Mentor Opa Cupa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
pa kuzim da ce ici u tegle...jbg nece valjda u zepterov lonac haha tinky..nego pod cega -lampu ili zvjezdana? Ako je pod lampu onda moze u bilo koje doba godine ali ako je pod sunce onda isto moze................ ali na proljece 2014. godinice drage ;)
 
27.09.2013
7
0
0
43
ah,..na sunce..a velis moram cekat 2014 godinicu..ja mislila da mogu u teglu s cvijecem pa na prozor.!a to nebi islo tak ha??? :(
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
prozorusa haha pa islo bi, teoretski bilo je pokusaja ali ipak cekaj proljece ili sastavi neki boxic ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tinky
02.05.2013
30
14
8
Ništa lampa, samo sonce.
Računam kraj je, brzo će na konop.
Surovo je i napisat, al nisan je tija prihranjivat, puno san grišija u ovome growu da sad tražin makrimum.
Ako san dobro razumija, preduvjet za žetvu je nestanak dlačica po cvitu...?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
drogaš je napisao(la):
Ništa lampa, samo sonce.
Računam kraj je, brzo će na konop.
Surovo je i napisat, al nisan je tija prihranjivat, puno san grišija u ovome growu da sad tražin makrimum.
Ako san dobro razumija, preduvjet za žetvu je nestanak dlačica po cvitu...?
ma kako mislis "nestanak "dlacica(pistila)....one nenestanu vec potamne,evo logika"on"znaci harvest je tu negdje sada ili malo kasnije...a kada mi zaljepis sliku bit cu precizniji ;)
 
18.07.2013
33
2
8
29
e ovako nabavio sam gnojivo npk 15-15-15 da pognojim svoju biljcicu :) e sad citao sam da bi mogao oko 30 g gnojiva rastopit u 1 l vode i sa time zaljati pa me zanima jel to dobra ideja ??
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Nije dobra ideja :(

jbg zalosno ali istinito.....to je neko granulirano gnojivo(urea)jbt
U kojoj je fazi biljcica..mislim dali vegetira ili cvijeta ?
 
18.07.2013
33
2
8
29
stara 3 mjeseca outdor


a vec sam je pognojio,,da u granulama je,znaci uzeo sam bocu i stavio oko 1 l vode i stavio gnojivo,zalio sam biljku sa time ali gnojivo se nije raspalo u vodi i istreso sam gnojivo za povrsinu zemlje i prekrio travom...e sad me zanima jesam jako uje*o stvar ili?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
enoga vidi...zgazio pjesaka pa pita sta bi bilo da sam ga malo jace zdrobio.haha bio bi teze mrtav ovako je lakse mrtav

Nista master .curi bi trebao biti kraj tu odma iza coska ako se nevaram..sliku nikako da vidimo pa je tesko ovako od oka nesta savjetovati.

shvati,razumi ali evo jedan na brzaka......ne koristiti neprovjereno i puno citati forum evo jedno stivo za pred spavanje...mani se facebooka i eksplicitnih sadrzaja
vidi ovo
glavni elementi su:

N-dusik
P-fosfor
K-kalij
isto tako vrlo bitni : Mg,Ca,Zn,Fe,Mn,Zn,B,Cu,Mo itd.....

NPK
-1o/4o/1o-razvoj korijena
-20/20/20 vege
-20/10/20 vege
-10/12/38 razvoj topova
-0/50/30 dozrijevanje topova

znaci ti si dao potpuno krivo gnojivo u svakom slucaju...kuzis? ali sumljam da ce ju potopiti ...vec je ona polumrtva jbt sad ce prvi snijeg

...ako sta nije jasno pitaj i nemoj zamjeriti ako se malo salim na tvoj racun...mozes i ti na moj ...slobodno :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smak420
18.07.2013
33
2
8
29
a vidjet cemo sta ce bit kasnije,zasad je sve uredu,izgleda prezdravo ali je jako kasno usla u cvjetanje tek su mali hedovi...
 
19.10.2013
13
6
0
lijep pozdrav drug. ja sam se tek uključio na sajt i volio bih da ispoštujem pravila i dam doprinos u učenju, naime, meni je potreban neko da dovršim proces uzgoja koji je krenuo nekad u aprilu maju, biljke sam posadio iz sjemena koje sam prikupio, primilo se oko 5 6 biljčica, kad su imale 1 mjesec morao sam da odputujem, u najboljem nastojanju da opstanu "sakrivene" sakrio sam ih u žaru... nakon dva mjeseca kad sam se vratio u septembru vidio sam da su 2 biljke preživjele a dvije da nisu,.... bile su štrkljave i niske i bilo mi je žao što nemaju nikakve donje grane ni lišće ... tako da sam te dvije žive prenio u kuću ispod prozora, ... danas čisteći vrt otkrio sam da su još dvije biljke preživjele tako da sam i njih unio u kuću misleći da im radim dobro... preko dana ih stavim na prozor.... čitao sam neke od postova sa foruma ali naravno nisam prošao sve mada mi je dosta zanimljivo ...volio bih da mi neko pomogne jer smatram da su dvije glave pametnije od jedne i bolje da sam ne eksperimentišem puno...(već sam biljkama odsjekao velike listove... nadam se da greška nije prevelika)... ja ću naravno pogledati i druge postove i saznati više o svemu ali bih isto tako volio da mi neko pomogne da iz trenutnog stanja izvučem najbolji rezultat... lijep pozdrav i hvala :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Tesko je ovako bez nekakve slike bilo sta komentirati ili davati savjete....
dali su vani bile u posudama ili u zemlji ?
 
19.10.2013
13
6
0
bile su u zakopanim saksijama, slikat ću sutra ujutro jer sad je mrak i ni kamera nije baš najbolja pa ćemo imati lakši uvid u komunikaciju.
 
19.10.2013
13
6
0
ovo je familija preživjelih, uslikao sam ih posebno i izbliza ali ne mogu ih dodati, sad nisam siguran zbog spama kako da to sredim. pozdrav
 

Prilozi

  • 16.jpg
    16.jpg
    287 KB · Pregleda: 26

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
i ovako se vidi ono najbitnije...sada sam u situaciji kada moram biti bez emocija i kao kirurg reci najblizima da operacija i nije bas najbolje prosla.Iskreno toliko volim tu biljku da mi je tesko i vidjeti sirocice koji nisu vidjeli sunca cijelo ljeto...dok su se recimo moje razbacivale i bahatile po brdu.

Tesko da ces se posteno naduvati od njih...prvo jer nevidim a ti vjerovatno i neznas dali su cure ili decki u pitanju ili mozda neki hermic sto je najvjerovatnije.
Drugo jer im treba neka rasvjeta da zavrse to sto nisu prakticno ni pocele.

iskreno ..tebi bi vjerovatno bilo bezbolno i puno lakse podaviti pilice nego slagati nekakv box i nabavljati rasvjetu pa je to moja preporuka
Mozes ih drzati u prozoru ali mi se cini da je to samo produzivanje agonije biljcicama koje su imale tu nesrecu da ih zabijes u zemlju bas ti bez iskustva .)

ako si zainteresiran za nekakv ozbiljan uzgoj i ako si spreman brinuti se o biljkama ja sam tu da ti pomognem a za ove sirocice bi bilo najbolje da zavrse pricu i odu u vjecna lovista :( RIP my green babys


edit:
znaci tu sam pun savjeta i volje da zapalis nesta kvalitetno i svoje :)
glavu gore i idemo izpocetka ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke
19.10.2013
13
6
0
https://www.vutra.org/gallery/album/176-survivor-dnevnik/ evo sve slike , nije važno što se neću nadovat ali ako mogu da im pomognem učinit ću sve što mogu... naravno za ozbiljan uzgoj ću još bolje da se pripremim.... btw spomenuo si neku rasvjetu da bi pomogla, možda mogu to da skupim za neki početak nemoram ništa puno, samo onoliko koliko treba... aj vidi slike izbliza , pa mi reci šta misliš (kad sam se već potrudio)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
hahah ...znaci reanimacija.
Potrebno ti je minimalno 6000 lumena a to mozes dobiti sa minimalno 4 cfl-ke od 23w ...tri warm light i jedna daylight oznake su 827 i 865 provjerit cu ti to da nebi bilo greske ili neka hps-ica ako si u mogucnosti .trebalo bi ih i presaditi iz paradajz zemlje ali bolje nedirati
Obavezno prehraniti ....recimo sa crvenom Plantelom i to sve podhitno dok im se jos puls moze napipati :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: okonetovan
19.10.2013
13
6
0
hvala na odgovoru, potrudio sam se da sve bude konkretno ... crvena plantela nabavljenja, rasvjeta 400w(hps) dolazi večeras... prostor za impro box pripremam... pitanja : kako razrijediti plantelu i koliko sipati i na koju visinu da postavim lampu, i zanimat će me isto koliko treba biti uključena dnevno i da li postoje šanse da se kombinuje sa dnevnim svjetlom? poz mentoru :)

Edit: došla rasvjeta: sijalica son-t 400w E E40... grlo bez ičega, kako ću ovo namontirat da visi (samo keranmika sa vanjske strane i imaju rupe dvije šuplje...)?, metar kabla... prigušnica vosloh schwabe 400w i upaljač (vossloh schwabe)400w... 5 metara kabla do utičnice...sve spojeno i spreman sam na daljnja iskustva... isto sam razrijedio plantelu 15 ml na 2 litra i zalio ih odma .... obzirom da si mi pominjao zemlju paradajza neznam tačno na šta si mislio i ima li to smisla ali ako treba ja imam zemlje iz koje mi je rastao paradajz ove godine, ako to može šta pomoći... toliko za sad :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
evo nadam se da nisam zakasnio i da te nije maznila struja...jesi li sta probao spojiti?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.