Mentor Jednomsemora

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
23.03.2021
5
3
3
41
Odlično je sve, snalaziš se kako znaš i to je najbitnije. Biljke će imati lijepu visinu, spuštaj vrhove sa Lst-om sve dok traje streching i neće biti problema kao sa automatom. Sada ćeš cekati da biljke procvjetaju pa počinješ sa nutrijentima za cvjetanje, do tada primjenjuješ zadnje zalijevanje, jednom ili dva puta, do pojave većeg broja pistila.


Samo damu i dalje rasteži i bit će sve odlično. Lijepo se raširila i još ce. Pola doze Plantelle i lijepo je zalij.


Naravno da može i desi se u ranoj fazi vege jer groweri ne zaliju po cijelom potu zemlju nego samo oko biljke te se zemlja sasuši i stvrdne. Zalijevati skroz polako da voda natopi taj dio zemlje. Postoji i komplikovanija opcija, izvući biljku, rastresti zemlju sa korijena i dodati malo nove zemlje.


Bit će nešto za zapaliti i s obzirom da joj je jako stresno bilo, dobro još i izgleda. Vjerujem da si i ti toga svjestan. Neke stvari se moraju ispoštovati tokom growa da bi se očekivao neki dobar rezultat. Nadoknadit ćeš ti to u sljedećem growu, u to sam siguran.


Drago mi je da si na netu dosta pročitao ali bit će mi draže kada forum preletiš i neke stvari pročitaš, za početak prvu stranicu mentorskog i teme koje sam postavio kao obavezne za pročitati.
Mentorstvo prihvaćeno i iznesi mi svoj plan, šta si zamislio itd :thumb:
Nadimak ti je interesantan, više bih volio da te mogu drugačije osloviti nego tako:)
Hvala! Zovi me kako hoces hahaha, to smo se drug i ja nesto zezali pa sam stavio QracOdKonja... Ako je neprikladno, promenio bih ime, ali nisam siguran kako.
Procitao sam sve to sto si postavio, vecina stvari mi je jasna, ali neke stvari naravno nisu.
Evo informacija. Baj d vej, seme je vec zasadjeno i blizi se vegetativnoj fazi, ali mi se cini da nesto nije sasvim u redu sa biljkom, tako da zato i trazim pomoc.


Box: Visina 50cm (za sad), sirina 40cm i dubina 53cm ( to je onaj deo stola koji je namenjen za PC i znam da izgleda odvratno ali radi)

Svjetlo: LED 21w 6500K (valjda je dovoljno za jednu biljku, a kad bude usla u fazu cvetanja kupicu jos jednu LED samo druge boje)

Zemlja: AGRO Zemlja za cvece (ona najobicnija zemlja od kompanije AGRO) , ali kad je budem presadjivao, presadicu je u AGRO humus zemlju
ali kad je budem presadjivao, presadicu je u AGRO humus zemlju, jer sam danas procitao na forumu da je ta dosta bolja. (Dole je slika zemlje u koju cu presadjivati)

Pot: pola flase minakve xD, presadicu u saksiju od 10L

Nutrijenti: Plantella List (10ml u 2L kisnice sa malo vodonik peroksida 3%) (kisnica je iz 2012 otprilike, ako nesto znaci)

Temperatura: Oko 20-25 i danju i nocu.

Zalijevanje: Kada se zemlja osusi. Pre sam zalivao zemlju svaki treci dan, pa sam primetio mahovinu,
tako da sam prestao da zalivam pre oko 7 dana, pa cu je zaliti kad se zemlja skroz osusi. Takodje, listovi imaju neku blagu zelenu boju, mislim nisu bas bas zeleni i neki donji listovi su se malo okrenuli u stranu. Inace, zalivam dok ne vidim vodu kako curi dole. Uslikacu pa ces valjda skontati u cemu je problem...

Semenke: Neke koje sam dobio, nemam pojma koja je vrsta (glupo znam) , ali pretpostavljam da je mozda neki Jack Herer,
ne znam stvarno, skontacu kad izraste (ako izraste, nadam se) :)

Režim svetla: 16/8 - Tako do faze cvetanja. Kada krene da cveta, prebacicu na 12/12.

To je to, uslikacu box i biljku, pa pogledaj ako vidis neke probleme. Jedino sto ja vidim je da su neki listovi cudni
i da su 2 stema malo crvena. Pre sam zalivao biljku svaka 3 dana, jednom samo vodom, pa onda posle nutrijentima.

Reci mi sta mislis i sta da uradim. Hvala :banana_rasta: agro zemlja.jpg IMG_20210407_200551.jpg IMG_20210407_200600.jpg IMG_20210407_200611.jpg IMG_20210407_200632.jpg IMG_20210407_200643.jpg IMG_20210407_200651.jpg IMG_20210407_200807.jpg IMG_20210407_200814.jpg IMG_20210407_200857.jpg IMG_20210407_200931.jpg


 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora
23.03.2021
5
3
3
41
Zaboravio sam jos da napomenem da sam kupio perlit, tako da cu ga za sad postaviti na povrsinu zemlje, jer ne bih da ga pomesam sa zemljom dok je biljka unutra da ne bih ostetio korenje. Cuo sam da je perlit dobar za dosta stvari, a posebno za sakupljanje viska vode, tako da eto. I da li mislis da je biljka spremna za presadjivanje ili da sacekam jos?
 
Poslednja izmena:

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
334
416
63
Mentore, polivene danas samo sa Slavolom. Zadnji put polivena Plantelom cvet 2. 4. .
Biljke su dobro.

Biljka br. 1 malo zaostaje za br. 2 od samog pocetka:

DSC_0021 - Copy.JPG DSC_0023 - Copy.JPG DSC_0026 - Copy.JPG DSC_0029 - Copy.JPG DSC_0030 - Copy.JPG

Biljka br. 2:

DSC_0001 - Copy.JPG DSC_0004 - Copy.JPG DSC_0007 - Copy.JPG DSC_0008 - Copy.JPG DSC_0009 - Copy.JPG DSC_0010 - Copy.JPG DSC_0013 - Copy.JPG DSC_0014 - Copy.JPG DSC_0015 - Copy.JPG

Sledece poljevanje, Plantela ili ne?
 

Prilozi

  • DSC_0021 - Copy.JPG
    DSC_0021 - Copy.JPG
    413,5 KB · Pregleda: 6
  • DSC_0023 - Copy.JPG
    DSC_0023 - Copy.JPG
    348,9 KB · Pregleda: 5
  • DSC_0026 - Copy.JPG
    DSC_0026 - Copy.JPG
    468 KB · Pregleda: 6
  • DSC_0029 - Copy.JPG
    DSC_0029 - Copy.JPG
    466,8 KB · Pregleda: 6
  • DSC_0030 - Copy.JPG
    DSC_0030 - Copy.JPG
    321,1 KB · Pregleda: 5
  • DSC_0017 - Copy.JPG
    DSC_0017 - Copy.JPG
    398,5 KB · Pregleda: 7

Bromergon

Aktivan Član
26.01.2021
68
251
53
opa, evo samo da dojavim da je velika dama krenula dlačice izbacivati :) ::listomahanje::
skužio sam prije par dana ali nisam bio siguran, tako da negdje 6.4. je krenula cvjetati
1617890683242.png
kakav je dalje proces? ja je i dalje zalijevam svaka tri dana sa 4-5l vode, svaki drugi put sa gnojivom za vegu, zadnje zalijevanje potrošio sav Big Start, no imam još jedne druge kojoj sam zaboravio ime (nemam originalnu ambalažu jbg..)

nabavio sam Mikorize 100ml za cvjetanje pa da je krenem možda s tim hraniti?

1617890794676.png
1617890950488.png
mlada biljka i dalje raste, slabo svjetla dobiva, ali gledam sad sagradit e27 panel tako da se javim s tim ako mi nešto ne bude jasno

PS. ponovo isprike na kvaliteti fotografija, ne želi mi originalnu fotografiju poslati pa moram smanjivat kvalitetu..
:respect:
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.969
358
Zovi me kako hoces hahaha, to smo se drug i ja nesto zezali pa sam stavio QracOdKonja... Ako je neprikladno, promenio bih ime, ali nisam siguran kako.
Želio sam ti reći da ti nadimak nije prikladan, odeš na svoj profil i promijeniš nick, to bar nije teško :)
Svašta si mi napisao ali mi slika govori puno više. Prije svega presadi biljku u pot pod hitno, korijen ne voli svjetlo i biljka se ne sadi u prozirnu posudu. Ne znam kakva je ta zemlja, može biti da je dobra pa ćemo vidjeti. Ne znam kakva ti je ta sijalica ali to je nedovoljno za growanje. Ako nemaš mogućnosti za neku lampu napravi sebi e27 panel. Temu imaš na forumu u kojoj je sve opisano pa preleti.
Ta kišnica od 2012 ne znam kakav Ph ima i nisam siguran da je najbolja za naše biljke ali bi ti trebao Ph metar i radi kišnice i radi Plantelle kako bi to znali.
Sjemenku ako posadiš a ne znaš koji je strejn, nećeš ni poslije znati siguran budi.
Pošto koristiš Plantellu list treba ri još Plantella cvijet i Slavol, s tim bi sve pokrio što se tiče nutrijenata. Temp je niska pa je zato sigurno se pojavila ljubičasta boja ali dolazi ljepše vrijeme pa će i temp skočiti, ništa strašno.

ako je?evo malo novih slika pa cisto baci kom
Hvala na pitanju drug, dobro je. Biljka super izgleda. Reci mi samo šta si joj dao zadnji put.

Mentore, polivene danas samo sa Slavolom. Zadnji put polivena Plantelom cvet 2. 4. .
Biljke su dobro.

Biljka br. 1 malo zaostaje za br. 2 od samog pocetka:
Ma bomba drug, nema tu šta. Još jednom Slavol samo pa onda idemo rundu Plantelle. Imaš različite strejnove i različito se razvijaju, čak i kod istog strejna se mogu dobiti različite biljke jer povuku drugačiju genetiku. Može biti da će ti od manje biljke biti bolji dim. Svejedno, najbintije je da su biljke zdrave kao što izgledaju kod tebe:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: selectio
23.03.2021
5
3
3
41
Želio sam ti reći da ti nadimak nije prikladan, odeš na svoj profil i promijeniš nick, to bar nije teško :)
Svašta si mi napisao ali mi slika govori puno više. Prije svega presadi biljku u pot pod hitno, korijen ne voli svjetlo i biljka se ne sadi u prozirnu posudu. Ne znam kakva je ta zemlja, može biti da je dobra pa ćemo vidjeti. Ne znam kakva ti je ta sijalica ali to je nedovoljno za growanje. Ako nemaš mogućnosti za neku lampu napravi sebi e27 panel. Temu imaš na forumu u kojoj je sve opisano pa preleti.
Ta kišnica od 2012 ne znam kakav Ph ima i nisam siguran da je najbolja za naše biljke ali bi ti trebao Ph metar i radi kišnice i radi Plantelle kako bi to znali.
Sjemenku ako posadiš a ne znaš koji je strejn, nećeš ni poslije znati siguran budi.
Pošto koristiš Plantellu list treba ri još Plantella cvijet i Slavol, s tim bi sve pokrio što se tiče nutrijenata. Temp je niska pa je zato sigurno se pojavila ljubičasta boja ali dolazi ljepše vrijeme pa će i temp skočiti, ništa strašno.


Hvala na pitanju drug, dobro je. Biljka super izgleda. Reci mi samo šta si joj dao zadnji put.


Ma bomba drug, nema tu šta. Još jednom Slavol samo pa onda idemo rundu Plantelle. Imaš različite strejnove i različito se razvijaju, čak i kod istog strejna se mogu dobiti različite biljke jer povuku drugačiju genetiku. Može biti da će ti od manje biljke biti bolji dim. Svejedno, najbintije je da su biljke zdrave kao što izgledaju kod tebe:thumb:
Pise mi da nick mogu da promenim tek za oko 2 nedelje. Sta da radim nakon sto presadim biljku? Da li da je zalijem necim ili da je ostavim par dana? Sto se tice sijalice, dosta je jaka i koristim je oko 3 nedelje, a i nabavicu jos jednu LED za flowering stage. Sto se tice kisnice, procitao sam da ima negde izmedju 5 i 7 pH. Mozda mogu da skontam otprilike koji je strain, po mirisu, izgledu itd. Mozda ne budem tacan u vezi strain-a, ali bicu barem blizu. Hvala ti na savetima, samo mi reci sta da uradim nakon sto presadim biljku.
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.969
358
Sto se tice sijalice, dosta je jaka i koristim je oko 3 nedelje, a i nabavicu jos jednu LED za flowering stage.
Nedovoljno svjetla, već sam ti napisao, sa tim nema neke valjde i sa tim se ne može growati

Sto se tice kisnice, procitao sam da ima negde izmedju 5 i 7 pH.
Za deset godina skoro staru vodu niko ne može predvidjeti koliki je Ph, zalijevati naše biljke sa Plantellom i takvom vodom je lutrija

Mozda mogu da skontam otprilike koji je strain, po mirisu, izgledu itd
Ne možeš, niti iko to može tako da ti ta tvrdnja nije tačna
Mozda ne budem tacan u vezi strain-a, ali bicu barem blizu.
Nećeš

Biljku presadi u par litara pot i zalij vodkm ako nemaš ništa drugo jer je za plantellu list prerano i ne daje se kada biljku zasadiš u frišku zemlju. Perlit nema svrhe stavljati na vrh.

Slušaj drug, ako misliš raditi kako ti želiš tebi ne treba mentor. Samo zauzimaš mjesto drugim growerima a mene bespotrebno zamaraš. Ili prihvati savjete ili se bavi samostalno growanjem
 
Poslednja izmena:
18.11.2020
136
196
43
Pozdrav mentore,na jednoj biljci mi se pojavilo nešto što ja ne mogu definirat pa trebam tvoju pomoc da procjeniš o cemu se radi. Rijec je o SKUNK XL od RQS , prije 3 dana primio 3L vode sa 3 ML biobizz grow u potu od 15 L fabričkom. Na slikama ces primjetit da na vrhu je listu cudno zut jedan i da je donji veliki poceo zutit dakle 2 lista u pitanju,ne brine me donji al me brine ovo gore. O cemu se tu radi? Trebao bi sutra /prekosutra zaljevat ponovno, a ne znam da li da idem opet sa gnojivom ili samo vodom. Jer ne znam uzrok ovome,da li je nedostatak ili višak nutrijenata?
 

Prilozi

  • Point_X502_20210408_202433.jpg
    Point_X502_20210408_202433.jpg
    354,7 KB · Pregleda: 18
  • Point_X502_20210408_202450.jpg
    Point_X502_20210408_202450.jpg
    403,5 KB · Pregleda: 17
  • Point_X502_20210408_202455.jpg
    Point_X502_20210408_202455.jpg
    340,4 KB · Pregleda: 19
  • Point_X502_20210408_202507.jpg
    Point_X502_20210408_202507.jpg
    460,1 KB · Pregleda: 20
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora
23.03.2021
5
3
3
41
Nedovoljno svjetla, već sam ti napisao, sa tim nema neke valjde i sa tim se ne može growati


Za deset godina skoro staru vodu niko ne može predvidjeti koliki je Ph, zalijevati naše biljke sa Plantellom i takvom vodom je lutrija


Ne možeš, niti iko to može tako da ti ta tvrdnja nije tačna

Nećeš

Biljku presadi u par litara pot i zalij vodkm ako nemaš ništa drugo jer je za plantellu list prerano i ne daje se kada biljku zasadiš u frišku zemlju. Perlit nema svrhe stavljati na vrh.

Slušaj drug, ako misliš raditi kako ti želiš tebi ne treba mentor. Samo zauzimaš mjesto drugim growerima a mene bespotrebno zamaraš. Ili prihvati savjete ili se bavi samostalno growanjem
U redu, naravno da prihvatam savete, samo sto nemam bas neki budzet pa ono. Javljam se nakon sto presadim. Nego, da li bi neki moderator mogao da skine te slike sto sam postavio za svaki slucaj... Ne znam koliko je sigurno ovo haha, mislim jeste malo debilno pitanje jer ce neko pitati zasto sam onda uopste postavio slike, ali jbg nisam razmisljao bas... Tako da ako bi to neko mogao da skine, bio bih vrlo zahvalan :) U redu, dosta spamovanja od mene, trebao sam privatno da ti posaljem poruku. Jos jedno pitanje samo (izvinjavam se stvarno, necu vise spamovati) koliko vode da sipam biljci koja je u saksiji od 10L ? Ovo nemam pojma, tako da moram da pitam. Izvinjavam se jos jednom sto pisem ovde.
 
  • Love
Reactions: Bromergon

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
371
772
93
35
Mentore,zalio sam sada po 3L i hrane (5ml/L tnt,boosta 2ml/L), primetio sam ova koja je problematična biljka napunila je posudu,voda je projurila ,probao sam da prokopam malo zemlje ,tvrda je jako i ima dosta korenja koje mora nužno da se malo pokida jel to nije problem?
Takodjer ovoj drugoj sam odradio loli pa me zanima jel okej koliko sam skinuo lisca i grana ? Zanima me mišljenje da li da ostavljam ovakve grane koje zaostaju za ostalih a nisu toliko lose(označene na slici) ?
Primetio sam i neke mušice u boxu ,probacu ih uslikati sutra, sumljive su mi
IMG_20210409_022411.jpg IMG_20210409_022103.jpg IMG_20210409_022313.jpg IMG_20210409_022203.jpg
 
15.03.2021
33
25
18
26
Poštovanje mentore! Donja 4 lista na svakoj biljci sve više žute i venu, treba li to odstraniti?
Zadnja 2 zalijevanja 300ml vode i 0.15ml biobizz grow svaka (ako sam dobro shvatio/izračunao to je pola doze na ovu količinu vode).
Visine biljaka 39cm i 30cm. Na koju visinu ide scrog mreža? Pokušao bih ju staviti prije nego je potrebno da vidim čime ju najbolje pričvrstiti.
 

Prilozi

  • 20210408_180641.jpg
    20210408_180641.jpg
    531 KB · Pregleda: 10
  • 20210408_180720.jpg
    20210408_180720.jpg
    535,9 KB · Pregleda: 11
  • 20210408_180728.jpg
    20210408_180728.jpg
    753,4 KB · Pregleda: 12
  • 20210408_180740.jpg
    20210408_180740.jpg
    655,8 KB · Pregleda: 11
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.969
358
kakav je dalje proces? ja je i dalje zalijevam svaka tri dana sa 4-5l vode, svaki drugi put sa gnojivom za vegu, zadnje zalijevanje potrošio sav Big Start, no imam još jedne druge kojoj sam zaboravio ime (nemam originalnu ambalažu jbg..)

nabavio sam Mikorize 100ml za cvjetanje pa da je krenem možda s tim hraniti?
Možeš drug ali neće biti dovoljno. Ako nema druge opcije uzmi Plantellu cvijet i slavol i ne treba ti za ubuduće ništa više. Napraviš e27 panel i polako onda, imao bi sve potrebno. Mikoriza je super ali sama ne može puno doprinjeti ili ti obezbijediti sve potrebne hranjive sastojke za biljku i da hedovi budu kako treba:)

Rijec je o SKUNK XL od RQS , prije 3 dana primio 3L vode sa 3 ML biobizz grow u potu od 15 L fabričkom. Na slikama ces primjetit da na vrhu je listu cudno zut jedan i da je donji veliki poceo zutit dakle 2 lista u pitanju,ne brine me donji al me brine ovo gore. O cemu se tu radi? Trebao bi sutra /prekosutra zaljevat ponovno, a ne znam da li da idem opet sa gnojivom ili samo vodom
Biljka ti ima drug puno lisne mase a to znači da joj treba i više hrane, pojačaj na 1,5 po litri vode. Za taj donji list je jasno da ne dolazi dovoljno svjetla i slobodno ga ukloni, bit će ih još sigurno. Šteta što nije više raširena lst-om jer bi imao dosta više vrhova na kraju. Znači, slobodno povećaj dozu Biogrowa i ako imaš još neki dodatak od BioBizza dodaj a ako ne, uzmi makar melasu pa joj povremeno dodaj kako bi prevenirao CalMag deficit, koji bi se mogao desiti

U redu, naravno da prihvatam savete, samo sto nemam bas neki budzet pa ono. Javljam se nakon sto presadim. Nego, da li bi neki moderator mogao da skine te slike sto sam postavio za svaki slucaj... Ne znam koliko je sigurno ovo haha, mislim jeste malo debilno pitanje jer ce neko pitati zasto sam onda uopste postavio slike, ali jbg nisam razmisljao bas... Tako da ako bi to neko mogao da skine, bio bih vrlo zahvalan :) U
Kupovanjem stvari za growanje koje nisu potrebne i ništa ne pridonose gubiš sredstva koja bi mogao uložiti za potrebne stvari. To je poenta i zato postoje mentori kako bi kupio stvari koje ti trebaju a ne bezze pare bacati a ništa ne postižeš. Bez slika nema savjeta jer davati savjete na prazno nema smisla. Nemaš se potrebe paranoisati radi toga, bespotrebno je, bolje da se koncentrišeš na growanje. Slike koje objaviš ti neće naškoditi, nego će pomoći da se riješi problem ili prevenira.
Postoje faze za zalijevanje biljaka, kada presadiš biljku zaliješ je sa 300ml vode i ostaviš 2-3 dana, onda se količina vode postepeno povećava.

malo zemlje ,tvrda je jako i ima dosta korenja koje mora nužno da se malo pokida jel to nije problem?
Takodjer ovoj drugoj sam odradio loli pa me zanima jel okej koliko sam skinuo lisca i grana ? Zanima me mišljenje da li da ostavljam ovakve grane koje zaostaju za ostalih a nisu toliko lose(označene na slici) ?
Pokušaj da bude što manje štete za korijen, jednostavno zemlju protresi i neka spadne zemlje što više. Lolli odradiš da skineš pola ili 2/3 lisne mase sa grane, tvoj izbor koliko. Bolje je sa lollijem nego bez. Super odrađeno u svakom slučaju.
Te grane koje ti se čine slabijim nemoj dirati, izrasti će one sigurno. Sljedeće zalijevanje daj root, zyme i super vit kako bi šok od lollija što bezbolnije prošao.

Poštovanje mentore! Donja 4 lista na svakoj biljci sve više žute i venu, treba li to odstraniti?
Zadnja 2 zalijevanja 300ml vode i 0.15ml biobizz grow svaka (ako sam dobro shvatio/izračunao to je pola doze na ovu količinu vode).
Visine biljaka 39cm i 30cm. Na koju visinu ide scrog mreža? Pokušao bih ju staviti prije nego je potrebno da vidim čime ju najbolje pričvrstiti.
Pozdrav drug, te listove skloni slobodno, možeš sve lisotve odozdo skloniti i gotovo. Scrog ti nema sada smisla i nepotreban je, te biljka se drugačije trenira za tu tehniku. Biljke zalij sa nutrijentima za cvjetanje, skroz da procure i pusti ih 3-4 dana onda
 
15.03.2021
33
25
18
26
Uredu, sutra iduće zalijevanje znači ide i grow i bloom i top max 1ml na litru vode.
Pošto su fabric potovi "dok ne procuri" bi bilo dok dno ne bude potpuno vlažno? 15l su potovi koliko bi to vode otprilike moglo biti 2l-4l-5l? Da ju ne utopim.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora
09.11.2019
36
40
18
28
20210409_183205.jpg 20210409_183155.jpg
Pozdrav mentore!
Prekjuce zalivena sa plantelom, 2 litra vode. Danas zemlja suha i listovi bili objeseni, tako da sam zalio slavolom danas i sa 3 l vode, i sve je popila. Raste brzinski cini mi se.
Mislim da kasni sa cvjetanjem, jer je sjutra punih 5 sedmica. Ali meni je bitno da je zdrava .
Borim se da izvucem sve vrhove prema svijetlu, medjutim preniska je , i nije nimalo lako.
I kazi mi, procitao sam sto puta da ide jednom slavol jednom plantella. A i procitao da se preporucuje gnojiti samo jednom sedmicno. I nekako mi nelogicno, jer ukoliko prekosjutra budem zalivao red je za gnojivo, a gnojio sam prije dva dana.
I ukoliko mozes da mi kazes iskreno kakva je biljka, mnogo bi mi znacilo, jer je prvi grow!
Hvala!
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.969
358
15l su potovi koliko bi to vode otprilike moglo biti 2l-4l-5l? Da ju ne utopim.
Od 3l pa do 4,5l, u zavisnosti od načina na koji si zemlju stavio u pot, da li si malo pritisnuo/nabio ili ne
Prekjuce zalivena sa plantelom, 2 litra vode. Danas zemlja suha i listovi bili objeseni, tako da sam zalio slavolom danas i sa 3 l vode, i sve je popila. Raste brzinski cini mi se.
Uhvatio si joj ritam, jednom plantella jednom slavol ali zalijevaj komplet pot sada dok ne procuri u tacnu pa koliko popije. Možeš polako zalijevati pa će više i popiti. Biljka odlično izgleda i ne brini što je sada niska, izdužit će se ona
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.