-calmag-agent-5l-for-a-greener-healthier-plants-2699-p[ekm]320x320[ekm].jpg
s-l400.jpg
root-stimulator-1-500ml_1_.jpg
Ph_Up_1lt_grande.jpg


pocetak....
IMG_20200518_094423.jpg
IMG_20200519_200153.jpg IMG_20200525_130428.jpg IMG_20200525_141638.jpg IMG_20200527_100352.jpg

ovo je odmah posle presadjivanja....
IMG_20200528_204445.jpg
.......
IMG_20200529_212525.jpg IMG_20200530_103359.jpg

i ovo je slika od veceras 31/05
IMG_20200531_210352.jpg

i danas zalivene sa EC 1.5 ( calmg ec 0.2 i a&b ec 1.3) pH nastiman na 5.7.......

IMG_20200531_191510.jpg
24h nakon presadjivanja..
IMG_20200529_213741.jpg IMG_20200529_213717.jpg

to je to za sada...mislim da nisam nista preskocio...uglavnom nadopunjavacu slikama i novim infom.....
 

Prilozi

  • 1l-canna-ph-up-57e.jpg
    1l-canna-ph-up-57e.jpg
    53,8 KB · Pregleda: 11

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
pozzzz za :vutra:


u 21om smo danu vege...pre tri dana odradjen FiM na 3 biljke.... champion je na 2 zalevanja u 12h tako da sledeci ponedeljak prebacujem na cvetanje... jedna se buni na ritam zalevanja... ako se netrgne do tog ponedeljka leti van.... sada su na EC 1.3...pH 5.8/6.0....calmg vise ne dodajem ... sada samo coco a&b i root stimulator kojeg idem sa pola doze jer nema potrebe za celom kada se ide sa cestim zalevanjem.....

21.dan IMG_20200608_191129.jpg IMG_20200608_191138.jpg IMG_20200608_191217.jpg IMG_20200608_191237.jpg
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.302
6.833
258
Vidim da koristis CalMag samo u pocetku, predpostavljam da ga ima dovoljno u tvom osnovnom djubrivu, zanima me da li sme da se izbaci u cvetanju i kada, ukoliko neko ne koristi Coco djubrivo?
Ja koristim AN Jungle Juice GMB koji nije za coco, ali sadrzi u sebi 5%Ca i 2%Mg ? Da li je to dovoljno ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: THcoin

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
sone1 da razbijem tvoje pitanje na par odgovara:D
calmg koristim samo u pocetku nekih 10ak dana... i ne dodajem a&b gnojivo znaci samo calmg...
naravno da ga smes izbaciti u cvetanju cak sta vise ne koristim ga ni u vege fazi sem ako se nedesi problem sa pH (visok ili nizak pH) pa krenem ispravljati problem...

sto se tice jungle juice grow micro i bloom nisam koristio ali jesam jungle juice 2 komponentno za kokos i imao sam problema sa njim... stalno neki problem... mislim da sam ti to naveo i na chatu... uvek moras dokupiti neki dodatni njihov preparat i onda te to izadje skuplje a jos imas vise posla oko mesanja gnojiva... isao sam po njihovoj tablici gnojenja i dobijem toxicity... spustim ec i fali nesto....nikako da ga "ukomponujes"...
stoga mislim da bi teško dosao na zelenu granu sa jungle jucom gmb... netvrdim da je nemoguće ali ja nisam dosao na taj nivo:D


aaa jos da se nadovežem.. :D an gnojova su zešća shitina... ili sto bi amer rekao snake oil... razredili su osnovu a&b i onda te teraju da dokupis čitav niz drugih dodataka.... i onda dodjes do komplikacija sa svim tim komponentama i mesanjem... (govorim isključivo za kokos... da ne bi došao u izravni konflikt sa uzgajivačima u zemlji:D)
 
Poslednja izmena:

daktilograf

Aktivan Član
03.09.2019
197
712
93
Somalirana de Pufna
Pozdrav Influence,

Trenutno sam u mentorskom kutku kod Zelenka, radio sam u zemlji i hidroponski uzgoj mi je bio viša matematika. Nov sam u indoru pa nisam ništa hteo da komplikujem, ali sam u zadnje vreme istraživao dosta dwc sistem (zahvaljujući jednom dnevniku na forumu u kome si i ti učestvovao) i zapravo mi deluje poprilično jednostavno. Jasno je da ima nekoliko parametara više o kojima moraš da vodiš računa ali rekao bih da sve mogu da dovedem na svoje. Zanima me sada, pošto sam video da poznaješ poprilično materiju, ali ovde je akcenat na kokoponici, da li postoji mogućnost da budeš mentor za dwc grow?
 

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
pozz daktilograf...

probao sam skoro sve " vrste" hydroponike i to skoro sve i diy stilu.(ali za prvu ruku savetujem gotovi sistem) .. tako da mi nije strana hidroponik a. princip je isti sve su ostalo nijanse:D nije problem na raspolaganju sam... predstavi koji sistem bi volio raditi(jeli to jedna biljka jedan rezervoar... ili više biljaka i svako u svom rezervoaru .. ili vise biljaka u vecem jednom rezervoaru)... koja gnojiva imas dostupna... i koje uvjete imas...dwc je odlican...daje eksplozivan rast... vremenski manje vegetacije... i odlicne rezultate na kraju... ali to sve na kraju pada u vodu ako nemas odredjene uvjete... najbitnije je ro voda(ako ti je cesmusa sa prevelikim ec)... i odrzavanje temperature vode u rezervoaru... pored navedenog valjalo bi imati kvalitetniji pH i ec metar...pisi... pitaj.. tu sam...
 

daktilograf

Aktivan Član
03.09.2019
197
712
93
Somalirana de Pufna
E pa odlično:

Radio bih dwc i sam bih da izradim sve. U biti jasno mi je većina stvari, potrebno mi je da neko isprati samnom razvoj situacije i naravno mešanje gnojiva jer je dosta osetljiviji sport,a verovatno će mi puno značiti i sugestije u izradi kontejnera. Radio bih sa 2 do 4 biljke (za početak dve verovatnije) u 1.5x1.5 sa hid rasvetom od 400-1200w po potrebi. Sve bih stavio u razdvojene kanistere. RO vodu imam i koristim je i sa zemljom, a od prihrane koristio bih AN dvokomponentni ph perfect. Video sam da ti nisi fan, pa bih verovatno prihvatio i nekakvu sugestiju. Temperatura u boxu mi je sada na ovim vrućinama oko 28c sa 600w bez ct, tako da ne bi trebalo da bude problema sa pregrevanjem vode, a imam i ct i mogućnost da pojačam ventilaciju. Što se hladnoće tiče, u slučaju da do tog problema dođe imam par ideja kako to da regulišem. Elem puno mi znači da ima neko sa našeg govornog područja sa kim ću moći da se posavetujem. Tako da od sledeće nedelje počinjem sa izradom kontejnera pa ćemo videti za dalje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Influence

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.302
6.833
258
ok, hvala, a ovo za pocetak sam shvatio sta radis i sta se zapravo desava, a to cu se raspisem u sledecem dnevniku ;)

e sad ovaj trio sto ja koristim, da ja nisam napravio gresku prosli i sadasnji grow, mislim da ne bi imao ni jedan jedini zut list do kraja, a to je nizak PH, prosli put kad sam ga ispravljao imao sam visak azota, sada manjak PK + lockout . . . a sta vise do kraja growa, 10dana ciste vode, meni lisce uopste nije pocelo da zuti, mada sam mozda trebao cekati jos koji dan. . .
resenje za ovo je da ne treba preterivati i jako polako treba podizati EC i drzati PH preko 6, moze do 5.8 u vegetaciji, ali odma posle toga vec treba poceti podizati, jer da dodje sa recimo 5.7 na preko 6, meni je potrebno oko 5-6 dana zalivanja sa 6.4 u proseku (6.3-6.5) Takodje sa AN je potreban veci runoff, bas da ne bi doslo do tog gomilanja soli i samim tim snizavanja PH koji zapravo pravi problem. Sto znaci malo cesce proveravanje runoffa, sto jeste cimanje, ali eto ja sad od navike nmgu da ne proverim :D znaci ili jedno zalivanje sa vecim runoffom ili vise zalivanja sa manjim ;)
Druga stvar je da treba uvek dati tacnu dozu koja tamo pise, samo treba nastimati EC za potrebe i velicinu biljke ;)
Generalno sto se tice djubriva za coco, AN mi je jedino lako dostupan posle HESI i GT (Ionic), tako da kad ovo potrosim, planiram da predjem na Sensi Coco, koji je unapredjena formula Jungle Juice Coco, nezz da li pratis, ali probaj naci sadrzaj boca ;)

Primetio sam da naspram ostalih proizvodjaca AN ima cudan odnos NPK i nekako se bojim pojacavati te doze u cvetanju bas zbog N burna, a i sto zbog krajnjeg kvaliteta, a listovi kod mene uvek budu nekako tamniji, sve dok ne uspem da nadjem neki minimalni EC, onda postanu malo svetliji, da kazem prirodnija boja bude, mada ni ne nailazim na mnogo dnevnika sa CFL i AN, pa nmgu ni tacno da uporedim :/
Sada sam dodao Hammerhead, pa sada napravim sve kao sto tamo pise ali umesto na 1L ja razblazim sa 2L, tj do potrebnog ECa :) a samim tim kada razmislim ne mogu da kazem da je snake oil, jer kada se napravi jedan potreban osnovni komplet to moze da potraje, i kada pogledas po dzepu dodjes na isto kao i sa drugim proizvodjacima ;) ovde mozda imas 3-4 boce koje ce dugo trajati, jer dajes po malo od svake ili 2 boce koje trosis malo vise, pa i cesce moras da dokupis
Nadam se da nismo otisli u OFF i da ce nekom ovo koristiti :)
PS EC trazim tako da mi razlika onoga sto zalivam i runoffa bude sto manja, mada je to sada dosta problematicno, jer imamo velike temperaturne razlike svakih 1-2-3 dana u poslednjih 2-3 nedelje . . . runoff ce biti veci ukoliko se zaliva jednom dnevno, ako je toplo ide jos gore, ako zahladi pada, sto je i normalno, dok je kod dva ili vise zalivanja manji i bude konstantan. btw runoff ne proveravam prve 2-3 nedelje
 
Poslednja izmena:

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
a joj sone1 ala ga nadrobi :D pokisavas prikazati kokos kao neku nauku a on to nije:D i onda neko bi hteo da proba sa uzgojem u istom i pročita tvoje postove i odnah odustane... jbt ja sad kada citam odustao bi:Dno krenimo redom....


gresku prosli i sadasnji grow, mislim da ne bi imao ni jedan jedini zut list do kraja, a to je nizak PH,
koliko druze nizak.... ja idem i sa pH 5.5...znalo se desiti i 5 4...poneko zalevanje bez problema....



resenje za ovo je da ne treba preterivati i jako polako treba podizati EC i drzati PH preko 6, moze do 5.8 u vegetaciji, ali odma posle toga vec treba poceti podizati
sta ti ovo znaci jako polako podizati EC?!? svako drugo..... trece ili cetvrto zalevanje? ec se menja jednom u 7 do 10 dana... ali pretezno je to 7 dana.... i svaka bespotrebna fluktacija kao sto sam video u tvom dnevniku da ti "ispravljas" ec dovodi do stresa biljke i korena(ako treba pojasnit cu zašto ali to su neke osnove biologije i kokosa)....
sto se tice pH to si u pravu sa njim treba raditi fluktacije ali i nemoras.... imao sam grow gde je pH od pocetka do kraja bio 5.8...imao sam grow gde je od do bio 6.0 i imao sam grow od do pH 6.2... i sve je bilo ok zna pokazati na ponekom listu da joj fali ali sitnica i nezamaras se stime....



, jer da dodje sa recimo 5.7 na preko 6, meni je potrebno oko 5-6 dana zalivanja sa 6.4 u proseku (6.3-6.5)
gde da dodje.... nastimas pH sa kojim zalevas i to je to... neidem preko pH 6.2 nikada.... ali ti verovatno mislis na pH runoffa?!? tebi je to bespotrebno a ne potrebno:D


Takodje sa AN je potreban veci runoff, bas da ne bi doslo do tog gomilanja soli i samim tim snizavanja PH koji zapravo pravi problem.
i ti si to zakljucio iz dva grova u kokosu?!? ako ti pH pada i pravi probleme onda sigurno imas neku losu bakteriju... ili gnatove u kokosu ili jednostavno koristiš lose gnojivo AN:D evo ja kazem da kada dodje do gomilanja soli onda pH raste a ne pada...


Sto znaci malo cesce proveravanje runoffa, sto jeste cimanje, ali eto ja sad od navike nmgu da ne proverim
sto znaci da to jedino ti radis.... trenutni grow biljke su stare cca 45 dana samo sam jednom proverio runoff.... on se proverava samo kada imas neki problem i onda ti moram reci da ti imas puno problema jer neides linijom manjeg otpora nego si ga bre ukompikovao... vec sam ti rekao na chatu... merenje runoffa nije precizno... za tako nesto moras raditi slurry test( Google)... kako se gleda na runoff?!? eto dobijes neki problem ali nisi 100%siguran zbog cega... onda napravis test runoffa i on ti malo pomogne u odluci kako da resis taj problem :D


znaci ili jedno zalivanje sa vecim runoffom ili vise zalivanja sa manjim
opet znaci:D jedno vece zalevanje se radi samo dok je biljka mala i nema razvijen koren.... cim biljka razvije koren i pocne "piti" vise od tog jednog zalevanja odma dodajes drugo zalevanje pa onda kako raste i trece itd.... zato se i ide sa manjim potovima i rootbound... jer kad imas biljku u potu od 10 ili vise litara imas samo probleme...


Druga stvar je da treba uvek dati tacnu dozu koja tamo pise, samo treba nastimati EC za potrebe i velicinu biljke
citam ja ovo jednom pa dva puta pa tek na trecem skontam da si kontradiktoran :D ajde sad i ti procitaj sta si napisao... u prvom delu recenice kazes da treba pratiti tablicu zalevanja i dati tacnu dozu... a u drugom kazes kako moras sam prilagoditi EC?!? to neide nikako ako radis po njihovoj tablici onda je ec takav kakav je i kako ja onda da nastimam ec po svome... ako nastimam po svome onda nedajem tu dozu po tablici!!!?? :D ali u pravu si da ec treba prilagoditi velicini biljke:D




Primetio sam da naspram ostalih proizvodjaca AN ima cudan odnos NPK i nekako se bojim pojacavati te doze u cvetanju bas zbog N burna, a i sto zbog krajnjeg kvaliteta, a listovi kod mene uvek budu nekako tamniji, sve dok ne uspem da nadjem neki minimalni EC, onda postanu malo svetliji, da kazem prirodnija boja bude,
na ovo ti mogu samo reci to ti je zbog loseg nutrijenta ili ti ANa:D


Sada sam dodao Hammerhead, pa sada napravim sve kao sto tamo pise ali umesto na 1L ja razblazim sa 2L, tj do potrebnog ECa :) a samim tim kada razmislim ne mogu da kazem da je snake oil, jer kada se napravi jedan potreban osnovni komplet to moze da potraje, i kada pogledas po dzepu dodjes na isto kao i sa drugim proizvodjacima
opet si kontradiktoran:D nemozes da kazes da je snake oil a vec dodajes hammerhead i jos trebas nadokupiti bocica da bi imao komplet:D prika moj... koristim za root bocica je nekih 12e i ide ga 0.2ml na 1 litru vode ja ga cak znam staviti i 0.1ml posto idem sa cestim zalevanjem (pa ti vidi koliko ta jedna boca od 250ml traje) .... pored njega koristim osnovu Coco a&b kojeg kada stavim 1ml na 1 litru dobijem ec 1.4(to je bez ec vode) te dve bocice kostaju 15e...i imam calmg od canne kojeg koristim samo na pocetku... kupio pred 3 godine bocu od 1 litre imam jos pola:D i to sve lako zamesas bez ikakvih problema i komplikacija i vidi cuda RADI:D sto vise bocica to vise problema a to je AN:D


ovde mozda imas 3-4 boce koje ce dugo trajati, jer dajes po malo od svake ili 2 boce koje trosis
i ajde ti sad meni kazi koliko ti to malo trosis... ali pazi ja se jos uvek secam koliko sam stavljao AN kada sam ga koristio:D

EC trazim tako da mi razlika onoga sto zalivam i runoffa bude sto manja, mada je to sada dosta problematicno
naravno da je problematicno kad jedino ti to radis.. bezpotrebno i bez učinka.... da bi shvatio zasto moras malo vise prouciti kako kokos"radi" po pitanju CEC i kako koren biljke u kokosu usvaja nutrijente..... onda ce ti biti i jasnije zasto nevalja radit fluktacije sa EC a posebno zasto netreba raditi flush u kokosu.... ja sam ga napravio samo jednom i to da vidim kako biljka reaguje na flush....
, jer imamo velike temperaturne razlike svakih 1-2-3 dana u poslednjih 2-3 nedelje . . . runoff ce biti veci ukoliko se zaliva jednom dnevno, ako je toplo ide jos gore, ako zahladi pada, sto je i normalno, dok je kod dva ili vise zalivanja manji i bude konstantan. btw runoff ne proveravam prve 2-3 nedelje
a joj opet ti i ec runoffa.... ako je toplo biljka ce popiti vise vode a ostaviti soli i onda dodje do skoka i nakupina soli... e zato i moras odrzavati konstantno kokos vlazan.... i onda kada to sve uklopis dodjes do toga da ti runoff uopste ni netreba... jer ako je kokos stalno min 90% vlazan nema šanse da ce ec skociti tj ima ali to je toliko zanemarivo i nema apsolutno nikakvog utecaja na biljku....

druze kokos je skroz jednostavan i radi odlicno ako uklopis tih nekih par stvari... a to dolazi sa iskustvom.... a ti ces tesko doci do tog osnovnog iskustva jer se previse obazires na nepotrebne stvari... i jos radis nepotrebne stvari.... evo jedan primer... ti si stavio zracni kamen na dno pota da bi koren dobio vise vazduha:D samo da si se malo potrudio da skontas kokos ovo ne bi radio ni u eksperimentalne svrhe:Dprvo kokos je toliko prozracan i pun zracnih dzepova.... drugo o2 koren dobija preko vode i sto cesce ti zalevas to on vise dobije o2... i trece taj kamen samo moze da podigne ili spusti pH ali po mojoj logici trebao bi da podigne i eto ti problema....

ja sam u boxu uvek imao jednu biljku koju sam koristio za eksperimentisanje... ali ne kao tvoje:D nego sam eksperimentisao sa raznim ec i raznim pH.... pa onda vidis kako biljka reaguje pa nedjes resenje pa ispravljas.... pa sam dodavao vise ili manje a ili b gnojiva pa ti tu dodje do neostataka nekih makro ili mikro nutrijenata pa vidis kako bilja reaguje... itd... i sada kada se desi problem otprilike znam gde gresim... nor ako imam problem sa pH prvo sto proveravam je pH metar... jer nemoze nikako pH da me zeza ako ja u 7 dana stavljam istu kolicinu nutrijenata na 1 litru vode....

netvrdim da je moj uzgoj u kokosu jedini ispravan... ali treba se drzati proverenih stvari i bez komplikovanja.... usporedi moj grov i svoj i znat ces o cemu pricam;) evo da i ja tebi namignem posto puno migas a malo tacnih informacija dajes:D

i nismo u off topicu slobodno pisi i pitaj....
 

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
sone1 sada grow sto imam u 2 litre kokosa..


visina pota je nekih 13cm..
IMG_20200728_103048.jpg

ovo je sirina krosnje...
IMG_20200728_103150.jpg
radi se o critical lights od expert seedsa
IMG_20200728_102939.jpg


ova slika je jedan od.... platneni pot od 6.5 litara ali bilo je max 5.5lit kokosa... i to je samo upola iskoristen potencijal... da sam ostavio duze u vege fazi u toj litrazi mogla je biljka ici na duplu velicinu i tih 5.5 litara bi "guralo" bez problema...
15213009391042137183788.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.