Mentor Jednomsemora

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
05.04.2020
232
213
43
34
Pozdrav mentore jutros sam zalila samo sa bioheaven i vodom.Ovi listovi koji zute na dnu ,dali moze da bude od nedostatka dusika.citala sam malo po dnevnicima ,pa mi nekako lici na taj problem.Donji listovi zute ,od krajeva listova ,prema sredini.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora
12.05.2016
14
7
3
28
Dobro je da je probno jer si uvidio da se ne može tako uzgajati pa makar i kratko trajalo. Za 50 komada bi ti trebao malo veći prostor ali ti ne treba cijela soba:) Možeš ih sve u 2l potovi pripremiti. Ti potovi su otprilike 13x13cm, znači trebao bi ti prostor u koji bi išao 7x7 potove i moglo bi biti dovoljno 1x1m. Napravi sebi takav box sa šperpločom ili šta ti je pri ruci, improvizuj
Da li po tome da proklijano sjeme odmag stavljam u 2l potove ili da idem prvo na ove manje casice pa presadim? I zanima mw ea li uopce da otvaram rolete preko dana da sunce ulazi ili je dovoljna samo lampa? Mislio sam da je sunce dobre tako kad ih prebacim vani da se lakse priviknu?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
371
775
93
35
Mentore idalje imam problema oko zalivanja,mislim da zbog toga biljke pate,jednoj brzo propadaju fan listovi,kada počnem zalivati sa 3L vode kod jedne biljke odmah procuri u tanjirić a kod druge možda posle 2L ,sada im je 23 dan cvetanja.U Vege boxu imam jednu možda 2-3 Ned staru i već sada pije bez problema 2-3L vode i ne procuri.Sada se opet vraćam na ove dve u cvetanju ,mislim da je problem što je zemlja jako tvrda i suva i kada zalijem sa 3L pored toga što procuri u tanjirić vrlo brzo upije tu vodu i onda i dalje ostaje zedna,sta mislis da sledeca 2-3 zalivanja probam sa oko 5L vode ,polako da je zalivam i kada procuri da sacekam da upije i onda nastavim.Mislim da tako omeksam zemlju i na površini i u sredini .Nema mi druge ili da je presadjujem ali veliki je rizik da postane trandza.
 
05.04.2020
232
213
43
34
Pozdrav mentore jutros sam zalila samo sa bioheaven i vodom.Ovi listovi koji zute na dnu ,dali moze da bude od nedostatka dusika.citala sam malo po dnevnicima ,pa mi nekako lici na taj problem.Donji listovi zute ,od krajeva listova ,prema sredini.
I sve vise zute od dna stabiljke prema vrhovima ,sve vise lisce zuti.
 
26.04.2020
23
47
13
33
20210421_134150.jpg 20210421_134136.jpg
Pozz metore...novi sam u ovome...prvi put uzgajam u kuci u pc boxu..pa planiram sutra da napravim veci box od stiropora..pa mi treba pomoc sta sad treba sledece,za sad mi se cini da lepo rastu...sjeme nadjeno u ulicnoj vutri
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Pozdrav mentore jutros sam zalila samo sa bioheaven i vodom.Ovi listovi koji zute na dnu ,dali moze da bude od nedostatka dusika.citala sam malo po dnevnicima ,pa mi nekako lici na taj problem.Donji listovi zute ,od krajeva listova ,prema sredini.
Nedostatak dušika kod tebe nije kada si čitavo vrijeme nutrijente davala. Ne može biti, dame su ti tamno zelene a to je višak. I sliku daj da vidimo kakva je situacija, bez iste ti ne mogu ništa reći.
Sada ideš 1ml Grow, 3ml Bloom, Topmax 1ml i Bioheaven 2ml.

tome da proklijano sjeme odmag stavljam u 2l potove ili da idem prvo na ove manje casice pa presadim? I zanima mw ea li uopce da otvaram rolete preko dana da sunce ulazi ili je dovoljna samo lampa? Mislio sam da je sunce dobre tako kad ih prebacim vani da se lakse priviknu?
Samo ti njih odmah u 2l potove posadi, lampu usmjeri na njih i to je to, imat će dovoljno sunca kada ih prebaciš napolje. Sada im prozor ne znači puno
Sada se opet vraćam na ove dve u cvetanju ,mislim da je problem što je zemlja jako tvrda i suva i kada zalijem sa 3L pored toga što procuri u tanjirić vrlo brzo upije tu vodu i onda i dalje ostaje zedna,sta mislis da sledeca 2-3 zalivanja probam sa oko 5L vode ,polako da je zalivam i kada procuri da sacekam da upije i onda nastavim.Mislim da tako omeksam zemlju i na površini i u sredini
Ja bih njih fino očistio od te zrmlje kakva jeste i fino natrpao novom zemljom. Drugačije će ti biti borba do kraja koja će se i na količinu odraziti. Skineš zemlju koliko se skinuti da, dodaš novu i ideš dalje


zaboravio sam da te pitam na proslom postu!vlaga mi je sad 45% da skidam jos ili je to
Ok je to, ništa nije previše i ako ostane tako bit će super. GLavni hed, kako si ti to napisao, bit će odličan ali i ostali, smao polako

Pozz metore...novi sam u ovome...prvi put uzgajam u kuci u pc boxu..pa planiram sutra da napravim veci box od stiropora..pa mi treba pomoc sta sad treba sledece,za sad mi se cini da lepo rastu...sjeme nadjeno u ulicnoj vutri
Te sjemenke iz paketa bi trebao staviti odmah na 12/12 da vidiš da li je muško ili žensko pa onda opet vratiš na ciklus svjetla koji želiš. Imaš na forumu odlične teme za improvizaciju boxova pa preleti. I prve teme u mentorskom pročitaj kako bi osnove uhvatio i skontao šta je to šta sve treba, pa ćemo dalje kombinovati.
sam tebe htjela pitati, kolike potove trebam? da li za početak manji pot pa kasnije prebacim u veci ili kako? Može, onda ću za cvijeće uzet composanu
Zavisi kakva ti je situacija, sigurnost itd
Ako želiš da ti je biljka manja ideš u potove oko 20l a ako imaš sigurnost dobru, možeš je i direktno i zemlju zasaditi ali onda treningim ne daš biljci da puno naraste. Zavisi od tvoje situacije
 
05.04.2020
232
213
43
34
Evo slike ,sve vise se sire ti zuti listovi.od dna prema vrhu.A na listovima zute od kraja prema unutra.
 

Prilozi

  • 20210422_083211.jpg
    20210422_083211.jpg
    595,6 KB · Pregleda: 19
  • 20210422_083207.jpg
    20210422_083207.jpg
    496,4 KB · Pregleda: 21
  • 20210422_083201.jpg
    20210422_083201.jpg
    488,7 KB · Pregleda: 19
  • 20210422_083156.jpg
    20210422_083156.jpg
    554,8 KB · Pregleda: 17
  • 20210422_083152.jpg
    20210422_083152.jpg
    514,3 KB · Pregleda: 16
  • 20210422_083146.jpg
    20210422_083146.jpg
    506,5 KB · Pregleda: 22
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
@Vutra1990 Koliko vidim svi su donji listovi, jel ti još Mh lampa u upotrebi? Ubaci HPS i stavi na 55cm udaljenosti. Daj dozu što sam ti napisao i trebalo bi biti sve ok.
@udarenuglavu
još malo jel pa kreće šou vezanja i zatezanja?
Odlično izgledaju, možeš već početi sa Lst-om. Širi ih lagano i nastavi još samo sa Hesi dodacima i sada ih zalijevaš sa 500ml pa pustiš par dana pa ćemo vidjeti dalje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: panorama

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Onda daj preporučenu dozu koju sam ti napisao i trebalo bi da bude sve uredu. To su posljedice kontinuiranog gnojenja pa ako ne prestane lišće da žuti napravit ćeš flush poslije
 
09.11.2019
36
40
18
28
20210422_125104.jpg
Pozdrav mentore!
Danas zalivena plantelom list 3 litra popila.
Rekao si da sad ide jednom slavol i nakon toga plantela cvijet?
Previse sijalica mi je crkavalo, bile preblizu, tako da sam sada ostavio na panelu gore 18(3x6) i u sva cetiri coska stavio po 3 sijalice. Mislim da ce biti bolje sada, s obzirom da je niska i nabijena, dobijace dosta svijetla svuda .
20210422_125040.jpg 20210422_125047.jpg

Prije 8 dana je pokazala prve pistile, kako ti izgleda napredak?
I sta mislis , s obzirom da vec kasni sa cvjetanjem, da je prebacim na 18-6 (sada je na 20-4) ?
Ili ipak da nastavimo ovako?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Prije 8 dana je pokazala prve pistile, kako ti izgleda napredak?
I sta mislis , s obzirom da vec kasni sa cvjetanjem, da je prebacim na 18-6 (sada je na 20-4) ?
Ili ipak da nastavimo ovako?
Možeš na 18/6 prebaciti jer će je sigurno ta 2 sata više mraka pogurati da procvjeta skroz. Nažalost, dešava se u zadnje vrijeme to često sa automaticima da neće da procvjetaju, na kraju ispadne kao i fotosica. Ideš Slavol pa onda još jedna doza List-a, sa cvijetom ideš kad skroz procvjeta a to nije još.
Nedostatak e27 panela i jeste taj da sijalice brzi crkavaju, doduše ne kod svih jer i tu zavisi kakve sijalice uzmeš. Mogao si do sada Quantum Board kupiti sa malo dodatog novca i bio bi miran godinama :)

s sutra mi je 10 dan cvetanja,spremam se za loli!kad krecem sa bloomom i bigbadom?
Sutra lolli odradiš a AN ćeš početi primjenjivati kada biljke skroz procvjetaju a to ćemo na osnovu sliku vidjeti:)
 
21.03.2020
39
22
8
25
Nedostatak dušika kod tebe nije kada si čitavo vrijeme nutrijente davala. Ne može biti, dame su ti tamno zelene a to je višak. I sliku daj da vidimo kakva je situacija, bez iste ti ne mogu ništa reći.
Sada ideš 1ml Grow, 3ml Bloom, Topmax 1ml i Bioheaven 2ml.


Samo ti njih odmah u 2l potove posadi, lampu usmjeri na njih i to je to, imat će dovoljno sunca kada ih prebaciš napolje. Sada im prozor ne znači puno

Ja bih njih fino očistio od te zrmlje kakva jeste i fino natrpao novom zemljom. Drugačije će ti biti borba do kraja koja će se i na količinu odraziti. Skineš zemlju koliko se skinuti da, dodaš novu i ideš dalje



Ok je to, ništa nije previše i ako ostane tako bit će super. GLavni hed, kako si ti to napisao, bit će odličan ali i ostali, smao polako


Te sjemenke iz paketa bi trebao staviti odmah na 12/12 da vidiš da li je muško ili žensko pa onda opet vratiš na ciklus svjetla koji želiš. Imaš na forumu odlične teme za improvizaciju boxova pa preleti. I prve teme u mentorskom pročitaj kako bi osnove uhvatio i skontao šta je to šta sve treba, pa ćemo dalje kombinovati.

Zavisi kakva ti je situacija, sigurnost itd
Ako želiš da ti je biljka manja ideš u potove oko 20l a ako imaš sigurnost dobru, možeš je i direktno i zemlju zasaditi ali onda treningim ne daš biljci da puno naraste. Zavisi od tvoje situacije
Pa nije mi bas neka sigurnost velika pa sam rade mislila tak u potove, proklijale su sjemenke sve, iznenadilo me kak je brzo. Sutra sam ih planirala u case u zemlju posadit pa kad osnaze u potove. Reci ima mi susjeda humus prirodni kaj oni rade jer imaju vrt, da li mogu za pocetak u taj humus pa onda compo sanu ili mora odmah compo sana bit? Malo glupa pitanja al bolje provjeriti
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Ništa nije glupo za pitati, poželjno je čak. Ja ne bih biljke sadio u čašu pa u zemlju, fino ih posadiš u mali pot, 2-3 l i držiš na suncu dok ne narastu. Onda ćeš ih presaditi u završni pot, možeš onda 20-ak litara i gotovo, nemoj više. Humus ti ne bih preporučio jer ne znamo da li odgovara našoj biljci. Composana odmah je preporuka.

idemo do kraja kako kazes!bice ovo profi grow,ni na jednoj biljci od toliko slika nisam video da ima toliko veliki top :) a moja ima :)
Samo tako nastavi kako smo dogovorili, bit će ce tu vrhova lijepih i kakvih i treba da bude
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.