Mentor Jednomsemora

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
351
448
63
Mentore, zalio sam biljke danas, nakon 3 dana (do sada sam zaljevao nakon 2 dana). Popile 3, 8 i 4 litre (do sada su pile oko 2 litre). Prema tezini izvaganih potova mogle su jos jedan dan bez vode. To je ustvari ona kolicina vode koju su popile nakon sto sam potove napunio zemljom, a prije nego sto sam u njih posadio biljke. Dao sam im danas pola doze plantele i Slavol. Nista novo se ne desava. Grana koja se omlohavila i dalje je takva s tim da sam joj skinuo zicu od lst. Stoji uspravno i zelena je. Prema tvojim recima izmedu nedelje i srede bi trebale na 12/12.
Juce sam zaboravio da zatvorim vrata od boxa pa je nakon nastupanja mraka bilo jos malo svetla, ali je to kratko trajalo (10 min). Ima li to kakve veze?

c - Copy.jpg
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
,potreban mentor oko nedoumica za indoor. Voleo bih malu pomoc. Ne mogu da ti pustim poruku moram ovako,jos uvek sam novi. Pozz
Na pravom si mjestu pisao, dobro došao i napiši svoj plan :thumb:

Prema tezini izvaganih potova mogle su jos jedan dan bez vode
Pa nemoj ih zalijevati dok ne budu spremne, to može stvoriti probleme a to nam pred cvjetanje ne treba. Čekaj dok ne bude skroz lagana.
Grana koja se omlohavila i dalje je takva s tim da sam joj skinuo zicu od lst. Stoji uspravno i zelena je. Prema tvojim recima izmedu nedelje i srede bi trebale na 12/12.
Tu granu ćeš ukloniti ako se ne oporavi 10 dana poslije prebacivanja na 12/12 kada budemo radili loli ili skidanje/uklanjanje donjih listova kod biljke. Ja bih njih prebacio već jer će biti ogromne a box ti je pun. Sljedeće zalijevanje ideš samo Slavol. Biljke su bomba :thumb:
Pozdrav mentore.Dabas je damama 28.dan .stavljam slike.u ponedeljak sam jih zalila kao uvjek ,danas planiram isto.Sta kazete za dalje ,kad bi se moglo poceti sa toppiranjem i lst? Dal da ,dodam jos bio grow?Evo cekam vase odlicne savjete.Temperatura je od 26-28.vlaznost 50%,oddaljenost od svjetla 57cm.pozdrav
Hvala na takvim riječima i drago mi je da su biljke lijepo krenule a prije svega da si zadovoljna:thumb:
Tvoje biljke su odlične za LST pa bih ti taj trening i preporučio. Imaš u mentorskom objašnjeno pa preleti i bit će ti jasno. Ali evo jedna slikica:)
1614960324701.png
I na slici, tačka 2 trebaš na kontra stranu isto biljku vezati ili ti ovako
IMG_20210221_140117.jpg
BioBizz grow možeš početi davati 1ml na litar vode, zajedno sa Bioheave i Root, ako se ne varam.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki
05.04.2020
232
213
43
34
Ok .hvala.znaci u litar vode stavim sve troje izalijem? Mislila sam isto topirat pa ne znam ,dal da prvo odradim lst i onda topiram ili obratno?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora
05.04.2020
232
213
43
34
I jos nesto na tablici od biobizz mi pise da samo prva dva tjedna dodajem bioroot i onda ,da prestanem ?a bioheaven samo vecam doze?
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Možeš ti i topirati ako hoćeš. To sam ti predložio jer su biljke bile u stresu dugo i tek su sada krenule kako treba pa ne znam koliko bi im to godilo.
Sve u jedan litar pomiješaš i zaliješ.
Znam da tako za root stoji ali si tek dame presadila i dat ćeš još koje zalijevanje root da korijen popuni pot. Bioheaven 2ml/l.
 

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
351
448
63
Pa nemoj ih zalijevati dok ne budu spremne, to može stvoriti probleme a to nam pred cvjetanje ne treba. Čekaj dok ne bude skroz lagana.

Tu granu ćeš ukloniti ako se ne oporavi 10 dana poslije prebacivanja na 12/12 kada budemo radili loli ili skidanje/uklanjanje donjih listova kod biljke. Ja bih njih prebacio već jer će biti ogromne a box ti je pun. Sljedeće zalijevanje ideš samo Slavol. Biljke su bomba :thumb:
Hvala mentore.
Razmislit cu danas, sutra kako mi odgovaraju termini, pa cu da ih prebacim
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora
05.04.2020
232
213
43
34
@Jednomsemora evo probala sam napraviti lst prvi put ,pa stavljam slike ,pa pogledaj da li je ok.Znam ,da imam puno pitanja,nadam se ,da ne zamjeris? 20210305_195941.jpg
 

Prilozi

  • 20210305_195934.jpg
    20210305_195934.jpg
    717,4 KB · Pregleda: 27
  • 20210305_195924.jpg
    20210305_195924.jpg
    828,7 KB · Pregleda: 27
02.03.2021
73
104
33
Pozdrav
Citam te i svida mi se kak imas strpljenja pa mozda ak bi i meni pomogao ak zapne
Inace vec sadim 11 g al samo out.. Posto vise nisam u mog. Vani sadit prlpremam se za unutra. Ofnosno vec sam ih stavio na klijanje. I teoretski znam sve al ako zapne volio bih ako si voljan pomoci.
Nadam se da necu puno daviti.
Po svemu procitanom dosad ne bi trebalo bit previse.
Narucio sam Mars hydro 600w
(u Pon. Bi trebalo stici)
Stavio na klijanje dva Northen lighta i nekakvo poklon sjeme zove se Fruit salad
Sator je 1x1x2 m
Zemlja je nekakva Irska kupovna. Znam da je ona najbtnija alto je najbolje sto sam mogao pronaci u vrijeme pandemije.ovdje je teski lockdown.
Ventilacija je kupovna koju sam sa satorom dobio.
Gnojivo je isto problem al mislim da cu nesto smisliti.
Eto toliko za pocetak
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Pozdrav drug, može naravno.
Growat ćemo sa čim se ima, nema nam druge. Ono što ti odmah mogu reći, 2 pota po 15 litara su po meni idealna za tvoj box, ne bih više. Gnjojivo možeš online naručiti a uzet ćeš šta budeš mogao. Taj Marsov qb je za nekih 60x60 cm prostor dovoljan, bit će ti malo svjetla za neke veće biljke, dva bi bila na primjer idealna na nekih 75-80%.
Postupak klijanja pretpostavljam znaš, pitaj šta bude trebalo.

Sad gledam da imaš sniženja na Ali_expres. za ts 1000w, skoro koštaju kao ts 600w, mala razlika a pošiljka je iz Germany. Ona bi sjela za tvoj box
 
02.03.2021
73
104
33
Pozdrav drug, može naravno.
Growat ćemo sa čim se ima, nema nam druge. Ono što ti odmah mogu reći, 2 pota po 15 litara su po meni idealna za tvoj box, ne bih više. Gnjojivo možeš online naručiti a uzet ćeš šta budeš mogao. Taj Marsov qb je za nekih 60x60 cm prostor dovoljan, bit će ti malo svjetla za neke veće biljke, dva bi bila na primjer idealna na nekih 75-80%.
Postupak klijanja pretpostavljam znaš, pitaj šta bude trebalo.

Sad gledam da imaš sniženja na Ali_expres. za ts 1000w, skoro koštaju kao ts 600w, mala razlika a pošiljka je iz Germany. Ona bi sjela za tvoj box
Hvala prijatelju, a dobro uzet cemo jos jedan mars onda, tak je to kad nemas iskustva s umjetnim suncem valjda im nece puno trebati sad dok ne nabavim jos jedno svjetlo, il mozda da dodam 3-4cfl, vidjet cemo, evo sve tri proklijale p mi sad zao bacit jednu ,bez obzira sto je gratis,
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Nema bacanja i onda idemo 3 pota do 12l, taman će biti. Sa još jednim Marsom 600 si riješio dugo problem umjetne rasvjete jer ćeš ih najjače odvrnuti na 75% snage i mogu onda dugo trajati a i nema potrebe na jače odvrnuti. Ne može biti bolje. Šta si mislio od gnjojiva?
 

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
351
448
63
Mentore, kako bih uskladio vremena (od biljaka i moje vreme, koje mi odgovara), biljke bi sad trebale da budu u mraku 18 sati, da bi presle u rezim 12/12. Da li je to u redu?
I promeniti lampu iz mh u hps, da li je tako?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Hps ubaciš i možeš odmah prebaciti na 12/12 i to je to. Kako misliš 18 sati mraka?
 

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
351
448
63
Sad je u mraku, a odgovara mi da bude dan od 6 - 18 h. Sad je vec u mraku (od 14 h), i mrak bi onda bio ujutro do 6. To znaci da bi sad bila u mraku do 6 ujutro. To je 18 h i onda bi ujutro od 6 nastavio 12/12
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora
02.03.2021
73
104
33
Nema bacanja i onda idemo 3 pota do 12l, taman će biti. Sa još jednim Marsom 600 si riješio dugo problem umjetne rasvjete jer ćeš ih najjače odvrnuti na 75% snage i mogu onda dugo trajati a i nema potrebe na jače odvrnuti. Ne može biti bolje. Šta si mislio od gnjojiva?
Ej pa ne znam za gnojivo, mislio sam hesi jer sam u hr stalno s njim radio al ga ovdje ima samo na jednom mjestu kupiti a oni su trenutno out of stock, imas kaav prijedlog. Ne planiram nista za grow uzimati, samo nekakav booster i za bloom.
Posto imas vise iskustva s razlicitim gnojivima slusam tboj savijet.
I ovaj panel ne vidim da ima negdje sa smalnjit snagu na 75 posto. I da potovi.
Sto nije malo to 12 l.
Ja sam moilio u kante za cvjece od 25-30 l
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Sad je u mraku, a odgovara mi da bude dan od 6 - 18 h. Sad je vec u mraku (od 14 h), i mrak bi onda bio ujutro do 6. To znaci da bi sad bila u mraku do 6 ujutro. To je 18 h i onda bi ujutro od 6 nastavio 12/12
Uštimaj kako tebi odgovara drug a kad će se paliti ili gasiti je svejedno


ovaj panel ne vidim da ima negdje sa smalnjit snagu na 75 posto. I da potovi.
Imaš na driveru šaraf sa kojim možeš dimmati. Ako nećeš ništa uzimati za vege a bilo bi dobro, onda možeš u 15l potove da mogu duže imati hrane u zrmljie, ništa više. Dok bloom i boost uzmeš možeš start paket od Hesija uzeti i miran si onda dva growa ili tri. Ako hoćeš samo za cvjetanje uzmi bloom/1l i boost/1li fosfor/0,5l. Bolje je manju količinu uzeti u kompletu nego veće količine parcijalno i ne u kometu, pa ti sam odluči. I bolji bude prinos.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Necropolis
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.