Mentor Mr.smooke_allot

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mr.Smooke_Allot

Priča bez ljubavi je kao biftek bez začina
Poznanik Foruma
17.06.2017
1.322
12.272
358
tamo di je Bog reko laku noć
Na najvišoj sam našao hrpu banana, izvadio sam ju i sad je pod 120w led 6500k sutra ću joj stavit jos 40-45w isto 6500k led
A od toplog spektra imam samo nekih par cfl od 20w i 9,11 i 16w led žarulje, s tim da ne bih mogao dodati vise od 2-3 grla tih žarulja. Šta misliš koje da stavim?
I cropala se na još jednom mjestu isto na glavnoj stabljici...
Pogledajte prilog 329227Pogledajte prilog 329228Pogledajte prilog 329229Pogledajte prilog 329230
Brate biljka ti je u bloom fazi a ti joj daješ plavi spektar. Stavi jedno 5 zarulji toplog svjetla, 2700 K. Evo ti jedne teme da malo učiš o tome https://www.vutra.org/threads/svjetla-za-uzgoj-tipovi-i-intenzitet.9121/page-78#post-678705

E se moze stavit obicna zarulja u reflektor da ju slikam pod normalnim svjetlom nemam prirodnu rasvjetu a lampa u sobi 0 bodova, cekam da se zemlja posusi na da nahranim pacjenticu ahahah al vraca joj se ten pozelenila nazad
Šta nemaš neki blic na mobu? Ili mozeš nači neke sunčane naočale sa plavom lečom i kad slikaš samo slikas kroz te naočale.
To mi reci, nek joj se vrača boja ::listomahanje::

Učim i dalje, a do toga:

1. Znači starter bio bizza je blom, grow i top max? Jel treba još kaj?

2. Našao sam lampu phytolite 250w bloom spectrum. Jel bude dobra i jel mi treba još kaj osim nje. Dakle box budem obložio folijom, i lampu na određenu visinu. Tu budu cijelo vrijeme, ili radimo i na suncu metodu?
Temperatura prostora tada postaje nebitna uz lampu?

3. Za zemlju javim još.

4. Ideje i prijedlozi kaj još sve trebam prije starta?
Gledaj lampu sa više plavog spektra za ta prva 3 tjedna tu je još u vege fazi kasnije češ ju stavit vani i to je to. Bitna je temperatura. Trebaš i neki ventilator. Ona lampa ti je bloom dakle ima puno crvenog spektra. Priključi se sa kolegom na link pa malo uči o spektru :thumb:
@bokara420 upadaj. Growat čemo
 

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
Znam da nije dobro i da je crveni spektar gotovo neophodan, nego ne znam da li da stavim te cfl ili led? Da li bi znacilo ista kada bi stavio nekakav crveni prozirni materijal preko reflektora ili samo ispadam blesav sa ovim pitanjem? :D
I mislio sam obložit box sa žutom stranom mylara
 
28.10.2019
16
14
3
29
Danas se sastavlja box 1x1x2, kada sve bude monitrano i spremno stavim par slikica, fale mi jos ventovi i cekam da mi dodu sjemenke. Odlucio sam se za Gorilla Glue auto feminised seeds.. @mr.Smooke_Allot Mentore imas li iskustva mozda sa ovom sortom?
 
07.04.2020
76
113
33
26
Brate biljka ti je u bloom fazi a ti joj daješ plavi spektar. Stavi jedno 5 zarulji toplog svjetla, 2700 K. Evo ti jedne teme da malo učiš o tome https://www.vutra.org/threads/svjetla-za-uzgoj-tipovi-i-intenzitet.9121/page-78#post-678705


Šta nemaš neki blic na mobu? Ili mozeš nači neke sunčane naočale sa plavom lečom i kad slikaš samo slikas kroz te naočale.
To mi reci, nek joj se vrača boja ::listomahanje::


Gledaj lampu sa više plavog spektra za ta prva 3 tjedna tu je još u vege fazi kasnije češ ju stavit vani i to je to. Bitna je temperatura. Trebaš i neki ventilator. Ona lampa ti je bloom dakle ima puno crvenog spektra. Priključi se sa kolegom na link pa malo uči o spektru :thumb:
@bokara420 upadaj. Growat čemo


Evo me mentore
Učio sam jučer cijeli dan i planiram sve kupit prije nego dođu sjemenke...
Idemo dalje.
Planiram zasadit 4 biljke
Planirao sam za vegetaciju uzet biobizz all mix za vege, pa onda u preseljenju teramagmu.
Našao sam neke rasvjete, molim te daj savjet koju da uzmem i jel su uopće dobre.
Kaj još treba bit u boxu i koje veličine mora bit za 4 biljke.

Idu lampe i linkovi:
Sylvania SHP-TS 250 W HPS 2050 K 185kn
https://www.hempatia.hr/sylvania-shp-ts-250w-hps

Sylvania HPS Agro Grolux 250 W 2050 K 205kn
https://www.hempatia.hr/sylvania-hps-agro-grolux-250w

GIB 150 W HPS Flower Pro 2000 K 240kn

Ventilator VKO 150
https://www.hempatia.hr/ventilator-vko-150


Pitanja:
1. Jel bude dobar all mix (mogu i light mix uzet ako je bolji) od biobizza + start pack koji sadrži grow, bloom i topmax
2. Jel bude dovoljno 20l allmixa (ili light) za 4 komada i jel bude dovoljno po 250ml za 4. Kom (prema tablici sam računao i trebalo bi biti i više nego dovoljno)
3. Koliko zemlje (teramagma) trebam za sajt po biljci ako ih je 4, da znam odmah naručit i koji bude promjer sajta i omjer zemlje.
4. Kaj još oko boxa trebam... Daj neke linkove svojih najjeftinijih preporuka svjetla i ventilatora da uzmem što prije. (jel treba kaj još)
5. Jel se isplati odustat od boxa i radit samo na suncu
6. Koja je najbolja metoda grijanja (sunca) nakon štp sjeme izađe i počne rast.
To je to za sad... Molim te za razumijevanje i da mi pomogneš da kupim sve što prije.
Ako fali kaj reci.
 

mr.Smooke_Allot

Priča bez ljubavi je kao biftek bez začina
Poznanik Foruma
17.06.2017
1.322
12.272
358
tamo di je Bog reko laku noć
Danas se sastavlja box 1x1x2, kada sve bude monitrano i spremno stavim par slikica, fale mi jos ventovi i cekam da mi dodu sjemenke. Odlucio sam se za Gorilla Glue auto feminised seeds.. @mr.Smooke_Allot Mentore imas li iskustva mozda sa ovom sortom?
Bok. Nemam ti ja iskustva s automatima. Ne volim ih.Ali pušil sam navedeni strain, nije bio loš
odlično za box. :thumb:



Učio sam jučer cijeli dan
:thumb: odlično
1. Jel bude dobar all mix (mogu i light mix uzet ako je bolji) od biobizza + start pack koji sadrži grow, bloom i topmax
uzmi radije light mix, za mlade biljke je to puno bolje.
Jel bude dovoljno 20l allmixa (ili light) za 4 komada i jel bude dovoljno po 250ml za 4. Kom (prema tablici sam računao i
dovoljno če bit
Koliko zemlje (teramagma) trebam za sajt po biljci ako ih je 4,
uzmi 20 l po biljci, automat je u pitanju pa če biti dovoljno
Jel se isplati odustat od boxa i radit samo na suncu
ako ideš s automatom van onda ga stavljaj iza prvog maja na klijanje. Oni imaju kratku vegu a dosta je bitno da se dobro razvija u toj kratkoj vegi
. Koja je najbolja metoda grijanja (sunca) nakon štp sjeme izađe i počne rast.
staviš pola litarnu prozirnu čašu iznad male biljkice ponekad joj daš malo zraka 2-3 put na dan
@mr.Smooke_Allot

Pozz smoke ,

Moze jedan info...koja biljka za vani do 2 m da raste da je dobra za pusit i da izbaci ok...koje sjeme?
gledaš indike, one su nižeg rasta. a i treniraš biljku da ne bude veča od 2 m:D:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar
10.02.2020
86
53
18
28
Bok. Nemam ti ja iskustva s automatima. Ne volim ih.Ali pušil sam navedeni strain, nije bio loš
odlično za box. :thumb:




:thumb: odlično

uzmi radije light mix, za mlade biljke je to puno bolje.

dovoljno če bit

uzmi 20 l po biljci, automat je u pitanju pa če biti dovoljno

ako ideš s automatom van onda ga stavljaj iza prvog maja na klijanje. Oni imaju kratku vegu a dosta je bitno da se dobro razvija u toj kratkoj vegi

staviš pola litarnu prozirnu čašu iznad male biljkice ponekad joj daš malo zraka 2-3 put na dan

gledaš indike, one su nižeg rasta. a i treniraš biljku da ne bude veča od 2 m:D:)
Nisam dobiooo imee :p
 
10.02.2020
86
53
18
28
@mr.Smooke_Allot

Pozz smoke eo idu lagano u visinu ocu stavljat nesto da ih lagano vezem ili...i kada je vrijeme za prvu prihranu plantelu dajem samo sta od plantele imam univerzalnu...i ova druga slika sjemenku jos nije odbacila da jos cekam ili?
 

Prilozi

  • IMG_20200410_151133.jpg
    IMG_20200410_151133.jpg
    349,9 KB · Pregleda: 17
  • IMG_20200410_151021.jpg
    IMG_20200410_151021.jpg
    502,2 KB · Pregleda: 18
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.Smooke_Allot
28.10.2019
16
14
3
29
@mr.Smooke_Allot
Evo stigle sjemenke jutros, dobio sam 4 criticas mass auto gratis pa sam odlucio staviti prvo gorillu pa za nekih 2 tjedna ubaciti critical.. Imam trenutno potove od 8l mislim da je to premalo? Narucio sam od 15 ili 16l.. I da jos jedno pitanje posto prvi put i ja radim grow sa automaticima
Da li da ih odma od pocetka drzim 18/6 ili?

Hvala...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.Smooke_Allot

mr.Smooke_Allot

Priča bez ljubavi je kao biftek bez začina
Poznanik Foruma
17.06.2017
1.322
12.272
358
tamo di je Bog reko laku noć
Okej, znači tu lampu i recimo ovaj vent
https://www.hempatia.hr/ventilator-vko-100

Jel sam spreman ako to uzmem ili trebam još nekaj.
Znači samo za vegetaciju bude to, pa ide van.
Koliko da bude box, sam ću izradit ormar.
Koliko biljki u vege fazi stane pod lampu, tj koliko može lampa biljki grijat.
80×80 nek bude box visina 160
Tegle si uzeo? Stane ti ih 10 sigurno stavis u 2 litarne teglice zemlju do prvog ruba teglice, i tad proklijane menke.( ja osobno sjeme stavljam direkt u zemlju i vani su za 3-4 dana. Uzmi taj vent i pripadajuču cjev od metra
@mr.Smooke_Allot

Pozz smoke eo idu lagano u visinu ocu stavljat nesto da ih lagano vezem ili...i kada je vrijeme za prvu prihranu plantelu dajem samo sta od plantele imam univerzalnu...i ova druga slika sjemenku jos nije odbacila da jos cekam ili?
Ova sto nije odbacila olupinu. Uzmi štrcaljku neku i vlazi ju. Ako nece izač dole morat češ uzet pincetu i skad to dole lagano.
Druga stvar zemlju u tglema moraš pritisnut nutra kolko ide i onda još oko biljkica zemlje staviš. Inače se u tegle stavlja zemlje do onog prvog ruba sto je u tegli i kad biljka počne rast tad je dotrpaš do kraja. Sad probaj stisnit kak sam ti rekao. Ako se neče dovoljno sjest zemlja, onda čemo smislit još jedan rub na tegli.
Još se ništa ne vežu, gnojiva još me diraj.
 

mr.Smooke_Allot

Priča bez ljubavi je kao biftek bez začina
Poznanik Foruma
17.06.2017
1.322
12.272
358
tamo di je Bog reko laku noć
@mr.Smooke_Allot
Evo stigle sjemenke jutros, dobio sam 4 criticas mass auto gratis pa sam odlucio staviti prvo gorillu pa za nekih 2 tjedna ubaciti critical.. Imam trenutno potove od 8l mislim da je to premalo? Narucio sam od 15 ili 16l.. I da jos jedno pitanje posto prvi put i ja radim grow sa automaticima
Da li da ih odma od pocetka drzim 18/6 ili?

Hvala...
Tegle su ti dosta velike za automate. Do 11l si trebal gledat. Prvih par dana ih drži na svjetlu 24h i onda ih naštelaš ma 18/6 možeš u tom razmaku od dva tjedna. Ali zašto?
 

mr.Smooke_Allot

Priča bez ljubavi je kao biftek bez začina
Poznanik Foruma
17.06.2017
1.322
12.272
358
tamo di je Bog reko laku noć
Kak 10 na tak malo meni 120x120 guzvaju se vec njih 5 pobit ce se medjusobno od klaustrofobije ::grupnjak::
Neče one bit dugo nutra. 2-3 tjedna i idu van a tu se neče baš gužvati
Da te opomenem. Nemoj postat i odgovarat ako te se nešto ne dotiče. Ili možeš ali moraš pročitat i postove od prije da bi znao o čemu se radi. Ne trči pred rudo
 
07.06.2016
95
111
43
Evo ulovio ih jel malo bolje ovak
 

Prilozi

  • IMG-20200411-WA0002.jpg
    IMG-20200411-WA0002.jpg
    217,5 KB · Pregleda: 23
  • IMG-20200411-WA0001.jpg
    IMG-20200411-WA0001.jpg
    221,9 KB · Pregleda: 22
  • IMG-20200411-WA0005.jpg
    IMG-20200411-WA0005.jpg
    230,7 KB · Pregleda: 23
  • IMG-20200411-WA0007.jpg
    IMG-20200411-WA0007.jpg
    280,8 KB · Pregleda: 23
  • IMG-20200411-WA0006.jpg
    IMG-20200411-WA0006.jpg
    240,6 KB · Pregleda: 24
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.