Mentor Mr.smooke_allot

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
19.04.2020
71
27
18
Mentore, pojavile su mi se ove kao spaljene tockice na 2 lista. Sto bi moglo bit ako znas, gnjojene su biobizzom po preporučenim dozama
IMG_20200705_133827.jpg
 

mr.Smooke_Allot

Priča bez ljubavi je kao biftek bez začina
Poznanik Foruma
17.06.2017
1.322
12.272
358
tamo di je Bog reko laku noć
Bok ekipo. Evo od danas opet imam vremena za sve prisutne u ovoj temi i na najboljem forumu na balkanu :)
Pozdrav menotre,
Evo mene nakon prvog neuspjelog pokušaja zbog nekvalitetne zemlje
Ovog puta sam nabavio kvalitetniju zemlju, Homegarden supstrat
Biljke su izašle iz zemlje 8.6 za sada napreduju dobro, ali su se na donjim listovima počele pojavljivat bijele točkice
Od gnojiva imam Platela list, cvet i Plantela Vita
Pogledajte prilog 347219Pogledajte prilog 347220Pogledajte prilog 347221Pogledajte prilog 347222
Ovo su ti spideri ili tripsi. Najgora pošast u nasem hobiu. Nabavi SMC(spidermite control)
Pozdrav mentore,
Evo biljke su pri kraju, ali me nesto muci pa bih postavio jedno pitanje.
Biljke su u 87. danu. 2x amnesia auto, 2x bublegum auto i 3x purple punch auto.
Jedan bublegum sam skinuo, trihomi su
bili 15% amber, 80% mlijecni i nesto malo prozirni.
E sad mene muci sto su u bubleguma prije 20ak dana trihomi bili prozirni i do neki dan su postali mlijecni i smedi, a u purple puncha su trihomi prije 20ak dana bili mlijecni i jos uvijek su mlijecni. Uopce se ne mijenjaju. Prije tjedan dana sam skinuo jedan cvjetic, osusio i ispusio. Rad je onako ugodan, bez zakucavanja, ali ja bih ga jos malo pojacao. Da jos cekam ili da skidam?
Ak si skinuo dobro si napravi. Nek su fino zavrsile

Smoke dal se moze razaznat spol?
To subti stipule. Tu bintrebal izac kalix i iz njega pistila. Vidi za koji dan ponovo
Mentore,dobila je blumi za cvet za orhideje,najbolji npk koji sam nasao 3-5-7. Ko magnum :) evo i slika neka pa da vidimo sta kazes i jel mozes da procenis kad ce joj biti kraj ? PozdravPogledajte prilog 348516Pogledajte prilog 348517Pogledajte prilog 348518
Dobro je neka tako gura. Za mj i po
Mentore, pojavile su mi se ove kao spaljene tockice na 2 lista. Sto bi moglo bit ako znas, gnjojene su biobizzom po preporučenim dozama
Pogledajte prilog 349449
Izgleda mi ko fleke od vode. Jel mjeris PH?
 
11.04.2020
53
52
18
31
Hvala mentore na odgovoru znam da i ti nemas vremena visit tu pa moramo svi shvatit... No vec par dana promatram i nekako spor je razvoj nije kao prije e sad dal je usla u fazu cvata ili je to dio vege evo jedne slike od jucer ova druga od danas

Nadam se da se trud bar mrvu moze isplatit cak sam poceo gnojit sa florin 7 i cvijetal za orhideje to mi je prvo pod rukom bilo
 

Prilozi

  • IMG_20200707_144548.jpg
    IMG_20200707_144548.jpg
    141,3 KB · Pregleda: 22
  • IMG_20200708_125725.jpg
    IMG_20200708_125725.jpg
    411,2 KB · Pregleda: 22
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.Smooke_Allot

mr.Smooke_Allot

Priča bez ljubavi je kao biftek bez začina
Poznanik Foruma
17.06.2017
1.322
12.272
358
tamo di je Bog reko laku noć
Sry sto odfovaram vako od jucer sam poceo gnojit sa florin 7 i cvjetal za orhideje
Nemoj jos sa cvetalom. To je za cvat. Kakav je to florin 7?U vegi biljka treba gnojivo za list
Ne mjerim ph, jer sam na biobizzu, pa nema potrebe (tako oni kazu). Nazalost spideri su u pitanju. Probao sam nabavit SMC, ali ga nije bilo pa sam uzeo ovaj Protect killer da probam ugasit pozar
Samo gasi pozar. Sretno :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kimi_p
11.04.2020
53
52
18
31
Smoke
FLORIN 7 MINERALNO GNOJIVO
UREA nam pruža priliku da vrlo jednostavno na samom gospodarstvu napravimo tekuće dušično gnojivo za folijarnu prihranu svih biljnih vrsta.
 

Prilozi

  • florin_7.jpg
    florin_7.jpg
    26,2 KB · Pregleda: 6
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.Smooke_Allot
09.07.2020
11
7
3
43
Zdravo svima, posebno mentoru svih mentora :):spliff:ako može neka smjernica. Ja sam amater iznad svih. Slika dole je od moje dvije bebice veća stara 3 tjedna druga tjedan i pol.već su jednom bile presađene jer je došlo do komplikacija.
Sad malo info:
Zemlja. Coco soil and perlite.10 % perlit ,90% Coco.
Sjeme: autoflower pinneapple feminized.
Voda: iz slavine ( 6,5-7,5 pH)
Svjetlo: Led 15w (230v) Full cycle ,plava i crvena spektar dominantna.
Temperature: od 19 do 21celz.
Ventilator se pali i gasi po rasporedu.
Suplamenti: Bio-stick za Root grow i nutrijenti N-P-K Natrium naglasen u vegetaciji.

Ova vrsta tla dosta zadržava vlagu i stavio sam ekstra perlite, her sam vidio da se korijen guši.
Nisam posadio u veću teglu jer nisam bio optimističan, naime presađivao sam u veću prije i propalo :(
Sad je biljka napokon u zamahu ali korjen počinje da izlazi vani.
Kada da presadim u veću , kad je zemlja potpuno suha ili ne? Ujutru ili navečer?
Hranim biljku nakon nekoliko zalijevanja koje je svakih 3 dana. Coco ne zadržava toliko vodu jer je porozna, iako je tlo mokro traži zalijevanje. Pitanje ova raste navodno između 60>110 cm pa koliku teglu da uzmem? Plan je da u novu zemlju ubacim organski Fertilizer I zmiksam pa unutra presađenu. Pitanje je, jel prekasno da presađujem ovako odraslu da li je prestresno? 2. Dali vam se čini da je stabiljka pretanka u omjeru listovima i da li da pojačam gnojivo radi toga? I još pitanje što mislite o korišćenju morske trave kao suplement (sea kelp) Malo sam doljevao i kao da je biljka živnula. Navodno je dobro za regulaciju ph tla.. hvala mr. Smooke_Allot

Slika dole..
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.Smooke_Allot

mr.Smooke_Allot

Priča bez ljubavi je kao biftek bez začina
Poznanik Foruma
17.06.2017
1.322
12.272
358
tamo di je Bog reko laku noć
Imas li osobno iskustva sa neem-om? Sastav ovoga je 80% neem i 20% citrusna kiselina
Neem je odlican, kristim cisti neem. Tj neem ulje izmjesam s vodom i prskam po bilju ako imam kakvih nametnika.
Zdravo svima, posebno mentoru svih mentora :):spliff:ako može neka smjernica. Ja sam amater iznad svih. Slika dole je od moje dvije bebice veća stara 3 tjedna druga tjedan i pol.već su jednom bile presađene jer je došlo do komplikacija.
Sad malo info:
Zemlja. Coco soil and perlite.10 % perlit ,90% Coco.
Sjeme: autoflower pinneapple feminized.
Voda: iz slavine ( 6,5-7,5 pH)
Svjetlo: Led 15w (230v) Full cycle ,plava i crvena spektar dominantna.
Temperature: od 19 do 21celz.
Ventilator se pali i gasi po rasporedu.
Suplamenti: Bio-stick za Root grow i nutrijenti N-P-K Natrium naglasen u vegetaciji.

Ova vrsta tla dosta zadržava vlagu i stavio sam ekstra perlite, her sam vidio da se korijen guši.
Nisam posadio u veću teglu jer nisam bio optimističan, naime presađivao sam u veću prije i propalo :(
Sad je biljka napokon u zamahu ali korjen počinje da izlazi vani.
Kada da presadim u veću , kad je zemlja potpuno suha ili ne? Ujutru ili navečer?
Hranim biljku nakon nekoliko zalijevanja koje je svakih 3 dana. Coco ne zadržava toliko vodu jer je porozna, iako je tlo mokro traži zalijevanje. Pitanje ova raste navodno između 60>110 cm pa koliku teglu da uzmem? Plan je da u novu zemlju ubacim organski Fertilizer I zmiksam pa unutra presađenu. Pitanje je, jel prekasno da presađujem ovako odraslu da li je prestresno? 2. Dali vam se čini da je stabiljka pretanka u omjeru listovima i da li da pojačam gnojivo radi toga? I još pitanje što mislite o korišćenju morske trave kao suplement (sea kelp) Malo sam doljevao i kao da je biljka živnula. Navodno je dobro za regulaciju ph tla.. hvala mr. Smooke_Allot

Slika dole..
Pozdrav i tebi. Jel to lampa 15 W il si zaboravil stavit 0? Nisam jos sadil u takvom mediju koji si si pripremil al za sad ti je bilje ok. Presađuj kad se zemlja osuši i uzmi tegle od max 10l, netreba ti više. Koje su ti dimenzija prostora di rastu? Sabljika je u redu, a kad bi pojacao gnojivo vise od preporucenog vjerojatno bi ti se listovi spalili. A da hočeš jaču stabljiku trebas gnojivo koje sadrzi silikat.
Sretno u nastavku sa ananasima. Vidit cemo kakvr ce vrhove dat
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kimi_p
24.04.2020
61
28
18
Mentore nesto je kida,jel mozes da prepoznas sta joj je? Gledao sam lupom,kamerom od telefona zumirao,ne vidi se da nesto gmize po nioj. 63C1025D-49C3-46EB-8F01-658A29954F80.jpeg 54F1CB5E-6979-4BB5-AEB3-DAC7CB433A58.jpeg B66DF97D-94DB-4F82-BDA1-3C81C472FB3B.jpeg
 
09.07.2020
11
7
3
43
Neem je odlican, kristim cisti neem. Tj neem ulje izmjesam s vodom i prskam po bilju ako imam kakvih nametnika.

Pozdrav i tebi. Jel to lampa 15 W il si zaboravil stavit 0? Nisam jos sadil u takvom mediju koji si si pripremil al za sad ti je bilje ok. Presađuj kad se zemlja osuši i uzmi tegle od max 10l, netreba ti više. Koje su ti dimenzija prostora di rastu? Sabljika je u redu, a kad bi pojacao gnojivo vise od preporucenog vjerojatno bi ti se listovi spalili. A da hočeš jaču stabljiku trebas gnojivo koje sadrzi silikat.
Sretno u nastavku sa ananasima. Vidit cemo kakvr ce vrhove dat
Hvala na odg.
Update: Presadjeno u veci pot, od terakote. nakon presadjivanja listovi su se spustili, nakon sto sam zalio sa obicnom vodom.
Velicina kabineta je 100cm,100cm, visina 180cm.
15w jer je to LED pa je ekvivalent snage 230V. imam jednu zarulju u rezervi, sto mislite, to jest da li preporucate da zapmjenim odmah ili da instairam kad pocne cvjetanje? Ako imate nekog iskustva u tom smislu. link > Najveca mi je dilema kada da hranim biljku sa fertilizerom.. imam ovu opciju>>>

Thanks
 
19.04.2020
71
27
18
Neem je odlican, kristim cisti neem. Tj neem ulje izmjesam s vodom i prskam po bilju ako imam kakvih nametnika.

Ovaj moj je 80% neem ulje i 20% ulje citrusa, koncetrat je i ide 1ml na litru vode. Stavio sam ga navecer po mraku i sad su mi fleke po listovima pa nisam pametan. Takoder su malo posvijetlili listovi pa neznam jeli mozda nedostatak CalMag-a ili ja tripujem.
 

Prilozi

  • IMG_20200712_115717.jpg
    IMG_20200712_115717.jpg
    137,1 KB · Pregleda: 19
  • IMG_20200712_115726.jpg
    IMG_20200712_115726.jpg
    321,1 KB · Pregleda: 19
  • IMG_20200712_115732.jpg
    IMG_20200712_115732.jpg
    169 KB · Pregleda: 19
  • IMG_20200712_115748.jpg
    IMG_20200712_115748.jpg
    231,8 KB · Pregleda: 17
09.07.2020
11
7
3
43
Hvala na odg.
Update: Presadjeno u veci pot, od terakote. nakon presadjivanja listovi su se spustili, nakon sto sam zalio sa obicnom vodom.
Velicina kabineta je 100cm,100cm, visina 180cm.
15w jer je to LED pa je ekvivalent snage 230V. imam jednu zarulju u rezervi, sto mislite, to jest da li preporucate da zapmjenim odmah ili da instairam kad pocne cvjetanje? Ako imate nekog iskustva u tom smislu. link > Najveca mi je dilema kada da hranim biljku sa fertilizerom.. imam ovu opciju>>>

Thanks
Pardon, Dimenzije kabineta su 50x50x170
 

mr.Smooke_Allot

Priča bez ljubavi je kao biftek bez začina
Poznanik Foruma
17.06.2017
1.322
12.272
358
tamo di je Bog reko laku noć
Hvala na odg.
Update: Presadjeno u veci pot, od terakote. nakon presadjivanja listovi su se spustili, nakon sto sam zalio sa obicnom vodom.
Velicina kabineta je 100cm,100cm, visina 180cm.
15w jer je to LED pa je ekvivalent snage 230V. imam jednu zarulju u rezervi, sto mislite, to jest da li preporucate da zapmjenim odmah ili da instairam kad pocne cvjetanje? Ako imate nekog iskustva u tom smislu. link > Najveca mi je dilema kada da hranim biljku sa fertilizerom.. imam ovu opciju>>>

Thanks

Tu si nesto pobrko. Wati i Volti nisu isto. Ova oznaka od 230 Volti oznacava na koji napon da spojis tu zarulju od 15 Wati. Druga stvar, to ce ti biti daleko premalo u cvjetanju. Za te 2 biljcice bi trebale imati minimum 100W žarulja. Prouči malo u ovoj Temi
Ovaj moj je 80% neem ulje i 20% ulje citrusa, koncetrat je i ide 1ml na litru vode. Stavio sam ga navecer po mraku i sad su mi fleke po listovima pa nisam pametan. Takoder su malo posvijetlili listovi pa neznam jeli mozda nedostatak CalMag-a ili ja tripujem.
Fleke po listovima bi reko da je nedostatak kalcija. Ako možeš nabavi melasse pa zalij, ona je bogata kalcijem. Ili mozes poronač po grow shopovima samo kalciji ili mozes i cal-mag.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.