Mentor Jednomsemora

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
371
775
93
35
Poz mentore, evo javljam se i mislim da sam resio misteriju zasto mi lisce stalno propada sada je pocelo intenzivnije,primetio sam dosta misica po boxu vec neko vreme i mislio sam da je zbog toga sto idu na svetlost medjutim danas primetim u maloj Vege saksiji neke insekte koji stalno uranjanju-izranjuju iz zemlje i povezem sa musicama u boxu i dodjem do Fungus Gnats . Jedna biljka dobro izgleda ali druga se vidi da ima neki problem.Idalje ih zalivam po 3L vode i Jos uvek procuri u tacni.Pokusavam da ne ostavljam zemlju skroz suvu ,posto sumnjam da zbog toga voda samo projuri.
Danas im je 17.dan cvetanja,skinuo sam zice da se isprave da ih lepo raširim po celom boxu.Kako mogu proveriti da li su gnatsi ,negde sam pročitao da trebam sirov krompir iseckati na listove i staviti na zemlju tako će se larve skupljati?
Takodjer sam primetio listove izbušene kao metkom ,i neka bela prašina na listovima
IMG_20210416_110429.jpg IMG_20210416_110404.jpg IMG_20210416_110342.jpg IMG_20210416_110327.jpg
Isto me zanima kakve su ovo bele brazdice na purple haze ima ih na dosta grana
 

Prilozi

  • IMG_20210416_110258.jpg
    IMG_20210416_110258.jpg
    239,1 KB · Pregleda: 27
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora
08.11.2020
86
60
18
34
ako upalim 3 vent vlaga ide od 30 do 40 % ne mogu nikako da je spustim ispod 72 sa otvorenim boxom!mnogo vlage napolju!ako sam te dobro razumeo nastavljam vege hranu kao i do sad
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Pozdrav mentore, relativno sam novi sto se uzgoja tice, pa bi mi dobro dosao pokoji savjet... ako je to uredu s Vama i ako imate vremena, da vam stavim slike, uvjete i trenutni napredak? Lp
Naravno da može, dobrodošao i iznesi samo trenutnu situaciju pa ćemo vidjeti dalje :thumb:

Poz mentore, evo javljam se i mislim da sam resio misteriju zasto mi lisce stalno propada sada je pocelo intenzivnije,primetio sam dosta misica po boxu vec neko vreme i mislio sam da je zbog toga sto idu na svetlost medjutim danas primetim u maloj Vege saksiji neke insekte koji stalno uranjanju-izranjuju iz zemlje i povezem sa musicama u boxu i dodjem do Fungus Gnats .
Nezgodni su ako se nakote ali ako si ih u zemlji u velikoj mjeri onda ih moraš tretirati sa nečim. Može biti da su došli u zemlji i kada je previše vlažno u zemlji bilo, javili su se. Ja sam vidio na forumu i isprobao ovo sredstvo ispod u linku, čista desetka i 100% učinkovito.


Za ostale recepte, kao sa krompirom, ti ne mogu ništa puno preporučiti ali to djelimično riješi problem. Trebaju se larve u zemlji neutralizirati. Kakvi su ti uslovi u boxu trenutno?
Eto kolega Badi je odgovorio sa linkom za bijele tačkice. U suštini bi bilo koje sredstvo protiv inesekata, pa čak i samo neem ulje dovoljno da ih ukloniš


upalim 3 vent vlaga ide od 30 do 40 % ne mogu nikako da je spustim ispod 72 sa otvorenim boxom!mnogo vlage napolju!ako sam te dobro razumeo nastavljam vege hranu kao i do sad
Samo ti nastavi sa vege hranom dok ne procvjeta a rješavaj vlagu kako znaš i umiješ. Sad i mogu podnijeti i veću vlagu ali u cvjetanju ne
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: pecpec
23.03.2021
27
98
13
29
Pozdrav :) AB249D11-E9C2-4B0B-B56F-D2F4375806A9.jpeg Pokazale su pistile pa san napravia LST,zanima me sad jel tribam pocet davat gnojivo za bloom,ili da jos dajem nesto za grow?
 

Prilozi

  • 3E284D30-D014-47C7-9CD4-71EAB6B45409.jpeg
    3E284D30-D014-47C7-9CD4-71EAB6B45409.jpeg
    787,4 KB · Pregleda: 10
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Prije svega oblijepi te plastične potove sa nekom trakom, ne voli korijen svjetlost. Jesi li ih mislio ostavljati tako ili si mislio presađivati? Neka su pustile koju pistilu, ženkice ali vratiti će se one u vegu i nastaviti rasti. Znači ideš gnjojiva za vege dalje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: JayzCro
23.03.2021
27
98
13
29
Prije svega oblijepi te plastične potove sa nekom trakom, ne voli korijen svjetlost. Jesi li ih mislio ostavljati tako ili si mislio presađivati? Neka su pustile koju pistilu, ženkice ali vratiti će se one u vegu i nastaviti rasti. Znači ideš gnjojiva za vege dalje
zaboravia sam spomenuti ovo su autofloweri,3 velike cu zavrsiti u ovim potovima a ove druge cu presadit,prefarbat cu ove boce ubrzo,jel mjenja ista to sto su autof?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Pa to je druga stvar onda ali opet ideš gnjojivo za vege dok skroz ne procvjetaju. Bit će onda malo manje ako su autosi, fotosica bi ti se vratila sada u vege i nastavila rasti. Nemoj ništa presađivati, nema potrebe. Ako imaš jednu dvije sjemenke mogli smo ih u outdoor-u odraditi, od početka do kraja
 
  • Sviđa mi se
Reactions: JayzCro and Bizzzo

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
371
775
93
35
Nezgodni su ako se nakote ali ako si ih u zemlji u velikoj mjeri onda ih moraš tretirati sa nečim. Može biti da su došli u zemlji i kada je previše vlažno u zemlji bilo, javili su se. Ja sam vidio na forumu i isprobao ovo sredstvo ispod u linku, čista desetka i 100% učinkovito.


Za ostale recepte, kao sa krompirom, ti ne mogu ništa puno preporučiti ali to djelimično riješi problem. Trebaju se larve u zemlji neutralizirati. Kakvi su ti uslovi u boxu trenutno?
Eto kolega Badi je odgovorio sa linkom za bijele tačkice. U suštini bi bilo koje sredstvo protiv inesekata, pa čak i samo neem ulje dovoljno da ih ukloniš
Dok je dan temp je 25-6,vlaga 45-50%
Jel znaš možda koji je aktivni sastojak ovog insekticida da pokušam da nađem nešto nalik tome,nemogu naručivati sa stranih sajtova
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Palma

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
07.02.2021
270
1.482
143
34
Oprosti što upadam u temu, ali mozda bude od pomoci. Onaj neemazal što ste rekli da bi trebao pomoc sa gnatovima ih je 100% sredio nakon 1 tretmana.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Misko21

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
348
440
63
Mentore biljke su polivne danas. Biljka br. 1 je osim Slavola dobila i 5 ml. Plantele cvet, kao sto si i rekao.
Popile su kao i uobicajeno cca 4, 5 litara. Primetio sam da Plantela cvet u znacajnoj meri podize ph vode, pa je tu trebala i dodatna intervencija.
Izmerio sam i ph vode koja je iscurila u tanjirice i on iznosi 6, 8 za biljku br. 2 koja je danas primila samo Slavol.

Evo i fotografija biljke br. 1:

agfa (1) - Copy.JPG agfa (2) - Copy.JPG agfa (3) - Copy.JPG agfa (4) - Copy.JPG agfa (5) - Copy.JPG agfa (6) - Copy.JPG agfa (7) - Copy.JPG

Biljka br. 2:

agfa (1) - Copy.JPG agfa (2) - Copy.JPG agfa (3) - Copy.JPG agfa (4) - Copy.JPG agfa (5) - Copy.JPG agfa (6) - Copy.JPG agfa (7) - Copy.JPG

Sto i kako dalje mentore?
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Jel znaš možda koji je aktivni sastojak ovog insekticida da pokušam da nađem nešto nalik tome,nemogu naručivati sa stranih sajtova
Eto drug Badi je odgovorio sve pa pronađi. U suštini ti treba bilo koji insekticid koji ima u sebi Neem ulje jer ono je dovoljno da ih neutrališeš. Nisu najgori neprijatelji naše biljke ali ih treba maknuti svakako.
Teško ćeš se s ovim ista dogovoriti. Sretno bilo. Pratim :)
Kasno drug vidio da je već bio kod tebe i kako se ponio, to mi se nije svidjelo nikako.
@JayzCro žao mi je drug ali ti otkazujem mentorstvo. Moram jer mentori nisu tek tako tu i poštovanje treba da bude uvijek prisutno i obostrano. Mi poštujemo ljude koji trebaju pomoć i zato smo tu ali ono što se očekuje od ljudih novih na forumu jeste poštivanje pravilnika i ljudi koji su tu da bi nesebično dijelili savjete i pomoć.
Ja poštujem svoje kolege i drugare na forumu, te sve one koji to isto rade. Nesporazum može da se desi ali ne treba praviti dramu nikakvu nego prihvatiti savjet i rezultat će doći.
Mislim da je najkorektnije da ispeglaš sa mentorom situaciju i ideš sa njim dalje.
U svakom slučaju sve najbolje drug :thumb:

Sto i kako dalje mentore?
Sada velikoj Plantella a manjoj Slavol samo, imat će tako do kraja izgleda ritam zalijevanja. Pratiš tu situaciju sa Ph i to je dobro. Zato si to i uvidio i prevenirao potencijalne probleme. Nemam ja tu šta više reći osim odlično :thumb:
 

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
348
440
63
Sad mi se pomalo pojavljuje problem, da grane umesto da sirim prema vani, moram nekako skupljati prema unutra ili ih fiksirati tu gde jesu jer mi vrhovi postaju teski i prevaljuju se i postoji opasnost da se slome.... ionako vise nemam mesta u boxu i nemam ih gde siiriti. Guzva je...
Koliko plantele da dam ovoj drugoj sledeci put?
Ako sam dobro razumeo, sugeriras da biljke zalijem svaki put sa Slavolom, a Plantelom cvet svaki drugi put? Koliko Plantele, ili cemo korak po korak? :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora
05.04.2020
232
213
43
34
Pozdrav mentore.u utorak sam bila zalila sa bioheaven i bioroot.danas sam jih zalila tako kao sto ste rekli bio bloom ,topmax i bioheaven. Sad mi se desava ova stvar.Prije sam zaljevala svaku sa 3 litre vode.evo vec 2 put mi se sad pocelo desavat ,da nalijem ssmo 1,5l i vec procuri van .Tako da sam danas zalila svaku sa 1,5l .Zaljevam polako ,da vise upije al svejedno procuri a 4dana smo od proslog zaljevanja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Koliko plantele da dam ovoj drugoj sledeci put?
Ako sam dobro razumeo, sugeriras da biljke zalijem svaki put sa Slavolom, a Plantelom cvet svaki drugi put? Koliko Plantele, ili cemo korak po korak? :)
Tako je drug, jednom plantella cvijet pa jednom Slavola ali ćemo pratiti svakako. Neće se ništa slomiti, ne brini a neka se samo hedovi pune kako treba. Bit će to prva klasa na kraju :thumb:
pustile dlacice{ne znam strucno ime}
Pistile se zovu i nema potrebe još za mijenjanjem što smo dogovorili. Ideš još jednom dozu za vege pa ćemo vidjeti. Predcvjetanje je u toku a cvjetanje uskoro dolazi. Moraš malo pročitati teme na forumu i osnovne pojmove naučiti:)

rije sam zaljevala svaku sa 3 litre vode.evo vec 2 put mi se sad pocelo desavat ,da nalijem ssmo 1,5l i vec procuri van .
Može samo biti da se zemlja presušila i sada voda samo prolazi. Ne vidim drugi način da se to desi a to znači da se biljke nisu redovno zalijevale. Baci koju sliku kad bude pri ruci
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pecpec
09.11.2019
36
40
18
28
20210417_221623.jpg 20210417_221653.jpg 20210417_221557.jpg
Pozdrav mentore!
42 dana. Danas zalivena sa plantelom 3l vode popila.
Uklonio sam nekolika lista, nije dolazilo svijetlo do njih , a dodirivali su zemlju.
Imam masu vrhova, ne mogu nikako sve da ih izvucem prema svijetlu . Mozda bih mogao kad se jos malo izduze grane da ih rasirim i napravim jos prostora.
Da li da treniram sada, ili da prekinem?
Uglavnom sve ide dosta dobro, izgleda. Vec mi je zauzela sirinu boxa 46 cm .
Eto sam par smjernica, ipak ste vi iskusnjare!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Zauzet će ti cijeli box do kraja strechanja, zateži i dalje sve dok se ne prestane izduživat. Plantella list još jednom poslije i prelaziš na plantellu cvijet. Vidim da su ti pistile krenule, ubrzo će procvjetati. Milina za vidjeti :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: San Pedrita
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.