Mentor Opa Cupa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
19.10.2013
13
6
0
ne brini za mene ja sam stari strujaš ;), ovo sve je uvezano što sam ti napisao gore, nisam probao ali sigurno će da radi, gore sam ti napisao moje nedoumice i šta sam uradio, sad malo surfam folije i ventilatore i ostala oprema za indoor,.. ali gotov sam sa velikim kupovanjem jer sam presušio hehe ,... nisam palio jer čekam da mi kažeš kad ću početi sa osvjetljavanjem i koliko da držim i koliko da odignem ili spustim... napomena da još nemam box, instalaciju sam mislio namontirati u podrum za prvu ruku...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
moze u podrumu ali zna biti problem, onaj dio kada lampa neradi jer tada mora biti potpuni mrak svih 12 sati.vazno je i da dole nije hladno ...znaci ne ispod 14-15 stupnjeva.
Posto je samo lampa bez Cool-tube onda je najbolje drzati udaljeno oko 50-60cm od vrha biljke ...svakako moras imati nekakav sobni ventilator da mijesa zrak izmedu lampe i "cura"

e sada dobro je znati sta uzgajas -muski-neupotrebljivi
cure -jedina opcija i kvaliteta
hermići-nuzno zlo
Znaci kada uhvatis vremena zaljepi neku sliku pojedinacnu i izbliza da ih prepoznamo :)

Foliju mozes kupiti u bauhausu ako to postoji u tvojim krajevima i duzni metar je 17 kn 2,5 eurica.ili u nekakvim trgovinama sa gradevinskom opremom i materijalima.
Ventilatori su malo skuplji ali mozes koristiti razne Pc ventove.

Evo vidi ..ovdje se moj prijatelj Marco potrudio da nam olaksa svu tu filozofiju pa malo pogledaj...i javi slobodno ako bude kakvih nejasnoca.https://www.vutra.org/topic/10608-vodi%C4%8D-kroz-unutra%C5%A1nji-uzgoj-by-marcopolo/
 
18.07.2013
33
2
8
29
evo dns sam bio obisao moju biljcicu i izgleda sve super samo me brine to sto su hedovi jako mali tek se razvijaju i nezz oce se stici razvit dali je moguce da joj fali nesto ili? a sto se tice sunca ima ga samo do 3-4 sata negdje...a sto se tice slike to ti nmg rijesit
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
3-4 sata sunca to je premalo i necu to komentirati da nepopusim ban zbog izbora rijeci na pitanje "dali im fali nesto"..........trebalo bi biti minimalno 10 sati.Tesko da ce se uz tako malo sunca razvijati kako treba.
Sada znas gdje si grijesio i sljedece godine malo ozbiljnije pa ce i berba biti ozbiljnija :)

Evo par sitnica bez kojih neide-Sunce minimalno 10 sati
kvalitetna zemlja
redovno prehranjivanje
redovno zaljevanje

ide i bez 10 sati sunca i bez redovnog prehranjivanja i zaljevanja ali su rezultati proporcionalni ulozenom trudu i to je to.... koliko" para" toliko muzike.

...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
ako jos nisu za berbu ..nemoj brati.Kada temp.padne ispod 10 ...kraj price :)
Moras sam to procjeniti posto sliku nemamo pa da vidimo u kojoj su fazi.
 
19.10.2013
13
6
0
nisam jos napravio box ali sam prema uputama stavio je na 12/12 po danu i to probavam 6 lampa 6 sunce, - neznam valjal to išta...prigušnica mi zuji i grije (smrdila je ) se sad sam evo to malo surfao pa ću pokušat da je okačim na zid ko to reče bezze pa ćemo vidjet ako ne prestane , probat ću je zamjenit.... pazim na temperaturu oko 20 -25 je... u svakom slučaju priremam box... mislim da ću krenuti sa bijelim šperama, jer nisam trenutno u prilici da ulažem... našao sam neki ventilator za početak.....biljke su na 50 cm od lampe, baš kao što si mi rekao... nedavno sam ti postao slike najbolje koje sam mogao napraviti neznam vidi li se tu išta baš sam se bio potrudio... a bilo je i nekih nejasnoća sa rezolucijom uglavnom vidi u albumu survivor ako se ne vidi najjasnije onda ću da slikam opet, nije problem. koristim search da te ne peglam sa svim pitanjima ,... nisam još siguran za foliju kako i šta ili bijele špere (one tanke neznam da li mogu jer ih imam dosta)... ventilatori šta i kako s njima i na šta će to sve to ispast, morat ću još mao prosurfat... uglavnom operacija se nastavlja... poz
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
nemoj kombinirati..lampa-sunce ili jedno ili drugo
Dok nesastavis box ventovi i nisu bitni eventualno jedan da malo vozi po biljkama i to je to.
Bijele sperploce su ok bijela boja ili ref.folija nema neke velike razlike..
jesi siguran da si dobro spojio sve ..lampa-prigusnica bla,bla ??

znaci 12/12 kada gori lampa onda neka gori 12 sati bez kombinacija sa suncem a kada je ugaseno onda 12 sati potpunog mraka i bit ce dima.
sa pitanjima se nemoj ustrucavati tu sam da pomognem;)
 

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
opa cupa daj pomozi pošto iz hr koji je najsigurniji put za naruđžbu sjemena idali si naručivao od kada smo eu?
 

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
sve sam ja pregledo ali niko da ,da konkretan odgovor i put kako šta?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
jesam,jesam haha malo surfing po google i same dodu .. :ridinghorse: vidi ga jbt pa znas da imamo pravila neka na forumu :crash:
 

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
kolega mi rak ima i želi prvo sa uljem krenit ,e sada šta bi preporučio za ulje.indoor bi kretali zajedno tako da nisam najbolji pri odabiru
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
uvijek............. ja sam avanturista;)Sto tezi teren bolja avantura :ridinghorse:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mazar
Kao prvo pozdrav! :vb_wave:
Odmah zatim par pitanja ako nije frka.

1. (i najvaznije) da li bi mi bio mentor?
2.Box je u fazi izrade,bice 60x60x120,HPS 150w,posto ce biti od iverice da li mogu prigusnicu da montiram direkt na box?
3.Imam dva velika ventilatora,mislim da su 120mm(sluzili za rashladu servera),da li ce biti OK?
4.Imas li iskustva sa Kalashnikovom?(dobio na poklon seme)

Pozz
pills
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
1. Hocu svakako
2.mozes ali nije bas najsretnije rijesenje.
3.120mm x 2 odlicno ali jos ce ti trebati...bar jedan za mjesanje zraka u boxu
4.Nisam uzgajao Kalas ali kao da jesam...princip je isti sve su ostalo nijanse:)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
treci vent treba mjesati zrak u boxu znaci izmedu lampe i biljke...najbolje neki mali sobni ventilator.
netrebas raditi nikakvu kutiju za transformator ...samo ga stavi van boxa i na nesto sto nije zapaljivo i zastiti ga od kucnih ljubimaca i slucajnih dodira
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.