Mentor Influence/kokoponika

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
25.06.2021
2
2
3
40
pozzz Carpus tu sam pucaj....daj slike...predstavi kako sta....
Hmm, hvala na vremenu.
Za pocetak pokusavam da shvatim PH i E.C. varijacije u kokosu. U čistom kokosu bez biljke, 11L pot, za 12 sati PH padne sa 6.5 na 6.2 a E.C. sa 0.5 na 0.2, dok za isto vreme u potu sa biljkom PH sa 5.8 ode na 6.0 a E.C. 0.7 na 0.5
Ovo sam sve radio u pokusaju da uhvatim ritam zalivanja, tj, da shvatim koliko cesto da zalivam da bih odrzao konstantni izvor hrane za biljozu, ili se zamaram glupostima?
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Pozdrav Influnce, bili smo razmjenili par pm prosle godine i rekao sam kako cu se javiti u kutak kad cu kretat s ovim. Gledao sam coco ili Rdwc i odlucio za coco, tvoja shema drain to waste. S obzirom na kolicinu zaljevanja u danu necu kretat bez automatizacije.
Krenut cu s 4 pota. Odvod runnoffa sam osmislio to cu rijesiti. Ali trebam neke okvire da si mogu smislit navodnjavanje.
Koliki su ti finalni potovi litara, i koliko vode piju na dnevnoj bazi. Mislim maximalno? da znam kupit tankove za klopu i runoff koji mi je dostojan uz mjenjanje na dnevnoj bazi. A i same potove da uzmem.
Mislim koristit air pot ili od tkanine, ili je to overkill sa zrakom?
Treba mi samo jedna pumpa (druga u rezervu?) akvarijske 300l/h su dostojne ili treba nesto jace?
Mislio sam napraviti ring i na njemu rupice iglom ili pak staviti one kapaljke za kap po kap. tj drip ringove napraviti, e sad nemogu smisliti kako da napravim da svi ringovi dobivaju istu kolicinu tekucine ili ce dobivat ako ih sve samo spojim na pumpu bez nekog posebnog razdjelnika?
Crijeva, koji promjer da uzmem za dovod, a koji za ringove?
I zadnja stvar voda. Imam onaj neki kineski tds metrar, voda iz pipe je cca 240ppm-a, dosta visok ph preko 7.5-7.8. Koje je tvoje misljenje, dal trebam neko filtriranje ubaciti ili mogu izgrat s vodom iz pipe (Gradski vodovod)

Bio si rekao da imas neki auto sistem navodnjavanja pa da mi malo opises to, da si ja sve ljepo pripremim za start tamo 11 mj, onda cu ti se i javit za daljne druzenje, pa da zajedno izguramo taj grow ujedno i forumu napravimo poucan dnevnik o kokosu :) Predznjanja imam, tako da nece bit nekih drama :D
Cilj mi je s kokos radit sto blize shemi dwc-a, tako da imam predznanje za rdwc kasnije. A ko zna mozda mi se kokos dopadne toliko da ostanjem na njemu.
 
Poslednja izmena:

BluePrinces

Banned
Banovan
29.07.2021
5
4
3
34
Ne znam da li ovo treba odje da postavim ako ne znaci nikome nista admin neka obrise ovaj sistem je dobar kod zalivanja
 
  • Sviđa mi se
Reactions: FatOne

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
Krenut cu s 4 pota
kao i svakom ....kreni ti sa jednom biljkom i rucnim zalevanjem....pa kad malo iskustvo dodje povecaj......
Koliki su ti finalni potovi litara, i koliko vode piju na dnevnoj bazi. Mislim maximalno
finalni potovi zavise od tebe...koliku hoces biljku tj vege.....nemogu reci koliko ce popiti......zavisi od velicine biljke...od uslova i boxu...od velicine pota itd itd...
voda iz pipe je cca 240ppm-a, dosta visok ph preko 7.5-7.8
pH ces regulirati ...malo sa nutrijentima malo sa pH + -......ec ti je malo visok...i bilo bi bolje da imas ro filter...jer ko zna sta je u tih 0.4 ec......medjutim nije nemoguce samo treba malo igranja....
Mislim koristit air pot ili od tkanine, ili je to overkill sa zrakom?
uzmi klasicne plasticne potove....sa ovim je samo komplikacija.....

sto se tice sistema za navodnjavanje....jos malo istrazi i vidi sta ti je dostupno od materijala ......dobro si zamislio....jedini savet...da uzmes digitalni timer koji moze na minutu da se podesi....i slobodno slabiju pumpu .....


Predznjanja imam
neznam kakvog predznanja imas....ali opet ponavljam...jednu biljku...rucno zalevanje.....i ako/kada nju jednu isteras do kraja...onda razmisljaj o automatizaciji....
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.301
6.828
258
@FatOne evo ti moj primer, mozes ispratiti u dnevniku, nije idealan, ima gresaka, ali se ipak dosta naucilo
meni je NL u 3.5L potu na 6 zalivanja trosila oko +-3.5L dnevno, moze manje jer je EC bio veci nego pozeljan i generalno runoff je bio cesto veci nego planiran, a bila je manje od 50 dana u vege pod CFL i napunila je 80x80, a moglo bi i brze :)
Voda gradscka slican ppm, meni je bolje malo hlora iz vodovoda, jer za RO treba imati pri ruci nesto sto sadrzi Bacilus amyloliqufaciens, a takvi aditivi bas i nisu jeftini (+ ugradnja RO)...tank operes jednom nedeljno i nemas problem, temperatura vode je isla od 18 do max 26C
Mozes koristiti podesive kapljace, a mozes ubaciti i slavinu/e na crevo, a pumpa ti zavisi od visine tanka, jer lako ona gura vodu, ali treba joj snage kako bi izbacila vazdusni cep ;) meni je atman at301 (230l/h) bila na ivici, a kanta nije bila ni pola metra, e sad uzmi sa rezervom jer jos nisam nasao nepovratni ventil da probam i sa njim :( a kad uzmes pumpu znaces i koje crevo ti treba

Moj savet za sve je da se samo izbegnu ti kineski EC i PH testeri, lakse cete spavati. I tecnost za kalibraciju pod obavezno !

@Influence sta raditi ako imam dva razlicita straina na istom tanku, a jedan se pozali na ishranu ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: FatOne

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.301
6.828
258
31-32 dan, ~1L, samo grow, no root, kako ti lici ? :)
20211223_205104-jpg.425478
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.