Mentor Jednomsemora

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
09.11.2019
36
40
18
28
20210414_215512.jpg 20210414_215445.jpg
Evo mentore, izgleda da je pocelo cvjetanje!
39 dana ima ljepotica
Danas zalivena sa plantelom list. Kazi mi , kada pocinjem sa plantelim cvijet?
I koji je sledeci potez, da li da je zatezem jos, ili da prekinem, i kada da radim loli?
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
kako da krenem sa prvim zalimanjem?
Kada dođe vrijeme za to pa ćemo dati, odnosno, kada procvjetaju :)

Evo mentore, izgleda da je pocelo cvjetanje!
39 dana ima ljepotica
Danas zalivena sa plantelom list. Kazi mi , kada pocinjem sa plantelim cvijet?
I koji je sledeci potez, da li da je zatezem jos, ili da prekinem, i kada da radim loli?
Počele su pistile da se javljaju, znači dolazi cvjetanje. Ideš još jednom Plantellu list i to je to, dotle bi trebala procvjetati kako bi počeli sa Plantellom Cvijet. Pošto ti je automat lolli se kod njih ne primjenjuje, skidat ćeš listove po potrebi, tj kada ne bude svjetlo dolazilo više do donjih listova ali to ćemo pratiti i onda odreagirati. Neka se prvo izduži biljka u prelazu/strecha pa ćemo vidjeti dalje
 
31.05.2020
33
37
18
25
Pozdrav JSM evo da se javim konacno i da obavestim sledece stanje. Elem ovako stoje stvari. Planirao sam biljcicu da secem i da susim 18og aprila, smisao toga je sto 26og aprila idem iz ovog stana i palim kuci za praznike na 2 nedelje, biljcica je vec u zavrsnim fazama iako jos bele dlacice izlaze, svestan sam toga. Da bi biljcica posle branja imala period od cca nedelju dana da se osusi tako da bi mi branje 18og bilo optimalno i u ovom slucaju neizbezno. Prosli put sam je zalio sa vodom i sad ovaj naredni po Flush teoremi isto planiram, ili imas bolji savet? Biljcica je 18og Januara izrasla tako da 18og aprila puni 3 meseca a period do branja joj je bio 9-10 nedelja s tim da je prosla stresan period pa zato verovatno jos cveta. Ovaj grow zapanjucuje je prosao bolje od proslog( verovatno se cudis dal je moguce- prosli su crkli svetlo i bila prehranjena) ali ja sam na kraju krajeva zadovoljan sto ti kazes bice nesto za spusiti. Zao mi je sto nisam maksimalno ispostovao i sad se malo kajem ali potrudicu se u sledecem growu u kojem zelim takodje da radim toping radi lepseg treniranja i boljih badova i ostalog. Evo slike u prilogu, puno ti hvala na saradnji do sad jako si korektan ispao i hvala ti na svemu brate moj. Cucemo se jos koji put da javim sve propratne stvari do konacnog tegliranja, i probe haha.
Ziv bio! Pogledajte prilog 396890Pogledajte prilog 396891Pogledajte prilog 396892Pogledajte prilog 396893
JSM jel moze odgovor na ovaj post
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Toliki test i tako lijepo napisan da mi promakne al desi se drug :)
Slobodno je skini kako si i napisao. Možeš još jednom vodu dati i nema potrebe za Flush-om. Drago mi je da si zadovoljan, svjestan si svega što se desilo i da to može uvijek bolje ali to je naš hobi koji se "pomjera" u stranu kada dođu bitnije stvari u životu koje moramo da riješimo.
Tvoj mentor ti uvijek stoji na raspolaganju, odlično smo sarađivali i svaki naredni grow će biti bolji, to si i sam već uvidio, živio :thumb:
 
31.05.2020
33
37
18
25
Sve je to za ljude desi se i najboljima, vazi brat tako cu uraditi kako si i spomenuo i hvala ti jos jednom na svemu, dosta sam naucio kroz ovaj grow. Cujemo se sigurno jos koji put, ali pitanje vremena i trenutna, moguce i sa drugog naloga :) Ziv bio brate puno srece zdravlja i veselja ti zelim i hvala za sve!
 
  • Love
Reactions: Jednomsemora

Bromergon

Aktivan Član
26.01.2021
68
251
53
Ojla, trebao bi mi malo hitniji savjet sa mladom biljkom :D

Prerasla je svoj stari pot i krenula dodirivati svjetlo, sad sam je stavio u veći no više ne stane u box zbog toga...

Nakon prebacivanja u drugi pot sam je zalio sa cca litrom i pol vode i jednom dozom gnojiva.. s gnojivom sam se zaletio vjerojatno nisam trebao


Mislio sam pitati dali se isplati njoj sad već krenuti raditi LST u ovom većem potu samo da stane ponovo u box i izdrži još par dana prije nego novo svijetlo stigne i dok ne ispraznim veći ormar za nju?

:respect:
Za veliku damu nabacim sliku kad joj padne mrak, za nju barem nemam ništa negativno za reć ;)
IMG_20210415_162342.jpg
IMG_20210415_161716.jpg
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Ziv bio brate puno srece zdravlja i veselja ti zelim i hvala za sve!
Hvala drug, također :thumb:

Mislio sam pitati dali se isplati njoj sad već krenuti raditi LST u ovom većem potu samo da stane ponovo u box i izdrži još par dana prije nego novo svijetlo stigne i dok ne ispraznim veći ormar za nju?
Previše ti se izdužila drug bez treninga, ja bih topirao najradije, skinuo vrh i onda poslije sa Lst-om spuštao. Topiranje znači i onda je polako savij. Samo joj dodatke daji šta imaš, gnjojivo joj sada ne treba
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bromergon

Bromergon

Aktivan Član
26.01.2021
68
251
53
Čitam sad za topiranje po forumu nemogu baš previše informacija nač.. potražim još malo i van foruma, al ako nađeš vremena ukratko objasnit bi bilo super da je ne maltretiram bezveze.

Koliko "katova" da skinem s biljke onda? Samo vrh?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora
15.03.2021
33
25
18
27
Zadnje zalijevanje jučer po 1l svakih 20ak minuta, 3l sveukupno svaku samo obična voda.
Prva biljka me malo brine zbog više žutih listova koji se ne oporavljaju, i zbog nekih zelenih koji su čudno savijeni, ali što ja znam, tako da slušam kako i što dalje.
Usput pitanje, autoflower su obje a uvjeti u boxu su bolji dok je svjetlo, koliko ima smisla sada s 18/6 prebaciti na 20/4 npr.? (noću ventilacija radi 15min on/off pa vlaga varira 47%-80%)
 

Prilozi

  • 2 (1).jpg
    2 (1).jpg
    500,6 KB · Pregleda: 13
  • 2 (2).jpg
    2 (2).jpg
    322,6 KB · Pregleda: 13
  • 1 (1).jpg
    1 (1).jpg
    531,6 KB · Pregleda: 10
  • 1 (2).jpg
    1 (2).jpg
    389,5 KB · Pregleda: 14
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Čitam sad za topiranje po forumu nemogu baš previše informacija nač..
Ma polako samo, ne gori nigdje :) Mogao si samo mentorski preletiti i našao bi bez problema, objašnjeno dosta puta sa slikama čak a o cijelom forumu da ne pričam.

zbog nekih zelenih koji su čudno savijeni, ali što ja znam, tako da slušam kako i što dalje.
varira 47%-80%)
To je problem, ogromna vlaga je nešto što sada ne bi trebalo da se dešava, što automatski znači da ti je i temperatura preniska. Upali na 20/4, makar će smanjiti ta dva sata stresa za biljke. Nema drugog rješenja trenutno osim na taj način kontrolisati uslove u boxu. Ja bih ih čak i na 24/0 prebacio ako je to jedini način da uslovi budu kako treba ali probaj prvo sa 20/4
 

Bromergon

Aktivan Član
26.01.2021
68
251
53
evo update i za gospodičnu :let:
Plagron Alga Grow je napokon naručen i trebao bi stić ubrzo

ništa više ne radim s njom pošto je upotpunila cijelu mrežu, eventualno poskidam neke žute listove od dolje kad se nakupe
zaliveno danas sa 3l vode i gnojivom za vegetaciju
1618511764094.png
jedna od cvjetova izbliza:
1618511816595.png
i jedna iz daleka :) grozne kvalitete fotka normalno:
1618511870109.png
super se drži i sve samo sam skužio da neke grane rastu brže od drugih pa neznam dal bi to trebao nekako regulirati, uglavnom sve pet zasad! :D

PS: e da, i svjetlo je i dalje na istoj poziciji od zadnjeg premještanja, trenutno je nekih 20cm od najvišeg vrha biljke udaljen. nisam primjetio da joj smeta, no da napomenem u slučaju da ga možda treba malo udaljit.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
PS: e da, i svjetlo je i dalje na istoj poziciji od zadnjeg premještanja, trenutno je nekih 20cm od najvišeg vrha biljke udaljen. nisam primjetio da joj smeta, no da napomenem u slučaju da ga možda treba malo udaljit.
Ma sve bomba i nisu slike toliko loše nemoj da zezaš :)
Ako im ta udaljenost svjetla ne smeta, nemamo ga šta onda mrdati. Odlično gura i to je najbitnije.

Te grane možeš supercropati, "uštineš" između dva prsta granu na dijelu gdje je želiš presaviti i spustiš je na stranu gdje želiš

sutra bi trebao da zalijem
Baci mi sliku da vidim damu i šta si mi dao prošli put
 
  • Love
Reactions: Bromergon

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
pre 2 dana zalio sensi grow,slavol i super vit!
Super, tako ćeš i dalje nastaviti dok ne procvjeta dama. Ako možeš regulisati vlagu još bolje, za vege je idealno 60% a za cvjetanje što niže, 30-40%. Sada na 50-60% možeš spustiti pa ćemo u cvjetanju nižu vlagu ganjeti
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pecpec
12.05.2016
14
7
3
28
Pozdrav mentore, relativno sam novi sto se uzgoja tice, pa bi mi dobro dosao pokoji savjet... ako je to uredu s Vama i ako imate vremena, da vam stavim slike, uvjete i trenutni napredak? Lp
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.