Mentor Opa Cupa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Pozdrav mentoru, nemam pitanja za sad ... Koliko posla da ukrotim ove moje biljke, bruka. Neka, bolje tako. A i ja sam našao kome da pričam o tome ....

Nego slomih jedan prelep vrh slučajno, uh koliki bi cvet bio tu, samo da vidiš. Hoću ja domaćinski da sačuvam sve, e pa ne može. Moram da ih krijem i obuzdavam. I bi mi žao, pa da se smirim ja ti u ove podnevne sate smotah nešto od kupovne ovdašnje, a neki pritisak napolju, sparina, pred kišu i tako me je žalosno udarilo u glavu, ne možeš zamisliti.

A ono što sam slomio ću da prosušim pa da unesem u pluća. Šteta baciti. Verovatno neće ništa da se desi, ali neću da bacim, eto, moje je ... A i naduvan sam, a i da iskoristim priliku da ti se javim. A i da malo razbijem temu jednom pesmom, pa da, valja se

http://www.youtube.com/watch?v=FACWC5tdbJQ

pozdrav brate moj
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
Hooki je jedan jedini haha.
Ma ko hebe vrh ,Nego kakva tuga Hooki ? Nije valjda zbog vrha...narast ce ovi ispod netuguj ali nije to zbog vrha,znam...evo jedna za nas obojicu ;)

http://www.youtube.com/watch?v=l7TpbnM7pQ8
 
08.06.2014
26
0
0
napiso si mi da treba dobra ventilacija pod dobra ventilacija dva ona normalna od kompa jedan od dollje koji vuce unutra i jedan gore koji vuce van ... ? inace sad cu narucit onda JEDNU bloom cfl 125 metar onog diamond diffusion folije metar srebrno bijele folije imam vec jedan vent od kompa treba mi jos jedan takav je tako?(grlo i valjda produzni ako mi treba valjda) onda mislim da je to vise manje sve od materijala sta mi treba za sad za uredit bar taj box .. dogovorio sam majstora radionu u kojoj ima alate koji su mi potrebni da taj box sklepam u sat i pol ... ako me razumijes i nece bit onih rijesenja ma malo cu samo sa kuhinjskim nozem tu prepilit ehhetamo sve spojim i struju ventilaciju taj mylar ... foliju sha vec .. i onda sam spreman onda polako ga mogu doma spojit i onda polako sjemenke narucim i picim .. :D :D :D a a a a sta mislis ti o tome sa tehnicke neke strane ?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
Pa tako da ..polako i detaljno :)
Ovaj vent sto bi bio dole on ti treba ubacivati svijezi zrak u box a onaj gore izbacuje.Treba ti jos jedan mali koji ce mijesati zrak u boxu i trebao bi imati neke ventove malo jace.Ti mali su ok ali i ta od 125w grije za popizditi.
Znaci pc box trazi vise vjestine i znanja nego neki veci box od 60x60
Ako si u mogucnosti probaj sklepati nesta vece.Recimo velicina kuhinjskog elementa je vec puno bolje rijesenje.
Ako si odlucio vec raditi sa pc boxom onda se moras malo potruditi oko ventilacije..ti mali ventovi nece biti dobri.
Moras raditi light-trapove da dnevna svjetlost neulazi unutra a ako radis pc-box onda je to s razlogom ..znaci zbog toga razloga ti treba stealth ..znaci da se nevidi da unutra ima neki tulum,svijetla..ovo,ono :) ima tu posla puno vise nego mislis...
 
08.06.2014
26
0
0
a imam jos varijantu ormara u sobi nije mi stealth uopce bitan toliko .. jer mislim ako mi upadnju bio stealth ili ne pao sam .. al ja se nadam da nece uopce jer nema razloga tj nema opravdane sumnje ... pa onda zasto bi nego imam stari pc... nisam se nikad bas odvazio sadit previse ni vani ni unutra neznam nie mi se dalo sad me jaaaako ulovilo ... i zelim .. a ovo sam si nekako zabrijao bit ce mi blizu bit ce moja bebica ... :D sta se tice lighttrapova kako si ti to strucno nazvo ... mislim da ako je taj moj pc negdje ispod stola di ionako u sobi nema nesto previse danjeg svijela pa nisam mislio da bi to moglo stvarat probleme velike komp bi mislim bio zatvroen skoro pa identicno ko sta je bio u originalu a mislim valjda da onda nebi trebalo puno svjetla ulazit ...? uglanom da skratim zabrijo sam na pc box ali iz nekih bo razloga jer mi je to fora hehe a stealth mi je manji problem najveci mi je struja jer se bojim da jeeedino na taj nacin moooooozda moze mozda banut plava stetocina ... neznam ako me razumijes samo mi je to nekako bed .. a za drugo lako ... onda znaci mislis da dva normnalna nebi bila dosta i jedan mali neki unutra da mjesa kako da onda rijesim ventilacija mislio sam uzet u hempatiji onaj http://www.hempatia.si/ventilator-vko-125 ???? je to dosta sa onim malim kompovim normalnim koji imam i mozda bi jos i ovaj da mi mjesa unutra http://www.hempatia.si/ventilator-clip-fan.17w


45 u visinu 41 u duljinu i sirina je 20 znac kakva mi ventilacija tocno treba za ovo realno minimalno ... ? racunajuci da imam taj mali jedan koji sam pripremio koji je od kompa od prije ...


45 u visinu 41 u duljinu i sirina je 20 znac kakva mi ventilacija tocno treba za ovo realno minimalno ... ? racunajuci da imam taj mali jedan koji sam pripremio koji je od kompa od prije ...


recimo vent ovakav je prejak? Tehnički podaci


Prijevozni učin (maks.) 90 m?/h Razvijanje šuma (maks.) 39 dB (A) Broj okretaja 2500 rpm Pogonski napon 230 V/50 Hz Promjer cijevi 100 mm Boja Bijela Potrošena snaga (maks.) 14 W Dimenzije
(Š x V x D) 140 x 140 x 82 mm
sorry ako sam izbombardiro .. sad tu a sta cu ... :/
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
Ovaj gore VKO 125 je bomba ali daj neki ormar stisni mani se pc-a..kada bude gotovo imat ces marihuane za 15 dana i onda opet cekaj magarće dok trava naraste haha

Netreba te brinuti potrosnja bar ne u tome smislu da ce te panduri na konto potrosnje ćopiti pa nemas tokarski stroj..to je samo lampa od 125w...nista brate.
Ako budes pricao okolo da imas vutru u ormaru ili nedo Bog da dilas ..e onda si nahebo prije ili kasnije.

edit:
i nemoj post za postom imas dole u desnom kutu opciju edit .
 
08.06.2014
26
0
0
slucajno sam post za postom ne snalazim se jos naajbolje ovdje tek sam treci dan registriran pomalo rodjo :D aaa cuj sad ovu varijantu s obzirom da imam jedan jebeni mali fridz ali opet dosta veci od pc-a ... i izgleda mi ko da ima bar 67% :p vise posla oko toga nego oko boxa ovo je ionako za probat ako mi se ne svidi hobi odjebem ga odmah i bok a ako mi se svidi lako ja izradim novi box ovo je ionako od starta neki mini projekt ...a sad neznam ... mozda nije stvarno ni to losa ideja .... sad se opet dvoumim a tako sam bio odlucan u vezi pc-a... :/ heheh ali odmah znaci bar mislim skuplji ventilator vise folije jace svijetlo ..pa taj vent i sve to nekako unutra namontirat .. NEZNAM sve mi se nekako mjenja od onog sha sam ja zamislio ali ako ti kaes da mi na kraju puno truda nista uroda ... onda bi se mozda predomislio za frizider varijantu .. jer ipak kurim oko 5 na dan .. tako da mi 3 tice i nije nesto hehe ... al sad si me bas stavio u dvojbu ...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
Pa nije puno truda za nista..i u pc-boxu mozes skinuti pristojnu kolicinu ali je ljeto i svi imaju problem sa temperaturom i u vecim boxovima .
Razmisli dobro.
Frizider je ..neznam sta bi ti naspisao. frizider isto kao i bojler haha.
Ako ti nije bitan stealth.Onda imas bezbroj mogucnosti..pa cak i u kartonskoj kutiji je bolje ako je malo veca.ja sam u kutiji uzgajao dvije sezone.
Kazes da si odlucan u vezi pc-a ajmo onda, idemo to sklopiti pa neka se gulaš kuha ;) Neces znati ako neprobas ;)
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Lijep pozdrav, u zadnjim postovima si mi preporučio plantelle za koje sam se BAŠ namučio nabavit, ali jesam i već neko vrijeme koristim list. Biljke su od zadnjeg posta podivljale, baš su fine, vesele i velike, baš zdrave. Jednu mušku sam juče ubio =( Ali ostatak mislim da su cure. Evo slike dole a moje pitanje je jel mogu i kako počet koristit cvet pošto je najveća počela bacat bijele dlačice iz vrhova =D Uzbuđenje na najjače. I usput mi kaži pa da ne tlačim kasnije, šta i kako dalje radit? Hvala hvalaaaa.







 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
Ova jedna je procvjetala skroz...smotaj ju u rizlu ;) haha
Eto jos malo i kreni sa crvenom plantelom...recimo sljedeci tjedan ;)
I slobodno ti pitaj sta nije jasno ...nema tlacenja
 
02.08.2014
17
1
3
opa cupa imam par pitanja,biljka mi je stara nekih mjesec i pol dana,no jos je u vegetaciji i nije pokazala spol,jel to normalno?uz to,sadim ju u posudi vani na terasi,preko noci ju unesem unutra,htio bi napraviti box unutra,ali nemam bas nekih prihoda,pa me zanima,mogu li kao izvor svijetlosti staviti obicnu stednu zarulju?uz to,nemam novaca ni za gnojivo,pa ovih mjesec i pol dana raste samo na vodi,mogu li je gnojiti nekako sa nekim korama od voca,ljuskama od jaja i slicno?sliku trenutno nemam,no sutra prekosutra je mogu uslikati pa ti poslati.biljka je zdrava i svaki dan raste :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
Ostavi ju vani ali ju nemoj unositi unutra.Pokazat ce spol uskoro.
A za indoor se pripremi treba ti malo vise od jedne stedne.
Znaci dok ti ova na terasi bude gotova ti se fino pripremi ..malo citaj indoor dnevnike a i ja sam tu da ti pomognem oko sastavljanja boxa.
Gnojivo koje ti treba i nije neka investicija.Pokusaj nekako nabaviti crvenu Plantelu i to je to.
Voce ,ljuske jaja ovo ono sve 5 ali to zahtjeva neku pripremu i iskustvo ..puno je lakse doci do Plantele .
Pitasj sto ti nije jasno i daj neku sliku ;)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
Pakovanje od litru ti je 70-ak kuna ili cc 10 eura a imas i manje pakovanje od pola litre to ti je negdje oko 30 kn ili malo manje od 5 eura....mozes ti to ;)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
tebi sada treba za cvjetanje a to je crvena plantela i jednu litru ces imati i za sljedecu godinu.
Za vegetaciju ti treba zelena Plantela odnosno netreba ako je zemlja kvalitetna.Znaci vegetacju mozes proci bez prehranjivanja ali je uvijet kvalitetna zemlja a za cvjetanje ti treba obavezno .
 
02.08.2014
17
1
3
znaci da kupim crvenu plantellu i pocnem gnojiti vec sada? iako jos nije ni spol pokazala? koliki je omjer vode i gnojiva?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
U principu je rano jos za crvenu plantelu .Recimo da bi dobro dosla dva-tri zaljevanja sa zelenom.
Kada ju kupis javi i daj sliku da vidimo u kojoj je fazi ta mala
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.