Mentor Mr.smooke_allot

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
29.03.2020
15
16
3
34
Bok spooky. Evo ti ovdje jedan kvalitetan Growbox komplet https://www.hempatia.hr/growbox/kit-box/kit-growbox-600w
600w i nemoš fulat. Uz to na hepatiji imaš i menki za kupit. Preporucio bi ti neku indiku da uzmeš. Kakav je prostor di ce ti bit box? (Vlazan/suh, toplo/hladno?) Trebaš još i gnojiva. Mozes uzet neki komplet, bio biz i slicno

Bok,
Super onda ću naručiti taj. Koja je razlika između opcije 1 i 4 koja je malo skuplja?
Koju veličinu tegla da kupim i koliko ih stane ?
Prostor je ostava koja ima mali prozor i temperatura je ugodna (ni toplo ni hladno).Da li je intenzivan miris i da li bi se to moglo osjetiti jako izvana ?
Da li da uzmem to https://www.hempatia.hr/biobizz-starters-pack ? Ili može proć i neka jeftinija varijanta
I za menke bi mi trebala pomoć, ne znam koje točno odabrati pa ako mi možeš malo pojasniti ili preporučiti neke sorte jer sam se pogubio u svim tim sjemenkama haha :)
Hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.Smooke_Allot
07.06.2016
95
111
43
Karbonski filter ventilacuju malo jacu i miran, moj box je 120x120x200d,š,v hps600w dobis gratis i silvanu 600w, prigusnica i onaj sto reflektira sve oko 3300 kn .,trga nema mirisa vani nista ruke smrde kad ju diras milina malo je glasnija al ak je u drugoj odvojenoj prostoriji ni neznas za nju, struje mj oko 200 kuna
 
07.06.2016
95
111
43
Da velika ti je to posiljka ahahaha ja sam na par puta iso po to ph metar neznam kolko dodje nemam ga al su skupi, timer imas u ducanima spar 20 kuna tegle neznam sto veca to bolja zemlje su 50 l oko 70 80 kuna to ti za 2 kante od 15l, ventilator sobni to pevec 100 kuna 130 40w podni je, ne kanta na stalku ahaha radi fino 3 brzine i krece se u svom kucistu a za prehranu to po ukusima i sta imas di imas za kupit nije skupo i obavezno mikroskop ja svoj za 50 kuna kupio radi ko beba mali je malo zajebano gledat sitni za moje papke al cudo se vidi
 

mr.Smooke_Allot

Priča bez ljubavi je kao biftek bez začina
Poznanik Foruma
17.06.2017
1.322
12.272
358
tamo di je Bog reko laku noć
Pisem ti u jutro
Bok,
Super onda ću naručiti taj. Koja je razlika između opcije 1 i 4 koja je malo skuplja?
Koju veličinu tegla da kupim i koliko ih stane ?
Prostor je ostava koja ima mali prozor i temperatura je ugodna (ni toplo ni hladno).Da li je intenzivan miris i da li bi se to moglo osjetiti jako izvana ?
Da li da uzmem to https://www.hempatia.hr/biobizz-starters-pack ? Ili može proć i neka jeftinija varijanta
I za menke bi mi trebala pomoć, ne znam koje točno odabrati pa ako mi možeš malo pojasniti ili preporučiti neke sorte jer sam se pogubio u svim tim sjemenkama haha :)
Hvala
 

mr.Smooke_Allot

Priča bez ljubavi je kao biftek bez začina
Poznanik Foruma
17.06.2017
1.322
12.272
358
tamo di je Bog reko laku noć
Opcija 1 ti je obična prigušnica i običan reflektor. Tebi če trebat cool tube jer dolaze toplija vremena. Dakle opcija 2. U tome kompletu ti je i filter tako da se ne brineš za mirise. Mirisat če ti samo na metar oko boxa. U toj konfiguraciji bi trebalo promjenit vent za ispuh. Mislim da je stotka preslaba trebalo bi stavit 125. . Od sjemena ti mogu preporučit one strainove koje sam več groval i znam da ljepo rastu. Uzmeš si Candy Kush expres od RQS( on ima ubrzano cvjetanje a biljka bude baš ljepa), ili honey cream, ili spacial queen, puprle queen... preporučio bih ti samo 1 strain, 4-6 biljaka ( ovisi sto zeliš dobit i kolko imaš vremena da ti vegetacija traje) moramo odlučit kako češ ih trenirat. Tegle nek budu 11l ili max 15 netreba vise od tog.
Gnojiva, hm... možeš i bio bizz taj komplet uzet. Za zemlju si se pripremio odlično. Trebaš još i ventilatore jedan veči ili 2 manja, i timer( analogni), i drzace za reflektor. Sad samo da ti stigne oprema i menke i mozemo poceti
E da sto se tiče mjernih instumenata uzmi si samo termohigro metara da si mozeš kontrolirat temp i vlagu. Ostalo nije potrebno. Ja osobno ne koristim nikakve mjerne instrumente. A ni tebi ko početniku ne preporučam igranje sa ph metrom. Ostavimo ph matar za neki drugi put:wave:;):)
 
Poslednja izmena:
10.02.2020
86
53
18
28
Hvala punoo smokee.

Poceo sam nedavno sa speedy boom-om auto nazalost zavrsilo je jako lose kad sam presadio u velike potove 12l previse vode (barem mislim da je zbog vode) i poceli su se listovi savijati prema unutra biljke su skroz usporile rast i nastupilo je sušenje...tako da sada krecem drugi pokusaj uzeo sam ww auto trenutno su u pamuku faza klijanja za pocetak sam mislio koristit led lampu sliku stavljam ispod...nemam neki grow box koristim kartonsku kutiju 30x30 za pocetak oblozena alu folijom iznutra..evo slike lampa..ako mi mozes malo pomoc tj puno jer sam fkt nov u svemu..jel im smijem dat 0-24 svjetlo dok mi ne dode timer za svjetlo..kasnije kad sam speedy boom prebacio u potove koristio sam ovu veliku lampu vidi ces po specifikacijama da li je to po tebi pre jako?
 

Prilozi

  • IMG_20200402_102800.jpg
    IMG_20200402_102800.jpg
    271 KB · Pregleda: 23
  • IMG_20200402_102709.jpg
    IMG_20200402_102709.jpg
    280,2 KB · Pregleda: 29
  • IMG_20200402_102443.jpg
    IMG_20200402_102443.jpg
    138,9 KB · Pregleda: 30
  • Screenshot_2020-04-02-10-29-27-890_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2020-04-02-10-29-27-890_com.android.chrome.jpg
    181,7 KB · Pregleda: 32
  • Screenshot_2020-04-02-10-30-15-367_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2020-04-02-10-30-15-367_com.android.chrome.jpg
    127,6 KB · Pregleda: 32

mr.Smooke_Allot

Priča bez ljubavi je kao biftek bez začina
Poznanik Foruma
17.06.2017
1.322
12.272
358
tamo di je Bog reko laku noć
@blackhornet uhh. dobro smislit čemo nešto. Ako smijem pitat, Zašto automati? za pčetnike nije baš dobro sadit automate, več sam negdje napisao da oni ne praštaju početničke greške. No dobro sjeme je tu pa čemo napravit najbolje što možemo.
1. U kartonskoj kutiji ne možeš složit neke predobre uvjete za rast biljke, trebal bi neku deblju kartonsku kutiju, ali opet ti je problem pokvačit na nju ispuh, i neki reflektorić. uz to velik ti je rizik da če se kutija namočit i samo ti sve popada... Možda da u tu kutiju poljepiš bijeli medijapan 3mm( il ti ga lesonit za namjestaj)pa da imaš nešto čvršče stranice. Koja ti je visina te kutije što je planiraš za box?
2. ove lampe što si stavio sliku. nije da se kužim baš neštu u dy reflektore ali za jednu biljku bi trebal barem 4-5 takvih ( sa druge slike.)
3. od gnijiva bi mozda trebal nabavit nesto za grow fazu i nešto za bloom fazu. možeš i od plantelle jer je najjeftinija. tipa plantela bio vrt i plantela cvet.
4. automati mogu rasti na 24 sata svjetla, al bolje je da dobi i nešto mraka pa da odspava malo.
Preporučio bih ti da automate pikneš direkt u zemlju.

@Ganjazilla stavljaj na klijanje. Dok prokliju i izađu vani proči če 3-4-5 dana a gnijiva češ trebat tamo negdje za 2 tjedna. trebaš samo za korijen. Jesi uzel onaj big start?
 
Poslednja izmena:
10.02.2020
86
53
18
28
@blackhornet uhh. dobro smislit čemo nešto. Ako smijem pitat, Zašto automati? za pčetnike nije baš dobro sadit automate, več sam negdje napisao da oni ne praštaju početničke greške. No dobro sjeme je tu pa čemo napravit najbolje što možemo.
1. U kartonskoj kutiji ne možeš složit neke predobre uvjete za rast biljke, trebal bi neku deblju kartonsku kutiju, ali opet ti je problem pokvačit na nju ispuh, i neki reflektorić. uz to velik ti je rizik da če se kutija namočit i samo ti sve popada... Možda da u tu kutiju poljepiš bijeli medijapan 3mm( il ti ga lesonit za namjestaj)pa da imaš nešto čvršče stranice. Koja ti je visina te kutije što je planiraš za box?
2. ove lampe što si stavio sliku. nije da se kužim baš neštu u dy reflektore ali za jednu biljku bi trebal barem 4-5 takvih ( sa druge slike.)
3. od gnijiva bi mozda trebal nabavit nesto za grow fazu i nešto za bloom fazu. možeš i od plantelle jer je najjeftinija. tipa plantela bio vrt i plantela cvet.
4. automati mogu rasti na 24 sata svjetla, al bolje je da dobi i nešto mraka pa da odspava malo.
Preporučio bih ti da automate pikneš direkt u zemlju.

@Ganjazilla stavljaj na klijanje. Dok prokliju i izađu vani proči če 3-4-5 dana a gnijiva češ trebat tamo negdje za 2 tjedna. trebaš samo za korijen. Jesi uzel onaj big start?


A uzeo sam automate tako su mi rekli da je kao to naj lakse za pocetnike znaci zajeb haha...ova prva slika lampa je velika kao od javne rasvjete 5500 lm jel mogu nju koristit?....mislis da cim proklijaju odma da stavljam u zemlju u velike potove? Uzet cu od plantele ovo sto si mi preporucio i u zemlju da stavim onaj plagron kako se vec zove da bude rahlija?, Svakako cu radit veliki grow box da mi sve stane unutra..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.Smooke_Allot
10.02.2020
86
53
18
28
A uzeo sam automate tako su mi rekli da je kao to naj lakse za pocetnike znaci zajeb haha...ova prva slika lampa je velika kao od javne rasvjete 5500 lm jel mogu nju koristit?....mislis da cim proklijaju odma da stavljam u zemlju u velike potove? Uzet cu od plantele ovo sto si mi preporucio i u zemlju da stavim onaj plagron kako se vec zove da bude rahlija?, Svakako cu radit veliki grow box da mi sve stane unutra..
I da li moze kao growbox posluzit ormar visina 150 cm dubina 56 i širina 78
 
01.04.2020
20
13
3
34
Hvala na mentorstvu.
Ovo ce biti moj prvi grow i sjemneke koje sam nabavio sam euforia autoflower od dutch passiona, a gnojivo guanokalong.
Trenutno sam zapeo na izradi boxa koji ce biti ili stari ormar ili od stiradura kojeg cu oblozit reflektirajucom folijom.

Za rasvjetu sam mislio koristiti 250w cfl dual spectrum ali posto nemaju na lageru nego moram cekati 14 radnih dana vjerojatno cu ici na 250w hps.
Koje dimenzije boxa i rasvjetu bi mi preporucio, posadio bi najverojatnije 2 biljke maksimalno 3 za sada.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.Smooke_Allot
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.