Mentor Opa Cupa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
mozes i tu pa ako netko bude imao slicnih pitanja ...moze posluziti a ako ti odgovara moze i PP
 
24.06.2014
23
0
1
46
Ovako, za sada mi je sve ok sa prvim growom(bar mislim :) Zanima me dali da ventove (2upuh i 2 ispuh) ostavim da rade i preko noci, mislim u toku 6 sati bez svijtla? I jos o gnjojivu, imam asef univerzalno i za zelene i cvijetajuce biljke, zalivam s njim svako trece zalivanje tj. svaki sesti dan, za sad nema nikakvih problema ali svejedno ako moze neka preporuka gnjojiva samo za vege ali da nije plantela jer te nema nikako gdje zivim?
Hvala!!
Edit!
Sad u kuci nadjem, zena nekad koristila za cvijece, plantelu plavu i na njoj isto pise da je univerzalno za sve zelene i cvijetajuce biljke i sastav NPK 7 5 6, nemam pojma kako je dosla do nje :rofl: Kakva je ona za prehranjivanje u vege?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
ja bi mozda namjestio da radi samo jedan koji izbacuje dok je ugaseno.
A neznam sta bi ti napisao za gnojiva,ako ti odgovara asef..koristi ga ..ako je zemlja ok onda ti u vege i netreba prehranjivanje.
Compo sa guanom...ja sam to davno koristio u vege fazi.
Evo pa tu malo pogledaj sta se koristi https://vutra.org/topic/5200-koja-gnjoiva-koristite/page-30
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nosfic
24.06.2014
23
0
1
46
Evo mene sa jos pitanja :)
Danas sam izmjerio ph vode i bio je visok 7,5 Negdje na forumu sam procitao da se spusta sa limunom ili limunskom kiselinom i nemogu vise naci taj post. Pa ako moze malo detaljnije da mi pojasnis koliko limuna na koliko vode do koje vrijednosti ph...? A imam i vodu sa filtera revertne osmoze(mislim da se tako zove) ph joj je isti kao i sa slavine 7,5 pa me zanima imali ona ikakvih prednosti/mana u odnosu na obicnu sa slavine? I jos vidio sam da se biljcice prskaju vodom po listovima pa me zanim kad i isto koliko? Pretpostavljam da nebi trebalo prskati dok je svijetlo upaljeno ili da?
Hvala!
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
RO je dobar za hidro po meni u zemlji moze samo stvarati probleme...kalcija recimo ima u obicnoj vodi iz vodovoda a u RO nema pa bi ga morao dodavati.Osim ph nevedim svrhu.
Ph spustas sa limunskom kiselinom prstohvat i malo vise na litru vode i bit ce iznedu 6,5-6,8...moze i sa limunom ali neznam koliko jer nisam sa njim radio.
Zar nebi ph vode iz RO trebao biti puno nizi od 7,5....mozda bi trebao promjeniti filter :)
Nemoj prskati dok je lampa upaljena...eventualno pred spavanje malo osvjezis cure i to je to.Vazno je da se listovi do paljenja svjetla osuse :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nosfic
24.06.2014
23
0
1
46
A neznam nisam mjerio ovu vodu iz osmoze jer nisam s njom ni zalijevao znam da fali nekih tvari u odnosu na obicnu, a to da je isti ph kao i na obicnoj slavini sa koje filter i uzima vodu mi je rekao majstor koji radi u toj firmi.Pa ili nema pojma ili nezz ni ja :) Ugl hvala za odgovore!
 

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Pozdrav

Moj prvi post izabrao sam opa cupa za par info jer se suska po forumu da ima najzdravije biljke ;)

Pošto sam novi i nisam nikad po forumima trolao do sad procitao sam pravila pa me zanima jeli mogu ja u podforumu outdora otvorit jednu izuzetno zanimljivu temu
vezanu za gerilla outdoor organski uzgoj. Pretraga foruma je jako jednostavna a o ovome sto cu ja pricat nema nista tako da nadopunimo ovu divnu bazu informacija sa novim iskustvima.

Usput uzgajam i uzgajat cu dok sam ziv. Dnevnika ce biti ubuduce zasigurno..

Ovaj forum je "opasan" dosta jer novi ljudi svasta pisu pa neki budu dosta ostri prema njima i onda se naljute i pljuju po ekipi koja po meni radi izvrstan posao, ali to je jako razumljivo ukoliko procitate graveyard i postove proteklih godina koji su me nasmijali do suza.. stvarno ima svega..

Redovite clanove foruma bas i nisu nasmijali i jasno mi je s cime se bore na dnevnoj bazi.

Eto toliko od mene opa cupa kad potvrdis da mogu otvaram temu i dijelim svoje znanje sa drugima..

Pozdrav svima!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Falket

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
haha ovo je pitanje za milju kuna..odo pitati pametnije sta mi je ciniti sa tobom ;)

edit:
pa ti javim ;)
 
24.06.2014
23
0
1
46
Evo mene opet! Ovako biljke su mi stare 3 tjedna, od toga su bile 2 u kuci hvatale svijetlo jer nisam imao sijalicu pa su u tom svom pokusaj hvatanja svijetla malo se izduzile.Sad su na nekih 20cm i bacile su 7 pari listova (normalno neracunajuci one prve oble kad tek izbije). Sinoc sam im uradio LST jednoj a drugoj FIM (nasao sam prilicno jasne slike na netu kako odraditi FIM, tj. gdje sijeci i ostale tut.) Sad me zanima koliko od prilike treba biljci da se oporavi od FIM-a? A ova druga sto sam joj uradio LST vec danas je skroz ispravila vrh prema sijalici. E sad ono malo zajebanije, primjetio sam na donjim starijim listovoma bijele tockice i pomalo su svijetliji u odmosu na gornje listove, golim okom se nista nevidi (osim tih bijelih tockica koje su velicine oko 1-2mm) ali pod lupom sa donje strane tih ostecenih listova vide se sitne crne tockice, na forumu sam nasao temu o bolestima biljaka i slike koje su tamo, kad biljku napane Crveni pauk, najvise slice na ove moje.Sad malo me buni sto ima slika i tok pauka koji je bas crvenkast a ja na svojima vidim samo crne tockice i to dosta njih, pa nesto mislim da su to mozda jaja od pauka.Vec sam zatopio duhan u vodu pa cu sa otopinom prskati biljke.Jedino ako neko nije imao isti problem i neko drugo rijesenje pa da me nasavjetuje.Sranje je sto nemam aparat da poslikam i ovdje stavim a ovaj na mobu mi je toliko los da se nista nevidi :eek:hno:
Unaprijed hvala!
EDIT:
Evo ovo je ta slika sto najbolje odgovara opisu mog stanja iz teme "kompletan vodic za bolesne biljke..." a steta je od crvenog pauka, 1134_Spidermite_speckling2.jpg
a ova druga isto je slicna a steta je od tripisa ili tako nekako 1134_Thrips2.jpg
 

Falket

Aktivan Član
20.06.2014
116
1.037
143
dobar Dan
Alo mentore kad si online iman dosta pitanja i nisu baš bezveze, kako to sad ide neman ja baš iskustva s
Ovim?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
nosfic je napisao(la):
Evo mene opet! Ovako biljke su mi stare 3 tjedna, od toga su bile 2 u kuci hvatale svijetlo jer nisam imao sijalicu pa su u tom svom pokusaj hvatanja svijetla malo se izduzile.Sad su na nekih 20cm i bacile su 7 pari listova (normalno neracunajuci one prve oble kad tek izbije). Sinoc sam im uradio LST jednoj a drugoj FIM (nasao sam prilicno jasne slike na netu kako odraditi FIM, tj. gdje sijeci i ostale tut.) Sad me zanima koliko od prilike treba biljci da se oporavi od FIM-a? A ova druga sto sam joj uradio LST vec danas je skroz ispravila vrh prema sijalici. E sad ono malo zajebanije, primjetio sam na donjim starijim listovoma bijele tockice i pomalo su svijetliji u odmosu na gornje listove, golim okom se nista nevidi (osim tih bijelih tockica koje su velicine oko 1-2mm) ali pod lupom sa donje strane tih ostecenih listova vide se sitne crne tockice, na forumu sam nasao temu o bolestima biljaka i slike koje su tamo, kad biljku napane Crveni pauk, najvise slice na ove moje.Sad malo me buni sto ima slika i tok pauka koji je bas crvenkast a ja na svojima vidim samo crne tockice i to dosta njih, pa nesto mislim da su to mozda jaja od pauka.Vec sam zatopio duhan u vodu pa cu sa otopinom prskati biljke.Jedino ako neko nije imao isti problem i neko drugo rijesenje pa da me nasavjetuje.Sranje je sto nemam aparat da poslikam i ovdje stavim a ovaj na mobu mi je toliko los da se nista nevidi :eek:hno:
Unaprijed hvala!
EDIT:
Evo ovo je ta slika sto najbolje odgovara opisu mog stanja iz teme "kompletan vodic za bolesne biljke..." a steta je od crvenog pauka,
attachicon.gif
1134_Spidermite_speckling2.jpg
a ova druga isto je slicna a steta je od tripisa ili tako nekako
attachicon.gif
1134_Thrips2.jpg
Oporavi se biljka nakon par dana..mislim na FiM...sada dali si fulao kako treba to ces vidjeti :) Imas problem sa spiderima treba ti neki akaricid ili ga sam napravi ili nekakav fungicid koji je na bazi sumpora..koriste se protiv Pepelnice (tako da znas traziti) ;)


Falket je napisao(la):
dobar Dan
Alo mentore kad si online iman dosta pitanja i nisu baš bezveze, kako to sad ide neman ja baš iskustva s
Ovim?
Ajde Falket ako nisu bezveze...pucaj ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nosfic

Falket

Aktivan Član
20.06.2014
116
1.037
143
Pozdrav svima
Na otoku san, vruče je pakleno ovih dana.Več je dosta vremena prošlo od kad sam prvu biljku usadio ,uvik vanka,
Samo vanka ,više je nasada ,neke su več preko 2 m i nisu procvitale pitanje je (moraš znat da nikad nisan koristi
Tekuča org. Gnjojiva ni bilo koje druge tekučine za korjenje ,list ili cvit. )Ima li smisla biljku (easy sativa)koja je zdrava i izgleda jako
Dobro ,dohranivat sa raznim busterima i pospjesivačima rasta ?
Jeli ti meni preporučaš da krenem sa takvim načinon tretiranja biljke i cvita ?
A onda sa druge strane iman i nike koje bi morale bit bolje ne izgledaju loše ,pa se mislin da bi moga popravit stanje sa tekucim gnjojivima stvar je jednostavna nikad nisan koristi nista nego solidnu zemlju sa peluščem ,korama jaja ,lug iz komina,kupovne zemlje 1-2 vriče i tako svugdi , vodu kišnicu ,tako da sad mislin se jeli mi treba zalivat sa nicin sta neznan kakav ce rezultat donit ?ma ta gnjojiva vidin ja da nisu ni jeftina
Kakva se promjena moze dogodit ,ima još pitanja za outdor ali,to drugi,put
Okušat cu se i sa indorom prvi put o tome neznan nista.iman led lampu ful specctar 165 w za koliko biljki je dosta njena snaga?
Za sad toliko,nadan se da se razumimo!
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
Kupis Plantelu crvenu...nebi bilo lose ni zelenu da jos malo poguras vegetaciju ali ako ti kazes da izgleda zdravo i da je sve 5 onda nemoj .Dobra je zemlja i nema potrebe.Uglavnom bilo bi dobro nekakvu sliku zaljepiti da vidimo te cure :)
 
24.06.2014
23
0
1
46
Mentore, ovako biljke su mi pod 12/12 vec 15-ti dan, obe su bacile cvijetove i sve je ok koliko mi se cini, u teglama su od 18l i zaljevam ih svako 3. dan sa po 3l vode regulirane sa limunskom kiselinom(kako si mi savjetovao) na ph 6,5.Svako drugo zaljevanje dobiju dozu crvenog asefa.Zalijevao bih ih i cesce ali se zemlja ni nakon 3 dana ne osusi u potpunosti tj. na dubini od nekih 2cm jos pomalo osjetim vlagu.Citajuci po netu vidim da im flush dobro dodje da bi korjenje dobilo dovoljno kisika kad se zemlja osusi skroz.Uradio bi i ja flush al me strah da ovo gnjojivo,crveni asef, i nije bas dobar pa neznam hoceli biljcice poslije flusha imat dosta za papat.Ovdje gdje zivim nista vise od gnjojiva nema za nabaviti osim nekog "green gardena" koji se izgleda negdje ovdje lokalno proizvodi a i na netu nema nista o toj "marki" lol.U biti imam jos plavu plantelu(pise da je univerzalna) koju je neko od ukucana kupavo za cvijece pa ostalo.Ako se odlucim za flush, na osnovu tvoga savjeta) mislim ga napravit sa jedno 40l vode korigirane na 6,5ph po tegli i samo me zanima kada bi najbolje to bilo napraviti?
Unaprijed hvala i lp.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
Nemas potrebe raditi flush osim onoga finalnog ili ako nesta zahebes sa prehranjivanjem.
Ta plava to bi trebala biti ona za Surfinije haha ustvari mislim da je ona skroz ok.ako vec nemas nista drugo.Nas prijatelj Kali je koristio tu plavu Plantelu.
tesko ces sa prstom izmjeriti vlagu..meni je to vjecita zagonetka ..ustvari ponekad se i moze to prstom vrlo dobro procjeniti ali ne u zemlji haha
najbolja shema je da rukom vagnes posudu i kada je suha znat ces cim ju primis u ruke ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nosfic and Stipe
08.06.2014
26
0
0
sorry opa cupa nov sam na forumu imam pitanje .. ustvari imam ih malo vise .. uglavnom pripremam komp za growbox sad sam ocistio veci dio kucista moram jos otpilit neke visak djelove ...sad cu nabavit mylar mislim da cu mylar koristit ... uglavnom zanima me koja je razlika izmedju cfl hps mh ja ne zelim trosit skoro uopce tako da bi htio za pocetak izabrat jednu dvije zarulje koje nece previse trosit i to ali bitno je da ipak radi mislim nemora odmah bit neznam kako ali poanta je prvi urod onako sto jeftinije pa lako malo po malo ga poboljsam i dodam sha vec fali imam jedan za sad ventilator onaj od kompa .. neznam dali ce to bit dosta ... i jos me zanima najvise od svega koje grlo mora bit za cfl zarulju dali tj di mogu nabavit neko takvo grlo koje mogu u produzni ubost pa zarulju ponda samo navidat ako me razumijes ... ? hvala na nadam se brzom hehe odgovoru .. nabrijan sam za taj pcgrow ... :D i koliko ce mi bit potrosnja jedino me to malo muci i brine sha se tice murije i to ali brijem da nebi trebalo bit neki veliki bed to ?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
Pc box ...70-100w hps ili 4x23-25w cfl i za jedno i za drugo ti treba dobra ventilacija a i nesto para da platis struju.ako mislis da starci nece primjetiti 3x23w na racun varas se ;)
Cfl-zarulje bar ove koje ti preporucujem koriste obicno grlo kao i ostale sijalice.Razlika izmedju hps-a i cfl-a je ....velika haha
to je bio brzo potezni odgovor imam jos 7,5 minuta pauze i idem spaliti jednu frulu dok šef nije do sa o :smoke18:

 
08.06.2014
26
0
0
sta sljakas na baushteli? king si ... kompletni .. a dobromanje za staru vise mi je murije bed ma samo toga nie bed za staru toliko mogu i patit struju sve to ok ... nego koliko ti mislis da bi to bilo povecanje odprilike ja sam vec naruci sad ces vidjet ssta .. naravno zaletio sam se pocetnicki ali dobro nece sigurno skodit nit ce se bacit ... sad cu linkat tu ...
http://www.hempatia.si/modules/uploader/uploads/s_product/pictures/3p_copy1.jpg
http://www.hempatia.si/modules/uploader/uploads/s_product/pictures/hps-600w-gib-flower-spectre.jpg
http://www.hempatia.si/modules/uploader/uploads/s_product/pictures/11987.png


valjda ovo nije reklama ...:/ uglavnom to stize skoro tako da sad mi je sljedeci korak nabavit busilicu kojom cu maknut onaj most unutra koji mi je viska i smeta u boxu ...
onda jos moram odlucit nisam siguran kako da ta grla spojim jer sam vidio svidjela mi se varijanta sa produznim u box i na produzni utakne unutr grla pa zarulje koliko sam skuizo !?!?


hvala ti na odgovoru makar i na pauzi ;D
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
ova cfl je odlicna i za nju ti treba obicno grlo.Hps-ica je prejaka 600w a i za nju ti treba balast.
evo jedan primjer
Lampa od 400w

18h ( radi noću od početka jeftinije tarife) = 117, 84kn ...15 eura
12h (radi noću od početka jeftinije tarife) = 64,56kn....9 eura
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.