Mentor Opa Cupa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Moras mi neku sliku zaljepiti.
Kolike su posude u kojima su sada?Svaki drugi dan po malo vode bi trebalo biti dovoljno .kako rastu tako povecavas kolicinu vode i razmak izmedu zaljevanja.
Neznam jbg.vlagu mozes podici na bezbroj nacina,manje vise svi su bezveze.jedino pravo rijesenje je nekakav ovlazivac zraka ali i rucnik ako ga objesis u boxu podignit ce vlagu,pazis da je uvijek mokar i to je to.posude sa carapama,spuzvama i neznam cim nece napraviti nista.
 
03.06.2013
4
4
3
Evo, ovo je fotka boxa izvana:

[/url]">http://


Nadalje, fotke svih 5 bebica u teglicama i oko njih i ispod njih mokri ručnici (a na podu 2-3 posude vode) i čaše vode... sve to i dalje drži vlagu oko 30% dok gori svjetlo (kad je mrak, digne se vlaga na nekih 50-60% :bananica ) :
[/url]">http://

[/url]">http://

[/url]">http://

A ovo je ona najnaprednija, tzv. ''biljčica zmaj'': :b_woot:

[/url]">http://

P.S. do sad ih je 4 niknulo... špricam ih vodom 1-2x dnevno... ne jako, više da ih ovlažim..osuši ih lampa, skroz
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
pusti sada spricanje..to je od zuba do zuba a u zeludac nista.
Znaci lagano ih zalijes sa malo vode i kako sasm ti napisao vec..povecavas kolicinu vode i razmak izmedu zaljevanja kako se cura razvijaju.
Malo se zabavi oko vlage ..te case sa vodom mozes maknuti nece ti nista povecati vlagu a samo ti smetaju.Objesi rucnik u boxu,neka visi i eto 20% vise.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
evo vidis i sam da je vrijeme vani malo u banani..cak je najavljen i nekakav mraz.Tamo negdje u drugoj polovici 4.mj ce biti povoljnije strpi se jos malo,mozda bude bolje i za 10-ak dana.
Obrezivanje 0 bodova...nekakvo topiranje ,da ali imas vremena za to.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
ako nemozes do fem.sjemena ..onda ok.samo vozi.
 
19.10.2013
13
6
0
ćao mentore, spremam se za sezonu 2014 outdoor. sjeme je iz paketića, proklijalo, stavio sam ga u male rasadnike 5x5x5cm, trenutno je prva sedmica prilagođavanja u rasadniku,dječica su po 10cm iznad površine i još su u kući, tražim sajt, malo sam surfao po forumu da ne postavljam previše pitanja za početak. lijep pozdrav pa se čujemo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Okonetovan,sretno i slobodno postavljaj pitanja,zato sam tu. :thumb:
 

Lie

25.03.2014
1
1
0
32
Ćao ljudi, meni treba mentor, pa reko' da opacupnem ovde malo...

varim nekih pet šest godina i tek sad sam prvi put bocnula semenčice u zemlju.
Nikad do sad nisam radila ništa slično, sad sam ih zasadila čisto iz radoznalosti, i nemam nikakve uslove za to, al ajd da vidim može li to da prođe
čuvam ih za sad na prozoru u podrumu, i moja jedina dilema je da li da nastavim da ih gajim u saksiji, unutra, ili da ih presadim van. Pomagajte! :D




1619092_668072853255709_2092279139_n.jpg



 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Lie..ako nemas box onda ih radije presadi negdje van.
neka ostanu jos par dana na prozoru...navodno ce sljedeci tjedan biti topliji.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lie

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
opa cupa je napisao(la):
Mentora nesmijes traziti jer sam ti ja mentor haha krntijo stara. :nana:
Dobro ...

Da ne kenjam puno u dnevniku, pa ću ovde. Sva tri semena Big Bang proklijala, bacila klicu 1-2 mm, piknuo sam ih noćas u čaše da napravim rasad pa onda napolje. E, sad pitanje.

Vlaga i zalivanje ? Dok ne niknu da im sipam po malo vode svaki dan, ustvari da održavam vlažnost zemlje ravnomerno, pomalo, a kad niknu onda po potrebi dok ne izlete iz čaša u prirodu . Jesam li u pravu ?

Sad čitam šta napisah i pitanje deluje glupavo ali stvarno mi je stalo da mi uspe ...

A od onih pet semena nakupljenih usput, dva su počela da se otvaraju, ostatak ne mrda još, neka ih, BB mi je prioritet .

E da, pozdravi Ružu, dobra joj ideja za film :icon_wink: ..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Gdje si Hooki mudroseru :joint2: Bit ce big benga na jesen ,lud ces hodati cijelu zimu haha.Nego jesi okrenuo klicu prema dole kad si stavljao u zemlju ?

Zemlju spricaj sa nekom spricalicom tako da je uvijek vlazna dok neproklijaju.

..luda je to zena ozbiljno ti kazem.............da se nebi iznenadili ;) i ti i ja
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hooker

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
opa cupa je napisao(la):
Gdje si Hooki mudroseru :joint2: Bit ce big benga na jesen ,lud ces hodati cijelu zimu haha.Nego jesi okrenuo klicu prema dole kad si stavljao u zemlju ?

Zemlju spricaj sa nekom spricalicom tako da je uvijek vlazna dok neproklijaju.

..luda je to zena ozbiljno ti kazem.............da se nebi iznenadili ;) i ti i ja

Jesam, usmerio sam klicu ka dole, možda je malo otišla u stranu, ali jbg, naći će ona svoj put...

Ok, održavam vlagu dok ne niknu, tako sam i mislio samo mi je trebala potvrda od majstora. Na ovu temu se sledeći put javljam u dnevniku, kad niknu, sa fotkama.

:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa
19.10.2013
13
6
0
dragi mentore,
upravo sam provjeravao vremensku prognozu i niska temperatura vidim da za tri dana pada do nule... prije par dana ljepotice i ljepotane sam prebacio iz malih posudica u kojima su bile 5x5x5 pošto sam vidio da biljka se ne razvija pa mi je bilo logično da korijen nema gdje da ide jer mu je 5cm premalo, to sam morao uraditi.sada su u saksijicama od litar pa naviše (iskoristio sam saksije koje imam) jedna biljčica se slomila tako da se slomljenja oporavlja u većoj saksiji ali nju neću dirati više ona će ostati kao ukras.... sve su vraćene u kuću pod prozor zbog niskih temperatura i kiša koje su se dešavale proteklih dana, još uvijek tražim sajt, ali gledam u krugu 100km vidim da će još jedan mjesec varirat temperature od 4-19 ( slobodna procjena) pa zbog ovih 4, što je daleko ispod 10 ja neznam da li da biljke držim još pod prozorom ili one smiju napolje? tražim permulit i vermikulit da ih uključim u eksperiment ali ako ne nađem, nema veze ,idemo dalje

pozdrav mentorima i raji sa foruma

:prof10: , i do skorog :leafblunt:
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Drzi jos na prozoru...evo i ja sam bas danas malo gledao prognozu i opet se potvrdilo da netreba saditi do 15-og
dobro da si ih presadio a ta litra bi im trebala biti dovoljna do ljepseg vremena :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: okonetovan
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.