Mentor Influence/kokoponika

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
Radio bih sa 2 do 4 biljke (za početak dve verovatnije)
ja bi isao sa dve za prvu ruku.... pa kakonraste iskustvo tako i povecavas biljke...
odlicno... ro voda puuuunooo olaksava...


koristio bih AN dvokomponentni ph perfect. Video sam da ti nisi fan, pa bih verovatno prihvatio i nekakvu sugestiju.
nisam an koristio u dwc jedino u kokosu (i za kokos govorim da je nula bodova) u dwc sam koristio cannu i pokazala se vise nego dobra... ali netvrdim da an ne bi radio u dwc(iako izrazavam sumnje) :D pa ako možeš cannu uzeti to je to...

Temperatura u boxu mi je sada na ovim vrućinama oko 28c sa 600w bez ct, tako da ne bi trebalo da bude problema sa pregrevanjem vode, a imam i ct i mogućnost da pojačam ventilaciju. Što se hladnoće tiče, u slučaju da do tog problema dođe imam par ideja kako to da regulišem
odlično :thumb:

Elem puno mi znači da ima neko sa našeg govornog područja sa kim ću moći da se posavetujem. Tako da od sledeće nedelje počinjem sa izradom kontejnera pa ćemo videti za dalje.
ti pitaj ako znam da ću odgovor...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: daktilograf

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.302
6.831
258
koliko druze nizak.... ja idem i sa pH 5.5...znalo se desiti i 5 4...poneko zalevanje bez problema....
5.2 - 5.3 ali u runoffu. . . vidis ja sam mislio da su zbog toga stale, nekih 3-4 dana nisu mrdale ... samo jednom greskom sam napravio oko 5.5, inace nisam isao ispod 5.8
sta ti ovo znaci jako polako podizati EC?!? svako drugo..... trece ili cetvrto zalevanje? ec se menja jednom u 7 do 10 dana... ali pretezno je to 7 dana.... i svaka bespotrebna fluktacija kao sto sam video u tvom dnevniku da ti "ispravljas" ec dovodi do stresa biljke i korena(ako treba pojasnit cu zašto ali to su neke osnove biologije i kokosa)....
sto se tice pH to si u pravu sa njim treba raditi fluktacije ali i nemoras.... imao sam grow gde je pH od pocetka do kraja bio 5.8...imao sam grow gde je od do bio 6.0 i imao sam grow od do pH 6.2... i sve je bilo ok zna pokazati na ponekom listu da joj fali ali sitnica i nezamaras se stime....
vidis, totalno sam zanemario, a i niti sam razmisljao o stresu korena. . . . ja sam mislio da ga treba povecavati na dan-dva, po recimo 100ppm, kako ne bi sprzio biljke. . . :fuck:
a PH kako se potrefi dok mixam, 6.2 - 6.3 - 6.4, dok sam u vegi bio vise oko 6.0 +-0.1
gde da dodje.... nastimas pH sa kojim zalevas i to je to... neidem preko pH 6.2 nikada.... ali ti verovatno mislis na pH runoffa?!? tebi je to bespotrebno a ne potrebno:D
runoff, sa 5.7 na 6.0, a tocio 6.5 sam hteo da kazem. . .
:fuck:

i ti si to zakljucio iz dva grova u kokosu?!? ako ti pH pada i pravi probleme onda sigurno imas neku losu bakteriju... ili gnatove u kokosu ili jednostavno koristiš lose gnojivo AN:D evo ja kazem da kada dodje do gomilanja soli onda pH raste a ne pada...
e vidis, voda mi je oko 8 (slavina) i kada napravim mix na kraju bude oko 6.7 i zato sam ja mislio da sto ga vise ima, tj ako je nepotroseno i nagomilano u potu smanji dodatno. . .
sto znaci da to jedino ti radis....
aaa lud jbg. . . :D
opet znaci:D jedno vece zalevanje se radi samo dok je biljka mala i nema razvijen koren.... cim biljka razvije koren i pocne "piti" vise od tog jednog zalevanja odma dodajes drugo zalevanje pa onda kako raste i trece itd.... zato se i ide sa manjim potovima i rootbound... jer kad imas biljku u potu od 10 ili vise litara imas samo probleme...
znaci brate matori :D kako bi to onda podelio kod mene na mojih 6-7dcl kojih dajem sada na 24h u 2L kolko li sam vec (fi17x13)? npr 2x3dcl ili 3x2dcl sa ili bez runoffa?
citam ja ovo jednom pa dva puta pa tek na trecem skontam da si kontradiktoran :D ajde sad i ti procitaj sta si napisao... u prvom delu recenice kazes da treba pratiti tablicu zalevanja i dati tacnu dozu... a u drugom kazes kako moras sam prilagoditi EC?!? to neide nikako ako radis po njihovoj tablici onda je ec takav kakav je i kako ja onda da nastimam ec po svome... ako nastimam po svome onda nedajem tu dozu po tablici!!!?? :D ali u pravu si da ec treba prilagoditi velicini biljke:D
bilo je kasno tada :D kod mene su tri komponente, npr sada cvet ide grow 1.3, micro 2.6, bloom 3.96, to sam mislio da ne treba remetiti, sada da li je na 1L ili 1.5L nmvz jer tu namestam EC, tj dodajem vodu i sada dok pisem i kad pogledam drugacije, bas je zajeban ovaj AN, da li mi je onda dupla doza 2.6 - 5.2 - 8 ili 2.6 - 3.9 - 5.2 ??? jbt
opet si kontradiktoran:D nemozes da kazes da je snake oil a vec dodajes hammerhead i jos trebas nadokupiti bocica da bi imao komplet:D prika moj... koristim za root bocica je nekih 12e i ide ga 0.2ml na 1 litru vode ja ga cak znam staviti i 0.1ml posto idem sa cestim zalevanjem (pa ti vidi koliko ta jedna boca od 250ml traje) .... pored njega koristim osnovu Coco a&b kojeg kada stavim 1ml na 1 litru dobijem ec 1.4(to je bez ec vode) te dve bocice kostaju 15e...i imam calmg od canne kojeg koristim samo na pocetku... kupio pred 3 godine bocu od 1 litre imam jos pola:D i to sve lako zamesas bez ikakvih problema i komplikacija i vidi cuda RADI:D sto vise bocica to vise problema a to je AN:D
e jbg, meni je ovo lako dostupno i jedino sto ima za cocos, pored HESIja i GTa. . . zato sam mislio da predjem na njihov sensi coco AB, i sada imam 1L hammera pa zato mislim da ce to da potraje (grow 0.5A+0.5B i bloom isto tako, dodje na 3L sa hamerom). . .
ali videcemo, ti si se sada raspisao :D, jbt sve vise mi je primamljiv taj tvoj hvy koncetrat samo kako ja to da dobavim? i nezz gde sam sta sam ja gledao bacilo mi oko 80$ za AB 1L. . . .
i ajde ti sad meni kazi koliko ti to malo trosis... ali pazi ja se jos uvek secam koliko sam stavljao AN kada sam ga koristio:D
bogami trosim :D
vidis, nisam znao do prethodne informacije iz kolko ml ti dobijes zeljeni EC. . . cenio sam da je kao i ostali 2x2ml AB. . .
naravno da je problematicno kad jedino ti to radis.. bezpotrebno i bez učinka.... da bi shvatio zasto moras malo vise prouciti kako kokos"radi" po pitanju CEC i kako koren biljke u kokosu usvaja nutrijente..... onda ce ti biti i jasnije zasto nevalja radit fluktacije sa EC a posebno zasto netreba raditi flush u kokosu.... ja sam ga napravio samo jednom i to da vidim kako biljka reaguje na flush....
da, preterujem, opterecujem se i strahujem, kako mi je bilje malo i kako malo jede i kako mi se stvara taj visak da ce ih sprziti, tek sada vidim kolka sam budala :D
sad sve kad saberem i oduzmem i iz tvoje price, bar se nadam, ispada da sam ja njih izgladnjivao, i kad sam mislio da je PH problem, zapravo je bilo nedovoljno hrane. . . e sada me malo zbunjuje ona hidro slika sto si kacio, to ispada da u cocosu nema veze sa hidro ? po njoj sam ja poceo da smanjujem hranu, ne bi li mi EC pao i PH se stabilizovao u runoffu !
A druga stvar retki su CFL dnevnici u kokosu, svi su sa HPSom ili LEDom i tripujem da je i dalje slabo iako imam 450w, tj nezz gde je moj limit tu :/

Uzeo sam da probam i reko da te poslusam:
Hranio sam sa oko 800ppm, (-250) PH nikad ispod 6.3 runoff je bio oko 1800, al sad gledam zapise, skakao je i na 2k i na 2400, PH je bio oko 5.8 +-0.1
Sada ce 4to zalivanje sa 1200, PH od 6.2 do 6.4, gde mi je runoff skocio na 2400 i stoji, pa cu danas proveriti opet
Kao sto kazes, ako je njima dobro i nema problema, necu obracati vise paznju na taj runoff i samo jos da se odviknem da proveravam :D cisto informativno, ako stvarno dodje do nekog problema (ukoliko ga ja vec ne napravim :D ) mogu imati mozda bolji uvid u situaciju, jer npr znam sta sam juce radio ;)
Sto znaci :D da ja u stvari treba samo malo vise njih da ispratim kako se razvijaju, a manje da se zaludjujem brojevima i drugim stvarima. . . i naravno da se opustim :)
Vazduh sam izbacio, stoji kamenje u potovima sada , ali ne radi. Sve je bilo isto PH i EC, samo ovde gde nije radio vise je pila i bolje je napredovala, ali nmgu 100% da kazem jer je dosta brza od druge dve i kao da ce biti ranije gotova

Druga stvar, vratio sam CalMag (Sensi) u 1/4 doze, jer je par listova promenilo boju posle 4-5 dana
 

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
5.2 - 5.3 ali u runoffu. . . vidis ja sam mislio da su zbog toga stale, nekih 3-4 dana nisu mrdale ... samo jednom greskom sam napravio oko 5.5, inace nisam isao ispod 5.8
nemoj merit runoff... znaci zalevas sa pH 5.8 do 6.2 i toga se drzis....


e vidis, voda mi je oko 8 (slavina) i kada napravim mix na kraju bude oko 6.7 i zato sam ja mislio da sto ga vise ima, tj ako je nepotroseno i nagomilano u potu smanji dodatno. . .
pa ako bude pH 6.7 onda moras snizavati sa pH minusom...
znaci brate matori :D kako bi to onda podelio kod mene na mojih 6-7dcl kojih dajem sada na 24h u 2L kolko li sam vec (fi17x13)? npr 2x3dcl ili 3x2dcl sa ili bez runoffa?
ovako....(ovo je sve okvirno ali trudim se da se toga pridržavam) posadim u 200ml kokosa.... zalijem da procuri (nemerim koliko ima runoffa.. nekad manje nekad vise) i pustim da se kokos osusi oko 70 80%...to znas da kako se kokos suši tako se i koren širi u potrazi za vlagom... onda isto ponovim....nakon 10ak 12 dana presadim u 400ml kokosa.... i opet isti režim.... medjutim tu je biljka već malo veća pa traži dodatno zalevanje....imam runoffa ne zamaram se količinom nego koliko procuri(jos nesto.... u tom periodu ja dignem temp na 30c jer koren voli toplo a i kokos ce se brze susiti pa mogu češće zaliti... a vec smo rekli sa cescim zalevanjem koren dobije svezi kisik i nutrijente) i dalje pustam da se kokos osusi 70 80%... kada smo dosli na 3x zalevanje u 20h ili 24h u tih 400ml kokosa vreme je za presadjivanje... i tu je koren vec napravio rootbound..... e sada... ako presadim u 2 litre i zelim do kraja ici sa tom litrazom... onda opet isti režim ali sada pustam da se kokos osusi 50 60%.... sada vec biljka dosta brze raste i kada dodjem da treba 3x zalevanje u 12h svetla onda prebacujem na cvetanje ili ti 12/12...tu je koren napravio rootbound i spreman je na 4x zalevanje..... i pretežno dodjem na 5x zalevanja nakon neke 3 nedelje posle prebacivanja na 12/12....(ali ovo je sve u nekim idealnim uslovima temp i vlage u boxu... ako je hladnije i vlaznije onda ostajem duze na 3x zalevanje pa dodam samo 4x ako je toplije i suvlji vazduh onda dolazim brze do tih 5x zalevanja....zato sam i napisao na pocetku da je sve okvirno)... kada smo dosli na onih 3x zalevanja ili vise onda vise nedopustam da se kokos suši jer je biljka vec povelika i koren bi "riknuo" znaci nikako ne dopustiti da se kokos osusi..... kada smo dosli na 4x ili 5x zalevanja tu vec odrzavam kokos 90% vlaznim i onda su potrebne manje količine vode jer samo odrzavam vlažnost.... runoffa imam ali jako malo... ajmo reci na tih 2litre kokosa mozda 20ml mozda manje.... e sada da objasnim zasto EC ne skoči tj skoči ali zanemarivo.... posto voda iz kokosa "nestaje" tako što je biljka popije ili tako sto ispari od prilike 4 puta brze nego li biljka moze pojesti soli iz nutrijenata.... mi cestim zalevanjem i konstantnim drzanjem kokosa vlaznim ne dopuštamo da voda "nestane" i sa time ne dopuštamo da se nakupe soli i EC skoci...idemo dalje... vec rekoh da kada uvedemo tih 3x 4x 5x zalevanja onda spustimo EC jer biljka konstantno ima dostupnu svezu hranu i ako idemo po tablici od proizvođača nutrijenata sigurno ćemo spaliti biljku... zato treba pratiti biljku i posmatrati sta ti govori... npr... ako sam na 3x zalevanje sa EC 1.4 a biljka mi pokazuje da je gladna.. ja necu podignuti EC nego cu podignuti zalevanje sa 3x na 4x...i zato ja nikada nezalevam sa EC koji je preporučila tablica od proizvođača nutrijenata... jer oni npr savetuju u 3 nedelji cvetanja da EC bude izmedju EC 1.8 i EC 2.0....biljka koja "jede" EC 2.0 bude u cca 15 litara kokosa i daje skoro 1kg vutrice pa ti zamisli koliko je to drvo :D uh sigurno sam jos nesto zaboravio al setim se ja pa napisem....

e da... posto si rekao da znas engleski ja cu copy/paste o tome zasto nevalja da se zaleva sa promjenjivim EC.... ima za pisati:D
When you add nutrient solution to the coco, you are adding both water and salts. To understand how EC changes between fertigation events, it is important to consider what happens to each.Water and salts (fertilizers) are taken up by the plant separately. Under normal conditions, water is removed about four times faster than salts are absorbed. As a result, the EC of the nutrient solution in the media will rise between fertigation events.Because of transpiration and evaporation, the EC in the coco is lowest immediately following a fertigation and “Peak EC” occurs just prior to the next fertigation event. The fertigation events themselves are responsible for lowering the EC in the coco. It may seem counter-intuitive to lower the level of salts by adding nutrient solution, but the process occurs through run-off.Plants receive water via osmosis across the membranes in their roots. Water moves through root membranes in the direction of higher concentration. In order for the roots to get water, the concentration of sugars within the roots must be higher than the concentration of salts in the nutrient solution. Plants are adapted to adjust to the osmotic gradient and produce sugars in their roots which raise the concentration and encourage water to enter the roots. However, high EC nutrient solution can easily overwhelm the plant’s ability to raise the concentration of sugars in her roots.
High EC Causes “Nute Burn”: If the EC of the nutrient solution is higher than the plant can handle she will start to struggle to get water. In fact, if the EC gets too high, osmosis can flow in the opposite direction and water is literally pulled out of your plant. This struggle for water and “reverse osmosis” is what causes all of the symptoms that are known as “nute burn” or “fertilizer burn”: wilting, burned tips, crispy dry leaves, leaf curling, slow growth, and eventual plant death.
If you are experiencing even minor signs of nute burn, that indicates that your plant is struggling to pull water against a too high EC. Rather than helping growth by “giving lots of food” you are hindering it by starving the plant of water.When the EC of the nutrient solution is too low, plants drink too much water and produce fewer sugars. This is because the concentration of sugars within their roots is in response to the EC of the nutrient solution. When the EC of the nutrient solution is low, plants may initially take in too much water because the concentration of sugars in their roots is higher than the concentration of salts in the nutrient solution. Drinking this extra water does not mean they are taking in additional nutrients. Plants take in water through osmosis and nutrients through separate diffusion and transport processes. Low EC exposes the risk of under-fertilizing because there is necessarily less fertilizer in the water. However, under-fertilizing is only one of the concerns. Plants produce sugars and other good things when EC is correct. They must do this to pull water into the plant through osmosis. If EC is low, plants produce less of the “good stuff”.
When EC is constantly fluctuating, the plants are constantly working to adjust. To receive water through osmosis, plants need to adjust the concentration of sugars within their roots. When the EC of the nutrient solution is lower than they are prepared for, they take in too much water and have to lower the concentration of sugars in their roots. Conversely, when the EC of the nutrient solution is higher than they are prepared for, they cannot take in sufficient water and have to direct their energy into producing sugars to raise the concentration in their roots. When the EC goes up suddenly, plants can suffer burn even at relatively low ECs because the roots are prepared for even lower.






e sada me malo zbunjuje ona hidro slika sto si kacio, to ispada da u cocosu nema veze sa hidro ?
tako je ono ne igra bas ulogu za u kokosu....
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.302
6.831
258
e sad kad vec spominjes idealne uslove, nisam nigde nasao neke okvirne granice i odnos temp i RH, tj da li ima razlike soil vs coco, posto kada odu ove tempereture dole, mislim da cu moci da odrzavam
druga stvar ima li neki DIY za hladjenje vode ? ukljucio sam pumpu za vodu, prvi put dobiju na budjenju, drugi put posle 6h, tek par dana radi, tek sam postelovao kapljace da ide svima dovoljno, sada pokusavam smanjiti runoff na min, tempereture u boxu su 28-30, posuda stoji van boxa voda bude oko 26C, cenim da je idealno 20-24? mix ne stoji duze od 3-4 dana. koliko smeta sto nije RO i sto je 250ppm ?
za autowater i dripere da li je onda bolje koristiti djubrivo za hydro ili se ipak ostaje na coco (sleganje, ph variranje, itd) ?
20200811_024940.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Influence

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
posuda stoji van boxa voda bude oko 26C, cenim da je idealno 20-24?
ništa neće smetati i 26c...kokos to bolje podnosi nego klasični hydro....


mix ne stoji duze od 3-4 dana
to je ok...


koliko smeta sto nije RO i sto je 250ppm ?
vidi bilo bi bolje da imas RO vodu jer ti je početni ec 0.5....e sad opet sve zavisi šta je u tih 0.5ec....al8 mislim da ne bi trebalo biti prevelikih problema
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo
27.10.2019
31
14
8
44
Dobar dan potrebna mi je pomoc planiram da posadim 3 amnesie platinum u saksijama od 6l kombinacija kokos perlit od hrane bi koristio hesi coco kompletan program samo bi umesto hesi boistera koristio canna bosster i ubacio bi plagronov shugar royal kazite mi koliki EC mora da bude

UNAPRED ZAHVALAN
 

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
ppzz felix... za početak bi ti savetovao da ideš samo sa hesi coco complex/tnt complex I hesi root... ovo ostalo će ti samo stvarati probleme stoga ih stavi negde sa strane pa za neki sledeci grow... plargon kokos je suoer... fin prozracan... sadio sam u njemu i zadovoljan sam.... nemoj perlit stavljati nema potrebe kokos je sam po sebi dovoljno prozracan a i perlit lako dozove zelene alge... izmeri ec vode da znamo... idi prvo sa 200ml kokosa... ec 1.1..ph 5.8..ako mozes dignuti temp na 30c... koren obožava visoku temp a kokos će se brže srušiti...
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.