Mentor Jednomsemora

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
09.11.2019
36
40
18
28
20210404_220433.jpg 20210404_220805.jpg
Pozdrav mentore! I dalje istezanje. Juce zalivena sa pola doze plantele list.
Dobio sam neki kupon kod Nirvane, i mislio sam da uzmem foto fem, i zainteresovao sam se za durban poison.
Jesi li se susretao, i sta mislis o stejnu?
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.969
358
neki moj plan slavola,1 nedeljno i to je to!ispravi me ako lose radim
Slavol ideš svako zalijevanje

Pozdrav JSM evo prodje par dana kako sam zalio biljcicu i danas je ponovo vreme za novo kupanje. Evo ovako se oporavila, nije najbolje ali bolje nisamo mogao (proklinjem sebe sto nisam zalio pa se osusila).
Posljedice se vide i stanje je takvo kakvo jeste, mijenjat se ne može. Sve ti jasno zbog čega. Ideš jedno zalijevanje vodom a drugo bloom i fosfor.

Mentore ,nesto sam izgleda zabrljala. U ponedeljak su bile zalivene ,juce ujutro su jos bile jos ok ,a navece kad sam htjela zalit ova desna mi je bila skroz spustena ,kao da vene i zute donji listovi.brzo sam je zalila a nadam se ,da ce se sad oporavit ,nesto joj izgleda ne stima.ova ljeva je ljepsa sad razvijena i raste nego pva desna ,a bila sam polagala sve nade u tu ljevu .Malo kasnije ti postavim slike.
Pokoji žuti list je ok, počinje ti cvjetanje uskoro i nije neki poseban problem jer je ostatak biljke zdrav. Možda je koji liat prilikom Lst-a oštećen. Biljke su lijepe i zdrave.
evo ga update za veliku damu
uglavnom super napreduje, ostajem bez mjesta za popunit na mreži tako da nez šta dalje.. haha
Ma odlična biljka drug, te žute listove ispod skloni i milina, odlično i prava zvijer. Manju damu ili u neki box improvizuj i sa tvojim cobom bilo bi super

Vidim danas da im je jako prijala terapija od juce
Odlično drug
Pozdrav mentore! I dalje istezanje. Juce zalivena sa pola doze plantele list.
Dobio sam neki kupon kod Nirvane, i mislio sam da uzmem foto fem, i zainteresovao sam se za durban poison.
Jesi li se susretao, i sta mislis o stejnu?
Biljka super izgleda, samo nastavi tako. Durban je klasik, Dutch Passion jedan od najboljih breedera, slobodno uzmi
 
31.05.2020
33
37
18
25
JSM zalio sam u subotu sa malo Roota, dozom Blooma i malo fosfora. Nisam znao kako a nisam hteo da ostane ne zalivena dok ne odgovoris, pa da se osusi kao prosli put. Sledece zalivanje ide sa vodom. Biljcica je navrsila 10 nedelja sto joj je otprilike propisani rok da izraste cela. Kako da znam kad da je skidam i to? Sve dok rastu nove bele dlacice da ostavljam? Vecina je pozutela ili postala narandzasta.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora
03.03.2021
10
8
3
Pozdrav mentore evo mene opet posle tvog saveta i hvala.
E sad..
Shvatio sam sve sa nedostatkom dusika pa sam jednom zalio samo sa coco a i b ( NPK 6,4,3 ) i cannazymom ( NPK 0,2 0,6 0,2 ) i biljla mi izgleda malo bolje.
E sada da ne pretjerujem posto mislim da sam je svakako do sada tokom citavog procesa malo i zapalio nutrijentima, da od sledeceg zalivanja pocnem normalne doze PK 13/14 radi boljeg uroda i boosterom i rhizotonicom za korijen, posto sam negde na forumu naleteo na tu temu da se dusik ne treba puno dodavati u kasnoj fazo cvetanja, do berbe imam 17 dana .. mentore puno me brinu oni zuti listovi oko batova ma da su se popravili od proslog zalivanja.
i sta si mislio onim sto si mi reko " Biljka ce ti trajati jos najmanje mjesec dana " , taj te deo nisam razumeo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Bromergon

Aktivan Član
26.01.2021
68
251
53
Ma odlična biljka drug, te žute listove ispod skloni i milina, odlično i prava zvijer. Manju damu ili u neki box improvizuj i sa tvojim cobom bilo bi super

e da problem je da mi se zadnji COB razbio, tako da je i dalje manja biljka na onih jadnih 15w. mislio sam te pitati ako postoji još nekakvo drugo svjetlo hitno nabaviti jer jedini izvor COB-ova mi je preko nekog lika koji me je zadnji put odjebao. tako da ako postoji neka alternativa da nabavim u vrtnom centru il nekom drugom većem centru bi mi bilo super za prvu ruku.. kreče već rast u visinu dosta tako da ću je ubrzo i presadit u veći pot i krenut radit LST.. al prvo svjetlo ahha :whato::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
333
416
63
Mentore, zalivene danas samo sa Slavolom. Popile stamdardno, malo vise od 4L.
Prosli put (pre 3 dana) zalivene sa Slavolom i Plantela cvet 25 ml/4L, tj. 6 ml/1L.
Kako cu sledece zaljevanje, sa Slavolom ili bez?

Evo i slika:

DSC_0001 - Copy - Copy.jpg DSC_0007 - Copy - Copy.jpg
 

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
371
772
93
35
Druže kako ti ovo izgleda,moje neko zapažanje je da slabo strecha,ima dosta izgorelih-pozutelih listova,sada da li je od previse vode ili pogrešnog gonjenja ne znam.Sreca ima dosta zdrave listane mase , primetio sam kada zalivam posle 1,1-5L vode pocne tacna da se puni,voda samo prodje kroz zemlju saksije su od 20L.Proslo zalivanje je bilo TNT i root probao po 4L vode prelivalo je ,sada sam probao po 3.5L sa 1kap super vita i pz 7ml .Prihvatile su oko 3L vode malo je procurilo pa sam sacekao da upije zemlja iz tacne vodu .Jos malo dolivao zato sto je voda odmah prosla kroz zemlju ,pa mi bilo sumnjivo da mi ne ostanu zedne.Sledece zalivanje je druga nedelja tranzicije jel uredu ovako Tnt 5ml/L ,boost 2ml/L,bloom 2ml/L,a drugo zalivanje vitamini PZ 2ml/L i Super Vit 1 kap.
Posle tranzicije planiram isti redosled jedno zalivanje vitamini iste doze - drugo zalivanje hrana boost 3ml/L(posle mesec dana 4ml/L),bloom 4ml/L(posle mesec dana 5ml/L),PS (posle negde 45 dana cvetanja pocetna doza 1ml ,posle 2-3ned 1.5ml/L) .
Imam jos jedno pitanje ,znam da se doze postepeno povećavaju da se ne bi sprzile biljke ,zanima me samo da li kako se blizim kraju cvetanja trebam da povecavam doze hrane i onda zadnje dve Ned flush?
I da li 10.tog dana tranzicije kada radim loli mogu da secem manje grane koje nemogu da dobiju svetlost, isto tako male i nerazvijen e?
IMG_20210405_235853.jpg IMG_20210405_235910.jpg IMG_20210405_235925.jpg IMG_20210405_235950.jpg IMG_20210406_000003.jpg IMG_20210406_000015.jpg IMG_20210406_000408.jpg IMG_20210406_000451.jpg IMG_20210406_000429.jpg
 
Poslednja izmena:
03.03.2021
10
8
3
Pozdrav opet ja mentore.
Evo dva dana od poslednjeg zalivanja kako sam joj dao pola doze npk , veceras mislim da je opet zalijem ali situacija mi se ne svidja nikako ovi zavijeni krajevi.
 

Prilozi

  • 20210406_171648.jpg
    20210406_171648.jpg
    218,7 KB · Pregleda: 15
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.969
358
zalio sam u subotu sa malo Roota, dozom Blooma i malo fosfora. Nisam znao kako a nisam hteo da ostane ne zalivena dok ne odgovoris, pa da se osusi kao prosli put. Sledece zalivanje ide sa vodom. Biljcica je navrsila 10 nedelja sto joj je otprilike propisani rok da izraste cela. Kako da znam kad da je skidam i to? Sve dok rastu nove bele dlacice da ostavljam? Vecina je pozutela ili postala narandzasta.
Sljedeće zalijevanje onda samo sa vodom. Pratit ćemo biljku i dalje pa ćemo znati kada je kraj, teško je drugačije reći. Pistile dok izlaze znači cvjetanje je u toku i tako dolazi do formiranja heda. Baci mi sliku pa ćemo vidjeti.


do berbe imam 17 dana .. mentore puno me brinu oni zuti listovi oko batova ma da su se popravili od proslog zalivanja.
i sta si mislio onim sto si mi reko " Biljka ce ti trajati jos najmanje mjesec dana " , taj te deo nisam razumeo
Ima tu još do kraja. Ti listovi su previše oštećeni bili da bi se skroz oporavili. To što smo ih malo oporavili jeste samo da ostanu do kraja biljke, onda ćeš ih svakako ukloniti jer žuti listovi mogu stvoriti buđ tokom sušenja i kjuranja hedova. Ideš sada normalne doze gnjojiva pa onda voda i tako u krug o kraja, 3-4 zalijevanja nutrijentima+voda i eto kraj

tako da ako postoji neka alternativa da nabavim u vrtnom centru il nekom drugom većem centru bi mi bilo super za prvu ruku.. kreče već rast u visinu dosta tako da ću je ubrzo i presadit u veći pot i krenut
Uradi sebi drug e27 panel i gotovo, sijalice su uvijek dostupne i miran si. 15w je malo za malu damu ali ne sumnjam da ćeš ti to brzo srediti

Kako cu sledece zaljevanje, sa Slavolom ili bez?
Samo Slavol drug sada a možda i sljedeće zalijevanje, nabijene su previše nutrijentima ali izgledaju odlično

zalivam posle 1,1-5L vode pocne tacna da se puni,voda samo prodje kroz zemlju saksije su od 20L.Proslo zalivanje je bilo TNT i root probao po 4L vode prelivalo je ,sada sam probao po 3.5L sa 1kap super vita i pz 7ml .Prihvatile su oko 3L vode malo je procurilo pa sam sacekao da upije zemlja iz tacne vodu
3l su bolje od 1-1,5 na 20l pot ali i dalje jako malo. Na moje 20l potove ide minimalno 6l a nije rijedak slučaj ni 6,5l.
Unaprijed ne možeš planirati ništa pa tako ni zalijevanja, teško naredno predvidjeti a kamoli za cvjetanje šta ćeš davati. Ja bih ti preporučio da prođemo zajedno do kraja cvjetanje i da znaš onda. Kod Hesija se ne miješaju TNT i Bloom.
Sada u tranziciji ideš TNT dok ne krene cvjetanje, bloom ne. Možeš ovako sada zaliti: TNT 5ml, boost 2ml jedno zalijevanje a drugo sv, zyme i root
 
Poslednja izmena:
29.12.2020
56
111
33
28
Pozdrav drug nije me bilo dugo .Lepotica sporo napreduje bas , ali konacno je pokazala pol i obradovala me .Za koji dan leti napolje pa sta joj bude mnogo zivaca sam izgubio sam njom . Vracam je postepeno u vege fazu . Planirao sam za koji dan jos jednom da je topiram i nek bude sta bude .Na njeno mesto dolazi Nl automatik konacno sam nabavio semenke . Ne znam vise ni koji joj je dan i necu sa njom da se bakcem sad kad imam Nl na klijanju. Mislim da sam je dobro razgranao i da ce ako bude sve kako treba u oktobru biti monstrum .Evo neka slika od pre 4,5 dana . Umalo da zaboravim narucio sam hesi starter ,a za dan dva cu neku zemlju uzeti za Nl tu mi treba tvoj predlog .Pozdrav drug javljam se jroz par dana
 

Prilozi

  • 20210406_181652.jpg
    20210406_181652.jpg
    685,3 KB · Pregleda: 23
  • 20210406_181703.jpg
    20210406_181703.jpg
    313,9 KB · Pregleda: 21
  • 20210406_181718.jpg
    20210406_181718.jpg
    450,2 KB · Pregleda: 22
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.969
358
Izgleda zdravo a sitna je skroz, problem je u zemlji jer korijen se ne može razvijati a samim tim i biljka. Pošto si kupio drug Hesi odmah idi root, zyme i super vit i zalij je sa 3l vode i pusti je onda. Na 3l vode ideš 15ml roota, 6ml Zyme i dvije kapi Supervita. I pusti je onda 3-4 dana. Nemoj je više topirati, pusti je sada da krene pa ćeš onda.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Padredepitabulla
29.12.2020
56
111
33
28
Izgleda zdravo a sitna je skroz, problem je u zemlji jer korijen s ene može razv8jati a samim tim i biljka. Pošto si kupio drug Hesi odmah idi root, zyme i super vit i zalij je sa 3l vode i pusti je onda. Na 3l vode ideš 15ml roota, 6ml Zyme i dvije kapi Supervita. I pusti je onda 3-4 dana. Nemoj je više topirati, pusti je sada da krene pa ćeš onda.esi tek za koji dan stize nije jos kod mene . Uglavnom bice jos 3,4 dana u kuci dok ne prolepsa vreme i ide napolje .Iskopao sam rupu 50x50x50 .Sta mi predlazes za zemlju ? Da pripremim taman dok krene i Nl polako da imam sve spremno. I meni ova lujka deluje zdravo ,,ali mislim da su niske temperature imale veliki uticaj na rast .Sta je tu je valjda ce napolju izrasti lepo .
 
05.04.2020
232
213
43
34
Pozdrav mentore.Evo 7 dan kako je stavljena na cvjetanje.veceras sam je opet zalila sa 3litre svake i 1,5 ml roota,growa,i bioheavena.Mislim ,da se vec pojavljaju pistile ili grijesim?malo sam jih vezala pa pogledajte da li je ok ova ljeva mi se razgranala a desna kao ,da mi zaostaje za njom.Znam ,da mi lst nije bas po PSU,al za prvi put valjda ,ce bit ok.Sta mislite ?evo stavljam slike . Izvinize slikala sam pod hps pa se dosta slabo vidi.Kako dalje ?
 

Prilozi

  • 20210406_204933.jpg
    20210406_204933.jpg
    436,8 KB · Pregleda: 22
  • 20210406_204927.jpg
    20210406_204927.jpg
    635,6 KB · Pregleda: 20
  • 20210406_204921.jpg
    20210406_204921.jpg
    489,8 KB · Pregleda: 17
  • 20210406_204913.jpg
    20210406_204913.jpg
    651,7 KB · Pregleda: 18
  • 20210406_202905.jpg
    20210406_202905.jpg
    464,9 KB · Pregleda: 16
  • 20210406_202850.jpg
    20210406_202850.jpg
    632 KB · Pregleda: 12
  • 20210406_202843.jpg
    20210406_202843.jpg
    506 KB · Pregleda: 21
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora
09.11.2019
36
40
18
28
20210406_213757.jpg 20210406_213807.jpg
Pozdrav mentore! Danas pun mjesec od kad je izasla na povrsinu!
Prekjuce sam je izmaltretirao i istegao do maksimuma. Ali se vidi promjena ,bas je krenula sad. Sjutra ide zalijevanje plantelom, da li da stavim punu dozu, ili opet pola?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
371
772
93
35
Jel moze biti da se zemlja previse osusi pa da zbog toga nemoze da prihvati lepo vodu nego samo prodje kroz zemlju,jedna biljka ima odlično lisce,dok je druga bas problematična.Zalio sam ih juče sa istom količinom vode po 3L ( pz i sv) malopre ih gledam jednoj je zemlja malo vlažna a drugoj skoro skroz suva.Da li mogu da ih zalijem sutra opet po 3L vode,bojim se da ih ne prezalijem, isto tako se bojim da ostanu zedne.Malo mi je cudno da toliko malo vode piju a vec sutra suva zemlja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora
23.03.2021
5
3
3
41
Pozdrav! Ovo mi je prvi grow ikada, tako da skoro nemam pojma nista haha. Mislim, da znam nesto, ne bih trazio mentora :D.
Procitao sam par stvari na netu oko svega ovoga, tako da nije bas da nista ne znam... Pa, da li bi zeleo da budes moj mentor?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.969
358
mi zaostaje za njom.Znam ,da mi lst nije bas po PSU,al za prvi put valjda ,ce bit ok.Sta mislite ?evo stavljam slike . Izvinize slikala sam pod hps pa se dosta slabo vidi.Kako dalje ?
Odlično je sve, snalaziš se kako znaš i to je najbitnije. Biljke će imati lijepu visinu, spuštaj vrhove sa Lst-om sve dok traje streching i neće biti problema kao sa automatom. Sada ćeš cekati da biljke procvjetaju pa počinješ sa nutrijentima za cvjetanje, do tada primjenjuješ zadnje zalijevanje, jednom ili dva puta, do pojave većeg broja pistila.

Sjutra ide zalijevanje plantelom, da li da stavim punu dozu, ili opet pola?
Samo damu i dalje rasteži i bit će sve odlično. Lijepo se raširila i još ce. Pola doze Plantelle i lijepo je zalij.

Jel moze biti da se zemlja previse osusi pa da zbog toga nemoze da prihvati lepo vodu nego samo prodje kroz zemlju,jedna biljka ima odlično lisce,dok je druga bas problematična.Zalio sam ih juče sa istom količinom vode po 3L ( pz i sv) malopre ih gledam jednoj je zemlja malo vlažna a drugoj skoro skroz suva.Da li mogu da ih zalijem sutra opet po 3L vode,bojim se da ih ne prezalijem, isto tako se bojim da ostanu zedne.Malo mi je cudno da toliko malo vode piju a vec sutra suva zemlja.
Naravno da može i desi se u ranoj fazi vege jer groweri ne zaliju po cijelom potu zemlju nego samo oko biljke te se zemlja sasuši i stvrdne. Zalijevati skroz polako da voda natopi taj dio zemlje. Postoji i komplikovanija opcija, izvući biljku, rastresti zemlju sa korijena i dodati malo nove zemlje.

Evo slika, na nekima izlaze nove dlacice na nekima i ne bas, hedovi nisu presebeli ali ima ih, pufnasti su nekako. Moguce da je do straina..
Bit će nešto za zapaliti i s obzirom da joj je jako stresno bilo, dobro još i izgleda. Vjerujem da si i ti toga svjestan. Neke stvari se moraju ispoštovati tokom growa da bi se očekivao neki dobar rezultat. Nadoknadit ćeš ti to u sljedećem growu, u to sam siguran.

Pozdrav! Ovo mi je prvi grow ikada, tako da skoro nemam pojma nista haha. Mislim, da znam nesto, ne bih trazio mentora :D.
Procitao sam par stvari na netu oko svega ovoga, tako da nije bas da nista ne znam... Pa, da li bi zeleo da budes moj mentor?
Drago mi je da si na netu dosta pročitao ali bit će mi draže kada forum preletiš i neke stvari pročitaš, za početak prvu stranicu mentorskog i teme koje sam postavio kao obavezne za pročitati.
Mentorstvo prihvaćeno i iznesi mi svoj plan, šta si zamislio itd :thumb:
Nadimak ti je interesantan, više bih volio da te mogu drugačije osloviti nego tako:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.