Mentor Opa Cupa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.990
34.338
2.598
Tako je to ti treba..Hesi Phosphorus Plus, HESI - Bloom Complex
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WeedBro

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
To cu da porucim onda, i tamo od ponedeljka da krenem da im dajem, kako da kombinujem bloom i F+ potovi su mi od 10L, a i razmisljam se da sklonim ovu zicu, nego me strah da ne odu mnogo u visinu, sad mi je najveci vrh oko 45cm od zemlje, i ostalo je jos nekih 100cm u visinu da mogu da pomerim CT.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.990
34.338
2.598
dajes samo bloom a f+ kada udju u 4. tjedan znaci poslije 30-og dana cvjetanja.
Nece one bas toliko rasti imas jos metar visine i netrebas se bojati za prostor.
Obrati paznju na Ph to je jako vazno ako imas haze sortu u boxu...Bloom spusta Ph pa obrati paznju na to..korigiras poslije dodavanja Blooma ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WeedBro

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
Sklonio sam zicu, sad znam za sledeci put, da zicu stavim od pocetka vege :) ovo za bloom pise ( Hesi Bloom Complex sadrži u sebi i korektor pH vrednosti čime se postiže veća kiselost vodenog rastvora, a što omogućava biljkama lakše usvajanje elemenata. ) koliko bi trebalo da gledam da mi bude ph, kad krenem da ih hranim, sad je 6.5 zadnji put kad sam merio. Jel bi bilo dovoljno 10ml bloom na 2L vode, svakoj marici, jer im ja 2L vode dajem kad ih zalivam?
Hvala jos jednom mentore ziv bio :)
 

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
Stigla je hrana za sponzoruse :) posto su potovi od 10L pa da ne preterujem jel bi bilo 6ml na 1L vode dovoljno na svaka 3 dana ?

nisam mogo da editujem post iznad..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.990
34.338
2.598
Pise na deklaraciji a imas i tablicu kako i kada sta dajes.
Drzanje preporucene je majka pravilnog prehranjivanja...znaci ne 6ml nego 5ml na litru jednom u 7 dana ili jednom voda jednom full doza i opet moras pratiti i promatrati biljku da bi vidio kako reagira i na konto toga hvatas ritam prehranjivanja.
nisu sve iste i nereagiraju sve isto odnosno nemaju sve isti apetit.
Sorry sto kasnim sa odgovorom ali vidim da imas otvoren dnevnik i sigurno ce ti vec netko skrenuti pazn ju na to ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WeedBro

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
pozz opa cupa ,zanima me zašto dizati ph ako prodavač sjemena kaže da ph treba bit 5,5 a neki ga dižu na 6,6, što je pre visoko po mome. šta je više ispravno a šta nije?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.990
34.338
2.598
Zato sto je 6,5 niti kiselo niti luznato haha...kiselo kao limun ili luznato kao sapun ispod i iznad granice.
Biljkama najvise odgovara 6,5 iz razloga jer bas tada biljka uzima najvise elementata koji joj trebaju malo nize ili malo vise pojavit ce se deficiti ...npr na 5,5 falit ce Zeljeza.Mangan,Bora...bla,bla...
 

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
Opet ja :D dali izgledaju normalno ovi listovi, nekako mi deluju kao da su pali malo, ma da su oni bili ispod mreze pa mozda tako ostali, ili nesto drugo?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.990
34.338
2.598
Ja se ispricavam u zadnja dva mjeseca svako malo jbg-a
Volio bi biti aktivniji na forumu ali sam u nekakvom poslu jos neko vrijeme pa sorry jos jednom....uglavnom meni se cini da je zedna ;) koliko vode dajes kada zaljevas?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WeedBro

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
Ja se nigde ne zurim za odgovorom, kad napises napisao si :) Zahvalan sam i za ovoliko koliko odvojis vreme pa da mi odgovoris na to sto pitam!

Zalevam ih od prilike na svaka 3-4 dana sa 1.2L vode tacno. Sutra im je 7 dana od kako su dobile bloom zadnji put, i 4dan kad od kako su dobile vodu. Pa cu sutra da im dam full dozu blooma 6ml na 1.2L vode. Mislim da je dovoljno toliko na 10L saksiju koja nije puna do vrha.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.990
34.338
2.598
10l ...biljke su velike i treba im bar 3-4l vode po zaljevanju i da vidis onda kako listici stoje hahah
znaci malo te zaljevanje gnjavi ha
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WeedBro

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
Nisam verovao da ce zalevanje da bude frka :D haha. Sad ce da dobiju dozu vise :).
edit: dobile su po 2L vode i po 10-12ml blooma, nisam mogo vise vode da sipam jer su mi ovi pvc potovi sranje pa mi voda izlazi napolje :(
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
Evo mene. Usle marice u 20dan cvetanja do sada sam im dao 3puta bloom, dobile dozu od prilike 13ml na 2.5L vode sve tri. a pre toga ih nisam zalevao jedno 4dana da bi se zemlja osusila i proso malo kiseonik sada bi trebalo koreni da uzimaju vise hrane :) Sledece nedelje sam planirao u razmaku od 2 dana da im dam po 5-6ml na 1.2L vode jer mi je ovako previse i curi sa strane pa mi bas pravi lom po boksu moram da skupljam ...
Jel trebam da im radim neki flush, ili samo da nastavim posle 30-og dana istim redosledom samo F+ ?
edit: umalo da zaboravim, sve slabije i slabije se osecaju marice, jedino kad protrljam listove ili bas bas blizu osetim, ovako ne. Secam se dok je bila u vege osecala se cela soba.
 
Poslednja izmena:

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.990
34.338
2.598
uvijek po litri stavljaj 5ml blooma...F+ ide 2,5ml po litri to je pravilo cak je bolje stavljati manje nego vise.
5ml je gornja granica koju preporucuje proizvodjac i ona je gornja u pravom smislu sve iznad je previse.
Bilo bi dobro napraviti flush ali pricekaj jos koji dan.Recimo dva flusha u toku cvjetanja su ok.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WeedBro

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
Ipak sam onda preterao sa bloom-om ali vidim da im to ne smeta jer nema nikakvih znakova, da su mi listovi sprzeni na krajevima. Marice su sad krenule da rastu manje i za nekoliko dana jedan vrh je otiso samo 3cm od prilike u visinu, sto i nije strasno, trebale bi uskoro da stanu sa rastom nadam se, i ovo sto se ne se ne oseca miris jel to ok ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.