Mentor Influence/kokoponika

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
11.12.2020
21
55
18
23
.... meni u kokosu najteze pada pocetak... seedling faza do 10og 12og dana zivota...tu je biljka najosetljivija i ima puno prostora za pogreske...


moj postupak.... menkice u vodu i na toplo mesto na 24 30h...nakon toga odmah u kokos ali u male čašice i u propagator.... cim izbije na povrsinu pod svetlo i mali vent..negde treceg dana kokos se susi i vreme je da zalijemo... (EC metar ce nam od oka pokazati kvalitetu vode i ako vam voda sa pipe pokazuje vise od 0.3EC trebali bi uzeti destilirane pomesati i dovesti na 0.1EC).... ovo zalevanje dodajem neki root.... i sada idemo mokro/suvo jer u ovoj fazi se lako moze ugusiti koren sa vodom.... e sad koliko je bitno zalevanje jer donosi svezi kisik i root toliko je bitno ostaviti kokos da se osusi jedno 70 80 % jer kako voda isparava tako se u kokosu stvaraju zracni dzepovi + koren ide prema vlagi i tu dobijamo eksplozivan rast korena... pH ne nastimavam.... 5og dana sledece zalevanje i tu pored roota dajem calmg 0.2EC....sledece zalevanje 7og dana dajemo root i calmg 0.5EC...sve ostaje postupak isti izmedju zalevanja samo menjamo tj povisujemo EC... 10og dana root i calmg 0.7EC i to je ujedno zadnje davanje calmg jer oko 11og dana ide presadjivanje i tu pocinjemo davati cocos a&b.... to be continued
Izvini, kratko pitanje. Pokusacu sa hidro autopotom, imam 4 komada. Nisam do sada radio. Pisacu te pokusaje... Elem, pitanje. Ovi prvi dani u cocu... Vrijedi li isto za hidro?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Influence
11.12.2020
21
55
18
23
.... meni u kokosu najteze pada pocetak... seedling faza do 10og 12og dana zivota...tu je biljka najosetljivija i ima puno prostora za pogreske...


moj postupak.... menkice u vodu i na toplo mesto na 24 30h...nakon toga odmah u kokos ali u male čašice i u propagator.... cim izbije na povrsinu pod svetlo i mali vent..negde treceg dana kokos se susi i vreme je da zalijemo... (EC metar ce nam od oka pokazati kvalitetu vode i ako vam voda sa pipe pokazuje vise od 0.3EC trebali bi uzeti destilirane pomesati i dovesti na 0.1EC).... ovo zalevanje dodajem neki root.... i sada idemo mokro/suvo jer u ovoj fazi se lako moze ugusiti koren sa vodom.... e sad koliko je bitno zalevanje jer donosi svezi kisik i root toliko je bitno ostaviti kokos da se osusi jedno 70 80 % jer kako voda isparava tako se u kokosu stvaraju zracni dzepovi + koren ide prema vlagi i tu dobijamo eksplozivan rast korena... pH ne nastimavam.... 5og dana sledece zalevanje i tu pored roota dajem calmg 0.2EC....sledece zalevanje 7og dana dajemo root i calmg 0.5EC...sve ostaje postupak isti izmedju zalevanja samo menjamo tj povisujemo EC... 10og dana root i calmg 0.7EC i to je ujedno zadnje davanje calmg jer oko 11og dana ide presadjivanje i tu pocinjemo davati cocos a&b.... to be cont

.... meni u kokosu najteze pada pocetak... seedling faza do 10og 12og dana zivota...tu je biljka najosetljivija i ima puno prostora za pogreske...


moj postupak.... menkice u vodu i na toplo mesto na 24 30h...nakon toga odmah u kokos ali u male čašice i u propagator.... cim izbije na povrsinu pod svetlo i mali vent..negde treceg dana kokos se susi i vreme je da zalijemo... (EC metar ce nam od oka pokazati kvalitetu vode i ako vam voda sa pipe pokazuje vise od 0.3EC trebali bi uzeti destilirane pomesati i dovesti na 0.1EC).... ovo zalevanje dodajem neki root.... i sada idemo mokro/suvo jer u ovoj fazi se lako moze ugusiti koren sa vodom.... e sad koliko je bitno zalevanje jer donosi svezi kisik i root toliko je bitno ostaviti kokos da se osusi jedno 70 80 % jer kako voda isparava tako se u kokosu stvaraju zracni dzepovi + koren ide prema vlagi i tu dobijamo eksplozivan rast korena... pH ne nastimavam.... 5og dana sledece zalevanje i tu pored roota dajem calmg 0.2EC....sledece zalevanje 7og dana dajemo root i calmg 0.5EC...sve ostaje postupak isti izmedju zalevanja samo menjamo tj povisujemo EC... 10og dana root i calmg 0.7EC i to je ujedno zadnje davanje calmg jer oko 11og dana ide presadjivanje i tu pocinjemo davati cocos a&b.... to be continued
Mislio sam na ovo sto si pisao u drugom postu vezano za klijanje, sadnju, dodavanjem nitrijenata, pH, EC... S tim sto bi sjemenke bile u kamenoj vuni.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Influence

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
ok... ja u kokosu prvih par dana pH nestimam... ali ti bi morao.... jel imas iskustva sa klijanjem u kamenoj vuni.... klijao sam par puta i zna biti dosta zeznuto... ili prevlazno ili se osusi brzo... stoga paznja....kamena vuna je zakon za klonove... objasni mi malo kakav je to hidro autopot sto imas... slikaj ako mozes...
 

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.293
143
coco bi prošao dobro u indooru ljeti?

Inače... :respect: strašan si majstore!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Influence

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
Influence, da li mozes da mi napises kako da pripremim kokos (trenutno je suv u kocki) za klonove koristeci Hessi paletu nutrijenata i aditiva?
Odlicno ti izgledaju biljke! :clap:::respect:
jbg izvini sto kasnim..... ako imas EC metar onda idi sa ec 1.0 za klonove.... ubaci kocku u neku posudu i vodu sa ec 1.0... ako nemas onda idi sa celom dozom sto hesi preporuca za seedling... i da mozes ubaciti root full dozu.... jel ta kocka calmg "napunjena"?!?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tryproton

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
Screenshot_20210130_182428_com.android.chrome.jpg

pisao sam o merenju pH runoffa.... procitaj.... bitnije je meriti EC runoffa.... posebno ako biljka pokazuje problem.... ja merim EC runoffa jer mi on pokazuje da li je biljka gladna ili dajem previeliki ec...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

HARD SOLUTION

BIO research and support
25.01.2021
243
1.013
93
Pozdrav da li bi mi zelio biti mentor, iako sad radim na zemlji posto mi je prvi grow, zelim ljetni da uradim na kokosu,, a onda sledeci na hidru, procitao sam da je ukus najbolji na zemlji, ali zelim da izucim tu nauku u praksi, jer to je jos nepoznanica za klasicnu zemljoradnju, mislim ko ce znati u zivotu, sta tibod znanja moze valjati, teoretski sam dobro potkovan takobda te necu smarati oko nekih glupi stvari.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Influence

tryproton

Aktivan Član
24.05.2018
58
296
53
44
jbg izvini sto kasnim..... ako imas EC metar onda idi sa ec 1.0 za klonove.... ubaci kocku u neku posudu i vodu sa ec 1.0... ako nemas onda idi sa celom dozom sto hesi preporuca za seedling... i da mozes ubaciti root full dozu.... jel ta kocka calmg "napunjena"?!?
Hvala na odgovoru :)
U medjuvremenu sam istrazio citajuci da je bolje da idem sa rock wool pa sam umesto kokosa koristio rock w. prateci neki tutorial sa neta.
Inace imam EC.
Ovako sam radio: Prvo sam kocke (bez klonava, samo priprema kocki) stavio u rastvor (destilovana voda + voda sa cesme u razmeri tako da dobijem PH 5.4 i EC 0.1) preko noci i sutradan proverio PH rastvora koji je bio oko 5.8 nakon jedne noci. Onda sam napravio rastvor sa hessi komponentama (destilovana voda + voda sa cesme u adekvatnoj proporciji +tnt+ root + bakterije) i EC je bio 0.9 i PH je bio 6. Primetio sam da root poveca EC mnogo vise od TNT-a tako da je doza TNTa bila manja od hessi preporucene za tnt za semena. Kocke (bez klonova) sam drzao u hranjljivom rastvoru par sati, pripremio hessi clonex i kada sam odrezao izdanke sa majke, stavio u klonex pa porom u rock wool kocke, a njih u doome za klonove. Vlaga je bila oko 90%. Nakon dva dana sam polako provetravao doome oko 10 min, dva puta dnevno. Sve je islo kako treba, biljke su izgledale kao da su na majci, medjutim i dan danas ne vidim da ima korena mada biljke izgledaju super na oko. Ventilisao sam klone doome i po potrebi dodavao hranjljivi rastvor u kocke (isti EC i PH uglavnom sem jucerasnjeg zalivanja gde sam povecao tnt jer sam video da neki listovi zute pa sam pretpostavio da su neki klonovi gladni).
Ono sto je mozda uticalo da jos ne puste korenke je to sto je temperatura bila oko 22 do 23, a vidim da je preporucena preko 24 zbog stimulacije rasta korena. Takodje nisam stavio calmag i to je propust pretpostavljam... Za sada biljke izgledaju ok, cini mi se da neke rastu ali ni jednoj nisam video koren jos...

Imam par ptanja:
Da li na ukupni EC racunas i root koji ocito poveca EC vise od tnt-a (bilo za coco ili rock wool)?
Kako, u kojoj dozi i koliko dugo sam trebao da ih tretiram sa calmag?
Da li preporucujes neki brend za calmag jer ga nemam?
Hvala!
 
Poslednja izmena:

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
koji ti je ec vode sa pipe??? od toga zavisi koliko bi isao calmg... ja koristim canna calmg ali bilo koji je dobar.... ne root se ne računa na ukupni EC..... po meni najveci problem sto nisu pustile koren je niza temp i cesto otvaranje klone doome.... ako klonovi izgledaju ok a kazes da napreduju onda si dobro zamutio nutrijente.
 

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
Screenshot_20210205_121039_com.android.chrome.jpg de si sone1 legendo:D podsetixme koliki ti je ec vode..... mozes dodati gt calmg dobar je... njiega slobodno ec 0.3....i roota stavi kako pise po tablici.... jbg uzmi AN ali ako imaju cannu bolje nju.... a hammerhead je nista do li p/k i njega mozes sa bilo kojim nutrijentima koristiti.... ja imam plargonov i koristio samo jedan grow.... nista posebno samo vise zezancije kada moras zamesati nutrijente..... ides samo sa coco A i B... super jednostavno a super rezultati.... i da kad izviri van... nemoj da zalevas dokle god kokos nebude suv ko barut
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.302
6.834
258
voda 250ppm, znaci 0.5ec, jes jaka u pm, znaci destilovana, dok ne smislim neki filter o kom trenutno mogu da mastam sada :D
evo je vec napolju :) i krenuli vec listovi preko kotiledona ;) jos je mokro, moram da smuckam pro line root i da vidim EC jer ovaj ima neke hrane u sebi, prosli put sam koristio onaj sto je 0 EC, to bi trebao veceras, mislim da ce se prosusiti do tada
mislio sam tako prvih par dana dok ne narastu ti prvi listovi, pa onda da dodam CalMag
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.