Mentor Opa Cupa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
10.04.2013
6
1
3
33
cao, trebao bi mi mentor ako moze? :respect:
samo mi prvo treba objasnjenje kako da aploudujem sliku? ako moze
 
17.09.2013
20
4
3
29
Hej opa cupa mozda me se sjecas od prosle god imo sam onu jadnu zenku u sobi sa jadnim uvijetima hahahah :p al da nisam imo problem kazem ti da bi uspjela ;)
Nego cuj ovo ..uzeo sam 10 fem holand hopa od dutch passiona .. normala klijanje i jucer u case od pola litre humusne kupovne bez gnojiva i ne previse vlage.. nego sad me jebe ovih dana sugavo vrijene jako malo sunca.. a ja mozda rano krenuo ..nego jel bi se mogo sjebat sad sa tim ? Kolko je njima potrebno svijetla tek dok nicu iz zemlje ?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
xustler je napisao(la):
e hvala :dada hteo sam da pitam da li mi ove moje male nisu previse izasle u visinu posto su od klijanja do ovog sada izgleda dostigle za kratko vremen tj u petak sam ih posadio u saksiju? http://postimg.org/image/e4v223jor/
jesu da izduzile su se...daj im vise svijetla,sunca ;)

juggernaut je napisao(la):
Hej opa cupa mozda me se sjecas od prosle god imo sam onu jadnu zenku u sobi sa jadnim uvijetima hahahah :p al da nisam imo problem kazem ti da bi uspjela ;)
Nego cuj ovo ..uzeo sam 10 fem holand hopa od dutch passiona .. normala klijanje i jucer u case od pola litre humusne kupovne bez gnojiva i ne previse vlage.. nego sad me jebe ovih dana sugavo vrijene jako malo sunca.. a ja mozda rano krenuo ..nego jel bi se mogo sjebat sad sa tim ? Kolko je njima potrebno svijetla tek dok nicu iz zemlje ?
Cim se klica pojavi treba im sto vise svijetlosti..to im je pokretac,bez toga nemogu.Stavis negdje na dnevno svijetlo i cekas zajedno sa njima sunce haha.
Dosta growera je ove godine otislo prerano van,evo danas gledam cak i snijeg najavljuju,nevjerovatno :)
Samo opusteno nista se nece dogoditi :)
 
10.04.2013
6
1
3
33
pa imaju one dosta svetla, bas su na suncu, mislim da su se bas zbog toga toliko i isterale na gore a ne znam da li valja, da se ne prelome...a koliko jos da izrastu pa da mogu da ih presadim na sajt?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
da imas jednu u posudi onda bi ti rekao da samo naspes jos zemlje i da ju i dalje drzis na suncu,ovako ti moram savjetovati da ih sto prije presadis dok su jos tako male,znaci svaku u svoju posudu pa kada malo jos ojacaju onda ih selis na sajt.
recimo za 10 dana:)
 
10.04.2013
6
1
3
33
mislis da ne mogu u ovoj jednoj posudi da ojacaju pa da ih šiknem napolje? da ih ne sjebem ako ih vadim, to me strah :))
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
Neces nista zahebati jos su male i korijen je tu negdje kao i one haha.
Ako budes duze cekao bit ce teze razdvojiti biljke.Za sada je to vrlo lako izvesti.Kada ih izvadis i presadis zatrpas zemljom do pola stabljike i cekas ljepse vrijeme :)
 

Hempy

Aktivan Član
20.02.2014
75
213
0
Opa cupa, mogu i ja k tebi? Kad si me već motivirao da otvorim dnevnik prvog uzgoja, bilo bi lijepo da mi pomogneš da ga bar donekle uspješno i zatvorim. :icon_wink: Javljam se dok još nije kasno za biljke. :icon_lol:
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Nikako da nalepim fotke, usb kabal i čitač kartica mi kod ćerke, ne mogu da ih prebacim na komp. Ovih dana...

Nego da probam da objasnim. Nikle su mi biljke, malo su se izdužile, traže svetlo znam, dosuću malo zemlje, snaći ću se već, kiša već par dana i duva neki vetar pa se bojim da ih držim napolju preko dana nego na prozoru.

Problem mi je jedna Big Bang, to još nisam video nigde na forumu.. Nikla, ali jako čudno, smešno. Zabola se u zemlju. Izgleda ko noj kad zabode glavu. Samo viri stabljika u polukrug i raste tako, nikla a sa druge strane gde je vrh i listići zabijena u zemlju. Noćas sam je malo isčačkao i oslobodio, listići su tu, pa sad ... Biće valjda dobro.

E, jbg, kad ne mogu da nakačim fotografiju,ako može neki savet ovako bez, može, ako ne onda kad bude moglo da se vidi.

Ovakve stvari izgleda samo meni mogu da se dese.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
Hempy je napisao(la):
Opa cupa, mogu i ja k tebi? Kad si me već motivirao da otvorim dnevnik prvog uzgoja, bilo bi lijepo da mi pomogneš da ga bar donekle uspješno i zatvorim. :icon_wink: Javljam se dok još nije kasno za biljke. :icon_lol:
Moze Hempy :thumb:

Hooker je napisao(la):
Nikako da nalepim fotke, usb kabal i čitač kartica mi kod ćerke, ne mogu da ih prebacim na komp. Ovih dana...

Nego da probam da objasnim. Nikle su mi biljke, malo su se izdužile, traže svetlo znam, dosuću malo zemlje, snaći ću se već, kiša već par dana i duva neki vetar pa se bojim da ih držim napolju preko dana nego na prozoru.

Problem mi je jedna Big Bang, to još nisam video nigde na forumu.. Nikla, ali jako čudno, smešno. Zabola se u zemlju. Izgleda ko noj kad zabode glavu. Samo viri stabljika u polukrug i raste tako, nikla a sa druge strane gde je vrh i listići zabijena u zemlju. Noćas sam je malo isčačkao i oslobodio, listići su tu, pa sad ... Biće valjda dobro.

E, jbg, kad ne mogu da nakačim fotografiju,ako može neki savet ovako bez, može, ako ne onda kad bude moglo da se vidi.

Ovakve stvari izgleda samo meni mogu da se dese.
Hooki brate sve radis kako treba za sada :thumb: Kako ih zaljevas sada ?
 

Hempy

Aktivan Član
20.02.2014
75
213
0
Super, hvala.
Neki komentari na novi update dnevnika?
Da li je 2dcl previše svaka 2 dana za svaku od tih biljaka? Gurnem prst u zemlju (malo dalje od biljke) i suho ko barut nakon 2 dana. Valjda se brzo suši zbog tolikog perlita, a i posude su velike za tako malo vode.
Kad preporučaš da počnem sa GuanoKalong Grow tekućim gnojivom (N-K, 6-3)? Biobizz Allmix zemlja već je gnojena u omjeru 3-3-5, a ja sam dodao još GuanoKalong prah (kao što piše u uputstvima), ali smjesa ima bar 40% perlita, pa nije toliko "jaka".
Još uvijek mi nije jasno zašto ona jedna tako sporo raste, jer na listovima ne vidim tragove nekog maltretiranja...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
Imas sve predispozicije da postanes ozbiljan grower ;)
Za sada nemoj prehranjivati.Pratit cemo pa ako nebude potrebe neces ni hraniti kroz vegetaciju,uglavnom za sada je sve ok.
Zaljevas sa 2-2,5dcl svaki 2-3 dan.Ovaj malac sto malo zaostaje za ostalima,netreba te zabrinjavati.Stici ce ona ostale samo se malo strpi ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hempy
19.10.2013
13
6
0
ooooo opa cupa... https://www.youtube.com/watch?v=n-kPv30Csvg&feature=kp... :ludak :ludak :ludak :ludak :ludak

evo mene opet mentore, došli smo do faze 33dana u kući pod prozorom su dječica, dnevno svjetlo, sa odprilike 1 sat (između 3 i 4 popodone) direktnog svjetla i to kad je lijepo vrijeme.temperatura im je od 19 po noći do 24 po danu, vani je još prehladno, prgnoza vremena kaže najniža dnevna sljedeće sedmice 6-7C... Na nekim stabljikama po listovima su se pojavia kao da list gubi pigment u obliku bijelih drtica... to je moguće greška u pregnojajanju jer sam malo nakon što sam ih presadio zaljevao plantelom za list (ne pitaj me zašto) ... realno razlog tome je što kad sam ih presadio mislio sam da im pomognem u rastu i jačanju stabljike i da se isprave, bile su se povaljale prema zemlji skroz... s tim da su neke se ispravile i stoje pristojno a neke jo uvijek djeluju kao da neće ili nemogu dalje da se razvijaju, i neke su još nagete , prema prozoru ali stablom prema kraju saksije ne vrhom biljke... uglavnom gurao sam ja prste u zemlju, ja osjetim vlagu ali ne da pliva nije mokro nego baš vlažno... obzirom da mislim da giješim sa zaljevanjem,(a vjerovatno sam pogriješio i sa gnojivom prerano), htio sam pitati šta je optimalno za zaljevanje (nemam ni vlagomjer ni phmetar, i ako imaš neki prijedlog gdje da to nabavim... a
može i pp pošto nema reklamiranja)... još jedna novost je da sam kupio dvije sijalice cfl neke talijanske model OS-4A 6500k , B22 E27 26W, daylight čisto iz radoznalosti (stvarno jako svjetlo baca)... pa sam jednu uvrnuo u plafonjeru gdje mi i biljke stoje čisto da nije prostorija previše mračna kad nema vještačkog svjetla jer je i prozor mali za sve saksije i užasno je lošem položaju u odnosu na sunce (sjeverozapad) i to me zanima šta misliš jel to pametno ono ja to zamišljam ko podrška sa leđa , hehe....

:eek:vca eto
odo sad pa se čujemo i tipkamo, :thankyou:


pozdravi svim ljubiteljima majke prirode :abducted:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.